PDA

Zobacz pełną wersję : budowa bliżej granicy



Stanlay
05-03-2002, 19:16
Chciałbym się dowiedzieć ,czy jeśli pozwolę sąsiadowi na pobudowanie się w odległości 1,5 m od granicy ( ściana ślepa )
to sam później będę mógł , za jego zgodą ,zbliżyć swój budynek ścianą z oknami na odległość 2m od granicy.Jakie mogą być inne konsekwencje ( negatywne ) takiego pozwolenia ?

<font size=-1>[ Ta Wiadomość była edytowana przez: Stanlay dnia 2002-03-05 19:33 ]</font>

Frankai
05-03-2002, 22:36
Ściany z oknami nie mogą być zbliżane. 4m i koniec! Jak podpisujesz zgodę to daj mu do podpisania zgodę odwrotną - może nawet na jednym papierze. To na wszelki wypadek by się nie wycofał z takiej ustnej zgody.

jk
07-03-2002, 21:55
Nie budujcie domów tak blisko siebie ! Póki nic nie stoi na działce to 2 metry wydaje się dużo, ale potem , co ci dadzą okna , które patrzą w ślepą ścianę ?! Widoki i ilość światła chyba będą kiepskie . Sama wpadłam w taką pułapkę. Zbudowałam dom na wolnostojący na działce przeznaczonej pod szeregówkę (architekt miejski się zgodził, moja działka jest brzegowa, 3x większa od działki sąsiada.
Potem sąsiad wybudował się nagranicy mojej działki i jest to ściana z oknami !!! Ja się sama zgodziłam na te okna , bo on w zamian przesunął dom o 3 metry do przodu, żeby nie zabierać mi słońca (jego dom jest od południa).
Wyszło bardzo głupio. Jego okna wychodzą prosto na mój ogród
i ja się teraz zastanawiam jakie krzaki mu posadzić przed oknem, żeby się na nas nie gapił.