PDA

Zobacz pełną wersję : potrzebuję pomocy-szalowanie stropu i balkonów



marcin252
25-06-2007, 21:45
witam, własnie wróciłem z działki i tylko na chwilkę siadam aby się zapytac czy nie macie materiałów typu zdjęcia ,opis, szczegóły w wykonywaniu szalowania stropu i balkonów, siedzę już 2 tygodnie na 100 m2 stropie i obdeskowałem na ryglach (zostało mi się podbicie i wypoziomowanie na klinach) nie mogę znajśc żadnego majstra wszyscy na budowach,robię to tylko z bratem , każdego kogo się pytam, łapie za stempel potrząsa i mówi "czołgiem można jechac" będzie dobrze, tylko ja nie wiem czy dobrze, bo tego nie mogę nigdzie wycztac jak podkładac kliny, czy można podstawiac suporex pod stemple, czy może byc szparka miedzy dechami, a o balkonach to juz nie wspomnę A CO TU BęDZIE JAK ZA PARę DNI BęDę WSZYSTKO ZBROIł I WIąZAł UUUUUUUUUUUUUUU. przeważnie patrze na jakes zdjecia z netu i robie tak jak na nim, balkon tak obłożyłem dechami i zastrzałami że kumpel nie widział prawie mego parteru, dzięki za wszystko z góry

26-06-2007, 05:17
... nigdzie wycztac jak podkładac kliny, czy można podstawiac suporex pod stemple, czy może byc szparka miedzy decham i ...
- kliny podbijasz od spodu stempli i dla pewnosci "łapiesz" małymi gwoździami
- zasadniczo nie mozna podkładac zadnych materiałów pod stemple /powinny stac na desce/ ale w praktyce ... róznie bywa
jesli juz musisz to bloczek na desce i na to stempel
- przeswity miedzy deskami moga byc /polej deski kilka godzin przed betonowaniem wodą/
- rzedy stepli /szczególnie takich "niepewnych" / jak na bloczkach czy małostabilnych/ stężasz łatami
- szalunek balkonu dociskasz do budynku zastrzałami i dowiązujesz drutem

beton44
26-06-2007, 06:33
a jak planujesz rozwiązać sprawę tzw. wieńca ????


czy kojarzysz jak robi się wieniec obniżony ?????

3241mirek
26-06-2007, 06:54
W sprawie szalowania balkonów. Zbrojenie balkonu powino być zrobione w jego górnej części. NIGDY w dolnej. U mnie "chłopaki " zrobili najpierw w górnej i kierownik odebrał całe zbrojenie przed laniem stropu i pojechliśmy do domu. Ale nie było przy odbiorze szefa murarzy. Na drugi dzień rano przyjechał beton i zalaliśmy cały strop i balkon. I jakie było moje zdziwienie gdy doszło do rozszalowania balkonu. Po zdjęciu prawie wszystkich desek balkon się poprosu ładni opuścił. okazało sie że szef zmienił położeni zbrojeni w balkonie. i zbrojeni poszło do dołu. Tak że musiałem robić podpory. :evil: Wracam do wyjaśnień poprawnego zbrojenia. Kilka prętów powinno być pociągniętych aż jakieś 1m lub 1,5 m w głąb stropu i na końcu powinny być zrobione takie chaczyki żeby zakotwiczyć je ze zbrojeniem stropu. :) Mam nadzieję że choć trochę ci to naświetliło sprawę zbrojenia balkonu.

marcin252
26-06-2007, 06:54
wieniec mam w korytku http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/a807b0a87846ceec.html
mam 2 poziomy stropu w salonie 15 cm na reszcie 12cm, rozgryzłem ten problem , mam nadzieję że dobrze, strzemiona mam już porobione, dziś mam kumpli do kręcenia jeszcze, dziękuję za odpowiedzi, o drucie nie wiedziałem więc dziś dokończę i wzmocnie, wieczorem dodam parę fotek,
tu stemple, dobrze? http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/c4fd1253dbde0643.html
pzdr

3241mirek
26-06-2007, 09:39
widzę że będziesz miał strop lany. Ja miałem teriva. Ale ogólne zasady są takie same. Życzę powodzenia ze stropem.

Geno
26-06-2007, 09:42
W sprawie szalowania balkonów. Zbrojenie balkonu powino być zrobione w jego górnej części. NIGDY w dolnej. U mnie "chłopaki " zrobili najpierw w górnej i kierownik odebrał całe zbrojenie przed laniem stropu i pojechliśmy do domu. Ale nie było przy odbiorze szefa murarzy. Na drugi dzień rano przyjechał beton i zalaliśmy cały strop i balkon. I jakie było moje zdziwienie gdy doszło do rozszalowania balkonu. Po zdjęciu prawie wszystkich desek balkon się poprosu ładni opuścił. okazało sie że szef zmienił położeni zbrojeni w balkonie. i zbrojeni poszło do dołu. Tak że musiałem robić podpory. :evil: Wracam do wyjaśnień poprawnego zbrojenia. Kilka prętów powinno być pociągniętych aż jakieś 1m lub 1,5 m w głąb stropu i na końcu powinny być zrobione takie chaczyki żeby zakotwiczyć je ze zbrojeniem stropu. :) Mam nadzieję że choć trochę ci to naświetliło sprawę zbrojenia balkonu.
:o Kierownik razem z Wykonawcą chyba po warzywbnictwie

27-06-2007, 21:34
... tu stemple, dobrze? http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/c4fd1253dbde0643.html
pzdrhttp://images30.fotosik.pl/8/c4fd1253dbde0643med.jpg
stemple w miare solidne, rygi tez - moze byc
przed betonowaniem trzeba przejsc między stemplami i tam gdzie stemple wykazują luz podbic i stęzyc
wypoziomuj narozniki szlauchwagą i ustaw poziom stropu do wskazań szlauchwagi