PDA

Zobacz pełną wersję : Teriva i nadbeton



slawek_wlkp
28-06-2007, 16:47
kilka dni temu oglądałem budowę realizowaną przez wykonawcę nad którrego zaangażowaniem zastanawiam się ....
Mam tylko pewną wątpliwość dotyczącą stropu teriva, z tego co wiem to przy zalewaniu stropu nalezy wykonać nadbeton 30 mm, strop który oglądałem na tej budowie nie miał w ogóle nadbetonu, belki były zalane do poziomu pustaków, można było chodzić po pustakach, leżały na nich pustaki na działówki i trochę syfu ...
brak nadbetonu na teriwie wydaje mi się błędem ale może się mylę ?
Ciekaw jestem opinii forumowiczów.

Pozdrawiam.

Barbossa
28-06-2007, 16:50
skoro "opinii"
to moja jest taka - kicha bez nadbetonu

beton44
28-06-2007, 16:58
http://www.btb-radzymin.pl/grafika/stropd.gif

a nie boją się chodzić po tych pustakach ???

może noga wpaść...

slawek_wlkp
28-06-2007, 17:06
a nie boją się chodzić po tych pustakach ???

może noga wpaść...


Sam chodziłem po tym stropie ...
nie zauważyłem od razu bo już robiło się szaro.
Ciekaw jestem jaką miał koncepcję wykonawca nie robiąc nadbetonu ?

slawek_wlkp
28-06-2007, 17:09
skoro "opinii"


nie za bardzo rozumiem .... ?

"opinii" - wg mnie jest to poprawnie !

Geno
28-06-2007, 17:26
kilka dni temu oglądałem budowę realizowaną przez wykonawcę nad którrego zaangażowaniem zastanawiam się ....
Mam tylko pewną wątpliwość dotyczącą stropu teriva, z tego co wiem to przy zalewaniu stropu nalezy wykonać nadbeton 30 mm, strop który oglądałem na tej budowie nie miał w ogóle nadbetonu, belki były zalane do poziomu pustaków, można było chodzić po pustakach, leżały na nich pustaki na działówki i trochę syfu ...
brak nadbetonu na teriwie wydaje mi się błędem ale może się mylę ?
Ciekaw jestem opinii forumowiczów.

Pozdrawiam.

Bez nadbetonu ktoś może spaść przez ten pustak....

Pozatym belki nie osiągają zakładanej wysokości.

A_dam
13-10-2009, 18:18
A ja mam inne pytanie dotyczące nadbetonu.
Czy na terivie I można zrobić grubszą warstwę nadbetonu? Zamiast 3 cm chcę dać 4 cm. Nie będzie to zbyt ciężkie? Może jeszcze jedna sprawa. Minimalne oparcie belki na ścianie to 8 cm. A jakie jest maksymalne oparcie? Mam zakupione nieco dłuższe belki. Obcinać je, czy dawać np. 20-25 cm na ścianę? Ściana 29 cm szerokości. Co mi radzicie? Jak to powinno być prawidłowo?
Pozdrawiam.

JacekS
13-10-2009, 19:34
zapytaj kierownika budowy , ale nie wystawiaj belki poza wieniec :lol:

A_dam
13-10-2009, 19:59
JacekS - jak mam rozumieć "nie wystawiaj belki poza wieniec". A kierownika budowy jeszcze o to nie pytałem. To taki nagły dzisiejszy pomysł. Na wypadek poprawy pogody.

Mam zakupione kształtki wieńcowe o szerokości 30 cm. Zbrojenie wieńca to jakieś 13 cm x 23 cm. Wieniec będzie tzw. wieńcem opuszczonym. Na takiej kształtce to mogę "zapuścić" nawet 25 cm i dalej belka będzie leżeć na murze/ścianie nośnej.

Pozdrawiam.

JacekS
13-10-2009, 20:31
Adam to jaki masz problem byle by ocieplenia wieńca nie przebiło :lol: