PDA

Zobacz pełną wersję : remont - chyba sie rozpedzilem :((



dzierzba
30-06-2007, 07:50
Kupilem duze gospodarstwo z zabyudowaniami i domem jednorodzinnym. mialem rozpozcac remont domu od srodka ale okazalo sie ze najpierw musze zrobic dach. Niestety o tym fakcie nie poinformowalem za rada sasiadow odpowiednich władz. Mialo to byc szybkie zmiana desek i pokrycia. Okazalo sie ze zdjeciu desek krokwie ktore od srodka byly piekne w ocenie cieslow mozna byly wywalic tylko na smieci 70% wiec tak sie stalo krokwie poszly na smieci. Teraz mam stawiac nowe tyle ze nie wystapilem o zgode na to i teraz bede mial probem bo chyba nadzor odwiedzil moj domek. Moje pytanie jest takie co w tej sytuacji zrobic zglasic sie do nadzoru i przyznac ze zrobilem tak i tak ?? ZAznaczam ze dach nie zmienia kształtu jedynie poszycie z dachówki na blache. Czy nadzor moze mi kazac wstrzyac prace ?? Czy mam teraz wystepowac o pozwolenie na kontynuowanie prac ?? Czy to jest jeszcze remont czy juz budowa ?? Jakie moge poniesc konsekwencje finansowe ?. Najgorsze jest to ze dom mial wiele scian z niewypalonej cegły glinianej i przez dziurawy dach ktory był wczesniej sciany sie rozplywaly teraz gdy wszystko jest przykryte tylko folia boje sie ze gdy wstrzymaja mi roboty to mi sie sciany wewnetrzne rozpuszcza :(( Ehh chyba sie wpakowalem a mialo byc tak pieknie

mark0wy
30-06-2007, 11:24
Witaj,

Zobacz tutaj:
http://www.muratordom.pl/budowa-i-remont/przed-budowa/remont-i-przebudowa-zgodne-z-prawem,6320_956.htm

Jeśli wymieniasz tylko pokrycie dachu, to wymaga to tylko zgłoszenia.

Pozdrawiam
Mark0wy