PDA

Zobacz pełną wersję : pustak keramzytowy optiroc



bajzi
07-07-2003, 14:56
zamierzam wykonać ściany trójwarstwowe: optiroc 30cm + ocieplenie wełną + cegła klinkierowa. jakieś niekorzystne uwagi na temat pustaków keramzytowych? podziel się - wiedza nie boli w przeciwieństwie do głupoty.

07-07-2003, 17:45
Po co tak drogo? Keramzyt fajna sprawa, ja buduję 1warstwową ścianę z keramzytu 36,5.

bajzi
08-07-2003, 08:33
praca etapowa: 1-wszy rok: fundamenty,ściana nośna 30cm, strop, dach. suszę przez zimę. 2-gi rok sprawy wykończeniowe wewnętrzne, a jak mi starczy pieniędzy ocieplę i wyklinkieruję, a jak nie - od biedy mogę mieszkać i suszyć dalej. niestety, klinkier jest konieczny (wizja). poza tym chcę się zbliżyć do ideału czyli domu pasywnego. niestety, jak ktoś ma fiołki w głowie, to ma żylaki na rękach. pozdrawiam

kudlatyg
02-09-2003, 11:52
Krytyczne uwagi na Optiroc, czy keramzytobeton?
Keramzytobeton, jest u mnie w ścianach, tez Optiroca. Przy murowaniu krzywe pustaki źle się kładło, teraz nierówne ściany źle się będzie tynkowało. Instalacje KOSZMAR, pustaki strasznie kruche.
Optiroc - reklamowałem tam pustaki. Od roku przedstawiciele mnie ignorują, uśmiechając się wymyślają coraz to nowe powody aby nie zakończyć reklamacji, która uznali!!!