PDA

Zobacz pełną wersję : rekuperator ILTO - ktos zna? ktos uzywa?



bimbelt
25-06-2007, 23:07
Wlasnie widzialem takie cos w nowosciach muratora. Tani i wyglada ciekawie. Na stronach dystrybutora - fincomfort.pl - mozna znalezc ciekawe materialy. Od strony dydaktycznej prezentuje sie swietnie. Pytanie tylko czy ktos tego uzywa i moze potwierdzic, ze jest warte uwagi?

odaro
26-06-2007, 07:18
U mnie Firefox otwiera tylko stronę głowną dla już nic też tak macie.


Gdzie to znaleźć w nowościach muratora

bimbelt
26-06-2007, 09:15
Chodzilo mi o rubryke "nowosci" w czasopismie drukowanym. Numer 06/2007

bimbelt
27-06-2007, 11:38
Na prawde nikt nie zna tej marki?

romwis
27-06-2007, 12:10
Sam napisałeś - że to nowość - więc może nic dziwnego, że doświadczonych użytkowników brak?
pzdr.
-romwis

odaro
27-06-2007, 14:35
Sam napisałeś - że to nowość - więc może nic dziwnego, że doświadczonych użytkowników brak?
pzdr.
-romwis

Czy ja wiem czy taka nowość wątki na forum są z 2004/2005 może nowy jest dystrybutor.

Ja wysłałem maila do nich wczoraj dzisiaj miałem telefon o dostarczenie rzutów domu. Zobaczymy co będzie dalej.

eRaf
30-06-2007, 08:04
Tutaj masz cennik: http://ilto.pl/pliki/Hinnasto_07.pdf
oraz polską stronę dystrybutora: http://ilto.pl/
recyrkulacja to to co odróżnia te rekuperatory

odaro
30-06-2007, 15:48
puk,puk czy jest tu jakiś użytkownik ilto i podzieli się z nami swoim doświadczeniem.

Xena z Xsary
25-07-2007, 20:44
rekuperatorowcy ILTO wzywam Was
bardzo mi sie ten produkt podoba, szczegolnie, ze posiada nagrzewnice wodną i jak zrozumiałam specjalne podłaczenie z komory kominka do reku
takie cos widziałam w Finlandii na żywo
laska wchodzi do chaty wrzuca szczapkę, mija pare minutek i jest przyjemne ciepelko ale nie tylko w poblizu kominka tylko wszedzie
aha jeszcze tam jest taki okap kuchenny tez niezle cacko i podobno w zestawie okolo 1200zł...
ma to juz ktos?

odaro
25-07-2007, 21:31
rekuperatorowcy ILTO wzywam Was
bardzo mi sie ten produkt podoba, szczegolnie, ze posiada nagrzewnice wodną i jak zrozumiałam specjalne podłaczenie z komory kominka do reku
takie cos widziałam w Finlandii na żywo
laska wchodzi do chaty wrzuca szczapkę, mija pare minutek i jest przyjemne ciepelko ale nie tylko w poblizu kominka tylko wszedzie
aha jeszcze tam jest taki okap kuchenny tez niezle cacko i podobno w zestawie okolo 1200zł...
ma to juz ktos?

Ja dzisiaj byłem w Warszawie w siedzibie firmy Fincomfort obecnie jedynego przedstawiciela Ilto na Polskę.

Zostałem przyjęty w pełnymi honorami przez Panią prezes którą jest pełnej krwi finką (chyba tak sie mówi co :-? )


Powiem tak co raz bardziej mnie Ilto interesuje. Dzisiejsza rozmowa mnie w tym utwierdziła za najbardziej profesjonalne podejście i ciekawą ofertę reku.

Do dzisiaj byłem najbardziej nastawiony na ofertę www.rekuperatory.pl ale teraz ILTO wygrywa.

