PDA

Zobacz pełną wersję : Jaką elewacje położyć - prosze o radę



Kukluxik
26-06-2007, 15:35
Witam serdecznie !

Od kilku już tygodni zbieram się do połóżenia koloru na nasz domek - ocieplenie ( styropian ) już zrobione dwa lata temu.
No i oczywiście 1000 dylematów a każdy radzi co innego .
WIęc mam pytanie : jaką firmę wybrać a potem na jaki rodzaj tynku się zdecydować.
Rozważam Grainplasta, Maxita, Ceresit, Baumit
Mam dwie obcje : położyć tynk mineralny i pomalowąc farbą silikatową lub też zastosować tynk akrylowy .
Jak radzicie ? co będzie lepszym rozwiązaniem......

z góry dziękuję za Wasze opinie .....

premiumpremium
26-06-2007, 16:42
My mamy tynk i na to farbę silikatowo-silikonową.

rusek007
26-06-2007, 19:53
U mnie jest baranek mineralny, biały, Izolbet, 2mm. Cena przystępna Ok 35PLN. Jeden worek wystarcza na ponad 8m2. W przyszłym roku będzie pomalowany. Czym? Jeszcze nie wiem. Wygląda bardzo dobrze :D

Kukluxik
28-06-2007, 09:44
dziękuję za odzew , zbieram różne opinie i oglądam domki i osobiście skłaniam się do położenia tynku mineralnego i pomalować to potem farbą silikatową .
Takie rozwiązanie obseruję za płotem u sąsiada - domek się pięknie prezentuje , w czasie ulewy nie robią sie żadne zacieki, nie widać żadnych przebarwiań i o to przecież chodzi ...

proszę o dalsze opinie ....

mapatut
28-06-2007, 10:01
dziękuję za odzew , zbieram różne opinie i oglądam domki i osobiście skłaniam się do położenia tynku mineralnego i pomalować to potem farbą silikatową .
Takie rozwiązanie obseruję za płotem u sąsiada - domek się pięknie prezentuje , w czasie ulewy nie robią sie żadne zacieki, nie widać żadnych przebarwiań i o to przecież chodzi ...

proszę o dalsze opinie ....

ja się zdecyduję na tynk mineralny a na to jakiś kolorek z Caparola albo Schomburga. Chwalą użytkownicy i budowlańcy.
Sąsiad ma jakiś słabiutki tynk (akryl chyba-nie wiem) to po ulewie chałupa jeszcze przez parę godzin mokra z jakimiś mokrymi plamami, zaciekami itp - fatalny wygląd, poza tym po sezonie widzę , że wyblakł kolor.

Duży Boban
28-06-2007, 11:03
Ja się zdecydowałem na tynk silikonowy barwiony w masie Caparol. Mineralny malowany wychodzi trochę taniej ale trzeba dodatkowo zapłacić za robociznę; kalkulację opłacalności trzeba zrobić w konkretnych warunkach. Doszedłem do wniosku, że tynk barwiony w masie będzie lepszy niż malowany i przestałem liczyć co do złotówki :wink: