PDA

Zobacz pełną wersję : projekt C118 CIEKAWY



Strony : [1] 2 3

marcon
03-01-2006, 22:49
... i ma fotki?

marcin

Jerzyna
18-01-2006, 22:35
Przyznam, że mnie interesuje ten projekt. Szkoda, że póki co tak mało popularny. Jak podejrzewam, wynika to z faktu, że to dopiero nowość w katalogu Muratora.

skalandis
12-04-2006, 13:51
Witam

My budujemy C118a jak juz cos będziemy wiedzieli to damy znać.

anna bosiak-koziel
20-08-2006, 16:50
Witam serdecznie wszystkich uzytkownikow muratora.Pisze pierwszy raz i mam serdeczna prosbe poszukuje osob, ktore buduja dom z katalogu muratora a dokladnie projekt,Ciekawy C118.Bardzo dziekuje za wszystkie informacje,ktore dotra do mnie.Jesli bedzie mozliwosc wyslania zdjec to rowniez bardzo prosze. Dziekuje i pozdrawiam. :lol:

kwoloch
25-11-2006, 19:45
Witam

Wiem, ze taki watek juz by, ale moze cos od tego czasu sie zmienilo i ktos budowal ten dom? Bede wdzieczna za wszelkie informacje

Pozdrawiam

Katarzyna

MagdalenaK
12-01-2007, 23:00
Może ktoś z Państwa budował bądź buduje CIEKAWEGO Muratora , będę wdzięczna za jakiekolwiek informacje. MagdalenaK

ave!
12-01-2007, 23:13
http://www.projekty.murator.pl/projekt_rzuty?IdProjektu=316&IdKolekcji=&action=showRzuty

nie buduję, ale braliśmy ten projekt pod uwagę, ale:
- schody okrągłe - niepraktyczne, niewygodne
- łazienka mała w drzwiach wejściowych
- oddzielna jadalnia - ale połączyłoby sie ją z salonem
- garderoba w przejściu do garażu
- brak spiżarki
-wykusz i nad nim pokoik - koszty
a pokoik koło łazienki... dla kogoś baaardzo malego?
pozdrawiam :D
a, i kedyś było: http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=88881&highlight=projekt+ciekawy

MagdalenaK
24-01-2007, 11:15
Bardzo proszę o kontakt ze mną , waham się pomiędzy projektem WŁAŚCIWEGO i CIEKAWEGO. Ja chcę ten pierwszy, mąż ten drugi. Może ktoś pomoże nam podjąć decyzję. Magda :roll:

kos_kostek
04-02-2007, 10:08
Witam mnie także interesuje ten projekt (C118). Jeżeli coś więcej bedziecie miec na jego temat poproszę o info!Pozdrawiam

jezzmam
10-02-2007, 21:26
Ja na przełomie kwiecień/maj mam zamiar zacząć budować domek "Ciekawy C118a"
Czy ktoś buduje ten domek albo już zbudował??
A może opinie na jego temat są jakieś??

http://projekty.muratordom.pl/projekt?IdProjektu=317&IdKolekcji=23

będę wdzięczna za opinie i fotki i i i :oops:

kos_kostek
18-02-2007, 12:29
Cześć. Ja zwłasnie zaczynam budowę domku C118 B cCiekawy. Obecnie załatwiłem pozwolenie na budowę i zamierzam zacząć prace przy fundamentach :) W miarę możliwości będę przesyłał Tobie fotki:) Pozdrowionka:)

Radecki
27-02-2007, 15:05
Też się namierzam na c118 wariant I (z przeróbką)
Jeszcze nie kupiłem projektu, ale będę obserwował.
Pozdrawiam
:D

Misiu22
19-03-2007, 18:17
Co myślicie o projekcie "CIEKAWY" WARIANT2, ponieważ zamierzam go wybudowac? :D

Misiu22
25-03-2007, 21:12
My również jesteśmy na etapie załatwiania pozwolenia i budujemy C118b.Również się podzielimy zdjęciami jak juz zaczniemy budowę.Muszę jeszcze trochę popracować i zarobić trochę kasy na swój własny dom, bo mam dosyć mieszkania z debil...sąsiadami, którym ciągle coś przeszkadza.

Misiu22
17-04-2007, 18:42
Ja czekam na pozwolenie na budowę i się doczekać nie mogę!!!Buduje C118b.Mi się podoba bo jest bardzo mało domów z podwójnym garażem i ciekawym wyglądem.

czupur7
23-04-2007, 10:31
witam
Zamierzam taki dom budować , za parę miesięcy ruszam. Zmiany w projekcie to sciany Porotherm 50gr P+W., usunięcie balkonu tego od strony tarasu, łazienka na dole przesunięcie za garderobe (z oknem).

gomark
24-04-2007, 18:43
Witam !
My równiez planujemy budowe C118 lub C118a, no i pytanie czy architekci którzy robili zmiany w projekcie wyłapywali jakies błędy w tych projektach ? Czy moze coś wyszło juz w trakcie budowy ? Architekt który ma dla nas robić zmiany stwierdził ze projekty Muratora mają dużo błędów i odradza Nam zakup.

skamarka
06-05-2007, 22:58
Witam!

My również będziemy budować 118b, zaczynamy pod koniec sierpnia tego roku. Mi osobiście wydaje się, że typowy projekt ( w tym i z Muratora) ma mniej błędow a niżeli projekt indywidualny. Zastosowano w nim rozwiązania typowe. Zresztą jak coś Ci się wtypowym projekcie nie podoba zawsze możesz dać go do adaptacji, my tak właśnie zrobiliśmy.Pozdrawiam

iwa
08-05-2007, 15:26
Witam wszystkiz. Ja też buduję C118 z małą przeróbką zamiast dach nad garażem będzie taras, natomiast kuchnia została zamieniona na pokój, a jadalnia będzie polączona z aneksem kuchennym projekt mam już zaadaptowany, na dniach powinnam mieć pozwolenie, myślę w czerwcu zaczynać,

iwa
08-05-2007, 15:28
jeszcze jedna zmiana okna nie będą zaokrąglone, ale prostokątne całkiem nieźle to wygląda. Cieszę że was znalazłam jeśli będą fotki przysyłajcie . kontakt za mną [email protected]

kos_kostek
08-05-2007, 17:15
esli chodzi o błędy to kilka ich jest np w mojej wersji (buduje C118b) jest zrobiony strop w miejscy, gdzie powinna byc antresola czyli kompletna bzdura. Interweniowałem w tej sprawie w Muratorze i przysłali mi niby poprawione rysunki ale defakto były to te same, które zakupiłem :( .

iwa
09-05-2007, 11:49
Kostek: witam , czekam na pozwolenie,miło się ogląda fotki mam nadzieją, że niedługo pokarzę swoje, mam już pięknie zrobiony dojazd nawet mogę dojechać swoją niską osobówką jak sobie pomyślę że to cudo rozkopią później wodociągi to mnie :evil: niestety nie mam wody (nie mają czasu). piszesz coś o garażu myślę o postawieniu takiego pomieszczenia budowlanego czy u ciebie jest nim garaż: murowany czy blaszak?

kos_kostek
09-05-2007, 13:20
Ja chcę postawic sobie blaszaka. Przyda mi sie tez potem np jako szopka do składowania opału. Dodatkowo jest to niewielki koszt . Pozdrawiam

elesde
25-05-2007, 14:04
witam

milo dolaczyc do osob budujacych c118 :D :D :D
u nas tylko kilka kosmetycznych poprawek zmiana schodow na za zabiegowe i usuniecie jednego balkonu.Dach oczywiscie dachowka ceramiczna.
Pozwolenie na budowe juz jest pozostaje tylko znalezc odpowiednia firme budowlana .....mi poki co po pierwszych przymiarkach zawolano 170tys za stan surowy z dachem wydaje mi sie troche za duzo??

iwa
18-06-2007, 15:30
MAM !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! POZWOLENIE czekałam tak długo że chyba teraz oszaleję ze szczęścia . Takie niby nic a tak cieszy , jeszcze musi się uprawomocnić myślę że rozpocznę w lipcu tylko miesięczny poślzg :o :o :o :o :D :D :D :D :-? :-? :-? :P :P :P :lol: :lol: :lol: :lol: :roll: :roll: :roll: :roll:http://projekty.muratordom.pl/pliki/dom_316_12.jpg

arpad
28-06-2007, 16:22
Witam
Czy jest ktoś z forumowiczów kto buduje dom z muratora projekt: Ciekawy C118 ( wersja z balkonami) w Łodzi lub okolicach. Proszę o kontakt lub ew. fotografie. Mój e mail : [email protected]
Pozdrawiam

arpad
29-06-2007, 14:06
nikt?

arpad
29-06-2007, 14:07
nikt?

arpad
29-06-2007, 14:07
nikt?

desmo
27-08-2007, 20:44
Witamy , miło nam się przyłączyć do osób które wybrały projekt C118b.
Mamy nadzieję że spełni nasze oczekiwania po małych adaptacjach. :wink:

Radecki
14-09-2007, 23:30
No więc tak:
działka jest :)
projekt jest (118c) ;)
warunki częściowo (GDDiA mi podpada :evil: )
ochota jest :lol:
doświadczenia ni ma :-?
pieniędzy malutko :cry:
Będę budował na wąskiej (22 m) działce.
Wzdłuż.
Pozdrawiam
Radecki

iwa
01-10-2007, 11:21
moja ma19,40m i jest dobrze

Ania_i_Grzegorz
08-10-2007, 16:50
JUŻ NIEDŁUGO ZACZYNAMY BUDOWĘ WŁASNEGO DOMKU . MAMY PROJEKT , DZIAŁKĘ ... ZASTANAWIA NAS JAK WYGLĄDA NASZ PRZYSZŁY DOM W RZECZYWISTOŚCI :o :roll:

desmo
17-10-2007, 20:31
Mam prośbę czy możecie mi napisać jakie macie koszty robocizny w C118b za stan surowy otwarty ?
Chodzi mi o porównanie cenowe, wiadomo że może to być inna część kraju ale ceny mogą być podobne.

Radecki
17-10-2007, 20:47
@Iwa
No taaak.
A ja tu narzekam :oops:

@Desmo
Uuuu!
Daleko nam do tego etapu :(
Na razie mam dylemat z odrolnieniem.
Co innego mówią w starostwie, co innego w biurze projektowym, a co innego w gminie :o
(Działka to ponad hektar, podobno jestem rolnikiem)
Pozdrawiam
Radek

Radecki
17-10-2007, 22:37
Byliśmy niedawno u znajomych.
Działka o szerokości 16 metrów :!:
Fakt, że inny projekt.
Ale byliśmy i... no nigdy w życiu nie powiedziałbym, że "jest wąsko" :o
To chyba kwestia zagospodarowania.
Żałuję, że nie mamy zdjęć :(
Najwyraźniej da się 8)
Pozdrawiam
Radek

kos_kostek
18-10-2007, 21:37
16 m działki to skrajne min. Moja działka ma 33 m szerokości i uważam, że jest wąska.... choćpozwala już na jakieś fajne rozplanowanie domku oraz całego otoczenia. Przy 16 m to stawiasz dom na min odległościach od sąsiadów i zero pola manewru.

NikaG
24-10-2007, 22:01
Witam wszystkich serdecznie,

Cieszę się, że was znalazłam, ponieważ my też powoli przymierzamy się do budowy c118. W projekcie wprowadziliśmy drobne zmiany - okna zamiast półokrągłych będą kwadratowe, a z kuchni zrobiliśmy pokój. Już nie mogę się doczekać jaki będzie efekt, dlatego bardzo jestem ciekawa jak wygląda "ciekawy" w bardziej zaawansowanych etapach budowy. Będę wdzięczna za fotki.

