PDA

Zobacz pełną wersję : Bloczek fundamentowy - pełny, a szczelinowy



MARTiiii
21-06-2007, 15:31
Co sądzicie o stawianiu ścian fundamentu z bloczków alfa, czyli tych szczelinowych zamiast pełnych. Jedyny problem w tym że jak narazie to tych szczelinowych w Lublinie nie znalazłem. Ale podobno wychodzi trochę taniej przy budowie.

Macie z nimi jakieś doświadczenia? Z tego co widzę na forum mało się o nich pisze.[/url]

Barbossa
21-06-2007, 15:39
Geno kiedyś coś wspominał o U-Boot'ach...

MARTiiii
21-06-2007, 15:49
Geno kiedyś coś wspominał o U-Boot'ach...


Spox, a jakieś rozwinięcie myśli....

Barbossa
21-06-2007, 15:55
... jeden minus jaki widzę to pustki powietrzne ze zewnątrz ściany piwnicznej bo jeśli izolacja nieszczelna to zaraz zrobi się U-boot i zbiormniki balastowe się wypełnią wodą.

copyright by Geno
w tym wątku (http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=97651&highlight=uboot)

MARTiiii
21-06-2007, 16:49
No tak mnie tez martwi co się stanie gdy izolacja gdzieś by była uszkodzona. Ale raczej wolałbym usłyszeć coś od osób które budowały z tych bloczków alfa lub zastanawiały się nad nimi. Szalunkowe to odrebna sprawa...

U mnie nie będzie piwnicy tak poza tym...[/url]

Barbossa
21-06-2007, 16:54
rzeczywiście odrębna, nawet nie przyjrzałeś się dokładnie
i co ma do tego piwnica?

I.W.
22-06-2007, 07:45
A ile zaoszczędzisz -200 zł ? Na oszczędności jeszcze będziesz miał czas-najwyżej wybudujesz dom miesięc później ale za to bez wad( przynajmniej tych "świadomych"). Z drugiej strony Cię rozumiem bo sam po dziesięc razy liczyłem jak by tu fundament zrobic taniej. Posłuchałem jednak większości forumowiczów: tego już nie poprawisz a jest zbyt ważne żeby ryzykować. Byc może na izolację będziesz musział wydać więcej niż na bloczki a i tak efekt gorszy