PDA

Zobacz pełną wersję : Pomóżcie w ocenie... :)



basiek
08-07-2003, 08:03
Czy ktoś może przymierzał się albo wybudował dom LMP 15 wg projektu Lipińskich - www.ciepledomy.pl. Ja osobiście mocno jestem nim zainteresowana. Podoba mi się piękna duża oranżeria i kominek na środku domu co integruje całe wnętrze. Chciałabym tylko zmienić miejsce c.o. - z łazienki na dole do pomieszczenia gospodarczego. Co sądzicie o tym projekcie - pewnie są jakies mankamenty których ja nie dostrzegam. :roll:

magmi
08-07-2003, 14:57
Pooglądałam projekt. Dom jest urodziwy, ale mam niestety rozliczne uwagi krytyczne natury użytkowej :( :
1. przeniesienie kotłowni z WC do pomieszczenia gospodarczego - OK, ale to wymaga doprojektowania dodatkowego komina; poza tym, to pomieszczenie gospodarcze jest niedostepne z wnętrza domu, a do kotłowni jednak całkiem często się wchodzi
2. nie ma w ogóle żadnego pomieszczenia gopodarczego dostępnego z wnętrza domu (poza stryszkiem) - duży mankament!
3. W moim odczuciu pokój dzienny jest nieustawny - same drzwi. Propozycja usytuowania zestawu wypoczynkowego naprzeciw wejścia i z widokiem na WC jest niefajna, ale gdzie toto przenieść? Chyba tylko na ścianę na której w projekcie narysowano TV, ale wtedy kominek z kanapy jest niewidoczny (a szkoda...), a TV tez nie bardzo wiadomo gdzie ustawić.
4.Na poddaszu budzi zastrzeżenia usytuowanie drzi do łazienki (które muszą otwierać się na zewnątrz): osoba wchodząca po schodach może "zebrać" drzwiami otwieranymi przez osobę wychodzącą z łazienki, ale nie bardzo jest gdzie te drzwi przenieść
5. Dach jest bardzo skomplikowany (będzie baaaardzo drogi), no a 9 okien połaciowych to bardzo dużo (do kupienia i do mycia).

Przykro mi że krytykuję :( , ale skoro prosisz o opinie...
Pozdrawiam serdeczenie. :)

basiek
11-07-2003, 09:47
Dzękuję za uwagi - są dla mnie bardzo cenne. Jeśli chodzi o przejście do kotłowni to - nie pisałam ale chcę zrobić drzwi przez spiżarkę - przesuwane i ją samą przeprojektować, przeżucić szfki na drugą stronę. A w kotlowni nie ma być nic innego jak urządzenie do ogrzewania gazowego więc chodzić tam za często nie będzie trzeba.
Bardzo słuszna uwaga jeśli chodzi o dzwi do łazienki na poddaszu - w grę wchodzą w takim razie tylko drzwi przesuwane.
A jeśli chodzi o ustawnośc salonu i wc na przeciwko to tez mnie to trapi, głównie to wc ale teraz drzwi są takie ładne... i może aż tak nei będzie to doskwierać. Drzwi w salonie przebiegają przez całą ścianę ale przez to salon będzie dobrze oświetlony a nie planuję wstawiać tam meblościanki - jedynie zestaw wypoczynkowy.
Szukałam takiego projektu - aby pomieszczenia były jak najbardziej zintegrowane ale nie były scalone - no i ta oranżeria...
Jednak proszę o uwagi bądź poparcie bo mimo wszystko mam pewne wątpliowści - może ktoś je rozwieje... :)
pozdrawiam gorąco

Olinka
17-07-2003, 00:40
przyłączam się do opinii magmi że dom jest dość drogi w budowie;
i jest to dość rozległy (ale nasz też - parterowy LMB11 - tylko tańszy w budowie i bez garażu i oranżerii i w ogóle prostszy)
jak macie ustytułowaną działkę do kierunków świata?
gdyby LMP15 nie był taki drogi w wykonaniu z pewnością bym go wybrała - fajny jest i taki "domowy"(jak małe dziecko rysuje dom to rysuje właśnie taki)
pozdrawiam

basiek
21-07-2003, 07:33
Bardzo dziękuję za głos. Jesli chodzi o koszt budowy to bardzo liczę na jego obniżenie ze względu na to że mój teść ma firmę budowlaną - twierdzi że zrobi to bardzo tanio, systemem gospodarczym. /marzy mi się żeby zmieścić się w kwocie 200 tys. najlepiej z ogrodzeniem i podstawowym wyposażeniem./ Działkę mamy od strony południowej czyli niestety oranżeria będzie od strony ulicy ale działka jest duża więc daleko od ulicy. Zresztą okolica jest spokojna - znikomy ruch. Twój projekt też jest bardzo ładny - brałam go również pod uwagę ale w końcu za priorytet ustaliłam duży salon i ogólnie przestrzenny parter.
POZDROWIONKA