Pozdrawiam

desmo
27-10-2007, 13:58
Mam prośbę czy możecie mi napisać jakie macie koszty robocizny w C118b za stan surowy otwarty ?
Chodzi mi o porównanie cenowe, wiadomo że może to być inna część kraju ale ceny mogą być podobne.
Dziękuję za przesłanie kosztorysów na PW , więc powiem że znalazłem wykonawcę za rozsądne pieniądze i z polecenia ,który zbuduje nam domek na wiosnę 2008.

rafsli_rs
31-10-2007, 11:19
Witam
Jestem nowym użytkownikiem forum. Mam zamiar rozpocząć budowę wiosna przyszłego roku. Jestem na etapie załatwiania pozwoleń. Projekt jaki wybrałem to Ciekawy C118. Podczas przeglądania forum zauważyłem że kos_kostek wysyłałeś zdjęcia na emil z budowy czy ja mogę również o nie poprosić ?

alexis005
27-12-2007, 15:14
Interesuje nas ten projekt,na wiosne chcemy zaczac budowe.Odpiszcie.Jezeli macie jakies fotki-mile widziane.Pozdrawiam

Ania_i_Grzegorz
18-01-2008, 15:23
witam ufff a już myślałam że was nie znajdę.. my też zaczynamy budowę ciekawego i jastem ciekawa??? :-) jak wyglądał będzie nasz domek, może ktoś juz go postawił i podzieli się zdjęciami ??????? kosztorys by się tez przydał bo boimy się że nam gotóweczki może nie starczyć :-(
mój adres to : [email protected]

magcia81
21-01-2008, 16:17
Witam serdecznie!
dzisiaj dołączyłam do forum. Razem z mężem planujemy budowę domu C118b. Będe wdzięczna za wszelkie informacje dotyczące budowy tego domu a głównie informacje o kosztach budowy i zmianach jakie wprowadziliście. Proszę również o zdjęcia.
Z góry dziękuję
Pozdrawiam :D
Magda

Ania_i_Grzegorz
09-02-2008, 10:00
No... jest 9 lutego i właśnie wczoraj nasz "Ciekawy" zaczął się budować .
:D . Stwierdziliśmy, że skoro mamy tak piękną pogodę tej zimy :wink: to na co mamy czekać!!. No i właśnie wczoraj zostały wykopane i uzbrojone fundamenty , dzisiaj kończą zbroić a w poniedziałek beton :-) wreszcie coś się dzieje :)

kiko10
12-02-2008, 20:36
witam. właśnie dołaczyłem do forum. tez mam zamiar budować ciekawy C118b wariant II :D
jestem na etapie oczekiwania pozwolenia na budowę. dokumentacja jest juz w starostwie. oglądałem juz taki dom na ternie Kaszub - podobał mi się.
mam prosbę do Was :lol: jesli ktos juz zbudował ciekawy c118b - chociazby stan surowy- prosze o fotki na e-meila [email protected]
dokładnie interesuje mnie kilkka zmian w tym projekcie np. lukarna nad wejściem. chetnie bym z kimś budujacym ten projekt na ten temat porozmawiał

Teves
14-02-2008, 16:37
Cześć,

ja też mam plan dołączyć do budujących C118II, ale zastanawiam się nad wersją EKONOMICZNĄ. Będzie dostępna od 22 lutego, zastanawiam się tylko czy jest to racjonalne? Już na etapie kosztorysu będzie droższy o równowartość nienajgorszego samochodu. Kiedy się to zwróci? Jeśli roczny koszt ogrzewania nie przekracza kilku tys. PLN.

Mam jeszcze dwa pytanie do tych, co już wybrali ten projekt:

1. Czy zaakceptowaliście plan parteru? Dla mnie jest za mało o kilka m^2 :( Salon to niecałe 28m^2 a jadalnia w niezbyt dużej kuchni. Nie jestem pewien czy to biedzie funkcjonalne.
2. Garaż 31 m^2 to naprawdę minimum - zwarzywszy na fakt ze: rowery, kosiarka etc. tez gdzieś musi zaparkować to łatwo nie będzie. (choć i tak dostaję bialej gorączki garaż wiekszy od salonu)

Co o tym sądzicie?

Piotr

AVOKADO
24-02-2008, 23:04
WITAJCIE
BEDE SZCZERA, JESTEM O KROK OD KUPIENIA TEGO PROJEKTU,BARDZO BYM CHCIALA. ALE MOJA DRUGA POLOWA MA WATPLIWOSCI, BOI SIE O WYGLAD HOLU I PODDASZA.MIANOWICIE DENERWUJE GO TA WOLNA PRZESTRZEN NAD SALONEM :).I BRAK MOZLIWOSCI WYKORZYSTANIA POWIERZCHNI NAD GARAZEM. PROSZE! JESLI KTOS DYSPONUJE ZDJECIAMI DOMKU, CHOCBY W FAZIE FUNDAMENTOW TO PROSZE MI JE PODESLAC. BEDZIEMY BUDOWAC SIE W OKOLICACH BYDGOSZCZY :) A MOZE JEST JAKAS PRZYJAZNA DUSZA BYDGOSKO-TORUNSKA? Z GORY DZIEKUJE ZA POMOC. MARTA HEJ :)

AVOKADO
24-02-2008, 23:05
I MOJ ADRES :) [email protected]

Ania_i_Grzegorz
25-02-2008, 09:51
WITAJCIE
BEDE SZCZERA, JESTEM O KROK OD KUPIENIA TEGO PROJEKTU,BARDZO BYM CHCIALA. ALE MOJA DRUGA POLOWA MA WATPLIWOSCI, BOI SIE O WYGLAD HOLU I PODDASZA.MIANOWICIE DENERWUJE GO TA WOLNA PRZESTRZEN NAD SALONEM :).I BRAK MOZLIWOSCI WYKORZYSTANIA POWIERZCHNI NAD GARAZEM. PROSZE! JESLI KTOS DYSPONUJE ZDJECIAMI DOMKU, CHOCBY W FAZIE FUNDAMENTOW TO PROSZE MI JE PODESLAC. BEDZIEMY BUDOWAC SIE W OKOLICACH BYDGOSZCZY :) A MOZE JEST JAKAS PRZYJAZNA DUSZA BYDGOSKO-TORUNSKA? Z GORY DZIEKUJE ZA POMOC. MARTA HEJ :)


wszystko jest do zrobienia, my poddasze nad garażem wykorzystamy na suszarnie i schowek na niepotrzebne rzeczy. Strop jest wystarczająco mocny, a wejście bedzie z garażu albo z jednej sypialni na górze :-)
wolna przestrzeń nie jest aż tak wielka a zdjęcia z fazy budowania można obejrzec w naszym dzienniku
pozdrawiam

desmo
06-03-2008, 12:15
WITAJCIE
BEDE SZCZERA, JESTEM O KROK OD KUPIENIA TEGO PROJEKTU,BARDZO BYM CHCIALA. ALE MOJA DRUGA POLOWA MA WATPLIWOSCI, BOI SIE O WYGLAD HOLU I PODDASZA.MIANOWICIE DENERWUJE GO TA WOLNA PRZESTRZEN NAD SALONEM :).I BRAK MOZLIWOSCI WYKORZYSTANIA POWIERZCHNI NAD GARAZEM. PROSZE! JESLI KTOS DYSPONUJE ZDJECIAMI DOMKU, CHOCBY W FAZIE FUNDAMENTOW TO PROSZE MI JE PODESLAC. BEDZIEMY BUDOWAC SIE W OKOLICACH BYDGOSZCZY :) A MOZE JEST JAKAS PRZYJAZNA DUSZA BYDGOSKO-TORUNSKA? Z GORY DZIEKUJE ZA POMOC. MARTA HEJ :)


wszystko jest do zrobienia, my poddasze nad garażem wykorzystamy na suszarnie i schowek na niepotrzebne rzeczy. Strop jest wystarczająco mocny, a wejście bedzie z garażu albo z jednej sypialni na górze :-)
wolna przestrzeń nie jest aż tak wielka a zdjęcia z fazy budowania można obejrzec w naszym dzienniku
pozdrawiam

My również wykorzystamy przestrzeń nad garażem , natomiast wolna przestrzen nad wejsciem została zamknięta.

grzesglowacki
08-03-2008, 11:46
Kochani My jesteśmy na etapie poszukiwania projektu. Nie ukrywam iż ten nam się bardzo podoba. proszę napiszcie kilka słów jaki przewidujecie koszt budowy pod klucz. :)

Terry
08-03-2008, 23:08
Witamy, my również budujemy Ciekawy II. Dokonaliśmy kilku zmian. Najważniejsza to dobudowanie wiatrołapu w miejsce kolumn, przez co uzyskaliśmy dodatkową przestrzeń na piętrze, gdzie może być dodatkowa sypialnia, chociaż my pozostawimy tam otwartą przestrzeń. Oprócz tego udało nam się powiększyć garaż co prawda tylko o 30cm ale w sumie dało to dodatkowe 2 metry kwadratowe, Nad garażem będziemy mieć schowek, mamy zamiar zamurować kilka okien (garaż, 3 dachowe i chyba w pomieszczeniu gospodarczym- jeszcze o tym myślimy). To chyba na tyle. W przyszłym tygodniu zalewamy ławy a potem cała reszta

grzesglowacki
09-03-2008, 14:06
Witamy, my również budujemy Ciekawy II. Dokonaliśmy kilku zmian. Najważniejsza to dobudowanie wiatrołapu w miejsce kolumn, przez co uzyskaliśmy dodatkową przestrzeń na piętrze, gdzie może być dodatkowa sypialnia, chociaż my pozostawimy tam otwartą przestrzeń. Oprócz tego udało nam się powiększyć garaż co prawda tylko o 30cm ale w sumie dało to dodatkowe 2 metry kwadratowe, Nad garażem będziemy mieć schowek, mamy zamiar zamurować kilka okien (garaż, 3 dachowe i chyba w pomieszczeniu gospodarczym- jeszcze o tym myślimy). To chyba na tyle. W przyszłym tygodniu zalewamy ławy a potem cała reszta



A jak wyglada kwestia okna które jest na pograniczu garderoby i pomieszczenia gospodarczego? w oknie wychodzi ścianka żeby zamontować futryne do drzwi. Jak to wygląda w projekcie? Jest to jedyna nurtująca mnie kwestia przed podjęciem decyzji w kwestii zakupu projektu :)

Terry
09-03-2008, 21:13
Witamy, my również budujemy Ciekawy II. Dokonaliśmy kilku zmian. Najważniejsza to dobudowanie wiatrołapu w miejsce kolumn, przez co uzyskaliśmy dodatkową przestrzeń na piętrze, gdzie może być dodatkowa sypialnia, chociaż my pozostawimy tam otwartą przestrzeń. Oprócz tego udało nam się powiększyć garaż co prawda tylko o 30cm ale w sumie dało to dodatkowe 2 metry kwadratowe, Nad garażem będziemy mieć schowek, mamy zamiar zamurować kilka okien (garaż, 3 dachowe i chyba w pomieszczeniu gospodarczym- jeszcze o tym myślimy). To chyba na tyle. W przyszłym tygodniu zalewamy ławy a potem cała reszta



A jak wyglada kwestia okna które jest na pograniczu garderoby i pomieszczenia gospodarczego? w oknie wychodzi ścianka żeby zamontować futryne do drzwi. Jak to wygląda w projekcie? Jest to jedyna nurtująca mnie kwestia przed podjęciem decyzji w kwestii zakupu projektu :)

Tak też jest w projekcie, dlatego albo zamurujemy okno w pomieszczeniu albo wstawimy tam dwa pojedyncze okna, skłaniamy się jednak do tego pierwszego wariantu.

grzesglowacki
10-03-2008, 09:35
A czy jest tutaj ktoś kto kredytuje budowe domu????????? W którym banku najlepiej starać się o kredyt???? :D

hubert@eu
10-03-2008, 20:05
czesc ja tez zaczynam budowe C 118 i prosze o jak najwiecej zdjec z realizacj na e-maila. [email protected] Z gory dziekuje.

grzesglowacki
10-03-2008, 22:47
a ja będę wdzięczny jak zdjęcia będą też szły na mój adres [email protected] :)

Pozdrawiam

Ania_i_Grzegorz
11-03-2008, 15:53
zdjęcia w moim dzienniku ;-) pozdrawiam :-)

hubert@eu
11-03-2008, 19:17
niezle czekam z niecierpliwoscia na wiecej

Radecki
15-03-2008, 22:33
I będziemy jeeechać z tym koksem ;)

Na razie postawiłem na działce blaszaka.
(koszt ok. 1400)

Będziemy budować z suporeksu (zamówiony).
Fundamenty z bloczków (zamówione)

Teraz trzeba ogrodzenie i utwardzenie wjazdu zrobić.

Pozdrawiam
Radecki

grzesglowacki
16-03-2008, 09:47
I będziemy jeeechać z tym koksem ;)

Na razie postawiłem na działce blaszaka.
(koszt ok. 1400)

Będziemy budować z suporeksu (zamówiony).
Fundamenty z bloczków (zamówione)

Teraz trzeba ogrodzenie i utwardzenie wjazdu zrobić.

Pozdrawiam
Radecki


A masz moze jakiś wstępny kosztorys? Ile orientacyjnie wyniesie Cię stan surowy zamknięty? Czym kryjecie dach, jakie zmiany wprowadziliście w projekcie? Ja jestem przed fazą załatwiania pozwoleń. Bardzo intensywnie śledzę forum :D :D :D

Radecki
16-03-2008, 21:14
Kosztorysu nie mam.
Zaczynamy metodą gospodarczą.

Główne zmiany to:
- materiał (zupełnie inny niż proponowany w projekcie)
- podpiwniczenie (pod holem(1) oraz łazienką(5), garderobą(6) i pomieszczeniem gospodarczym(7) - piec zjeżdża do piwnicy)
- rezygnacja z 3 okien dachowych
- drugi komin (razem z przewodem kominka - kanały wentylacyjne), co pozwoli zmniejszyć liczbę wywietrzników wentylacyjnych na dachu
(BTW: czy ktoś je policzył :wink: )

Pozdrawiam
Radecki

Radecki
16-03-2008, 21:18
Aha!
Przy okazji odpadła nam kwestia tego okna na pograniczu garderoby i pomieszczenia gospodarczego.
Po prostu tam nie będzie ścianki ani drzwi.
Okno będzie jednolite, takie samo jak z drugiej strony.

grzesglowacki
16-03-2008, 22:41
Dzięki za informacje. Czyli garderoba z pomieszczeniem gospodarczym tworzą 1 pomieszczenie? Ta ścianka też mnie bardzo irytuje :)

Pozdrawiam
I śledzę dalej poczynania osób budujących "ciekawy"

annadu
18-03-2008, 09:40
Witam, ja zaczęłam budowę CIEKAWEGO (wersja II). W tym tygodniu zbrojenie i ławy no i dalej..... Jako materiał wybrałam YTONG. W projekcie podstawowa zmiana jaką zrobiłam, to kotłownia w garażu - automatycznie zmniejsza się na jednostanowiskowy. Jeżeli dysponujecie jakimiś informacjami na temat tego domu będę wdzięczna za wszystkie. Aha- po wielkich poszukiwaniach wreszcie znalazłam ekipę do budowy (a nie było to proste).

