PDA

Zobacz pełną wersję : styropian ekstrudowany URSA N-III-L jakość i sposób montażu



a k a
01-07-2007, 09:58
osoby które stosowały styropian ekstrudowany URSA N-III-L proszę o informację, czy płyty były idealnie gładkie
kupiłam wczoraj i są na płytach jakieś rysy, zadrapania
nie wiem czy to normalne, czy płyty są uszkodzone ( oznaczenie na etykiecie klasa E )

w jaki sposób montowane były płyty w narożach budynku?
mam xps N-III-L czyli zakładkowy
próbowałam wczoraj "na sucho" zrobić narożnik i zakładka jest zbyt mała żeby to dobrze wyszło

javas
15-10-2007, 20:44
osoby które stosowały styropian ekstrudowany URSA N-III-L proszę o informację, czy płyty były idealnie gładkie
kupiłam wczoraj i są na płytach jakieś rysy, zadrapania
nie wiem czy to normalne, czy płyty są uszkodzone ( oznaczenie na etykiecie klasa E )

w jaki sposób montowane były płyty w narożach budynku?
mam xps N-III-L czyli zakładkowy
próbowałam wczoraj "na sucho" zrobić narożnik i zakładka jest zbyt mała żeby to dobrze wyszło

Właśnie przymierzam się do jego kupna i szukam jakichś postów. Chce nim ocieplić fundament. I ostatecznie jakie miałeś doświadczenie z tym styropianem?

odaro
15-10-2007, 20:57
Ja ocieplałem URSA 10cm zakładkowym i mogę jak najbardziej polecić nie ma żadnych zastrzeżeń.

Płyty równe naroża płyt idealnie trzymają kąt prosty.

Nie pamiętam jak wychodziły nadproża budynku ale było chyb atak że nigdy koniec płyty nie wychodziła na końcu ściany fundamentowej czy płyta była cięta a dalej to wiadomo

monia77w1
15-10-2007, 21:05
U mnie tak jak u Odaro Ursa 10 cm z frazem. Płyty równe i głatkie.

odaro
15-10-2007, 21:24
U mnie tak jak u Odaro Ursa 10 cm z frazem. Płyty równe i głatkie.

Niesamowite jak czasami los kieruje na siebie ludzi :lol:

To dzięki Tobie Monika kupiłem URSA w Sulejówku pamiętasz.

monia77w1
15-10-2007, 21:27
Pewnie, że pamiętam :lol:

mkepler
16-10-2007, 11:31
Ja też kupiłem styropian URSA. Jednak dla mnie wystarcza 5cm.

Niestety jeszcze go nie kładłem na fundament. Ale tak na oko, nie powinno byĆ problemu z układaniem. Większy problem to mocowanie do twardych bloczków betonowych, a potem przyklejanie płytek okalających dom. Nie wiem czy to wszystko będzie się trzymaĆ jedno z drugim. Jeszcze nie zastanawiałem się jak to zrobi. Nie mam pomysłu.

Pzdr, Maciek

javas
16-10-2007, 12:00
Ja też kupiłem styropian URSA. Jednak dla mnie wystarcza 5cm.

Niestety jeszcze go nie kładłem na fundament. Ale tak na oko, nie powinno byĆ problemu z układaniem. Większy problem to mocowanie do twardych bloczków betonowych, a potem przyklejanie płytek okalających dom. Nie wiem czy to wszystko będzie się trzymaĆ jedno z drugim. Jeszcze nie zastanawiałem się jak to zrobi. Nie mam pomysłu.

Pzdr, Maciek
Ja zagruntuje Izobud Dysperbit, poźniej kładę Izohan Izobud WM 1mm warstwę jak to wyschnie to tym Izobud WM styropian będzie klejony do ściany.
Daje grubość 8mm tego styropianu.

odaro
16-10-2007, 21:24
Ja też kupiłem styropian URSA. Jednak dla mnie wystarcza 5cm.

