PDA

Zobacz pełną wersję : Samodzielne montowanie alarmu?



Szerkan
22-06-2007, 11:49
Bardzo prosta sprawa :)
Z tym poradnikiem możecie bez problemu sami go zamontować :) kosztuje gorsze i wysyłany jest na maila, więc nie ma kosztów przesyłki :)

http://www.allegro.pl/item207994573_poradnik_alarmowy_sam_zaloz_alarm_al army.html

To_masz
26-06-2007, 13:29
Nic nie płacąc - wystarczy czytać instrukcje które są dołączone do poszczególnych części składowych alarmu - sam założyłem alarm Satel'a - i działa nic z dymem nie poszło - to był mój pierwszy raz:
czego się trzeba trzymać:
kabla: biały i niebieski kabelek: do kontaktronów i czujek, czerwony i czarny - zasilanie (+ i - ), brązowy - zegar (CLK), zielony - dane (data)
wszystkie połączenia lutujemy i izolujemy (np rurki termokurczliwe)
dajemy sobie czas na założenie kontaktronów - precyzja bardzo wskazana
ciągniemy kable - dużo kabli - opisując je na obu końcach
dodajemy kable na zapas
szafka w której będzie wisieć płyta od alarmu - montaż w miejscu chronionym, płytę montujemy przed powieszeniem szafki.
zawieszamy syrenkę zewn. taką którą będzie widać i dodajemy gdzieś taką której łatwo się nie zlokalizuje)
odpalamy zgodnie z instrukcją i po chwili zaczynamy programować.

nie taki diabeł straszny

Miru
03-08-2007, 17:29
Koleś "Szerkan" chce się po prostu zareklamować i sprzedać trochę tych instrukcji.

Troszkę tu napisałem:
http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=108063

Jestem całkowitym amatorem i uważam, że każdy kto ma instrukcję od producenta alarmu, odróżnia plus od minusa w "elektryce" da sobie radę z montażem i uruchomieniem alarmu.

Tomek B
31-08-2007, 21:51
A można liczyć na zniżki w ubezpieczeniu po samodzielnym montażu??

radomik
02-10-2007, 09:39
A można liczyć na zniżki w ubezpieczeniu po samodzielnym montażu??

:lol: :lol: :lol:

jak masz własną firmę ubezpieczeniową

adi_
05-10-2007, 06:47
czesc jak juz macie doswiadczenia z alarmami to poradzie jaki do domku parterowego z uzytkowym poddaszem ja sypialnie mam na dole a szanowna tesciowa na poddaszu wiec strefy nocne i dzienne sa dwie pozdrawiam

radomik
05-10-2007, 08:44
czesc jak juz macie doswiadczenia z alarmami to poradzie jaki do domku parterowego z uzytkowym poddaszem ja sypialnie mam na dole a szanowna tesciowa na poddaszu wiec strefy nocne i dzienne sa dwie pozdrawiam

czujki ruchu tak, ale załączane jak nikogo nie ma w domu. (nie dot.garażu) Na strefę nocną w tym przypadku czujki magnetyczne w oknach - załączane na noc + drzwi zew.

Kaczuch
05-10-2007, 09:20
Witam
Tak jak napisał radomik, tylko czujniki w oknach i drzwiach. W drzwiach kontraktony czy jakoś tak zwane, a w uproszczeniu magnes na części ruchomej {np. skrzydło drzwi}, styki kontaktronu na ościeżnicy. Do okien to raczej czujka wibracyjna, zadziała w czasie wybijania szyby, a także manipulowanie przy oknie ją uruchomi. Czujnik magnetyczny zadziała tylko w wypadku otworzenia okna. Jeżeli czujniki ruchu to ew. piwnica i zapamiętać żeby nie schodzić po załączeniu alarmu albo system załączany po opuszczeniu pomieszczeń przez wszystkich, łącznie ze zwierzakami.

adi_
05-10-2007, 19:35
dzieki narazie zbieram informacjie co i jak i z czym i najwazneiejsze jaki ten alarm ma byc ale wszystko sie przyda