PDA

Zobacz pełną wersję : żywica na podłodze przed ułożeniem parkietu



Dotty123
25-06-2007, 13:54
czy ktoś słyszał o wylaniu jakiegoś impregnatu żywicznego dla ulepszenia jakości podłoża betonowego, które jest zbyt miękkie i się "sypie"

boorg
25-06-2007, 17:20
W Mapei mają 2 cuda.
Jedno wodne nazywa się PROSFAS.
Drugie poliuretanowe nazywa się PRIMER EP.
Obydwa produkty nakładamy w kilku warstwach wałkiem (ja mam inną technikę aplikacji). Jak mamy kiepskie/piaszczyste/sypkie podłoże, to na m2 i ze 2 litry pójdzie... . :(
Twoja podłoga jest do uratowania tylko lepiej nie pytaj ile to będzie kosztowało... . :oops: W/g mnie: Worek pieniędzy!!! :( :( :(

Jak nie chcesz w płynie możesz mieć na metry. :wink: Jest jeszcze mata przeciwprężna Multimoll. Kleisz ją do podłoża a na to kleisz parkiet. Niestety koszt również duży, ale bardziej przewidywalny (bo wiesz ile pójdzie materiałów)... . :cry: :cry: :cry:

Jest jeszcze jeden sposób: zrobić podłogę drewnianą na legarach. Koszt również wysoki ale zapominacie o kiepskiej wylewce. I to na wieki-wieków... . :wink: :lol:

znafca
25-06-2007, 17:43
witam ...

może wystarczył by do twojego podłoża preparat np ICA VALATEX400
link do strony przedstawiciela (http://www.italparkiet.pl/oferta_ica/oferta_1a.php)

większość dobrych firm oferujących lakiery ma również i produkty do gruntowania podłoży
... ewentualnie są jeszcze dwie firmy których ofertę produktów warto postudiować :
SIKA
CERESIT (fioletowy)

pozdrawiam