Szkoda tylko ze firma fincomfort jest krótko na polskim rynku i chyba jeszcze nie robili żadnej wentylacji mechanicznej w domu jednorodzinnym poza obiektami wielorodzinnymi.

Aha ILTO podobno jest tak ciche że można go powiesić na ścianie każdego pomieszczenia oprócz sypialni i nie będzie go słychać.

odaro
25-07-2007, 21:36
rekuperatorowcy ILTO wzywam Was
bardzo mi sie ten produkt podoba, szczegolnie, ze posiada nagrzewnice wodną i j


Jak zapytałem o to na www.rekuperatory.pl to stwierdzili że jest to bardzo złe rozwiązanie ponieważ trzeba budować oddzielny obieg dla reku czyli koszty bo inaczej kocioł przy podłogówce będzie na długo się wyłaczał czy nie grzał nagrzewnicy w reku.

Ale fincomfort broni tego.

odaro
25-07-2007, 21:39
re
aha jeszcze tam jest taki okap kuchenny tez niezle cacko i podobno w zestawie okolo 1200zł...
ma to juz ktos?

Jaki okap kuchenny masz na myśli.

Xena z Xsary
25-07-2007, 21:47
no tak, jesli to sama podlogowka to moze i tak
ja mam system mieszany a pomysl z wodną nagrzewnica mi sie podoba
jeszcze lepiej jak ktos ma bufor cieplny ładowany czymkowliek - solarami , plaszczem....

okap wyciag z kuchenki - pochlaniacz ZAPACHOWY
popytam sie o to ILTO u zrodla:)
ale jak nie maja zadnej instalacji w Polsce to moze nawet dobrze:)

odaro
25-07-2007, 21:57
no tak, jesli to sama podlogowka to moze i tak
ja mam system mieszany a pomysl z wodną nagrzewnica mi sie podoba
jeszcze lepiej jak ktos ma bufor cieplny ładowany czymkowliek - solarami , plaszczem....

okap wyciag z kuchenki - pochlaniacz ZAPACHOWY
popytam sie o to ILTO u zrodla:)
ale jak nie maja zadnej instalacji w Polsce to moze nawet dobrze:)

A u jakiego źródła :)

Czyli myślisz że pierwsza instalacja będzie pokazowa?

Xena z Xsary
25-07-2007, 22:55
w Finlandii:)

odaro
25-07-2007, 23:02
w Finlandii:)

Uuu... to daj znać jak czegoś ciekawego się dowiesz może będziemy pierwszymi użytkownikami ILTO w Polsce

Ciekawe jak to jest z hałasem tych rekuperatorów czy rzeczywiście są tak ciche?

sli
26-07-2007, 11:44
Ja dzisiaj byłem w Warszawie w siedzibie firmy Fincomfort obecnie jedynego przedstawiciela Ilto na Polskę.
witam

mnie też interesuje temat rekuperatorów ILTO, ale ponieważ jestem z Łodzi, to pewnie wybiorę się do firmy SOWA www.ilto.pl
dzwoniłem do nich i powiedzieli, że importują ILTO niezależnie od FINCOMFORTU (więc jak to jest z tym jedynym przedstawicielem?)

zobaczymy, jakie będę miał wrażenia po wizycie u nich (pewnie jutro)

acha, jeszcze jedno - podobno instalują kilkadziesiąt szt. rocznie, więc pewnie zainstalowali więcej niż FINCOMFORT

odaro
26-07-2007, 12:12
[quote=odaro]Ja dzisiaj byłem w Warszawie w siedzibie firmy Fincomfort obecnie jedynego przedstawiciela Ilto na Polskę.
witam

mnie też interesuje temat rekuperatorów ILTO, ale ponieważ jestem z Łodzi, to pewnie wybiorę się do firmy SOWA www.ilto.pl
dzwoniłem do nich i powiedzieli, że importują ILTO niezależnie od FINCOMFORTU (więc jak to jest z tym jedynym przedstawicielem?)
/quote]

Zadałem im to samo pytanie Fincomfort twierdzi że za chwilę się to zmieni tzn że Sowa bedzie musiał nawiązać współprace w nimi czy jakoś tak.

