PDA

Zobacz pełną wersję : Trucie chwastów, a pies.



Karolina
07-07-2003, 07:37
Wkrótce zajmiemy się ogrodem, który jak na razie porośnięty jest gęsto chwastami. Wiem, że istnieją preparaty, którymi się pryska takie zielsko i szybko ma się z głowy ten kłopot. Mam zatem pytanie, czy taki preparat może mieć szkodliwy wpływ na psa podwórzowego? A jeśli tak to jak długo należy psa "wyprowadzić" z ogrodu - na dzień, dwa, tydzień?

kruszynka
13-07-2003, 11:42
Ja używałam na swoim trawniku Mniszka. Psa trzymałam z daleka od pryskanego terenu tylko 1 dzień.

franekF
13-07-2003, 13:20
Współcześnie produkowane preparaty są wysoko selektywne. Producent jest zobowiązany do przeprowadzanie testów toksyczności na innych grupach zwierząt, w tym oczywiście na ssakach. Niby nie ma powodu do niepokoju, jeśli stosujesz preparaty zgodnie z zaleceniami (dawka, pogoda itp.).
Ale producent nie jest w stanie wszystkiego przewidzieć, zresztą jego celem jest zarobić, więc wypuszcza na rynek produkty jak najmniejszym możliwym kosztem (w ramach obowiązujących przepisów).
Ogólna rada - stosować jak najmniej, tylko jeśli są rzeczywiście niezbędne.
Twój pies czy kot jest narażony tak samo jak Ty i Twoja rodzina. Jeśli uważasz, że powinno się odizolować psa na jakiś czas od oprysków, zastosuj tę samą zasadę do siebie i swoich bliskich.