PDA

Zobacz pełną wersję : max-przerwa-cegła - o co chodzi?



Nikita
07-07-2003, 09:17
Robimy remont domu - piętro. Nad jednym pokojem podnosimy dach i w związku z tym podnosimy ścianę.
Teść (to jego dom) powiedział, że ściany były budowane w tym systemie: cegła max - przerwa - cegła (chyba chodzi o dziurawkę). I to by było na tyle jesli chodzi o jego pomoc i wiedzę. Stąd kilka pytań:
1. Ilo warstwowa jest ta sciana (2 czy 3?)
2. Czy to znaczy, że pomiędzy maxem a cegłą nie ma ocieplenia ze styropianu lib wełny tylko pusta przerwa, w której hula wiatr (dom był budowany 15 lat temu)?
3. Z czego mam murować ściany w podnoszonym pokoju? Czy max - styropian - cegła, czy tak jak było? Zalezy mi na tym, żeby było w nim w miarę ciepło bo to dla dziecka...

Pomocy!

dobrzykowice
07-07-2003, 09:33
Robimy remont domu - piętro. Nad jednym pokojem podnosimy dach i w związku z tym podnosimy ścianę.
Teść (to jego dom) powiedział, że ściany były budowane w tym systemie: cegła max - przerwa - cegła (chyba chodzi o dziurawkę). I to by było na tyle jesli chodzi o jego pomoc i wiedzę. Stąd kilka pytań:
1. Ilo warstwowa jest ta sciana (2 czy 3?)
mimo wszystko technologie w budownictwie również ulegają zmianom. Mur który opisujesz byl swego czasu niejako standardem polskiego budownictwa jednorodzinnego. Nie bylo wówczas dostępna taka różnorodność materialów budowlanych jak obecnie - uściślijmy nic wówczas nie bylo dostępne :D Ale do rzeczy tą scianę mozesz potraktować jak trójwarstwową, pustka spelnia rolę izolatora cieplnego. Dzisiaj jest to realizowane za pomoca welny lub styropianu.
2. Czy to znaczy, że pomiędzy maxem a cegłą nie ma ocieplenia ze styropianu lib wełny tylko pusta przerwa, w której hula wiatr (dom był budowany 15 lat temu)?
dokladnie tak jest :D ale się nie przerażaj, powietrze jest nienajgorszym izolatorem
3. Z czego mam murować ściany w podnoszonym pokoju? Czy max - styropian - cegła, czy tak jak było? Zalezy mi na tym, żeby było w nim w miarę ciepło bo to dla dziecka...
cieżko odpowiedzieć, najlepiej byloby rozebrać zewnętrzną warstwę i porządnie ścianę docieplic ale to się = duże koszty, z kolei docieplenie tylko dobudowywanego fragmentu mija się z celem. przychodzi mi na myśl wsypanie jakiegoś granulatu w istniejącą przerwę, np styropianu lub keramzytu tylko nie mam zielonego pojęcia czy to zda egzamin
Pomocy!

Nikita
07-07-2003, 09:40
Dzieki za info. Niestety rozbieranie ścian nie wchodzi w grę - i tak teściowie już krzywo patrzą na remont. A poza tym nie mam kasy na to, aby ocieplać cały dom (bo trzeba by i górę i dół) i tynkować cały dom - teściowie się nie dołożą...

pitbull
07-07-2003, 09:46
Nowe sciany wykonaj z betonu komorkowego.

07-07-2003, 11:35
pitbull ale to tylko jedną warstwę? Bez przerwy i bez cegły dziurawki? A co ze zróżnicowaniem materiałów? Nie zaburzy to istniejącej "izolacji" czyli tej przerwy pomiedzy maxem a dziurawką..
Muszę podnieść ściany w tym pokoju na ok. 1 m - czyli wychodzi, że do połowy ściany będę miała maxa-przerwę-dziurawkę a od połowy beton komórkowy..