PDA

Zobacz pełną wersję : Dziennik budowy - mi5iaki



mi5iak
29-06-2007, 07:26
Rozpoczynamy dziennik budowy. Spodziewam się go prowadzić parę ładnych lat. W końcu mam działkę, więc mogę być pewien, że kiedyś zacznę tą budowę.

mi5iak
29-06-2007, 08:00
ROZDZIAŁ 1: Działka

WSTĘP

Działki szukaliśmy okrągły rok. W tym czasie ceny poszły w górę 3x. W czerwcu 2007 kupiliśmy działkę 10a w Chrząstawie Małej (gmina Czernica). Rok temu Chrząstawa była ładna, ale za daleko. Dzisiaj już nie jest tak daleko :). Praktycznie zerowa podaż, słaba mobilizacja przy szukaniu i wybrzydzanie i zapłaciliśmy 60-80tys więcej niż początkowo planowaliśmy. Jednak zdając sobie sprawę z niewielkiej podaży działek jaka była w ciągu ostatniego roku i tego ile większość z nich ma wad bardzo jesteśmy zadowoleni, że już mamy swój kawałek ziemi na tym świecie.

http://lh6.google.com/michal.malowiecki/RoSrK9fWibI/AAAAAAAAABU/I_W8IVf1COw/4.jpg&imgmax=640

mi5iak
02-07-2007, 23:46
SZCZEGÓŁY DZIAŁKI:

Położenie: Chrząstawa Mała, okolice ulicy Gajowej
Wielkość: 1029 m2
Wjazd: Od strony południowo-wschodniej
Wymiary: około 26x40 (Niepełny prostokąt)
Odległość od lasu: 200m
Odległość od Rynku: 20km

PIERWSZE PLANY:

Zgodnie z PZP dom ma mieć dach dwuspadowy z kalenicą wiodącą prostopadłą do jezdni, czyli taki o jakim do samego początku myśleliśmy. Taras planujemy zrobić z tyłu od strony północno-wschodniej bo lubimy tarasy zacienione wieczorem i jasne rano. Osobiście chętnię widzę barierkę. Domek chcę przykleić maksymalnie do północno zachodniej ściany, bo z tej strony będzie garaż i praktycznie brak okien, więc już prywatność od jednego sąsiada jest ok. Drugi tym samym się bardzo oddala. Po jego stronie chcemy zrobić wykusz. Pierwsze typy mówią o Domu we Frezjach pracowni Archon. Wymaga on jednak kilku przeróbek. Planujemy ogrzewać gazem + kominkiem. Na dole chcę mieć duży salon, kuchnie łączoną i stół jadalniany w wykuczu. Chciałbym także mieć pod ręką internet (może pod schodami). Do tego zapasowa mała łazienka i pomieszczenie gospodarcze. Na górze 3 pokoje, łazienka i garderoba. Jeśli zdecydujemy się na garaż, to nad nim także planuję pokoik. Zmieszczenie się w 350tys sprawy, że zostaniemy z kredytem na około 300tys co daje chyba akceptowalną ratę w granicy 1200-1300zł.

Na działce planujemy zasadzić: Orzecha, Brzózki, Iglaki (sosenki, świerki, tujki, modrzew i jałowce) jako odgrodzenie się od sąsiada. Do tego kila drzew owocowych. Na 100% czereśnię, śliwkę i jabłoń. Z jednej strony tarasu będzie piął się winogron. Z tyłu stanie altanka, a obok niej skalniak. Tam też planuję różę pnącą. Od strony wykuszu będzie miejsce na drewno do kominka. Z przodu musi być choinka, aby można było ją podświetlać na święta. Przyda się też kilka grządek, oraz mały plac zabaw dla dzieci.

FORMALNOŚCI:

+ Wystąpienie o warunki przyłączenia się do sieci energetycznej
? Przyłączenie się do wodociągów
? Gaz: Gmina twierdzi, że za około 2 lata będzie
? Kanalizacja: Jak wyżej
-/+ Projekt: Jest już pierwszy typ
- Pozwolenie na budowe: brak

PLAN:

* Jesień 2008: Fundamenty
* Wiosna 2009: Stan surowy zamknięty
* Lato 2009: Instalacje, sprzedaż mieszkania
* Jesień 2009: Wykańczanie
* Zima 2009: Przeprowadzka

2010 ROK - Mieszkamy ... czyli 3 lata
Julka będzie miała wówczas 6lat (akurat przed I klasą szkoły)
Drugi dzidziuś będzie miał 3latka (akurat przed przedszkolem)

mi5iak
30-07-2007, 22:24
MIESIĄC PÓŹNIEJ:

Byliśmy na działce. Gdyby mnie ktoś zapytał co tam zastanę to nigdy bym nie zgadł. W miejscu dróg zostało wykoszone żyto które tam rosło. Trudno nazwać to żytem bo chwastów więcej i nie wiem czy to w końcu ktoś skosi. Próbowałem znaleźć działkę, ale nie ma palików. Szukałem graniczników, bo skoro mam wypis z mapy zasadniczej, a mapa zasadnicza robiona jest już z wymierzonych i oznaczonych działek to gdzieś one powinny być. Niestety nie znalazłem, więc nie znalazłem też działki. No ale za to widziałem sarenki.

