PDA

Zobacz pełną wersję : Piec na ekogroszek, czy piec gazowy?



medoza01
30-06-2007, 22:47
Stoję przed dylematem, jakie ogrzewanie wybrać na ekogroszek, czy na gaz ziemny. Czy ktoś mógłby się podzielić swoimi doświadczeniami. Ile kosztuje ogrzewanie domu 120 mkw ekogroszkiem, a ile gazem ziemnym (średnio ). Dom będzie ocieplony. Jakie są plusy i minusy takiego ogrzewania. Gorąco pozdrawiam.

masza
30-06-2007, 23:48
Minusy ekogroszku to zamawianie (czas, żeby jechać na skład opału), magazynowanie tego paliwa (sporo miejsca), potem wrzucanie do zasobnika (ciężar). Jak ci wcisną zanieczyszczone paliwo, to będziesz czyścić taki piec choćby co tydzień (brud, czas). Rozpalanie tego pieca to minimum pół godziny (czekasz aż Ci się palenisko ustabilizuje). Potem popiół, trzeba go gdzieś wyrzucić, kurzy się. Ogromny koszt zakupu kotła w porównianiu do gazowego. Mniejsza stabilność pracy, przygody typu cofnięcie się ognia do zasobnika. U mnie maksymalnie bez obsługi może chodzić może 5 dni (potem zgaśnie). Z takim kotłem wypadałoby zrobić instalację CO w układzie otwartym, co obniża trwałość grzejników i samego kotła. W moim przypadku dużo pali. Jestem zawiedziony tym rozwiązaniem. Dziś zrobiłbym na gaz.

bezele
01-07-2007, 08:42
Minusy ekogroszku to zamawianie (czas, żeby jechać na skład opału), magazynowanie tego paliwa (sporo miejsca), potem wrzucanie do zasobnika (ciężar). Jak ci wcisną zanieczyszczone paliwo, to będziesz czyścić taki piec choćby co tydzień (brud, czas). Rozpalanie tego pieca to minimum pół godziny (czekasz aż Ci się palenisko ustabilizuje). Potem popiół, trzeba go gdzieś wyrzucić, kurzy się. Ogromny koszt zakupu kotła w porównianiu do gazowego. Mniejsza stabilność pracy, przygody typu cofnięcie się ognia do zasobnika. U mnie maksymalnie bez obsługi może chodzić może 5 dni (potem zgaśnie). Z takim kotłem wypadałoby zrobić instalację CO w układzie otwartym, co obniża trwałość grzejników i samego kotła. W moim przypadku dużo pali. Jestem zawiedziony tym rozwiązaniem. Dziś zrobiłbym na gaz.

Co ty kolego masz za piec ? że takie masz problemy U mnie piec był tylko raz wygaszony przez rok w celu wyczyszczenia na wiosne Piec chodzi na okragło teraz grzeje tylko ciepła wode Czasami to zapominam że jest uruchomiony zwłaszcza teraz cały zasobnik starcza na prawie dwa miesiace ,raz na miesiac wybieranie popiołu Proponuje dobra kalibracje kotła i powinnobyc dobrze

masza
01-07-2007, 11:55
U mnie za duzo pali w stanie podtrzymania ognia. Podajnik włącza się na 5 sekund co 5 minut. Twoich wyników absolutnie nie jestem w stanie osiągnąć.
Piec Ekotech 26 kW ze Stąporkowa.

michalinaikrzys
01-07-2007, 13:38
Skoro juz o piecach to moze jakies linki gdzie znajde np cene takiego pieca na ekogroszek lub inne paliwko bo gazociagu nie mam i nie che miec.