PDA

Zobacz pełną wersję : Wysoki fundament



sylwia33
22-06-2007, 13:49
Witam czy ktoś z was ma wysoki fundament?
Od frontu 70 cm od tyłu nawet 150 cm tak wychodzi
Piwnica odpada sa nie ciekawe warunki gruntowe .Czy ktos z was podnosił teren nie chodzi mi o te 150 cm ale chodz 50 cm?jak wyglada taki wysoki fundament bez piwnicy?


Pozdarwiam

krzysztof_b
22-06-2007, 14:14
U mnie ściany fundamentowe mają wraz z fundamentem 190 cm , a potem piwnica 156cm

mario1976
22-06-2007, 14:23
Ja mam tak mniej więcej jak Ty piszesz z przodu. Miałem niższy ale jest dość wysoka droga i jak zostanie jeszcze podniesiona i utwardzona to kierownik stwierdził, że przy opadach będę miał jezioro. Musiałem się więc podnieść.

Ja mam stan zero więc wygląda to jak bunkier i jest mało ciekawe. Natomiast z przedu zniweluje teren (podsypie aby stopniowo do płotu dojśc do poziomu drogi). Do płotu ma 7 albo 8 matrów więc spadek będzie łagodny. Myślę tez o zróżnicowaniu terenu (tzn inaczej dla wyjazdu z garażu inaczej dla chodnika przed domem...pofantazjuje z żoną :wink: ). Bedzie taki spadek. Z drugiej strony także podsypię a z tarasu będą schodki. Z przodu zamiast 2 schodków jak w projekcie będę trzy lub cztery. Całego terenu nie będe podnosić ze względów finansowych i nie mam zamiaru podtapiać sasiada.

Minusy takiego fundamentu to kasa. Po pierwsze musiałem dokupić dodatkowe 250 bloczków i 4 wywrotki piachu. Do zniwelowania terenu także pójdzie troche ziemi.

Plusy - moim zdaniem wygląd. Mój znajomy ma tak wyniesiony dom (obsypany fundament dookoła) i sprawia wrażenie, że dom stoi na niewielkim zielonym (ma juz trawę) wzniesieniu. na pewno takiego fundamentu nie można zostawić nie obsypanego bo nie będzie to dobrze wyglądało chyba.

Plusy - przy podwyższonej drodze nie będzie mnie zalewało.

W moim przypadku podwyższenie wymogły warunki terenowe.

pati25
22-06-2007, 14:32
Kurcze mam ten sam problem :(

pati25
22-06-2007, 14:38
Mrio 1976 masz jakies zdjecia chciła bym to zobaczyc :)?

mario1976
22-06-2007, 14:46
Mrio 1976 masz jakies zdjecia chciła bym to zobaczyc :)?

Zdjęć jeszcze nie mam. Znaczy mam ale w aparacie. Tylko na razie jest stan ZERO więc fotki sa mało ciekawe. A Ty już masz fundament/dom ?

Anisia3
22-06-2007, 15:53
Ja mam dokłądnie tak samo. Zz przodu normalnie, ale z tyłu grubo ponad metr. Spowodowane spadkiem terenu. Dom już stoi. Teraz chcemy z tyłu podsypać ziemią.

pati25
22-06-2007, 16:57
Niestety fundament robimy dopiero w wrześniu
mario z miła chęcią zobaczę Twój wysoki fundament :) :wink: Bardzo jestem ciekawa jak to wyglada :)

AAgnieszk@
23-06-2007, 15:05
Ja tez podnosiłam o 50 cm i bardzo jestem z tego powodu zadowolona, droga na razie polna więc na pewno domek nie będzie w przyszłości (niedalekiej) stał w dołku. A jak to wygląda widać w moim dzienniku :P

Mariku
23-06-2007, 18:28
Mrio 1976 masz jakies zdjecia chciła bym to zobaczyc :)?

mój fundament ma od 50 do 150cm, mogłabym podesłać Ci zdjęcia mojego stanu surowego, ale nie wiem jak załączyć zdjęcie do P.W. :oops: chyba że podasz jakiś E-mail

pati25
23-06-2007, 20:20
:D Hej sąsiad !
Myślałam ze ja tylko będe tak wysoko .
Mój meil [email protected]
Kurcze będe Ci bardzo wdzięczna :)
napisz mi jeszcze ile Piachu ci tam weszło bo gdzieś zgubiłam twoja wcześniejszą wiadomośc !
Pozdrawiam Cię :D :D :D :D :D :D

majki
23-06-2007, 20:24
Cześć

Ja również mam podniesione, dom ma stać na "niby" skarpie. Zdjęcia u mnie w dzienniku, na razie ławy przed zalaniem, ale jest fota z naniesionym poziomem "zero" i widać jak będzie wyżej ...