Moksia
25-03-2008, 18:28
Decyzja zapadła projekt EC118b kupiony jutro wyczekujemy kuriera... ech już się nie mogę doczekać startu budowy. Choć zanim do tego dojdzie czeka nas kilka zmian:)

Moksia

psosin
31-03-2008, 00:11
Hej!
My tez przymierzamy sie do Ciekawego. Chcielibysmy podniesc garaz i zrobic nad nim pokoj no i oczywiscie powiekszyc garaz (dwustanowiskowy bo 5,8m to stanowczo za malo). Zatanawia mnie tez ta przestrzen nad klatka schodowa...
Moze ktos zamiesci zdjecia z realizacji tego domku? zawsze to lepeiej wyobrazic sobie wnetrze ;-))
Pozdrawiam

Radecki
01-04-2008, 21:58
@psosin

A może po prostu wybierz ten wariant?
-> http://projekty.muratordom.pl/projekt?IdProjektu=415&IdKolekcji=
My taki stawiamy.

Pozdrawiam
Radecki

PS. Pojawił się też wariant "pasywny"
-> http://projekty.muratordom.pl/projekt?IdProjektu=547
Ale sporo droższy w realizacji...

desmo
02-04-2008, 14:10
Hej!
My tez przymierzamy sie do Ciekawego. Chcielibysmy podniesc garaz i zrobic nad nim pokoj no i oczywiscie powiekszyc garaz (dwustanowiskowy bo 5,8m to stanowczo za malo). Zatanawia mnie tez ta przestrzen nad klatka schodowa...
Moze ktos zamiesci zdjecia z realizacji tego domku? zawsze to lepeiej wyobrazic sobie wnetrze ;-))
Pozdrawiam

My podnieśliśmy o 2 cegły ścianę kolankową i można normalnie wejść do pomieszczenia nad garażem.
Przestrzeń nad hallem została u nas zamknięta czyli mamy strop.

annadu
02-04-2008, 17:22
Pozdrawiam.

Moksia
06-04-2008, 14:26
Rzeczywiście trochę dziwnie wygląda domek z podniesionym poddaszem. Jakoś tak nieproporcjonalnie. Zawsze trzeba uwazać przy takich zmianach, ja bym odrazu się zastanowiła nad wydłużeniem dachu. EC118bl kupiony, teraz knujemy o zmianach... będzie ich trochę, ale wysokości budynku niezmieniamy:)

Moksia

grzesglowacki
07-04-2008, 10:35
Prosze napiszcie jakie zmiany wprowadzacie :) Ja dokłądnie analizuje forum, wszystkie zmiany jakie wprowadzacie i kupuje!!!

Moksia
08-04-2008, 20:21
Proszę bardzo oto nasza wstępna lista zmian (jesli macie jakieś uwagi, chętnie posłucham komentarzy - a może jeszcze coś widzicie do zmiany...)
z zewnątrz:
- kolumny na kwadratowe;
- zupełnie inna elewacja i inne kolory - bardziej nowoczesna;
- zejście z tylnego tarasu na trzy strony;
- i po prawej (bo mamy wersję lustrzaną projektu) wykusz z salonu;
zmiany w środku:
parter:
- likwidacja drzwi do małej szatni - zostają tylko do kotłowni;
- przebicie przejścia do garażu;
- likwidacja dwóch okien na prawym boku domu;
- przesunięcie ścianki kuchni - zmniejszenie kuchni - myślimy jeszcze nad formą tej ścianki;
- te zmiany po to aby zrobić pod balkonem przeszklony do samej ziemi wykusz - miejsce na jadalnię - aby to zrobić likwidujemy ścianki konstrukcyjne więc trzeba uzgodnić z konstruktorem podciągi we stropie;
poddasze:
- w dużej sypialni garderoba na drugą stronę i likwidacja okien w garderobie;

hmm... to chyba tyle, jak mi się coś przypomni to napiszę.

Moksia

KAMAOL
12-04-2008, 10:29
Witam
My również z małżonką po wielu dywagacjach wybraliśmy projekt C118 b - wersja lustrzana. Obecnie oczekujemy na pozwolenie budowlane, które przewidujemy odebrać do końca miesiąca kwietnia. Ekipa budowlana już czeka na wejście na budowę.
W wersji podstawowej dokonaliśmy jednak parę istotnych zmian, który wpłynęły na funkcje domu.
Przede wszystkim ogrzewanie domu zostało zmienione z gazowego na ekogroszek. Został dobudowany mały skład opału oraz przekonstruowana kotłownia. W domu została zmieniona wentylacja grawitacyjna na mechaniczną z odzyskiem ciepła. Strop nad garażem został obniżony o 30 cmi i zmieniony na TERIVA. Została podniesiona ścianka kolankowa garażu o 80 cm. Zmiany poskutkowały uzyskaniem dodatkowej przestrzeni na garażem.
Zostały również wprowadzone inne zmiany o których nie sposób tu pisać. Pozdrawiam
:P :wink:

anna różycka
19-05-2008, 14:02
Witam wszystkich uzytkowników. Jesteśmy zainteresowani kupnem projektu c118a. Czy ktoś juz jest po budowie i moze w przybliżeniu podać koszt budowy za 1 m2? Z góry dziekuję.

elesde
19-05-2008, 21:43
Witam wszystkich uzytkowników. Jesteśmy zainteresowani kupnem projektu c118a. Czy ktoś juz jest po budowie i moze w przybliżeniu podać koszt budowy za 1 m2? Z góry dziekuję.

witam ja jestem na etapie stanu surowego zamknietego z tym ze moj projekt zostal troche zmodyfikowany (w projekcie nad garazem jest nie wykorzystana przestrzen ok 18m2 szkoda bylo nie wykozystac tego miejsca bo wyszedl tam calkiem spory pokoik:) koszt stanu surowego zamknietego u mnie to ok.120 tys ale bardzo duzy wklad wlasnej pracy dopiero dach zrobila firma.

pozdrawiam

Terry
22-05-2008, 20:38
Nam właśnie położono więźbę, czyli stan surowy otwarty bez okien i tylko więźba to 160.000 , brak pracy własnej, wszystko robiła firma, projekt Ciekawy wariant II ze zmianami po których powierzchnia domu razem z garażem na 2 samochdy to prawie 200 metrów kwadratowych

kos_kostek
28-05-2008, 16:22
Stan zamkniety z tynkami + kupno wszystkich płytek + kompletna kotłownia oraz zakup materiału na ocieplenie to około 260 tys.

gracjan82
16-06-2008, 10:35
Witam

Mam zamiar jeszcze w tym roku ruszyć z budową C118B. Stąd prośbę: jeśli ktoś buduje taki dom w okolicach Poznania to proszę o kontakt, chętnie będę wymioeniał informację na temat takiej budowy. Jeśli ktoś buduje już taki dom i wysyła fotki byłbym rad jeśli dołączyłby mnie do adresatów [email protected]

Pozdrawiam

vartoniusz
04-07-2008, 21:16
Witam, właśnie jesteśmy bezposrednio przed kliknięciem w przycisk "kup teraz" c118b(l). Plan na ten rok to na pewno zero, moze surowy otwarty jesli sie uda sprzedac mieszkanie. Okolice P-nia.Pozdro

desmo
06-07-2008, 17:53
My budujemy c118bl i jesteśmy już po stropie.

Niestety aktualnie brakuje mi czasu aby wszystko opisać i pokazać , ale będzie na to jeszcze czas.

Mamy duże zmiany w projekcie.

channel8
06-07-2008, 20:46
Jesteśmy posiadaczami projektu EC 118 II b. Jest to wersja energooszczędna. zaczynamy wiosną 2009. Na rzaie szukamy kogoś kto nam zrobi adaptację projektu. Nasze ( zobaczymy czy się uda) zmiany to: Poszerzenie domu o 65 cm na całej długości, garaż analogicznie tez. Zysukujemy ok. 4 m kw. w salonie i pokoiku. Zamiast jednego tylnego okna w garażu - drzwi- wyjście ddo ogrodu. Na poddaszu: zmiana miejsca łazienki - będzie nią pokoik ( ten stanowiący zadaszenie tarasu). Zamiast sypialni i lazienki, pokój z garderobą - analogicznie jak po drugiej stronie. Likwidacja okien polaciowych - w garderobach. To na tyle.

Bardzo proszę o zdjęcia, na emaila ( jak będe miała swoje to też pokażę :D )[email protected]

desmo
06-07-2008, 21:22
fotki z fundamentu na koniec maja 2008'

http://img229.imageshack.us/img229/5651/26052008014fx7.th.jpg (http://img229.imageshack.us/my.php?image=26052008014fx7.jpg)

http://img229.imageshack.us/img229/7825/05062008027xb1.th.jpg (http://img229.imageshack.us/my.php?image=05062008027xb1.jpg)

channel8
06-07-2008, 22:39
No, to u Ciebie już się rozpoczęło na dobre! :D Czekam na dalszy fotoreportaż Ania

desmo
06-07-2008, 23:38
Jeszcze kilka fotek ......

http://img372.imageshack.us/img372/5271/zdjcie020qy7.th.jpg (http://img372.imageshack.us/my.php?image=zdjcie020qy7.jpg)

http://img372.imageshack.us/img372/8281/zdjcie057tv3.th.jpg (http://img372.imageshack.us/my.php?image=zdjcie057tv3.jpg)

http://img370.imageshack.us/img370/6484/new010fn7.th.jpg (http://img370.imageshack.us/my.php?image=new010fn7.jpg)

:D :D :D

channel8
07-07-2008, 14:05
No nie!!!! Toż to u Ciebie już pół domu stoi. :D Szybko prace budowlane postępuja na przód. osobiście gratuluję i ...trochę zazdroszczę.
O zdjątka poproszę na bieżąco :D

vartoniusz
07-07-2008, 21:34
ZAstanawia mnie jedna rzecz, czy potrzeba wydac dodatkowo 4sta na projekt energooszczędny, jeśli samemu można zwiększyć sobie grubości izolacji termicznych zaprojektowane dla wersji "odchudzonej"?

Moksia
08-07-2008, 11:51
Witam ja zakup projektu - wersja energooszczędna mam za sobą i też mamy projektanta, który dokona adaptacji - zmian dużo, w tym konstrukcyjne więc musieliśmy znaleźć fachowca - i jest!

Gratuluję rozpoczęcia budowy - jak się sprawdza ekipa? Jestem w trakcie poszukiwania, czy możesz przedstawić mi ich ceny - tak dla porównania...

Projekt energooszczędy oprócz zmiany grubości ścian różni się też doborem materiałów - głuwny budulec bloczki silikatowe, inny rodzaj stropu, inne ocieplenie - neopor, zamiast styropianu.

