PDA

Zobacz pełną wersję : Umowy z wykonawcą - wartość netto czy brutto?



MARTiiii
26-06-2007, 11:07
W umowie którą podpisuje z wykonawcą powinna być wartośc za robocinzę netto, czy brutto? Bo widziałem już różnie spisane umowy i szczerze powiedziawszy to nie wiem co ma oznaczać w umowie podana wartość tylko jako netto. Czy to prawidłowe, czy jednak powinna być brutto?

Geno
26-06-2007, 11:09
Masz np. taki artykuł


Wynagrodzenie Wykonawcy
§ 5
1. Strony określają wynagrodzenie za wykonanie przedmiotu niniejszej Umowy w kwocie ........................ (słownie: ..............................) złotych.
2. Kwota wynagrodzenia, o którym mo wa w ust. 1, powiększona zostanie o obowiązujący podatek od towarów i usług.
3. Wynagrodzenie Wykonawcy nie obejmuje kosztów czynności, które bezpośrednio pokrywa Zamawiający:
1) nadzoru autorskiego i inwestorskiego;
2) opracowania dokumentacji;
3) tymczasowego zajęcia terenu wraz z kosztami projektów organizacji ruchu do wystąpienia o zajęcie te renu ;
4) związanych z wycinką drzew.

mario1976
26-06-2007, 11:10
W umowie którą podpisuje z wykonawcą powinna być wartośc za robocinzę netto, czy brutto? Bo widziałem już różnie spisane umowy i szczerze powiedziawszy to nie wiem co ma oznaczać w umowie podana wartość tylko jako netto. Czy to prawidłowe, czy jednak powinna być brutto?

Jak się umówisz. To w końcu umowa pomiędzy Wami. Ja mam brutto bo netto mnie nie interesuje. Mozna wpisac netto+vat...

MARTiiii
26-06-2007, 13:12
Czyli nie ma znaczenia co pisze, mogło by w ogóle nie pisać czy netto czy brutto.

Geno
26-06-2007, 13:15
Czyli nie ma znaczenia co pisze, mogło by w ogóle nie pisać czy netto czy brutto.
Musi być napisane netto czy brutto.

marcin714
26-06-2007, 14:26
Bo inaczej brutto będzie na początku a na końcu netto.

Mice
26-06-2007, 14:34
Ja mam i netto i brutto podane, żeby nie było :lol:

joannaj75
26-06-2007, 18:20
Z punktu widzenia zabezpieczenia się właściwe jest dla inwestora cena brutto , ale wykonawca zawsze podaje netto na wypadek jakby się zmienił nam podatek VAT z 7 % na 22% , wiadomo że wtedy inwestor musi dopłacic Vat wg ustawodawcy.

Jak się umówisz na brutto to masz pewniejszy punkt, czyli zrzucasz ryzyko zmiany podatku VAT na wykonawcę -ale to oczywiście sama teoria , bo wiadomo że Vat 7 % zostaje i się narazie nie zmieni .

smutna lidka
26-06-2007, 21:27
jeżli nie okreslono czy chodzi o netto czy brutto, czyli np. gdyby poprzestać na takim zapisie jak wcześniej w ust. 1 podał podał Geno, tj. "1. Strony określają wynagrodzenie za wykonanie przedmiotu niniejszej Umowy w kwocie ........................ (słownie: ..............................) złotych.", chodzi o cenę brutto

określone w umowie wynagrodzenie jest wynagrodzeniem netto, tylko gdy jest to wyraźnie zaznaczone