PDA

Zobacz pełną wersję : Łamacz światła



Whitemag
02-07-2007, 13:31
Witam
czy ktoś z Was ma może w swoim domu łamacze światła, tzw brise soleil ... i może się podzielić opinią na ich temat... z czego to, jak to zrobił, a może gdzie zamówil? Sam uważam, iż sama koncepcja jest świetna i pięknie wygląda...

http://www.studiomarechaux.com/fichiers/usine01.jpg

37°C
02-07-2007, 15:28
Najpierw projektują szklane domy, a potem kombinują jak je zasłonić. To ekscentryzm, który przeminie.

Whitemag
02-07-2007, 17:10
Nie rozumiem.... takim tokiem rozumowania mozna zalozyc, iz ekscentryzmem jest stosowanie jakichkolwiek przeslon w oknach.
Wedlug mnie tego rodzaju przeslony fasadowe sa kolejna alternatywa redukowania i kontroli ilosci swiatla w domu - stad pytanie, czy ktos je zastosowal?
Wiem tez, ze zamowienie tego rodzaju gotowych przeslon wiaze sie ze sporym kosztem.... moze ktos z Forumowiczow skonstruowal cos takiego bazujac na wlasnym pomysle i chcialby podpowiedziec, jak cos takiego dobrze wykonac?

woland1980
02-07-2007, 19:04
Wydaje mi się, że przedmówca ma racje.

Niestety projektanci lubią sobie poszaleć, a potem niech inwestor się martwi co z tym dalej. Niestety, jesli decydujesz się na takie rozwiązanie w projekcie, juz na tym etapie musiz znaleźć konkretnego wykonawcę i sprawdzic jego wymogi konstrukcyjne i zapoznać się z systemem.- przygotować się też na solidny wydatek, sprawdzic czy cię na niego stać. Ja tak zrobiłem np. z przeszkleniami w salonie, ogrzewaniem kanałowym, więźbą, okiennicami na szynach alu.... wszystko juz w momencie projektowania domu, tak by miec czas na zmiane jakis niewykonalnych rozwiązań - inaczej to nie ma sensu. jeśli ktoś ci proponuje rozwiązanie - oprócz oglądania ładnego obrazka, trzeba podejść do tematu od A do Z.