Pozdrawiam, Moksia

desmo
08-07-2008, 12:27
kolejne fotki

http://img512.imageshack.us/img512/7123/zdjcie061im1.th.jpg (http://img512.imageshack.us/my.php?image=zdjcie061im1.jpg)

http://img525.imageshack.us/img525/7003/08072008003rx2.th.jpg (http://img525.imageshack.us/my.php?image=08072008003rx2.jpg)

channel8
08-07-2008, 13:29
Łał! Już strop! Desmo, nie umiem na projekcie znaleźć wysokości scianki kolankowej. Ile ona ma? Będziesz coś podwyższał? Dla mnie ten rysunek z przekroju A-A jest wpgóle nieczytelny. Ale ja to humanistka jestem :D

vartoniusz
08-07-2008, 22:11
Jeśli humanistka to chyba " w ogóle"? ;)

desmo
09-07-2008, 10:05
Łał! Już strop! Desmo, nie umiem na projekcie znaleźć wysokości scianki kolankowej. Ile ona ma? Będziesz coś podwyższał? Dla mnie ten rysunek z przekroju A-A jest wpgóle nieczytelny. Ale ja to humanistka jestem :D

ściana kolankowa w projekcie ma wysokość 1m razem z wieńcem i miałem zamiar ją podnieśc o jedną warstwę ale się zastanawiam czy nie zostać na 1m , bo będzie bardzo wysoka chata


Jeśli humanistka to chyba " w ogóle"?

mniejsza o szczegóły :D

channel8
09-07-2008, 13:15
Dzięki. :D

channel8
20-07-2008, 12:04
Ktoś może jeszcze buduje nasz domek?

ewisko
21-07-2008, 10:47
Ja już zbudowałam i mieszkam od października 2007, super.

channel8
21-07-2008, 14:18
Ewisko, podziel się proszę wrazeniami, zdjęciami. Masz wersję energooszczędną? Jak mieszka sie i funkcjonuje w takim domku?
oj dużo tych pytań :D

ewisko
24-07-2008, 22:31
Chyba już gdzieś to pisałam, ale co mi tam. Mieszka się super.
Podnieśliśmy górę o 2 maxy. Fundament też jest sporo podniesiony ze względu na podmokły teren.
Zmiana grubości ścian (na grubsze). Nie ma otwartej przestrzeni nad wejściem, zalaliśmy ją, jest tam kącik dla akwarium, mieści się fotelisko i jeszcze biurko komputerowe. Jeden z pokoi na górze jest przechodni do pokoju nad garażem (ten jest olbrzymi). Na górze zmieniłabym wejście do środkowego pokoju - jest prawie prost na komin - problem z wnoszeniem dużych przedmiotów. Przesunęłabym je minimalnie.
Na dole przeróbka łazienki i kotłowni. U nas wchodzi się przez kotłownię z garażu, ale jest to w linii prostej. Łazienkę mamy zaraz przy wejściu i jest większa niż w projekcie. Garaż na 2 miejsca, zgodnie z projektem, mieszczą się 2 spore samochody typu Toyota Camry (czy coś takiego). Brakuje w nim miejsca na rowery, chociaż można je powiesić, hmmm...
Kuchnia spora, ale szafek wiszących jak na lekarstwo, w kuchni są 2 olbrzymie okna, zabierają sporo miejsca. Dom jest bardzo jasny. W salonie są 4 skrzydła drzwi balkonowych - spokojnie mogłyby być tylko 2.
Aaaaaa, jeszcze schody - beznadzieja. Niewygodne, oczywiście można się przyzwyczaić, ale sa moim zdaniem za wąskie. Moje małe dzieci śmigają po nich, ale trudno sie po nich chodzi np. starszym ludziom.
Można przyjechać obejrzeć nie mam nic przeciwko, tym bardziej, że już nas kolka razy odwiedzano.

ewisko
24-07-2008, 22:33
Zbudowaliśmy normalny, nie energooszczędny.

channel8
02-08-2008, 19:17
Ewisko, z przyjemnoscią się do Ciebie wybiorę, tylko gdzie?
Piaseczno - czy to przy mieście Gniew?

Radecki
14-08-2008, 14:42
Witam Wszystkich! :D

Kilka fotek z zaczątków realizacji -> C118b z piwniczką (http://picasaweb.google.com/rchrzast/DziennikBudowy)
(do piwniczki zjechała kotłownia)


Ciekawe co nam z tego wyjdzie :roll:

Pozdrawiam

Radecki

channel8
14-08-2008, 22:36
Piwniczka - fajny pomysł, tylko te kręte schody. Jaki był jej koszt? :D Z niecierpliwością czekam na następne foty.

Mój projekt już w adaptacji. Pod koniec listopada powinnam dostać pozwolenie na budowę. :D

Radecki
20-08-2008, 22:16
My nie mamy krętych schodów.
Są zwykłe, zabiegowe.
Stawiamy C118b.
Jak się wyraził nasz majster murarz:
"Te schody są trudne, ale można je zrobić tak, że będą wygodne"

Co do kosztów piwniczki, to strasznie trudno je oszacować.
Przynajmniej na tym etapie.
W spisie wydatków nie ma ani jednej pozycji, która dotyczyłaby wyłącznie piwnicy.
Trzeba by zrobić procentowo.
To się da, ale dopiero gdy postawimy stan surowy (otwarty).
Czyli według planów jeszcze w tym roku.

BTW: Wszyscy, łącznie z ekspertami "Muratora" nie zostawiają na piwnicach suchej nitki.
Ot, po prostu niepotrzebny koszt.
Może i tak.
Ale odpowiem, jak przeliczę.

Pozdrawiam
Radecki

Radecki
02-09-2008, 21:09
Ruszyliśmy dalej.
Link do zdjęć ten sam: c118b z piwniczką (http://picasaweb.google.com/rchrzast/DziennikBudowy)
Zdjęcia uzupełniam na bieżąco.

Pozdrawiam
Radecki

Radecki
13-09-2008, 21:33
@Ewisko!
Twój post (Czw, 24 Lipiec 2008 21:31) niezwykle cenny jest!
Wielkie dzięki :D
Po kolei.
Podnieśliśmy górę o 2 maxy.
My też tak planujemy - 2 suporexy (ok. 50 cm)

Nie ma otwartej przestrzeni nad wejściem
U nas też nie będzie. Zalejemy. Strop już jest ułożony.

Jeden z pokoi na górze jest przechodni do pokoju nad garażem
U nas będzie tak samo.
My już nie będziemy zmieniać, ale do rozważenia dla innych budujących:
Zamiast pokoju nad garażem można zrobić taras.
My robimy pokój-stryszek i dodatkowe okienko (zwykłe, nie dachowe - będzie wychodziło to na południe)

zmieniłabym wejście do środkowego pokoju
Uwzględnimy! Dzięki.

przeróbka łazienki i kotłowni
U nas rewolucja totalna, bo kotłownia będzie w piwnicy.
Natomiast łazienka podobnie jak u Was, tylko odwrotnie, tzn. przejście do garażu od strony okna, a łazienka w głębi.
Oczywiście okno będzie zwykłe, nie żadne tam dzielone.

W salonie są 4 skrzydła drzwi balkonowych - spokojnie mogłyby być tylko 2
U nas tak będzie!
Zrezygnowaliśmy z balkonu od strony ogrodowej (będzie zwykłe okno). Natomiast te drzwi na taras będą takie, jak miały być na balkonie, czyli jednoskrzydłowe o szerokości 180.
Z tym, że ja niekoniecznie polecam to rozwiązanie ludziom, którzy od strony ogrodowej będą mieć faktycznie ogród ;)
U nas jest tam widok na kurzą fermę :P

Aaaaaa, jeszcze schody - beznadzieja.
No właśnie. Podjęliśmy decyzję. Schody będą żelbetowe. To będzie eksperyment, zobaczymy jak wyjdzie.
Schody do piwnicy wyszły luksusowo (http://picasaweb.google.com/rchrzast/DziennikBudowy#5240746318475245154)

Inne nasze decyzje:
- okienko nas wejściem będzie trójkątne, dopasowane skosami do dachu.
- UWAGA dotycząca wszystkich projektów serii "Ciekawy":
Drzwi wejściowe są nietypowe. Postanowiliśmy je obniżyć do standardowej wysokości 210cm. Zrobiliśmy to tak. (http://picasaweb.google.com/rchrzast/DziennikBudowy#5245529024775165090)
Zauważyłem, że Ania i Grzegorz też obniżyli te drzwi (http://img84.imageshack.us/img84/1206/89wrzesie10tf6.jpg), tylko w inny sposób.
Widać coś jest na rzeczy.

Pozdrawiam serdecznie wszystkich budujących!
Radek

Ania_i_Grzegorz
15-09-2008, 11:41
Masz rację Radku, obniżyliśmy nasze drzwi i dodatkowo zrezygnowaliśmy z naświetli bocznych , zastąpiliśmy je fixami , które się nie otwierają, jeśli chodzi o schody wewnętrzne to te kręcone może i ładne ale niefunkcjonalne dlatego u nas będą dwuzabiegowe, zapraszam do mojego dziennika za ok. 2 tygodnie będą już pewnie zamontowane :-). Kwestia zabudowania stropu nad wejściem... pewnie zyskuje się kilka metrów ale ja uwielbiam przestrzeń i dlatego nie zdecydowałabym się na zabudowę bo ten wejściowy korytarzyk jest maleńki, ale wszystko to rzecz gustu i potrzeb :-) zresztą - każdy buduje dla siebie i każdy z tych naszych domków będzie śliczny - pozdrawiam i życzę powodzenia w przeprawach i bitwach budowlanych :-) :-)

Radecki
30-09-2008, 09:06
Udało się!
Jesteśmy kompletnie zalani. (http://picasaweb.google.pl/rchrzast/DziennikBudowy#5251534467803374482) :wink:

Radecki
31-10-2008, 22:12
Mamy konstrukcję dachu (http://picasaweb.google.pl/rchrzast/DziennikBudowy#5263423862810811778)
Wprowadziliśmy dwie istotne zmiany.
1. Najgrubsze belki poszły na strop nad garażem.
2. Płatwie miały być pod jętkami. Zrobiliśmy odwrotnie.
Powinno być ok.

Moksia
06-11-2008, 18:21
Witam mieliśmy w planach rozpocząć budowę CIEKAWEGO ale niestety wprowadzenie pewnych zmian budziło wątpliwości konstruktora, więc zmieniamy projekt na inny - jeśli ktoś z obserwatorów chciałby kupić projekt EC 118 wersja L to proszę na prv.

wersja nie naruszona - projekt kupowany w muratorze, opcja energooszczędna. oficjalnie murator wyraził zgodę na sprzedaż

Moksia

mywsligo
27-12-2008, 20:43
MY tez budujemy Ciekawy wersja B :lol:
Jest w stanie surowym otwartym.Budowaliśmy z silki,strop tradycyjny, i nie zalewaliśmy antresoli, bo taka nam się marzyła, schody wewnętrzne betonowe, dachówka ceramiczna, zamiast okien podwójnych dachowych mamy większe pojedyncze.Ano i dodałabym zdjęcia dla potwierdzenia ale jeszcze nie wiem jak :cry: musicie uwierzyć na słowo :lol:

MONIA13
01-01-2009, 10:55
Witam

Najlepsze życzenia na 2009 rok.

Wczoraj zdecydowaliśmy się na projekt domu CIEKAWY C118B.

Zaczynamy budowę w tym roku (mam taką nadzieję).

Będziemy wdzięczni za wszelkie informcje dotyczące zmian w projekcie oraz zdjecia.Szczególnie interesuje nas kwestia ściany pomiędzy kotłownią a garderobą (czy jest tam jedno czy dwa okna) oraz antresola. Czy brak wiatrołapu oraz ta otwarta przestrzeń nie powodują że w domu jest chłodniej niż przy tradycyjnym rozwiazaniu z wiatrołapem?

Budujemy w Ostrowcu Św. (woj.świętokrzyskie), może można gdzieś obejrzeć ten dom wykończony bądź w trakcie budowy.

mój e-mail: [email protected]

Z góry dziękuję za wszystkie informacje.

Pozdrawiam

Monika

Radecki
01-01-2009, 22:34
@MONIA13
Szczęśliwego :D
Zdjęcia z realizacji, uzupełniane na bieżąco
-> o tu (http://picasaweb.google.pl/rchrzast/DziennikBudowy#)

Co do

kwestia ściany pomiędzy kotłownią a garderobą
to tu nie ma żadnej tajemnicy.
Okno jest podzielone na dwa.
Czyli faktycznie są dwa osobne.
Ścianka działowa przechodzi pomiędzy nimi.
(Jak się dobrze przypatrzeć, to tą ściankę nawet widać, o tu: http://projekty.muratordom.pl/pliki/dom_415_18.jpg)

Nas to nie dotyczy, bo kotłownia będzie w piwnicy, a okno zwykłe, takie jak w kuchni.

Pozdrawiam
Radek

Ania_i_Grzegorz
08-01-2009, 12:46
pozdrawiam serdecznie i życzę wszystkim SPEŁNIENIA MARZEŃ w tym Nowym roku. Radku gratuluję postępów !!!!! My od pazdziernika już mieszkamy i dla wszystkich którzy martwią się o przestrzeń na wiatrołapie pisze - obawy są niepotrzebne, przestrze jest nie taka ogromna jakby się wydawało a domek ocieplony to jak maleńkie cieplutkie pudełko:-) - mimo ostatnich mrozów wszystko jest ok:)

Monika i Rafał
18-01-2009, 14:41
Kurczę napisałam wiadomość i nie wiem gdzie sie podziała:(

Monika i Rafał
18-01-2009, 15:07
Wreszcie wiem jak sie pisze na forum :lol: ciekawe gdzie wysłałam poprzednią wiadomość :D
Witajcie wszyscy jestem tu pierwszy raz i sie jeszcze gubię :wink:
My również zdecydowalismy sie na projekt c118b ,dokładnie śledzę to forum są tu bardzo przydatne informacje. Mamy juz pozwolenie na budowę chcemy w marcu kupić projekt i tak jak kazdy z was mamy zamiar wprowadzić kilka zmian.A mianowicie klatka schodowa na górę nie przypadła mam do gustu myślimy raczej o tzw. "schodach lekkich" jeśli ma ktos takie praszę o fotki.Pomysł z wykorzystaniem pomieszczenia nad garażem bardzo nam sie podoba.Nie mamy ostatecznej decyzji co do piwniczki wahamy sie,doradzili nam zrobienie jej pod garazem.Mam pytanie do tych co maja pomieszczenie gospodarcze takie jak w projekcie czy macie tak piec taki na opał czy tylko na gaz.Bardzo chętnie obejrzelibyśmy taki domek choćby w stanie surowym.Wszelkie komentarze i propozycje mile widziane.A i jeszcze jedno wyczytałam w muratorze ze 10% zmian robią w cenie projektu czy ktoś z tego korzystał?