pozdrawiam, majki

Arek-L
23-06-2007, 21:02
fundamenty będziemy robić gdzieś za miesiąc (jak PnB będzie :lol: ).
Na wiosnę jest tam fajne jezioro (tak się nawet zastanawialiśmy, że może zamiast domu jakąś hodowlę pstrąga założyć? :D )
Także na chwilę obecną planujemy podnieść fundamenty o jakieś 60-70 cm (w MPZP nawet jest, że poziom podłogi nie mniej niż 80 cm nad poziom 0 !). Też zastanawiamy się , czy nie zrobić tak trochę, jakby dom stał na górce. Lekki spadek, bo jak kiedyś wpadnę na pomysł postawienia jakiegoś stolika na trawniku, to nie chciałbym, żeby wszystko mi "zjechało" i się potłukło, zwłaszcza cenny "złoty" płyn :lol:

pati25
23-06-2007, 21:59
fundamenty będziemy robić gdzieś za miesiąc (jak PnB będzie :lol: ).
Na wiosnę jest tam fajne jezioro (tak się nawet zastanawialiśmy, że może zamiast domu jakąś hodowlę pstrąga założyć? :D )
Także na chwilę obecną planujemy podnieść fundamenty o jakieś 60-70 cm (w MPZP nawet jest, że poziom podłogi nie mniej niż 80 cm nad poziom 0 !). Też zastanawiamy się , czy nie zrobić tak trochę, jakby dom stał na górce. Lekki spadek, bo jak kiedyś wpadnę na pomysł postawienia jakiegoś stolika na trawniku, to nie chciałbym, żeby wszystko mi "zjechało" i się potłukło, zwłaszcza cenny "złoty" płyn :lol: :D :D :D :D

Mariku
25-06-2007, 11:52
:D Hej sąsiad !
Myślałam ze ja tylko będe tak wysoko .
Mój meil [email protected]
Kurcze będe Ci bardzo wdzięczna :)
napisz mi jeszcze ile Piachu ci tam weszło bo gdzieś zgubiłam twoja wcześniejszą wiadomośc !
Pozdrawiam Cię :D :D :D :D :D :D

wysłałam
pozdrawiam
m.

michall.m
25-06-2007, 13:31
Ja podniosłam fundamenty w stosunku do projektu, mam jakieś 100 cm, na razie nic nie nawiozłam, bo nie mam kasy, ale planuję takie mini wzórze zielone, na razie ma drewniane schody i tyle..., wygląda fajowo :D

mario1976
25-06-2007, 14:30
Ja podniosłam fundamenty w stosunku do projektu, mam jakieś 100 cm, na razie nic nie nawiozłam, bo nie mam kasy, ale planuję takie mini wzórze zielone, na razie ma drewniane schody i tyle..., wygląda fajowo :D

A podeslesz mi fote jak to wygląda ? też podniosłem i ostatnio jeżdzę po wioskach i szukam tak podniesionego domu :[email protected]

Bedę Ci dźwięczny

pati25
25-06-2007, 16:52
|Myślałam ze tylko ja szukam do domów z podniesionym fundamentem.Szukam i patrzę w jaki sposób maja zrobione tarasy (raczej balkony bo u mnie bedzie gdzies 150cm nad ziemia )Pod tarasem bedzie najwyzej .Mam fotke musze znależ gdzies w kompie .Właściciel domu na zdjeciu ma wysypaną taka górkę pod taras .Znajdę fote to wkleję :)
Pozdrawima

ewela
26-06-2007, 13:07
to czekamy na te fotke....u mnie to wyjdzie z przodu ze 100cm a tyłu już ok 130cm........:(

mario1976
26-06-2007, 14:01
|Myślałam ze tylko ja szukam do domów z podniesionym fundamentem.Szukam i patrzę w jaki sposób maja zrobione tarasy (raczej balkony bo u mnie bedzie gdzies 150cm nad ziemia )Pod tarasem bedzie najwyzej .Mam fotke musze znależ gdzies w kompie .Właściciel domu na zdjeciu ma wysypaną taka górkę pod taras .Znajdę fote to wkleję :)
Pozdrawima

To czekam :wink: Ja co chwilę coś podpatruję. Jezdzę pomiędzy działkam, zaglądam ludziom do domów, garazy i i patrzą na mnie jak na złodzieja :wink: