PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z tarasem



Lataren
28-06-2007, 11:35
Obserwując ponizszy temat o tarasach postawiłem poruszyć swój problem - otóż mam tara w postaci wylanej betonowej płyty i nie było by problemu gdy się ten beton nie kruszył i nie wiem co z nim zrobić czy rozwalić go doszczetnię czy sprobować czyms go przykryć np kostką czy deskami z moich obserwacji płytki typu terrakota odpadają gdyż byłem świadkiem nie raz jak odpadają?
Dklaczego zapytałem - otóż chcę ominąć rozbijanie starego tarasu i robienie sobie kupę bałaganu pod domem.

2112wojtek
28-06-2007, 12:01
Nie ma prawdopodobnie takiej koniecznosci, zeby rozwalac wszystko co pod spodem.Nie mozna tez na taki taras polozyc czegoklwiek, zeby tylko nie widziec problemu. Przykrycie takiej plyty brukiem, plytka czy drewnem nie rozwiaze tez Twojego klopotu. Trzeba usunac przyczyne.
Jest sporo systemow renowacyjnych do takich przypadkow. Sa grunty, maty i zywice, ktore powinny zalatwic Ci problem bez demolki.
Trudno po opisie ocenic co trzeba zastsowac, czy beton pyli, kruszy sie , w jakim jest stanie i jakie sa ubytki.
Zapytaj u sprzedawcow np. Deitermana, Sopro o system renowacyjny do betonu /podejrzewam , ze nawet do podlozy krytycznych/ a po jego zastosowaniu dalej zrobisz juz co zechcesz.
Na taras zewnetrzny terakota raczej sie nie nadaje sie na podloze. Lepiej zastosowac gres lub plytki klinkierowe, zeby za pare lat nie miec problemu tym razem z plytkami.