PDA

Zobacz pełną wersję : ogrodzenie - wykonanie



ola2chris
03-07-2007, 12:48
Witam

Mam dylemat na temat wykonania ogrodzenia (słupki + siatka) Miałem swoją koncepcję wykonania ale wczoraj "fachowiec" u sąsiada mi ją zaburzył.

http://img242.imageshack.us/img242/5636/ogrodzenieze6.jpg

Wykonawca u sąsiada wykopał najpierw dołki pod słupki (1). Zalał słupki do poziomu gruntu. Odczekał kilka dni. odkopał obszar pomiędzi zalanymi słupkami (2) na głębokość 40 cm na dno wylał troszkę chudego betonu. Teraz po zaszalowaniu ponad poziom gruntu (3) będzie zalewał całość.

Jaki sposób jest bardziej prawidłowy

A - sąsiada

B - j.w. ale bez pierweszj warstwy chudego betonu w przęsłach między słupkami

C - wykopanie "kielichów" pod słupki (1) i rowu pod krawężnik (2) zaszalowanie na wysokość (3) i zalanie całości

W powyższych przykładach zakładam również wykonanie dylatacji

Barbossa
03-07-2007, 12:57
B z opcją niezalania do poziomu gruntu samych słupków (a do poziomu przyszłego wykopu pod murki)

gogo5660
03-07-2007, 13:08
U mnie szpece robili tak jak u sasiad poki co plot stoi i jest oki pogadamy za 20 lat :wink:

ola2chris
03-07-2007, 15:06
B z opcją niezalania do poziomu gruntu samych słupków (a do poziomu przyszłego wykopu pod murki)

Tak szczerze, to spodziewałem się Twojej odpowiedzi. Mam dodatkowe pytanie: czy dolany w drugim etapie beton dobrze zwiąże z tym pierwszym mimo zanieczyszczeń rodzimą glebą?

Barbossa
03-07-2007, 15:33
pewnie większego znaczenia to nie ma
można zlać wodą z węża, dziurę na słupek "wyłożyć" workiem na śmieci, reklamówką i betonować (brzegi będą wtedy zabezpieczone)
słupki lepiej zabetonować wcześniej - można spokojnie wtedy je ustawiać
można wykopy i szalunki zrobić od razu, rozdzielić tylko betonowanie słupków i reszty
ba, na upartego można i razem wszystko, jeżeli słupki zostały utwierdzone, szlunki ustawione (wykonawca nie paprak)
kwestia skąd beton - kręcony czy z betoniarni, i le tego do zrobienia
jeżeli wykopy pod murki płytkie, wtedy pionowo dylatuje się słupki po obu stronach od murków i nie ma problemu z późniejszym pękaniem

możliwości jest wiele, można tak i można tak...
no i oczywiście , tak... (http://www.castorama.pl/porady/ogrod/montaz-siatki-ogrodzeniowej.html)

kapusta
03-07-2007, 15:35
nie musi on wcale dobrze zwiazać z dolna warstwą

Atut3
11-06-2010, 20:05
murki wylewane z betonu wychodzą troszkę niekorzystnie biorąc pod uwagę stosunek cena / trwałość

szdar77
12-06-2010, 07:14
murki wylewane z betonu wychodzą troszkę niekorzystnie biorąc pod uwagę stosunek cena / trwałość

ja sie zastanawiam nad ogrodzeniem z siatki ale bez murków betonowych poprostu słupek zalany do poziomu gruntu betonem i siatka jakieś 2-3 cm nad gruntem .Docelowo pod siatkę chcę dać jakąś wlukninena szerokośc ok. 30-35 cm żeby nie przepuszczała roślinności a na to średni kamyk
.Póżniej ewentualnie jak coś urośnie to randap w kolo i powinno być czysto.
czy może ktoś tak zrobił ? a może ktoś widzi wady tego rozwiązania to chętnie poczytam.