lukas-78
27-01-2009, 01:10
Witam wszystkich posiadaczy domu Ciekawy c118.
Wraz z żona mieszkamy w naszym C118 ciekawy od prawie roku. Budowaliśmy go 2 lata ale jeszcze jest parę rzeczy do dokończenia. Projekt mamy przerobiony (ściana frontowa wysunięta o 0,9 m do przodu i ściana boczna garażu o 0,5 m. w bok) dzięki czemu mamy 24 m2 garażu, udało się zrobić wiatrołap a kuchnia ma nie 8,5 m a prawie 12 m2. No i z pomieszczenia nad garażem zrobiliśmy sobie sypialnię z garderobą. Po powiększeniu nasz dom ma ok 130 m2 pow. uzytkowej. Jeśli ktoś jest zainteresowany to podam więcej szczegółów!
Pozdrawiam

Radecki
27-01-2009, 20:36
Witamy! :D
@lukas-78
Gratulacje!
Tak z ciekawości...
Ten Wasz projekt to C118 bez żadnych literek na końcu?
Pozdrawiam
Radecki

lukas-78
30-01-2009, 17:49
Dokładnie Radecki.
Nasz projekt ma nazwę Ciekawy C118. Nie na końcu żadnej literki.
Pozdrawiam

grzegorz67
31-01-2009, 21:56
Witam, jestem tu pierwszy raz. Budujemy C118b ciekawy II. Chyba jakoś tak... :)
Czytałem o problemie schodów-kręte. Ktoś ma może inne rozwiązanie?
pozdrawiam-Grzegorz

lukas-78
31-01-2009, 22:54
W moim projekcie ciekawy c118 też były kręcone schody, ale wiedzieliśmy że nic nimi się nie wniesie na poddasze i że są tylko łądne z wyglądu - nic poza tym! Zostawiliśmy otwór w stropie 1,8 m na 2 m na późniejsze schody. Wszystko zależy jakie długie masz ściany do których byłyby mocowane schody. Im wiecej miejsca tym lepiej tzn stopnie niższe a schody wygodniejsze do wchodzenia i schodzenia. My wielkość otworu na schody konsultowaliśmy ze stolarzem, który potem zrobił nam schody. Zmieściły się rewelacyjnie!
Pozdrawiam

Ania_i_Grzegorz
02-02-2009, 09:09
witam, mój ciekawy jest też bez żadnych literek :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: z kręconymi schodami też daliśmy sobie spokój :) mieszka się świetnie :)
pozdrawiam wszystkich "ciekawych " mieszkańców :)

grzegorz67
05-02-2009, 22:07
Dzieki za odpowiedzi. Zobaczę co sam wymodzę...Czyli da się prostować te schody, więc chyba tak postaram się zrobic.

vox
06-02-2009, 08:22
Witam!
Przez przypadek trafiłem na to forum i nie macie pojęcia jak się cieszę, ze są tutaj bratnie dusze z projektem C118!
Sam budowałem ten domek i chętnie podzielę się informacjami. Jeżeli chodzi o schody a'propos Grzegorza67 który o nie pytał - my przerobiliśmy hol tak, że zaślepiliśmy wejście do kuchni od strony holu i schody poprowadziliśmy po tej ścianie - przy okazji skracając nieco strop u góry. Schody drewniane - jak będziecie chcieli zdjęcia to chętnie wyślę. Ten hol to sam urok tego domku. Były takie szczególiki - niewypały jeżeli chodzi o projekt - ale wszystko podczas budowy udało się rozwiązać. Zimuję już drugi rok i zawsze z żoną byliśmy ciekawi czy ktoś w pobliżu nas nie buduje takiego domku by wymienić się doświadczeniami...
Fajnie, ze znalazło się dość liczne grono amatorów tego projektu ;)
Mam pytanie - jak rozwiązaliście problem kotłowni? Mam PER EKO KSR17 i zmodyfikowany obszar kotłowni i WC na dole by ten piec wszedł, jestem ciekaw jak to jest u innych Gdzie macie zbiorniki na wodę - ja mam w garażu i nie jestem pewien czy nie tracę zbyt dużo ciepła przez to...

Terry
06-02-2009, 16:55
My mamy teraz stan surowy zamknięty, dlatego chętnie zobaczymy jak wyglądają u was schody, nasz dół jest podniesiony o jeden pustak co powoduje szczególne trudności "w zmieszczeniu " się schodów w dziurze", (tak aby stopnie nie były zbyt wysokie i aby nie "wystawały" za bardzo w holu). Co do kotłowni to rzeczywiście jest mała ale myślę że nasz kondensat powinien sie tam zmieścić

vox
08-02-2009, 14:36
jak posiądę wiedzę jak wklejać tutaj zdjęcia to z chęcią wyślę. Możecie podać emaila, to coś podeślę ;)

grzegorz67
09-02-2009, 22:17
Dzięki za rady, wezmę się za projekt i postaram się coś z tym zrobić. Fajnie, że ktoś to już postawił :)

vox
10-02-2009, 08:41
Zapraszamy do nas - ja nie miałem okazji oglądnąć domu zanim go zbudowałem, Wy macie taką okazję i nie macie daleko - pomyślcie o odwiedzinach. TO może być ciekawe doświadczenie ;)

grzegorz67
10-02-2009, 20:53
Bardzo wielkie dziękuję. Może wpadniemy. Tylko czas...ale szczegóły to na priva...:)

pola31
18-02-2009, 20:30
Cześć wszystkim...ciekawym ;)
My właśnie mamy domek C 118b wersja energooszczędna w stanie surowym i czekamy wiosny żeby kończyć. Wymyślamy teraz wykończenia...może podzielicie się swoimi pomysłami np. co do kominka, schodów, łazienki.
Jutro postaram się wkleić zdjęcia. Pytania mile widziane.
Dla niezdecydowanych domek w rzeczywistości wygląda sto razy lepiej niż w projekcie.
Pozdrawiam

vox
20-02-2009, 10:22
piszcie jak się wkleja zdjęcia i wymienimy się fotami...

pola31
20-02-2009, 13:21
Oto obiecane zdjcia:
http://193.93.173.26/photos/fa321ddaf8abfb1f0fd1f773bf03a3c0_detail.jpg

http://193.93.173.26/photos/bfa9f9144b94b2888799f725368a868c_detail.jpg

http://193.93.173.26/photos/166c3e585107d977b28f07b0ef8dedd1_detail.jpg

http://193.93.173.26/photos/fa321ddaf8abfb1f0fd1f773bf03a3c0_detail.jpg

vox
20-02-2009, 16:25
No pięknie! A powiedz, gdzie jest ten Jaktorów? Tak z ciekawości ;)

pola31
20-02-2009, 20:18
Jaktorów koło Grodziska Mazowieckiego mazowieckie. Serdecznie zapraszamy ;)

kamilkaa1
22-02-2009, 11:28
Witam wszystkich "ciekawych"
My z mężem również budujemy ciekawy c118b.
Na obecną chwilę mamy stan surowy zamknięty, wprowadziliśmy kilka zmian (likwidacja garażu- postawiliśmy wolnostojący, zabudowa wyjścia na taras, likwidacja jednego okna w salonie, itp.)

Wstawiam link do strony z galerią zdjęć z budowy:
http://picasaweb.google.com/kamilkaa29/Budowa#

Pozdrawiam wszystkich kamilkaa1

pola31
23-02-2009, 08:54
Ślicznie wygląda Wasz domek ;)
Mam pytanko natury technicznej, czy zachowujecie parametry np okien podanych w projekcie jeżeli tak to na jakie się zdecydowaliście. My mamy wyceny od dwóch firm M&S i Jezierski czekamy na resztę. Zastanawiamy się też nad rekuperatorem na razie mamy propozycję Brink Renovent HR czy może ktoś też o nim myśli.
My zrobiliśmy przejście z garażu do domu i strop nad wejściem żeby nie było antresoli.

kamilkaa1
23-02-2009, 10:12
Witam.
Okna zmniejszyliśmy do wymiarów 120x120 i 60x120 w kotłowni i spiżarce,
wydaje nam się że światła jest wystarczająca ilość bo kuchnia i salon jest od strony południowej, a ślepa ściana(garażowa) od północy.

Nie planujemy rekuperacji.
Ogrzewanie to gaz lub ekogroszek, jeszcze myślimy.

kamilkaa1
23-02-2009, 10:13
Okna to oknoplast kraków

grzegorz67
25-02-2009, 22:22
Nasz projekt powiększyliśmy o pokój nad garażem. Garaz będzie na dwa auta-widzę, że sa na jedno także. Teraz czekamy aż mrozy puszczą i dalej do budowy. Ten pomysł z zaślepieniem wejścia do kuchni na rzecz mniej skręconych schodów jest interesujący. Czy potrzeba na taką zmiana zgody? Czy to nie wymaga jej?

vox
26-02-2009, 11:32
nie trzeba na to zgody, po prostu zaślepiasz jedne drzwi, kuchnia przestaje być przechodnią, ale nie wpływa to na obniżenie wytrzymałości całego budynku. Moje pomysły realizował kierownik budowy w porozumieniu z architektem, zaznaczone to było tylko w projekcie z adnotacją architekta, ale to zwykła formalność. A zmiana Dużo miejsca na schody daje i powiększa miejsca na szafki w kuchni, kuchnia staje się bardziej pojemna jakby nie było no i jest schowana przed gośćmi, a nie widoczne gary już od wejścia...

grzegorz67
26-02-2009, 16:17
Dzięki za odpowiedź o zmianach :)
Nasze dodatkowe zmiany to rezygnacja z balkonów-sadzę, że raczej nie korzysta się z nich-przecież jest ogród :)-czy raczej będzie :). W dachu umieszczę kilka okien więcej, a zrezygnuję z dużych okien w garażu. Zostawię tylko świetliki.
pozdrówka-Grzegorz

vox
26-02-2009, 17:12
oj będzie ciepło na górze w lecie ;)
My mamy po dwa okna dachowe z każdej strony, pokój boczny z balkonem w lecie jest ciepły, ale w zimie dużo ciepła traci się tymi oknami...

Ania_i_Grzegorz
27-02-2009, 12:18
MY PRZEZ CAŁĄ ZIMĘ MAMY ZAKRĘCONY GRZEJNIK W SYPIALNI I JAKOŚ NIE ZAOBSERWOWAŁAM ŻEBY MI DUŻO CIEPŁA ZMYKAŁO PRZEZ OKNO BALKONOWE :)

vox
27-02-2009, 14:50
mówię o dachowych ;)
Balkonowe jest OK...

grzegorz67
27-02-2009, 17:16
mówię o dachowych ;)
Balkonowe jest OK...


mam rozumieć, że radzisz przemyśleć ilość okien dachowych?
trzeba się poważnie zastanowić i przemyśleć.

kamilkaa1
27-02-2009, 18:06
Witam wszystkich.
Mam pytanie: czy ktoś budował "ciekawy" z SILKI 18cm ?.
Jeśli tak to jaką daliście grubość izolacji ?

Pozdrawiam.

Agnieszka i Jarek
17-04-2009, 16:36
Witam wszystkich Forumowiczów:) Właśnie przymierzamy się do zakupu projektu Ciekawy II 118b wersja energooszczędna. Wystąpiliśmy już o warunki zabudowy i nadchodzi czas wyboru projektu. Początkowo miała być Sielanka, ale z racji schodów w salonie i dość dużej liczby pokoi na dole a co za tym idzie utrzymania postanowiliśmy wybrać Ciekawy II. Wiadomo jednak, że na podstawie zdjęć z gazet trudno jest podjąć tą jakże ważną decyzję, bo często jest to decyzja o wyborze domu, w którym przyjdzie nam żyć na długie lata, jak nie na zawsze. Dlatego mam też pytanie czy ktoś z Poznania lub okolic buduje ten domek? Bardzo proszę o kontakt na maila [email protected] My planujemy zagospodarować przestrzeń nad garażem (garaż będzie na 2 samochody), oraz powiększyć pokój i łazienkę na dole. Bardzo prosimy o wszelkie uwagi:) Pozdrawiamy

Moksia
22-04-2009, 22:40
Witam, Tak się składa, że dysponujemy kompletem dokumentów do projektu Ciekawy - wersja energooszczędna, odbicie lustrzane. Murator już niestety nie przyjal projektu, gdyz zmienilisy decyzje o jego budownie juz z 6 miesiecy po jego zakupie. Murator pozwolil nam go sprzedac, ale poki co nic za bardzo w tym kierunku nie robilismy. Jezeli bedziecie zainteresowani dajcie znac.

Projekcik jest bardzo fajny, tylko ja bardzo chcialam zrobic przeszkolony wykusz przy kuchni i okazalo sie, ze to wymaga bardzo duzych zmian konstrukcyjnych, wprowadzenie tych zmian bylo bardzo ryzykowne i kosztowne - a w miedzyczasie pojawil sie inny projekt wiec zmienilismy plany na projekt Archona Dom w Rododendronach 6(N) - jutro odbieramy pozwolenie na budowę.... no i do dziela, ech;)

channel8
14-05-2009, 11:06
My jeszcze tylko kredyt musimy dostać i startujemy. Ekipa "prawie" już ugadana, formalności załatwione, kierownik oplacony, no więc nogi w boksy i szykujemy sie do startu.
A jak z waszymi kosztami budowy? Mi "wyceniono" domek na 380 000 troche mnie przerazilo i zastanawiam się czy da radę wybudować taniej?
Może ktoś sie podzieli swoimi spostrzezeniami, moze sa jakies błędy w projekcie na które trzeba uważać? Zdjęcia też byłyby mile widziane.