OGRODZENIE DZIAŁKI:
Pierwsze wyzwanie to znaleźć tą działkę na polu. Chyba bez kontaktu z geodetą się nie obejdzie. W każdym razie chcemy ją wykosić i ogrodzić. Słomę i ściernisko bym wypalił, ale nie wiem czy to dobry pomysł. Teraz trzeba czekać na media, a to już trochę potrwa. Niby jeszcze harmonogramu nie zatwierdziliśmy, ale wszystko wskazuje na to, że jak już ogrodzimy, będą media, jakiś baraczek i grill to szybko się zdecydujemy tam budować. A jak jeszcze jakiś sąsiad zacznie to pewnie wszystko nabierze tępa. Oby podstawy ekonomiczne dobrze się miały :)

satch
05-08-2007, 16:09
"
SZCZEGÓŁY DZIAŁKI:

Położenie: Chrząstawa Mała, okolice ulicy Gajowej
Wielkość: 1029 m2
Wjazd: Od strony południowo-wschodniej
Wymiary: około 26x40 (Niepełny prostokąt)
Odległość od lasu: 200m
Odległość od Rynku: 20km
"

Witamy sąsiada :D
Jesteśmy posiadaczamy działeczki na ulicy Pogodnej :D

Już aż sie palimy do przystąpienia do prac ziemnych ale oczywiście duużo jest administracyjnego załatwiania! Nadal czekamy na warunki przyłączenia do sieci elektrycznej (zagubili nasze dokumenty!!!). Czy plusik u Pana w tej pozycji znaczy że już Panu je wydali? Czy wie Pan coś na temat szamba? Nie ma narazie tam kanalizacji więc może być wymagane, aby uzyskać pozwolenie na budowe. Choć tę informację mamy nie potwierdzoną.

Jak Panu idą przygotowania?
Powodzenia

badurian
01-09-2007, 21:47
Witam sąsiadów,

my również kupiliśmy działkę przy ul.Pogodnej, działka ma numer 42.

Będziemy się budować najszybciej za 2 lata, na razie musimy pozałatwiać wszystkie formalności i szukam ciekawego projektu. Jesteśmy w tej dobrej sytuacji, że mamy działkę narożną i większe mozliwości usytułowania domu na działce tak aby stał główną kalenicą w stronę drogi.
Z tego co wiem działki wytyczyć ma Pan od którego je kupiliśmy, czekał tylko ąż skoszą żyto.

pozdrawiam
Magda

mi5iak
27-05-2008, 12:49
Reaktywuję budowę domu... :) Rozpoczynam poszukiwanie geodety aby wydzielił granice działki i zrobił mi mapkę do celów projektowych.

mi5iak
02-06-2008, 12:01
No to mam zamówionego geodetę. Teraz pora na kosę spalinową, aby wycią żyto :)

mi5iak
17-07-2008, 12:27
Działka wykoszona. Bynajmiej w tej części gdzie był sens kosić. Więcej nie trzeba. 2 dni koszenia i kupa satysfakcji. Teraz:

Paliki, Siatka, Piaskownica :), coś nad głową
W międzyczasie czekamy na wodę i prąd

No i jeszcze jedno:
Projekt nadal nie kupiony, ale chyba mam lepszy niż Frezje. Mianowicie Saragossa z pracowni Pro-Arte...

Do budowy jeszcze jakiś rok :)

mi5iak
23-07-2008, 11:07
No to mamy wykoszoną działkę. Zrobiłem też próbny wykop, aby zobaczyć co jest pod ziemią. Wnioski są takie: 30-40cm gruntu i piasek. A na wysokości około półtora metra woda. Rozpoczęliśmy też robienie tymczasowego ogrodzenia.

http://lh3.ggpht.com/michal.malowiecki/SIcBusRNFXI/AAAAAAAAAKY/6URGmh-qdBg/DSCF3756m.JPG

mi5iak
11-08-2009, 12:47
Pora może coś napisać. Na świecie kryzys, banki nie dają kredytów a ja wojuję w Warszawie i na pewno jakiś czas jeszcze tutaj posiedzę bo praca dobra i popłatna. Ale w Chrząstawie w końcu korzenie zapuszczę. Trochę mi się zmienia wizja. No nic - zobaczymy!