Napisz jak już będziesz po rozmowie.

sli
26-07-2007, 22:29
mnie też interesuje temat rekuperatorów ILTO, ale ponieważ jestem z Łodzi, to pewnie wybiorę się do firmy SOWA www.ilto.pl
dzwoniłem do nich i powiedzieli, że importują ILTO niezależnie od FINCOMFORTU (więc jak to jest z tym jedynym przedstawicielem?)
Zadałem im to samo pytanie Fincomfort twierdzi że za chwilę się to zmieni tzn że Sowa bedzie musiał nawiązać współprace w nimi czy jakoś tak.

Napisz jak już będziesz po rozmowie.
No niestety jutro nie dam rady pojechać :(. Bo dzisiaj na działce miałem pierwszy spend: 2 gedetów, 3 budowlańców, kierbud, 2 sąsiadów, koparkowy, człowiek od wodociągów i chyba ktoś jeszcze.
Od poniedziałku mam mieć kopane fundamenty i jutro muszę dużo innych spraw pozałatwiać.

Ale jak będę po rozmowie z SOWĄ to na pewno dam znać.

Xena z Xsary
30-07-2007, 09:45
z informacji jakie uzyskałam
ILTO to podobno dośc dobra, długo istniejąca na fińskim rynku firma - własnie dla domków
anyway producentów ent.+reku w Finlandii jest miliardy bo oni wszyscy musza miec takie instalacje
moja firma tez ma takie instalacje w ofercie, takze przetestuję je w Polsce na sobie:)
z waznych informacji technicznych - u większosci fińskich producentów - najwyzsza średnicą jaką najczesciej stosują jest 160, a podprowadzenie pod anemostat 125 lub nawet 100, co mnie cieszy, bo własnie taki mam projekt.
No i bardzo popularne jest połączenie kominka z wentylacją, za to nie polecano mi rozwiązania z wodną nagrzewnicą ze względu na zwrot kosztów

odaro
30-07-2007, 09:51
moja firma tez ma takie instalacje w ofercie, takze przetestuję je w Polsce na sobie:)


Czyli nie robisz tego przez Fincomfort?

Jaka to firma działa może na terenie Warszawy?

odaro
30-07-2007, 09:53
za to nie polecano mi rozwiązania z wodną nagrzewnicą ze względu na zwrot kosztów

Czekaj... fincomfort poleca nagrzewnicę wodną jak obniżenie kosztów eksploatacji.

Reku z nagrzewnicą wodną kosztuje chyba tyle samo co z grzałką elektryczną.

Xena z Xsary
30-07-2007, 10:16
hej
nie zwróciłam uwagi, czy u nich kosztuje to tyle samo czy nie. Mówiłam o systemach dystrybuowanych przez moja firmę.
Po prostu stwierdzili, że z nagrzewnica są ogólnie droższe i wszystko co trzeba dodatkowo zrobic aby to razem działało (instalację) oraz koszt samego reku
sie nie opłaca, ale ta jak mówię - nie wiem jak jest z ILTO - trzeba by się dowiedziec więcej

rad1de
10-02-2009, 19:17
Odświeżam jest może ktoś kto ma już zamontowany rekuperator tej firmy tez jestem nim zainteresowany
jakies opinie na temat rekuperatorów firmy ilto?

justkaaa
10-01-2010, 00:08
ja też odświeżam. Może jest na forum już jakiś użytkownik tego sprzętu