Bogna i Mariusz
08-06-2009, 00:48
Witamy :) my również chcemy budować
CIEKAWY c118b wariant II, wprowadziliśmy już parę zmian; jednak cały czas zastanawiamy się nad podniesieniem poddasza z 0,85 na 1,10 - boimy się ze dom straci urok, ale z drugiej strony pokoje, które zaczynają się od 0,85 będą mało funkcjonalne. Proszę Was o porady, uwagi, na co możemy jeszcze zwrócić uwagę. Jeśli to możliwe to będę wdzięczna za przesłanie zdjęć z budowy tego domu - [email protected]

haniab
08-06-2009, 18:07
witam ,my takze budujemy ten domek,mamy juz wylany strop. moje gg 6653008.
budujemy z gazobetonu 18.zastanawiamy sie jakie ocieplenie

Radecki
11-06-2009, 22:09
Witamy :) my również chcemy budować
CIEKAWY c118b wariant II, wprowadziliśmy już parę zmian; jednak cały czas zastanawiamy się nad podniesieniem poddasza z 0,85 na 1,10 - boimy się ze dom straci urok, ale z drugiej strony pokoje, które zaczynają się od 0,85 będą mało funkcjonalne. Proszę Was o porady, uwagi, na co możemy jeszcze zwrócić uwagę. Jeśli to możliwe to będę wdzięczna za przesłanie zdjęć z budowy tego domu - [email protected]

Witam :)
My właśnie podnieśliśmy się o dwa suporexy (czyli jakieś 50 cm).
Zobaczcie sobie jak to wygląda z zewnątrz -> http://picasaweb.google.pl/rchrzast/DziennikBudowy#5346153395305670850
Trzeba to zrobić koniecznie, bo w projekcie było tylko 0,65 (a nie jak napisaliście 0,85) i bardzo mały okap.
Jak się podnosi ściankę kolankową, to automatycznie należy zwiększyć okap, żeby linia dachu była mniej więcej na tym samym poziomie.
(Uwaga! Trzeba zamówić dłuższe krokwie!)
My poszliśmy na kompromis.
Wyszło jak widać.
Mnie tam się podoba.

Pozdrawiam

haniab
14-06-2009, 21:34
dzikei za odp.my jednak podnosimy tylko o jeda cegle.napisz prosze mi jeszce jakie dajecie ocieplenie,i z ajkiej grubosci jets cegla.

Radecki
15-06-2009, 12:19
My wybudowaliśmy się ze staromodnego suporeksu.
To jest beton komórkowy o wymiarach 24x24x59cm.
Planowane ocieplenie to 12 lub 14 cm styropianu z zewnątrz.
(Raczej 14, bo cóś mi się widzi, że to Globalne Ocieplanie to jakaś ściema)
Pozdrawiam

haniab
15-06-2009, 12:37
fajnie czytac kto jak buduje,my mamy juz zalany stro,teraz 2 tyg przerwy.zeby to zwiazalo i do dizeła....

planuje zrobic tylko dół,z braku kasy.macie moze kosztorys ile potzrebuje na to pieniedzy?czy hydraulika jest droga?okna w jakiej cenie z roletami antywlamaniowymi?

Bogna i Mariusz
02-07-2009, 23:27
Cześć:) z powodu tej całej papierkologii i paru innych spraw nie mam czasu na odwiedzanie forum. Wybaczcie jeśli na początku będę się sporadycznie odzywać. My jesteśmy na etapie załatwiania kredytu..."20 banków = 20 różnych ofert". Ze 131 m kw zrobiło nam się 160 m kw. W projekcie podnieśliśmy poddasze...zaczyna się od 120 cm oraz zagospodarowaliśmy pomieszczenie nad garażem- zmniejszyliśmy pomieszczenie obok łazienki na poddaszu ( wykorzystamy to albo na suszarnię albo będzie to tylko pokój z biurkiem na komputer ) i między łazienką a pokojem powstał mały korytarz z przejściem do pokoju nad garażem. W związku ze zwiększoną powierzchnią wartość domu znacznie wzrosła i zamiast 300 tyś wycenili budowę na ok 350 tyś...zastanawiamy się mimo wszystko czy taka kwota nam wystarczy - chcialibyśmy zmieścic się w kwocie 300 tyś - stan surowy + instalacje + stan wykończeniowy ( podzielcie się proszę spostrzeżeniami odnośnie wydatków ). Oczywiscię planujemy większość wykonać tzw metodą gospodarczą. Pozdrawiamy serdczenie

enigmei
16-07-2009, 17:22
My jesteśmy w trakcie budowy mamy już dach, rynny, ocieplenie zewnętrzne.

Pytanie jakie się nasuwa jak wykończyć filary z przodu domu na styku z dachem? W wizualizacji ciekawego wygląda, ze nie ma żadnej obróbki.. w rzeczywistości to słabo to wygląda, jak rozwiązaliście ten problem ?

Podobnie jak rozwiązaliście balkony, jakie balustrady ?[/img]

haniab
19-07-2009, 21:07
hej.powiedzcie mi kto majuz dach.z dachowka.jak jest cena wraz z robocizna/
ma ktos fotki z holu jak wyglada po zamurowaniu drzwi do kuchni?

grzegorz67
19-07-2009, 21:44
hej.powiedzcie mi kto majuz dach.z dachowka.jak jest cena wraz z robocizna/
ma ktos fotki z holu jak wyglada po zamurowaniu drzwi do kuchni?



Cześć, niedlugo skończymy dach. Mamy już więźbę. Cena 75pln za metr robocizna dach i jakieś 17tys dachówka czarna, angoba Wieneberger.

haniab
20-07-2009, 06:40
hej.powiedzcie mi kto majuz dach.z dachowka.jak jest cena wraz z robocizna/
ma ktos fotki z holu jak wyglada po zamurowaniu drzwi do kuchni?



Cześć, niedlugo skończymy dach. Mamy już więźbę. Cena 75pln za metr robocizna dach i jakieś 17tys dachówka czarna, angoba Wieneberger.



robocizna pewnie bedize droga>nam kierownik powiedz ze ok 35 tys z polozoeniem bedize nas kosztowalo.jestem przerazona,

dziekuje za odp/

prosze o przeslanie fotek ze srododka scianek dzialowych na poddaszu,wogle jakis [email protected]

haniab
20-07-2009, 09:14
17 tys to droga dachowka.ciekawe ile okna kosztuja te dachowe

grzegorz67
20-07-2009, 22:46
17 tys to droga dachowka.ciekawe ile okna kosztuja te dachowe


Sama dachówka prawie połowę tańsza. Ja liczę wszelkie dodatki. Te do dachówki.

haniab
21-07-2009, 09:11
17 tys to droga dachowka.ciekawe ile okna kosztuja te dachowe


Sama dachówka prawie połowę tańsza. Ja liczę wszelkie dodatki. Te do dachówki.


dzieki,ja znalazlam dachowke za 26 zl za metr>?to nie drogo czyba coale jak muwisz ze dodatki sa takie drogie,to mnie zalamujesz heee,prosze wyslij mi kilka fotek :roll:

grzegorz67
21-07-2009, 15:47
Wyślę jak zaczną kłaść dachówkę, a to za jakiś tydzień. Narazie więżba skończona, teraz kontrłaty, łaty, folia. Ja zrezygnowałem z balkonów na rzecz tarasu na dole. Mam dobudowany pokój nad garazem, itd.

haniab
22-07-2009, 09:45
ja tez mam pokuj nad garazem. :lol:

Rojas
23-07-2009, 23:40
Tez mam zamaiar budowy Ciekawego !!!:) na razie jestem na etapie zalatwiania pozwolen itd . Bardzo podoba mi sie ten domek i jestem zdecydowany na 99%.
Cetnie wysluchham wszystkich rad i ewentualnych propozycji zmiian w projekcie ! :) No i z wielka przyjemnoscia obejrzalbym kilka fotek!:)
Dziekuje z gory i pozdrawiam

Marcin z Bydgoszczy

haniab
24-07-2009, 09:38
marcin,podaj meila to ci wysle kikla fot ale z stanu suroweg.taki tylko mam,.dzis konczymy ten stan i przez rok bedize ,,odpoczywał..

Rojas
24-07-2009, 10:23
Dziekuje za odzew :) [email protected]
No i zycze oczywiscie jak naszybszej przeprowadzki :)
pozdrawiam

haniab
24-07-2009, 12:37
wyslalam....

Rojas
24-07-2009, 13:39
Dzieki :P)

haniab
24-07-2009, 13:44
moje gg to 6653008

channel8
24-07-2009, 23:14
A u nas klapa :( Nie dali nam kredytu, załatwiamy w innym banku konsupcyjny (tak aby starczyło na stan "0").

A miało być tak pieknie....
Grzegorz 67 - jak Twoja budowa przetrwała wczorajsza nawałnicę?

grzegorz67
25-07-2009, 07:59
Przetrwała, więc niezbyt jest co opowiadać(na szczęście). Obok nas buduje szwagier(ten sam projekt), który miał prawie skończą dachówkę. Oberwał jakimiś przedmiotami w dach i sporo dachówek jest do wymiany.U mnie dopiero się zabierają dachówkę, więc spokojnie. Więżba i szczytowe przetrwały. W poniedziałek przyjdzie inspektor i oceni czy nic nie naruszyło. Obok sąsiedzi także mają to samo. Latające gałęzie itp.biły w dachy i sporo jest do naprawienia. Natomiast dla wszystkich nauka: dachówka ma być przykręcana a łaty winny być specjalnymi gwoździami a nie zwykłymi bite. Uważajcie na to. Gdyby dachówka u szwagra była robiona tak jak wiele firm robi-na druty- to by odleciała w siną dal.

haniab
10-08-2009, 17:27
nma wyceniono dach na 22 tys.z oknami.ze wszystkim/bierzeby dachowke z BRASA,betonowa/

apkuba
13-10-2009, 14:37
test

pajki3
18-01-2010, 21:34
witam tu pare fotek z mojej budowy. Jak sie wam przydadza to prosze bardzo: http://picasaweb.google.com/pajki33/DziennikBudowy#

Radecki
18-01-2010, 23:21
witam tu pare fotek z mojej budowy. Jak sie wam przydadza to prosze bardzo: http://picasaweb.google.com/pajki33/DziennikBudowy#

Piękne zdjęcia!
Stawiacie C118 bez-dodatkowych-literek?

Pozdrawiam
Radek

PS. A tu nasz dziennik nieustający: http://picasaweb.google.pl/rchrzast/DziennikBudowy#

3740an
19-01-2010, 18:34
Panie Radku Pana zdjęcia są równie imponujące ! można prosić więcej? Głownie rozprowadzenia instalacji wewnątrz ja buduję również c118b

haniab
21-01-2010, 18:58
super te wasze fotki....nasz nadal stoi,, :cry:

Radecki
21-01-2010, 22:40
@3740an

Mam duuuużo fotek, ale publikowanie ich nie ma sensu.
Nie mają wartości artystycznej :lol:
Jeśli Panią/Pana interesują jakieś konkretne rzeczy, to mogę przesłać np. via Gmail. (Tam praktycznie nie ma limitów transferu)
Adresy ustalimy przez PRV.

Pozdrawiam
Radek

Radecki
21-01-2010, 22:42
super te wasze fotki....nasz nadal stoi,, :cry:

No co, no co?
Jak stoi, to znaczy że nie jest źle :D

haniab
22-01-2010, 12:07
no tak..niby nie zle,,,ale co dalej>? :)

haniab
22-01-2010, 12:09
ja poprosze o fotki holu,jesuli ktos ma juz zrobine.ja zamurowlam drzwi do kuchni[ te od holui chyba zle zrobilam

Radecki
22-01-2010, 21:03
@haniab

My zrobiliśmy, że tak powiem, odwrotnie.
Tam w ogóle nie ma drzwi, jest takie, no... przejście.
(nie wiem jak to się fachowo nazywa)
Przejście takie samo jak z kuchni do salonu, tylko mniejsze oczywiście.
Ale czy to dobrze czy źle to jeszcze nie wiem.
(Żeby nie było - też rozważaliśmy zamurowanie tego przejścia)
Wyjdzie w praniu.
Zamurować zawsze można.
Rozmurować też :wink:

Pozdrawiam
Radek

arturrm
05-02-2010, 17:37
w projekcie stropu teriva nad każdą belką stropową jest przewidziany dodatkowo pręt zbrojeniowy 12. Nigdzie sie z tym nie spotkałem, a jak to u was wyglądało ? Czy dawaliście ten dodatkowy pręt nad każdą belkę ?

vox
01-03-2010, 14:26
Witam,
My z kolei zaślepiliśmy to wejście z dwóch powodów - pierwszy to po goście wchodzący mają zaglądać do kuchni co tam jest, a po drugie mieliśmy więcej miejscana schody cojestproblemem w tym budynku ;) Decyzji nie żałujemy. Kwestia przyzwyczajenia ;)

haniab
04-03-2010, 09:09
ktos zakladal,juz hydraulike i elekrtyke.ile to kosztuje? :(

anekowski1
19-03-2010, 15:27
Witam wszystkich bardzo serdecznie, zwracam się z ogromną prośbą o przesłanie zdjęć domu Ciekawy C118 , dokładnie mówiąc chodzi o schody, zgodnie z projektem są one dość małe i nie wiem czy praktyczne? Proszę o pomoc jeśli ktoś ma jakiś ciekawy pomysł [email protected]

anetawojtek
24-03-2010, 22:05
Witam
Dołączam się do prośby „anekowski1” odnośnie zdjęć schodów i holu, szczególnie interesują mnie schody drewniane – gdyż właśnie takie planuję zastosować. Proszę też osoby które nie podnosiły ścianki kolankowej, czy skosy na piętrze nie przeszkadzają – szczególnie przy schodach.

