PDA

Zobacz pełną wersję : POś-POLIPLAST KONTRA AQUAMATIC



gbh1976
26-06-2007, 11:09
Witam. Niedługo zamierzam być szczęśliwym posiadaczem poś. Mam dylemat i pytanie do ekspertów i oczywiście użytkowników. Wacham się pomiędzy firmami Poliplast a aquamatic, gdyż bioeko mają za mały wg mnie zbiornik buforowy. Rodzian 3 osobowa (na razie). Często goście w domu. Prosiłbym o jakieś wskazówki i ewentualne porady. Z góry dzięki.

Jurek_Z
26-06-2007, 14:06
Mam podobny dylemat. Brałem pod uwagę jeszcze inne oczyszczalnie (pisałem o tym tutaj) (http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=101168&highlight=) i na razie nie potrafię podiąć ostatecznej decyzji, a czas ucieka. :-?

janusz_21
26-06-2007, 14:37
Witam! Niczego nie sugeruję, ani nie chcę się wtrącać ponieważ nie znam są jakie powody zastosowania tego typu oczyszczalni. Sądzę jednak (jeżeli nie znacie?), że warto poznać jak funkcjonuje oczyszczalnia polecana na www.carpathians.pl lub www. ibmer.org.pl. Są na pewno tańsze,mniej skomplikowane, mniej zawodne etc.

Jurek_Z
26-06-2007, 14:52
Mi chodzi o oczyszczalnię biologiczną z napowietrzaniem, z której uzyskuje się wodę o bardzo wysokim stopniu oczyszczenia, a nie o oczyszczalnię z której wypływają ścieki które muszą być poddane dalszej obróbce.

gbh1976
28-06-2007, 08:10
Ponawiam pytanie, aby zaktualizować posta. Czy nie ma tutaj nikogo kto to użytkuje.

panda
28-06-2007, 08:44
Ponawiam pytanie, aby zaktualizować posta. Czy nie ma tutaj nikogo kto to użytkuje.
Chociaż mam Aquamatic to wiele nie pomogę. Zakopana jesienią ubiegłego roku (dopiero były wykopy pod fundamenty), odpalona jakieś 2 tygodnie temu. Jeszcze działa :)

btx
09-04-2009, 22:34
odświeżam temat i proszę o opinie osoby użytkujące POŚ STM firmy Aquamatic

panda
15-04-2009, 10:08
odświeżam temat i proszę o opinie osoby użytkujące POŚ STM firmy Aquamatic
Poszło na maila

el_hogar
15-04-2009, 11:01
Temat jest ciekawy dla większej grupy osób :wink:

Jeśli można, to proszę o opinię na tym forum.
Jeśli, z jakichś powodów to niemożliwe, to też proszę o informację na maila.

pozdrawiam,

Zbyszek

panda
15-04-2009, 11:52
Nie ma problemu, po prostu szczegółowe pytania były też na maila to i mailem poszło. A było to tak:

Czy pracuje tak dobrze jak zapewnia producent?
Tak, nie narzekam

Jakie ma wady?
Nie wiem, nie wyszły

Jak się sprawuje przy różnicy w dopływie ścieków i przy całkowitym braku?
Nie testowałem, ale polecam http://www.aquamatic.com.pl/download/abc.pdf

Jakie koszty eksploatacji?
Prąd, ale za ile to nie liczyłem. Bakterii nie dodawałem a działa. No i raz na rok/2 lata szambelan żeby trochę osadu wyciągnął


Dodatkowo dla zainteresowanych www.ats.pl/~piotrw/Ksiazka_uzytkownika.pdf - będzie parę dni wisiała, nie za długo bo miejsce mi się na serwerze kurczy

panda
15-04-2009, 12:04
Ponieważ był kolejny mail odnośnie bakterii to całkiem poważnie, oczyszczalni nie szczepiłem i bakterii nie dodawałem / nie dodaję.
Po zakopaniu POŚ i zalaniu wodą ruszyło napowietrzanie. Kibelka jeszcze nie było (był Toy-Toy) więc ekipy miały reklamówkę na odpadki pojedzeniowe. Wszystko z tej reklamówki plus resztki napojów lądowały w oczyszczalni, raz na samym początku wsypałem jeszcze bodaj kilo cukru.
I się zaszczepiło, i tak do tej pory ciągnie. Nie śmierdzi, woda wypływa czysta, bez zapachu. Ryby, żaby i kaczki nie narzekają.

AQUA
15-04-2009, 17:29
Witam. Niedługo zamierzam być szczęśliwym posiadaczem poś. Mam dylemat i pytanie do ekspertów i oczywiście użytkowników. Wacham się pomiędzy firmami Poliplast a aquamatic, gdyż bioeko mają za mały wg mnie zbiornik buforowy. Rodzian 3 osobowa (na razie). Często goście w domu. Prosiłbym o jakieś wskazówki i ewentualne porady. Z góry dzięki.
Ja osobiście sugeruję sprawdzoną metodę wyboru:
Poszukaj kilku producentów oczyszczalni, dobierz oczyszczalnię pod kątem swojego portfela.
Później poszukaj wśród znajomych kogoś kto ma oczyszczalnie i zapytaj jak to hula.
Jeśli chcesz zadzwoń do tych firm które instalują (produkują) i poproś o namiary do klientów którym robili oczyszczalnie.
Następnie najlepiej podjedź zobacz jak to wygląda (przez telefon to może być nawet właściciel)
Sugestia:
Nie ograniczaj się do dwóch producentów, bo do końca nie będziesz pewien swojego wyboru!!!

oleniek
15-10-2009, 19:23
a ja podciągam, może jeszcze jakieś opinie

Wart Aquamatic tych swoich 14000zł :roll:

panda
16-10-2009, 13:03
Wart Aquamatic tych swoich 14000zł :roll:
Zdrożał? :(
Mimo wszystko, dałbym raz jeszcze te pieniądze. Nie muszę pamiętać że mam, szambelan był dopiero raz, zdziwiony że nie bardzo jest co wyciągać. Wziął 50 złotych bo "za mniej to się mi nie opłaca tu przyjeżdżać".
Nie zaglądam, nie wącham, po prostu mam i tyle.

perm
16-10-2009, 15:41
Wart Aquamatic tych swoich 14000zł :roll:
Zdrożał? :(
Mimo wszystko, dałbym raz jeszcze te pieniądze. Nie muszę pamiętać że mam, szambelan był dopiero raz, zdziwiony że nie bardzo jest co wyciągać. Wziął 50 złotych bo "za mniej to się mi nie opłaca tu przyjeżdżać".
Nie zaglądam, nie wącham, po prostu mam i tyle.
Ode mnie chcą 15 tyś w promocji :o .
Popyt ustala ceny? Też jestem gotów tyle zapłacić za święty spokój.

alaiandrzej
11-03-2013, 19:26
A jak wygląda to po latach? Też zastanawialiśmy się nad aqamatic stm5, kosztuje z montażem ok 13000 zł. Warto?

pbar
26-05-2019, 14:39
Podbijam. Ktoś ma Aquamatic STM i ma jakieś przemyślenia/wnioski/zastrzeżenia w związku z użytkowaniem? Czy woda po oczyszczalni nada się do podlewania ogródka? Będę wdzięczny za wszelkie opinie...

onkiel
27-05-2019, 09:54
Ja też jestem ciekaw opinni i byłbym wdzięczny za odpowiedzi.