PDA

Zobacz pełną wersję : Kamien elewacyjny z NEK - opinie ....



jacekp71
02-07-2007, 22:29
Hej !

wpadla mi w rece oferta firmy Nowa Era Kamienia, produkujacej kamien elewacyjny bedacy imitacja piaskowca.

ceny nie sa powalajace, zastanawiam sie wiec czy czy nie warto zaryzykowac i wykonac czesc elewacji wlasnie w taki materiale.

czy ktos ma jakies doswiadczenia zwiazane ze sztucznymi kamieniami elewacyjnymi ? chetnie wyslucham opinii i uwag na ten temat.

dzieki i pozd.
Jacek

aglar
28-06-2014, 17:35
Podbijam. Moze ktos ma doswiadczenie.

WikoTomki
28-06-2014, 18:42
nie lepiej po prostu z piaskowca, zamiast go imitować?
mam zamiar wymurować ścianę z piaskowcą jako część elewacji, piaskowiec dzikówka konkretnie

aglar
28-06-2014, 23:09
Tak się składa, że mnie się podoba kamień polny, a potrzebuje niewielką ilosc na kominy. Tyle ze najblizsza odleglosc sprzedazy to 200km, bo nie wystepuje w mojej okolicy. Srednio wiec sie oplaca transport paru ton. Ponadto, mam do oblozenia komin systemowy w domu drewnianym, ktory nie ma oparcia na stropie, bo cala konstrukcja pracuje oddzielnie od czesci murowanej. Nie chce wiec go bardzo obciążać. Dlatego zastanawiam sie mocno nad sztucznym kamieniem, ktory patrzac na zdjecia tej firmy praktycznie nie rozni sie od kamienia naturalnego i oferowane są ciekawe faktury. Producent zapewnia też o jego trwałości (twardość + zachowanie koloru) i daje 5 lat gwarancji, czyli tyle ile na cegłę czy ytong.
Ten materiał jest więc lżejszy, wg. producenta trwardszy niż kamień, trwalszy niż piaskowiec czy wapień, a możliwość wyboru koloru jest również nie bez znaczenia. No i jest tańszy, nie tylko w zakupie ale i w ułożeniu.

Chciałem jednak poznać opinię kogoś, kto już ma i stosuje od paru lat podobne rozwiązanie na elewacji zewn, bo jeżeli trwałość koloru jest potwierdzona, to ja nie upieram się, że wszystko muszę mieć naturalne, skoro współczesna technologia oferuje alternatywne rozwiązania. Nie znam jednak nikogo kto by je stosował, dlatego podbiłem ten temat :)

compi
02-09-2014, 11:16
Elewacja to zazwyczaj zazbrojony styropian. Jak się to ma do ciężkiej okładziny z kamienia?