TypeR
10-01-2010, 13:00
cześć
ja mam ilto 270 ekono, czyli z nagrzewnicą wodną.
Zamontowany z 4 mies. temu. Działa w domu od miesiąca. Kusił mnie model 440 ekono ale cena zaporowa.
Domek ~130 m2 użytkowej więc ten reku tak na styk dobrany.
Do nagrzewnicy poprowadzony mam dodatkowy obieg z rozdzielacza z podłogówki, więc koszt to raptem parę metrów pexa, rurki miedzianej i większy o jeden obieg rodzielacz.
Koszt instalacji na sztywnych przewodach wraz z tłumikami, anemostatami itp to w moim przypadku ~14 tys. zł
Dodatkowy 1000 zł zapłaciłem za wyciąg kuchenny na dachu razem z kanałem doprowadzającym. Nie kupowałem sterownika do tego wyciągu (chyba z 400 zł), wymontowałem dmuchawę w wyciągu nad kuchnią i tam mam spięte sterowanie. Efekt jest taki że nie mam 4 biegów tego wentylatora na dachu. Po włączeniu biega na najwyższym.
Sam reku zamontowaliśmy w łazience na poddaszu. Jest na tyle mały i cichy że nie przeszkadza. Na I i II biegu prawie go niesłychać.
Bardziej słychać kanały nawiewne, mam jeden, który mnie denerwuje, na drugim biegu jest wieczorem wyraźnie słyszalny. Mam nadzieję że jak lepiej docieplę na strychu przewody to ten kanał się również wygłuszy.
W salonie mam zrobiony dodatkowy kanał wyciągowy w celu pobierania ciepła z okolic kominka.
W obecnej chwili wilgotność w domu na poziomie 30-44% procent więc sucho (pierwszy sezon grzewczy od grudnia), reku pracuje na II lub I biegu. Nie mam jeszcze wyregulowanych anemostatów, bo wciąż się wykańczamy i nie mamy drzwi wewnętrznych.
Przy temperaturach -5 C, w domu ~20 C z nawiewów leci "letnie" powietrze. Nie mierzyłem jeszcze jaka tam jest temperatura i nie ustawiałam termostatu od nagrzewnicy w reku bo nie ma to na razie sensu.
Tu zdjęcia wnętrza:

http://www.ozzo.pl/d/reku1.jpg

http://www.ozzo.pl/d/reku2.jpg

http://www.ozzo.pl/d/reku3.jpg

Pozdrawiam - Daniel

future74
10-01-2010, 19:30
Witam Was Forumowicze,
mogę Wam polecić rekuperatory Ilto; sam otrzymałem tę ofertę od znajomego, który zainstalował centralę Ilto 440Econo i bardzo sobie ten system wentylacji chwalił; zanim podjąłem decyzję o wszystko dowiadywałem się bezpośrednio w firmie Fincomfort Polska Oy Sp. z o.o. w Warszawie; ja zakupiłem rekuperator/centralę Ilto650 Econo; doboru dokonałem wspólnie z projektantem m.in. przy uwzględnieniu kubatury domu (280m2 p. użytk.); obsługa przy sprzedaży bardzo fachowa; zanim podpisałem umowę pełna informacja, nic na siłę; wcześniej Pani Prezes przyjęła mnie, później umożliwiła spotkanie z instalatorem całego systemu P. Michałem; bardzo fachowo mi przedstawił działanie systemu; elstatycznie potraktowano mnie cenowo, dodano upust 10%, także będzie montowana wersja z dodatkowym kanałem od kominka; w piatek spotkałem się u mnie na działce z P. Michałem, który będzie montował system w domku; nie mogę powiedzieć jak to działa, bo dopiero będą to montować, no i to rzeczywiście nowość; przedstawiane parametry i oferowana obsługa wzbudza we mnie zaufanie; cenowo nie gorzej niż w rekuperatory.pl; jak skończę budowę i to wszystko zadziała, to uczciwie napiszę swoją opinię. Pozdr.

justkaaa
11-01-2010, 21:01
Brzmi ciekawie, chociaż...
cenowo nie gorzej niż w rekuperatory.pl
argument że są nie drożsi od rekuperatory.pl to akurat sugeruje, że sa równie abstrakcyjnie drodzy :(