PDA

Zobacz pełną wersję : poradźcie pkna Dziadek czy Gebauer?



annaka6
28-06-2007, 10:42
Zastanawiam sie nad dwoma tymi firmami. Okna drewniane meranti. Dziadek wydaje się ma bardzo dobra wykonanie (ładnie połozony silikon) i cena niska. Nie wiem, jednak jak z jakością okien. Gebauer dobra opinia i cena 20% wyższa. Okna też ok. Jakie są wasze doświadczenia. czy warto dopłacać do Gebauera? W dziadku okucia te same tylko system przesuwny GU a w Gebauerze siegenia.
czy ktoś ma te okna i juz je użytkuje? Mam duże okna przesuwane.

mafla
28-06-2007, 11:04
u nas jest gebauer. Szczerze polecam, bardzo ładnie i starannie wykonane okienka.
Dziadka mieliśmy w poprzednim miejscu,ale nie potrafię ich ocenić, bo były w pomieszczenaich gospodarczych, rzadko używane.Za to drzwi wejsciowe -hmmmm - chyba nie służyła im intensywna eksploatacja... :roll:

bgo
28-07-2007, 20:09
Mam okna Gebauer'a , w kilku miejscach silkon położony jest bardzo kiepsko i jest do wymiany. Starcilem mnustwo czasu na telefony , czekam juz dwa miesiace na wymiane silikonu. Serwis gwarancyjny fatalny. Okna generalnie są ładne z wyjątkiem fatalnego silikonu.
bgo072

FREDY
28-07-2007, 20:46
Mam drzwi wejściowe od Dziadka.
Niestety się wykrzywiły i zostały wymienione na nowe.
Nowe przynajmniej na oko są dużo lepsze od starych.
Napewno mogę pochwalić tą firmę za serwis - i dotrzymywanie gwarancji.

tomjot
29-07-2007, 10:34
Mam okna od Gebauera - i prawdę mówiąc gdybym miał wybierać ponownie nie wiem czy nie zdecydowałbym się na inną firmę (tym bardziej gdyby różnica w cenie była ok. 20% - a okna firmy Dziadek były zachwalane już na tym forum). Co do serwisu Gebauera, to potwierdzam że wyegzekwowanie wizyty ekipy serwisowej nie należy do prostych czynności (chodziło a regulację okuć w oknach). Podpowiem - pomogło - kiedy po miesiącu czy dwóch od zgłoszenia problemu - skierowałem maila bezpośrednio do właścicielki. Serwisanci byli u mnie po dwóch dniach. Faktem jest że musieli dojechać z Tarnowa Opolskiego do Poznania (nie ma w Poznaniu przedstawicielstwa f-my Gebauer). W tej chwili brałbym chyba okna od któregoś z lokalnych producentów, taniej i wygodniej z serwisem - choć to też niestety nie reguła.

woland1980
29-07-2007, 12:09
Cóż, choć temat odległy, to do projektu wycenialiśmy okna na szynach HS w Meranti o wymiarach 4,5m na 2,8m (dzielone na 3 tafle) i Dziadek vs Excellent. Jeśli chodzi o cenę to wyszło 12tys vs 14,5tys. Jak z jakością cieżko powiedzieć. Na żywo widziałem excellent - w Domotece w Warszawie, i robiły piorunujące wrażenie. Dziadka nie uwidziałem nigdzie.

bardzo zawiedziony
12-06-2014, 20:44
odradzam szczerze okna DZIADKA
bardzo marna jakosc wykonczenia drewna, nie wspominajac o szybach