Niestety jeszcze go nie kładłem na fundament. Ale tak na oko, nie powinno byĆ problemu z układaniem. Większy problem to mocowanie do twardych bloczków betonowych, a potem przyklejanie płytek okalających dom. Nie wiem czy to wszystko będzie się trzymaĆ jedno z drugim. Jeszcze nie zastanawiałem się jak to zrobi. Nie mam pomysłu.

Pzdr, Maciek
Ja zagruntuje Izobud Dysperbit, poźniej kładę Izohan Izobud WM 1mm warstwę jak to wyschnie to tym Izobud WM styropian będzie klejony do ściany.
Daje grubość 8mm tego styropianu.

Ja zrobiłem dokładnie tak samo tylko w ostatniej chwili zamieniłem Izohan na Styrbit 2000 z firmy www.izolex.pl

Jestem bardzo zadowolony a zapłaciłem o 60% mniej niż za Izohan.

mkepler
16-10-2007, 22:36
Dzięki za wskazówki.

Pzdr, Maciek

javas
17-10-2007, 10:56
Ja też kupiłem styropian URSA. Jednak dla mnie wystarcza 5cm.

Niestety jeszcze go nie kładłem na fundament. Ale tak na oko, nie powinno byĆ problemu z układaniem. Większy problem to mocowanie do twardych bloczków betonowych, a potem przyklejanie płytek okalających dom. Nie wiem czy to wszystko będzie się trzymaĆ jedno z drugim. Jeszcze nie zastanawiałem się jak to zrobi. Nie mam pomysłu.

Pzdr, Maciek
Ja zagruntuje Izobud Dysperbit, poźniej kładę Izohan Izobud WM 1mm warstwę jak to wyschnie to tym Izobud WM styropian będzie klejony do ściany.
Daje grubość 8mm tego styropianu.

Ja zrobiłem dokładnie tak samo tylko w ostatniej chwili zamieniłem Izohan na Dysperbit 2000 z firmy www.izolex.pl

Jestem bardzo zadowolony a zapłaciłem o 60% mniej niż za Izohan.

To zależy jak dobrą chcesz mieć izolację. Zwykły dysperbit wystarczy jeżeli jest to zwykła wilgoć gruntowa. Ten Izobud WM tworzy lepszą powłokę a co za tym idzie lepszą izolację przeciwwilgociową.

odaro
17-10-2007, 12:09
Ja też kupiłem styropian URSA. Jednak dla mnie wystarcza 5cm.

Niestety jeszcze go nie kładłem na fundament. Ale tak na oko, nie powinno byĆ problemu z układaniem. Większy problem to mocowanie do twardych bloczków betonowych, a potem przyklejanie płytek okalających dom. Nie wiem czy to wszystko będzie się trzymaĆ jedno z drugim. Jeszcze nie zastanawiałem się jak to zrobi. Nie mam pomysłu.

Pzdr, Maciek
Ja zagruntuje Izobud Dysperbit, poźniej kładę Izohan Izobud WM 1mm warstwę jak to wyschnie to tym Izobud WM styropian będzie klejony do ściany.
Daje grubość 8mm tego styropianu.

Ja zrobiłem dokładnie tak samo tylko w ostatniej chwili zamieniłem Izohan na Dysperbit 2000 z firmy www.izolex.pl

Jestem bardzo zadowolony a zapłaciłem o 60% mniej niż za Izohan.

To zależy jak dobrą chcesz mieć izolację. Zwykły dysperbit wystarczy jeżeli jest to zwykła wilgoć gruntowa. Ten Izobud WM tworzy lepszą powłokę a co za tym idzie lepszą izolację przeciwwilgociową.

Ups... zamiast Dysperbit 2000 powinno być Styrbit 2000.

Styrbit 2000 jest odpowiednikiem Izohan WM

Kładzie sie go na ściany pacą bo jest bardzo gęsty.

Po wyschnięciu powstaje trwale elastyczna warstwa grubości ok. 1mm.

Ja dałem dwie warstwy Styrbitu 2000 a wcześniej podkład Asfalbit z firmy Izolex