PDA

Zobacz pełną wersję : Różne MAXy



McLim
07-07-2003, 06:46
Witam,

Skłaniam się ostatnio do budowania z MAXa. Chciałem się trochę rozejrzeć w sieci, zobaczyć jakie ceny itp...
Okazuje się, że prawie każda cegielnia robi inne wymiary tych pustaków :o . Ja mam w projekcie ścianę grubości 24cm (licząc bez ocieplenia rzecz jasna). To co mi się udało znaleźć to albo 18, albo 22 albo 25cm. Czy mogę stosować 25? Jaki to będzie miało wpływ??
Po drugie, oprócz MAXa cegielnie zwykle polecają pustaki Ucośtam (220, 188, 320,... różnie). Czy U... to jest to samo co MAX???

Proszę pomóżcie rozwiać moje wątpliwości, bo już nic nie kapuję...

BTW. Czy ktoś robił zgrubne porównanie kosztów: ceramika nieporyzowana kontra BK?

z góry dzięki za odpowiedzi

DarekRz
07-07-2003, 15:02
Z tego co pamiętam to są trzy rodzaje pustaków ceramicznych: Max, U i SZ (chyba). Wszystkie mogą mieć różne wymiary (do różnych ścian) i mogą wyglądać prawie identycznie, a różnią się tylko procentowym udziełem pustki w ich przekroju.
Tyle wyczytałem kiedyś w Muratorze. Zdaje się w nr 1/2003 jest porównanie kosztów różnych ścian.
PS. Możesz mi udostępnić wyniki swoich poszukiwań? Też szukam jakiejś ceramiki (może być max), mam w projekcie 24 cm grubości i buduję n a wschód od Warszawy.
DarekRz

Marcinp
07-07-2003, 19:47
Z tego co pamiętam to są trzy rodzaje pustaków ceramicznych: Max, U i SZ (chyba). Wszystkie mogą mieć różne wymiary (do różnych ścian) i mogą wyglądać prawie identycznie, a różnią się tylko procentowym udziełem pustki w ich przekroju.
Tyle wyczytałem kiedyś w Muratorze. Zdaje się w nr 1/2003 jest porównanie kosztów różnych ścian.
PS. Możesz mi udostępnić wyniki swoich poszukiwań? Też szukam jakiejś ceramiki (może być max), mam w projekcie 24 cm grubości i buduję n a wschód od Warszawy.
DarekRz
Najlepsza ceramika jest z cegielni Biegonice w Nowym Sączu, jezeli chcesz coś wiecej to napisz [email protected]