Mój e-mail:
[email protected] lub [email protected]

Z góry dziękuję za wszystkie zdjęcia i opinie
Wojciech

haniab
25-03-2010, 08:25
podpisuje sie pod prosba.
moj meil [email protected] :wink:

Radecki
06-04-2010, 22:26
Dołożyłem kilka zdjęć do naszego dziennika budowy
-> http://picasaweb.google.pl/rchrzast/DziennikBudowy#5457113995886195634
(to te końcowe)
To są schody betonowe wyłożone częściowo drewnem (jesion).
Podstopnie wykończone karton-gipsem, na wierzchu tynk mozaikowy.
Schody do piwnicy, (bo my piwnicę jeszcze mamy), wyłożone są po prostu płytkami (gres).
Też nie wyglądają źle.

Pozdrawiam
Radek

Liwko
21-04-2010, 12:49
Wysłałem wam kilka fotek schodów drewnianych. Pozdrawiam właścicieli "Ciekawego" i czekam na opinie.
Jak są jeszcze jakieś pytania odnośnie domku to proszę pytać.

Liwko
21-04-2010, 17:02
Poprzenosiłem je do albumu http://picasaweb.google.com/107207850370140244581/Dom#

Pawel_W35
24-04-2010, 18:36
Witam Wszystkich Forumowiczów
Nasz Ciekawy już stoi (stan surowy zamkniety). Ciekawi jesteśmy jak rozwiązaliście sprawę z kominkiem w salonie.
Interesuje nas komin, bo my nie schowaliśmy go w ścianie i trochę obawiamy się że będzie nam zajmował sporo miejsca w salonie. Jak by ktoś miał zdjęcia kominka to proszę podeślijcie na [email protected]
Pozdrawiam

Liwko
25-04-2010, 13:49
Witam Wszystkich Forumowiczów
Nasz Ciekawy już stoi (stan surowy zamkniety). Ciekawi jesteśmy jak rozwiązaliście sprawę z kominkiem w salonie.
Interesuje nas komin, bo my nie schowaliśmy go w ścianie i trochę obawiamy się że będzie nam zajmował sporo miejsca w salonie. Jak by ktoś miał zdjęcia kominka to proszę podeślijcie na [email protected]
Pozdrawiam

http://picasaweb.google.com/107207850370140244581/Domm#
Miejsca trochę zajmuje ale masz za to gdzie ładnie pochować drewno.

channel8
26-04-2010, 22:21
Liwko - po prostu cudo! Ta antresola wygląda extra. Wrzuć jeszcze parę fotek domu i pomieszczeń. Bardzo proszę. Mamy stan 0. W tym roku przerwa mam w czerwcu operację kręgoslupa - i zdrowotnie i finansowo nie damy rady. Ależ Wam zazdroszczę.

Liwko
27-04-2010, 08:58
Domek jeszcze nie jest wykończony ale mieszkać można. Za największy mój sukces uważam instalację z Pompą Ciepła. Świetna i naprawdę wcale nie droga sprawa. Rachunek za tą mroźną zimę przy pierwszym sezonie grzewczym wyniesie poniżej 2000PLN i to z ciepła wodą. Dookoła sąsiedzi zasypani są hałdami drewna a ja spaliłem go tylko 0,5m.
Wklejam kilka nowych fotek. Jak macie jakieś pytania to chętnie pomogę.
http://picasaweb.google.com/107207850370140244581/Dom2#

adusia28
03-05-2010, 20:36
Mam juz dom na wykonczeniu po elewacji. Chcialabym zobaczyc jak rozwiazaliscie problem schodow:)

apkuba
05-05-2010, 10:56
http://picasaweb.google.com/118272564028386975696/Dom#

Nie wiem czy będzie działało, bo nigdy nie korzystałam z tego, ale mam nadzieje że tak.

apkuba
05-05-2010, 10:58
Jeżeli będzie się podobało - to dodam kolejne zdjęcia. :)

rafsli_rs
12-05-2010, 11:02
Witam.
Ja również realizuje projekt Ciekawy C118. Mój obecny stan to stan surowy zamknięty.
Jeśli chodzi o zmiany:
- Jak większość, wykorzystałem pustkę nad garażem i prowadzić do tego miejsca będą, opuszczane schody z garażu. Dodaliśmy tam małe półokrągłe okno.
- Cały budynek podnieśliśmy o ok 40 cm (1,5 pustaka).
- Wejście do salonu będzie przez drzwi, a nie jak w oryginale przez otwartą przestrzeń.
- Zrezygnowaliśmy z garderoby na rzecz pomieszczenia gospodarczego - kotłowni.
- Przedłużona została toaleta na parterze tak by wygospodarować dodatkowe miejsce na prysznic i mieć dodatkową łazienkę (chodź małą).
- Odwróciliśmy zabieg schodów o 180 stopni. Dzięki temu udało się uzyskać małe pomieszczenie pod schodami.
- A na piętrze pustkę nad schodami zamknę małą antresolą.
W najbliższym czasie umieszczę zdjęcia na sieci i podam link.
Pozdrawiam budujących C118

haniab
26-05-2010, 09:34
witam,mam pytanie,cowybrac dachowke ,czy blache?mamy dachodeskowany,i opapowany.wiec dachowka to kolejny ciezar,co sadzicie o tm?

haniab
26-05-2010, 09:37
aha,mam pytanko,co do wyjsca,z salonu>czyili pomniejszylesz sciane,na szerokocs dzrzwi?a wejscie od strony holu.do kuchni macie?ja zamorowałam

Liwko
26-05-2010, 12:12
Ja drzwi nie zamurowałem i zrobił bym tak jeszcze raz. Wejście opasałem tylko drewnem. Bardzo ładnie to wygląda i jest bardzo funkcjonalnie. Nie muszę łazić z kuchni dookoła chaty żeby się wysiusiać albo otworzyć komuś drzwi. Mój synek ma frajdę gdy może jeździć dookoła jak na rondzie swoją hulajnogą. Z tą dachówką to raczej sam musisz podjąć decyzję.

haniab
26-05-2010, 19:25
wolałabym,o pomoc w sprawie wyborze dachowki,jaies opinie...a ile mniej wiecej kosztuje hydraulika,elektryka/.>

rafsli_rs
27-05-2010, 14:54
@haniab - to nie łatwy temat, zwolenników dachówki ceramicznej, betonowej, gontu bitumicznego czy blacho-dachówki, będzie tyle samo, dla poszczególnych pokryć co i przeciwników. Jeśli o mnie chodzi to ja wybrałem dachówkę betonowa Leier-a. Zdecydowałem się na nią bo jest dość tania. Ja mam też odeskowany i opapowany dach, a betonowa jest jedną z najcięższych dachówek. O ile się orientuje to w większości projektów więźba dachowa i jej wytrzymałość powinna uwzględnić najcięższe dostępne pokrycie dachowe. O ile też pamiętam to w takich projektach jak te z Muratora są tam informacje jakie pokrycie można zastosować.
A jeśli chodzi o ceny no to można kupić dobrą dachówkę ceramiczną w cenie dobrej blacho-dachówki i odwrotnie.
Kiedy rozmawiałem z fachowcem który kładł mi dachówkę to wspomniał że najlepsza jest dachówka ceramiczna, której warstwa wierzchnia jest szklona podczas procesu wypalania, są to jednak najdroższe dachówki na rynku budowlanym.
Ten sam fachowiec powiedział też że dach, jak każda inna część domu np. elewacja też wymaga okresowego czyszczenia i odnawiania i tylko wtedy możemy mieć gwarancje że przez lata takie pokrycie będzie wyglądać atrakcyjnie.
No i na koniec nie da się ukryć że zasobność naszych portfeli ma wpływ na rodzaj pokrycia dachowego, które wybieramy.
Poszukaj w archiwum Muratora powinno być kilka tekstów i opracowań co do charakterystyki i funkcjonalności poszczególnych pokryć dachowych.

haniab
30-05-2010, 15:37
dzieki za info

rafsli_rs
31-05-2010, 11:27
@haniab - wracając do tej dachówki zamiast blachy, ja wolałem betonową, niestety dobra ceramiczna była dla mnie zbyt droga.
Padło pytanie o elektrykę, więc ja mieszkam 10 km od niewielkiego miasta Kwidzyna, ok 40 tyś mieszkańców. Trochę to dziwne miasto bo niektóre ceny są porównywalne do Warszawy i Trójmiasta.
W moim wypadku, na materiał potrzebuje ok 2 tyś złotych - to cena za kable, puszki i skrzynki. Robocizna to 4 tyś złotych, w tym biały montaż, pomiary i alarm (alarm w środku 7 punktów - czujniki ruchu, dwie strefy - parter i piętro i sygnalizator dźwiękowy i wizualny na zewnątrz ).
Gdy zacznę to podam info o ilościach i rodzaju kabli i poszczególnych elementów, jakie kupie i użyje w trakcie pracy.

rafsli_rs
31-05-2010, 15:43
Jeśli chodzi o wykończenie czyli gniazdka i włączniki no to już indywidualna sprawa oraz zasobność portfela.
Wiadomo jednak że najtańsze nie są najlepsze, choćby z tego względu że są produkowane z nietrwałych materiałów.
Ważne jest też by wkład w gniazdku czy włączniku był ceramiczny, ma dłuższą żywotność - nie daj się na mowić na plastik.
Moj kolega z pracy który juz mieszka w nowym domu, zamówił te elementy przez internet.
Warto kupić takie w których można wymienić zewnętrzną obudowę, po jakimś czasie gdy dany kolor się znudzi możną go zmienić i to niewielkim kosztem.
W wypadku mojego kolegi jeszcze przed wprowadzeniem w kilku pomieszczeniach wymieniał na inny kolor te zewnętrzne obudowy.
Jest to na pewno praktyczna rzecz.

rafsli_rs
31-05-2010, 15:50
@haniab - Jeśli chodzi o hydraulikę to nie mam jeszcze doświadczenia - to przede mną,
Natomiast kanalizacja w moim przypadku to 500 zł materiał + robocizna,
mała łazienka - prysznic, toaleta i umywalka
duża łazienka - wanna, 2*umywalka, toaleta i pralka
kuchnia - zlewozmywak + zmywarka
garaż - umywalka
Do tego 7 tyś przydomowa ekologiczna oczyszczalnia ścieków z czego 3,5 tyś zwrotu z gminy - dotacja unijna.

rafsli_rs
01-06-2010, 08:54
Dla zainteresowanych album z historią budowy Ciekawego C118 jest tu: http://forum.muratordom.pl/album.php?albumid=1495
Zrobię jeszcze aktualne zdjęcia i dodam do albumu w najbliższym czasie.

haniab
01-06-2010, 12:04
przydomowa oczyszczalnia sciekow?hm,nie slyszalam o tym.

rafsli_rs
01-06-2010, 13:17
Ja mam rozsączkową przydomowa oczyszczalnie.
W skrócie wygląda to tak: zamknięty zbiornik, podzielony na dwie komory, jedna na osady stałe, druga na materiały płynne.
Od zbiornika odchodzi drenaż, u mnie, trzy nitki po 15 m długości ( są to rury PCV z otworami obsypane drobnym kamieniem na szerokości ok. 1 m i na głębokości 0,9 m).
Do zbiornika dodajemy bakterie drożdżowe, robimy to raz w miesiącu, które powodują rozkład nieczystości płynnych do postaci, która pod względem chemicznym pozwala na odprowadzone ich do gruntu, właśnie przez drenaż.
W zależności od wielkości osadnika gnilnego, części stałe wypompowuje się co 6 do 18 miesięcy.

rafsli_rs
01-06-2010, 13:54
To co prawda allegro ale tu jest więcej informacji i szczegółów http://allegro.pl/item1053715322_oczyszczalnia_op_2000_do_5_osob_pro jekt_gratis.html

rafsli_rs
02-06-2010, 09:10
Do albumu http://forum.muratordom.pl/album.php?albumid=1495, dodałem zdjęcia z aktualnym stanem budowy z zewnątrz i wewnątrz - zapraszam do oglądania.

apkuba
02-06-2010, 10:07
Bardzo ładnie. Powodzenia w wykańczaniu... bo to może wykończyć . :). Wiem z doświaczenia własnego.

rafsli_rs
02-06-2010, 10:23
@apkuba - dzięki. Musze powiedzieć że masz bardzo ładne schody. Też chcieliśmy ażurowe ale stanęło na betonowych do obłożenia drewnem. Balustrada jest też ciekawa. Moja kochana małżonka chce balustradę z kutych elementów, czy ktoś już taką ma ? Czy mogę poprosić o zdjęcia na forum lub na adres [email protected] ?

apkuba
02-06-2010, 10:38
http://picasaweb.google.com/118272564028386975696/Dom#
Wkleiłam kilka zdjęć z zewnątrz. :)

rafsli_rs
02-06-2010, 10:48
@apkuba - te wykończenie dachu, to co to takiego, ciekawe rozwiązanie, pytam bo moja blacha mnie denerwuje.
No i zewnątrz bardzo ładnie.

apkuba
02-06-2010, 11:05
dach- dachówka CREATON Kera Fane (nie pamietam jak się to pisze ) - barwiona w masie- jakna razie jestem zadowolona, a obróbka wykonana srtuktonitem. Podbitka - drewno.
Pozdrawiam.

haniab
02-06-2010, 12:29
supr zdjecia,ale chcialabym mec juz tyle zrobione...

Liwko
07-06-2010, 10:16
http://picasaweb.google.com/118272564028386975696/Dom#
Wkleiłam kilka zdjęć z zewnątrz. :)

Widzę, że popełniłaś ten sam błąd co ja. Chodzi o tak duże drzwi suwane. Z otwieraniem nie ma problemu, tylko jak je zamknąć od zewnątrz? Masz za to bardzo ładne schody. Spróbuj jednak wymienić pierwszy stopień na nieco zaokrąglony. Będzie jeszcze ładniej. I daj nakładki na stopnie, jest dużo bezpieczniej. U mnie było już o krok od katastrofy.

channel8
08-06-2010, 19:55
Liwko, masz super domek. Wiem z innych postóww że masz pompę ciepła. Jak wygląda ogrzanie tego domku? Wg projektu mamy Ec 188IIb ale już na etapie budowy zmieniamy górę wg Twojego projektu. Czyli zmieniamy projekt. Gdybyś mógł napisać gdzie wybudowałeś domek i jego koszta - najlepiej na priva, byłabym wdzięczna.

Liwko
08-06-2010, 20:34
Dlaczego na priva? Chętnie pomogę w odpowiedzi na pytania tutaj na forum. Po to one jest. :)
Fajnie jest jak jeszcze komuś oprócz właściciela się chatka podoba. Miło.
Domek wybudowałem w północnej Wielkopolsce. Jeśli nie masz daleko prześle Ci konkretne namiary i chętnie zaproszę. Nie ma to jak zobaczyć na własne oczy.
Od czasu zdjęć domek się niewiele zmienił (kryzys a roboty wykończeniowe mają idealnie pasującą nazwę-wykańczają na maksa) ale mieszkać można. Jeśli chodzi o pompę to uważam, że jest to najlepsza inwestycja w moim domu. Sprawuje się fantastycznie a kosztowało tyle samo co inne źródła ciepła-naprawdę! (tylko trzeba o tym wcześniej pomyśleć) Pompa zurzyła 5000KWh od października do teraz razem z CWU. W około 70% pracowała w taniej taryfie, więc łatwo sobie policzyć jak niewiele kosztowała mnie ta mroźna zima. Jak się jednak w międzyczasie okazało mam wiele mostków termicznych z którymi muszę się tego lata uporać. Więc wynik w następną zimę mam zamiar jeszcze znacząco poprawić. Koszta domu na dzień dzisiejszy oceniam na 330tyś. lecz dokładnych wyliczeń nie robiłem. Bałem się :)

haniab
08-06-2010, 21:50
liwko,wrocilam sie do twoich zdjec,piekne asz łazienku,sliczne,i zalamalam sie tymi 330 tys,my doipiero zastanawiamy sie nad dachem,tz nad pokryciem,a mamy tylko 60 tys,wiec polowa na dach,,a reszta na nic,,bo co ja moge zaczczynac z taka kwota

Liwko
09-06-2010, 07:59
haniab
Nie chcę cię załamywać ale prawdziwe klocki dopiero przed tobą. Moim zdaniem powinniście zamknąć stan surowy i poszukać gotówki. Koszt domu zależy przede wszystkim od standardu. Ja mam powiedzmy w stanach średnich. Z tej ceny spokojnie dało by się zejść jakieś 30-40tyś.

haniab
09-06-2010, 08:41
liwko.zamykamy stan surowy,latem,,potem,zobaczymy,widze ze masz wukonczone wszystko,my planyjemy narazie tylko dól.zagospodarowac,i poczekac,,

apkuba
09-06-2010, 12:10
Widzę, że popełniłaś ten sam błąd co ja. Chodzi o tak duże drzwi suwane. Z otwieraniem nie ma problemu, tylko jak je zamknąć od zewnątrz? Masz za to bardzo ładne schody. Spróbuj jednak wymienić pierwszy stopień na nieco zaokrąglony. Będzie jeszcze ładniej. I daj nakładki na stopnie, jest dużo bezpieczniej. U mnie było już o krok od katastrofy.

Ja nie mam problemu z tymi suwankami. Od zewnątrz nie zamknie się ich do końca ale moge bez problemu zablokować tak, że nie otworzy się ich od zewnątrz. Chyba większy problem jest ze zwykłymi tarasowymi rozwiernymi - bo ich się nie zablokuje. A odnośnie schodów - ten pierwszy stopień jest specjalnie mniej zaokrąglony :).
Pozdrawiam.

Radecki
10-06-2010, 11:42
Witam po przerwie!
My już mieszkamy.
Pochwalę się elewacją -> http://picasaweb.google.pl/rchrzast/DziennikBudowy?feat=comment_notification#548087768 8823030802

Pozdrawiam
Radek

apkuba
10-06-2010, 13:20
Bardzo ładnie !!! Niby taki sam dom jak mój ale jednak inny. Proszę o zdjęcia wnętrz. Pozdrawiam. Anna

Liwko
10-06-2010, 13:45
Od zewnątrz nie zamknie się ich do końca ale moge bez problemu zablokować tak, że nie otworzy się ich od zewnątrz.
Ja niestety tak dobrze nie mam. Chyba dokręcę jakąś rączkę aby je docięgać od zewnątrz. A z tym stopniem to chodziło mi o cuś takiego
http://picasaweb.google.com/107207850370140244581/Domm#5464036552057547202
Radecki
Fajowo wyszła ta elewacja (ja jeszcze przed), teraz rynny i drenaż.
Pozdrawiam

rafsli_rs
16-06-2010, 09:09
Wbij w wyszukiwanie C118 i teraz znajdziesz kilka ciekawych opisów i zdjęć - na forum i w dziennikach budowy.
Zapraszam do obejrzenia mojego albumu.

haniab
06-07-2010, 15:45
ale tu pusto..my nadal stoimy,,,zastanawiamy sie na oknami..i ogrodzeniem

Liwko
08-07-2010, 11:35
Uff. Faktycznie chyba wszyscy na wakacjach:)
Nie wiem czy gdzieś tu pisałem ale mam w domu założoną wentylacją mechaniczna z rekuperatorem. Zimą system sprawdził się bardzo dobrze ale teraz przy tych upałach zmuszony zostałem do otwarcia na noc okien:) Efekt-stada komarów, much i wszelakiego robactwa, za to wyraźnie chłodniej. Postanowiłem się nie poddawać. Kupiłem 150m rury kanalizacyjnej fi25, przeciąłem na pół i zakopałem na 1,5m głębokości. Działka wyglądała jak poligon:( Teraz to wszystko muszę napełnić roztworem glikolu i podpiąć pod chłodnicę. Kiedy to nastąpi tego nie wiem, ale o efektach napiszę. Muszę najpierw zrobić drenaż a pieniążków mało, oj mało:(

rafsli_rs
13-07-2010, 15:04
@Liwko na te komary to proponuje coś takiego http://www.zakupy-eleclerc.pl/product_info.php?products_id=2571, myślę że w większości drogerii lub supermarketów to dostaniesz. Ja stosuje to od wielu lat, ma nawet szersze działanie niż opisują, działa na komary, meszki i muchy. Można nawet otwierać okna na przestrzał.

Liwko
13-07-2010, 15:50
@Liwko na te komary to proponuje coś takiego http://www.zakupy-eleclerc.pl/product_info.php?products_id=2571, myślę że w większości drogerii lub supermarketów to dostaniesz. Ja stosuje to od wielu lat, ma nawet szersze działanie niż opisują, działa na komary, meszki i muchy. Można nawet otwierać okna na przestrzał.

:)
Oczywiście znam ten produkt, ale po dodatkowych pięciu dniach upałów nawet otwarcie okien na noc nic nie daje:( Mamy domki z dużymi przeszkleniami i choć mam okna trzyszybowe to przez cały dzień nie mam dookoła żadnego cienia i w domu jest już chyba ze 30 stopni. Zapewne pomogły by rolety zewnętrzne ale najpierw muszę sprawdzić czy i w jakim stopniu zadziała u mnie gruntowy wymiennik ciepła (GWC)

rafsli_rs
15-07-2010, 09:26
A w ogóle co słychać u koleżeństwa którzy wybudowali, budują lub zamierzają budować Ciekawy C118, może jakieś info o postępach w budowie albo fotki jakieś ?

channel8
15-07-2010, 09:44
Liwko, wysłałam Ci pw - czy ją otrzymałeś? Nie ma jej u mnie w poczcie więc nie wiem co namieszałam.

Liwko
15-07-2010, 10:34
Liwko, wysłałam Ci pw - czy ją otrzymałeś? Nie ma jej u mnie w poczcie więc nie wiem co namieszałam.

Spoko wodza-już odpisałem:)

haniab
02-08-2010, 11:42
macie jakies nowe fotki,z urzadzania.porposze na meila [email protected]

channel8
03-08-2010, 10:16
Liwko, Wasz domek jest przepiękny! Jestem bardzo zadowolona,że też wybrałam ten projekt. Dziękuję za możliwość odwiedzin.

Liwko
03-08-2010, 11:50
Liwko, Wasz domek jest przepiękny! Jestem bardzo zadowolona,że też wybrałam ten projekt. Dziękuję za możliwość odwiedzin.

Proszę mnie nie zawstydzać:) Do piękności to mu jeszcze dużo brakuje, a po pierwszym roku, po szaleństwach dzieci i częstych wizytach gości ściany już się nadają do ponownego malowania:(

Liwko
06-08-2010, 17:39
Apel do budujących "Ciekawego". Nie zamurowujcie drzwi tych między przedpokojem a kuchnią bo będziecie tego żałować! Dajcie zwykłą futrynę bez skrzydła drzwiowego. Bieganie dookoła chaty z pełnymi siatkami, latanie do drzwi jak ktoś zapuka czy za zwyczajną potrzebą nie będzie zbyt fajne. Te drzwi to naprawdę dobry pomysł projektanta!

haniab
09-08-2010, 20:44
za pozno.ja zamorowałam,,,,

Liwko
09-08-2010, 22:24
za pozno.ja zamorowałam,,,,

Nic nie jest za późno:). Zawsze można jeszcze raz to przemyśleć i wybić otwór na drzwi. Mieszkam już prawie rok i z własnego doświadczenia wiem jakie są przydatne.

rafsli_rs
10-08-2010, 11:49
Czy ktoś realizując projekt "Ciekawy C118" modernizował projekt i budował podpiwniczenie całości lub części budynku (pomijam "C118d Ciekawy - wariant IV (podpiwniczony)?

haniab
10-08-2010, 21:15
Zaczelismy sie grubo zastanawiać,,,chyba jednak rozbijemy ta ścianę,,poki tam nic nie ma.

Radecki
27-08-2010, 15:43
Czy ktoś realizując projekt "Ciekawy C118" modernizował projekt i budował podpiwniczenie całości lub części budynku (pomijam "C118d Ciekawy - wariant IV (podpiwniczony)?

No przecież u nas tak jest!
Podpiwniczenie na mniej więcej jednej trzeciej domu.

Pozdrawiam
R.

Radecki
28-08-2010, 21:01
Zaczelismy sie grubo zastanawiać,,,chyba jednak rozbijemy ta ścianę,,poki tam nic nie ma.

A my wcale nie mamy drzwi, tylko normalne przejście.
Takie samo, jak z kuchni do salonu, tylko oczywiście mniejsze.
Sprawdza się świetnie.
Polecam!

R.

Liwko
29-08-2010, 09:45
No ja mam dokładnie to samo tylko dałem ładną futrynę :)

channel8
31-08-2010, 14:56
Liwko, podczas naszej rozmowy wspomniałeś coś o GWC, że będziesz robił. Jak możesz napisz jak technicznie chcesz wprowadzić rurę do domu (do czerpni). Czy będziesz podkuwał fundament?

Liwko
31-08-2010, 15:11
Już zrobiłem ale jeszcze nie podłączyłem. W garażu wykułem przy ścianie dziurę i pod fundamentami przetknąłem rurki od GWC. Prościzna:)

Ps. Nie kupuj Nibe! Nie szkoda kasy?