PDA

Zobacz pełną wersję : Wybierasz dom parterowy czy z poddaszem u?ytkowym?



Strony : 1 [2] 3

Funia
20-10-2004, 08:59
Niebrzydki, Nezia, niebrzydki, :wink:

Nezia
20-10-2004, 10:24
Niebrzydki, Nezia, niebrzydki, :wink:
No właśnie !!! :wink:
Choć najbardziej podobał nam się "Diana", ale wg. nas za drogi... :-?
http://www.archipelag.pl/domek-rzuty.php?KatID=3990400&ProjID=146
zaczyna się od 270 000, a jeszcze ze 150 000 trzeba by włożyć, aby był pod klucz...

antek5
20-10-2004, 13:22
Planujemy PARTEROWY Z UŻYTKOWYM PODDASZEM.Już zagłosowałem.Wydaje nam się takowe rozwiązanie praktyczne , zwłaszcza przy trójce dzieci.Najstarsza córka jest już młodzieżą,więc nas nie będzie krępować,a pozostałe też rosną i dokazują. Chcemy też po pracy mieć trochę ciszy i liczymy,że dzieci na górze to komfort,którego nie ma w bloku.Dla tego wymyślili mieszkania dwupoziomowe w blokach jako substytut domku .

Miło pozdrawiam-Antek5. :wink:

D`arek
20-10-2004, 21:42
Budujemy parterowy. Przy wyborze projektu zaczęliśmy się łamać - więcej było tych z użytkowym poddaszem, niektóre super, w tym z preferowaną kuchnią z wyjściem do ogrodu. Ale akurat w tym czasie odwiedziliśmy znajomych od kilku lat mieszkających w domu z poddaszem użytkowym/działka ma 2 tys. m./, wszystko super ale narzekali na schody. To nam pomogło podjąć decyzję - zadzwoniliśmy do biura projektowego czy nie mają projektu podobnego do tego który nam się prawie podobał / Merkury z Domusa/ ale z większymi sypialniami. Okazało się, że mieli. Nasza Plejada jutro będzie miała zalewany strop. W środku żadnych zmian poza wyjściem do ogrodu z pom.gospodarczego.
Z zewnątrz chcemy dać taki fajny niby daszek nad oknem w kuchni -jak w Merkurym.http://www.domus.wroc.pl/plejada.html

D`arek
20-10-2004, 22:05
Acha, i toaleta przy wejściu będzie z prysznicem.

Czytając wasze wypowiedzi o powodach dla których parterówki są wygodniejsze od razu pomyślałem o znajomym który prawie ukończył budowę domu i wszystkie sypialnie/ 4/ ma na poddaszu i we wszystkich sa wyłącznie okna połaciowe. Już z zewnątrz wygląda to dziwnie. z żadnej sypialni nie widać ogrodu, widoków na pola - tylko niebo...Szkoda feceta bo sympatyczny i życzliwy.

Egon
21-10-2004, 14:38
Ale Ty, D'arku, będziesz mógł w przyszłości zaadoptować sobie poddasze w Plejadzie. I takie rozwiązanie wydaje mi się najlepsze - mogę, ale nie muszę :D Domek śliczny, jeszcze raz gratuluję wyboru.

D`arek
21-10-2004, 16:29
Obym nie musiał :cry: mamy dwóch synów prawie "na wylocie"/ 16 i 19/ żona nie bierze pod uwagę wspólnego mieszkania z młodymi/ czytaj: z synową/ mówi, że wolałaby dopłacać im do czynszu, bawić dziecko,
/ niekiedy/, robić przetwory ale wspólne zamieszkanie odpada... ja muszę się podporządkować :roll: , choć fajna synowa by mi nie przeszkadzała :wink: . tak więc trzy sypialnie dla mnie i żony zupełnie wystarczą - będzie gabinet i pokój telewizyjny + funkcje gościnne dla kochanych synusiów :D . Pozdrawiam

Egon
22-10-2004, 10:19
Obym nie musiał :cry: mamy dwóch synów prawie "na wylocie"/ 16 i 19/ żona nie bierze pod uwagę wspólnego mieszkania z młodymi


W 100 % ją popieram. Ja mam dwie córki (13 i 5), ale też nie chciałbym w przyszłości mieszkać z żadną z nich. Nie żebym nie kochał własnych dzieci, przeciwnie - jak się mieszka oddzielnie miłość jest jeszcze większa, bo mniej powodów do konfliktu. A na weekend zawsze byłyby mile widziane. Tylko, cholera, musiałbym kiedyś ten dom postawić :lol:.

Pozdrawiam

22-10-2004, 12:52
Egon, postawisz, postawisz, jak sie naczytasz na tym fajniastym forum, to w końcu postawisz.trzymam kciuki za spełniających marzenia

30-10-2004, 09:21
Parterowy z użytkowym poddaszem. Moim zdaniem tylko w ten sposób można oddzielić część dzienną od nocnej i zachować strefę ciszy i intymności. A wchodzenie i schodzenie po schodach tylko utrzyma nas w dobrej kondycji! :D Dodam, że dzieci już poza gniazdem.:D :cry:

marcenka
30-10-2004, 21:14
D'arku, zerknij na mój - nawet ten sam metraz! U mnie jest jeszcze kotłownia, spizarka, a w miejscu łazienki jest garderoba, a łazienka obok sypialni. Poddasze to 34m dla syna 14l. :D

Marek30022
06-11-2004, 12:48
Wybudowałem parterowy z poddaszem użytkowym na działce 1360 m kw. Myślałem, ze budowa takiego domu jest tańsza (gdzieś czytałem że o ok 30%). Teraz bym się "mocniej" zastanowił czy nie budować jednak domu parterowego).[/list]

12-11-2004, 17:28
My zdecydowlaismy sie na dom z pelnym pietrem (nie lubimy skosow i okien dachowych) w stylu poludniowych hacjend z dosc plaskim dachem, przez co dom nie wyglada jak "kwadratowy klocek".

czuczo
15-11-2004, 13:53
z poddaszem uzytkowym... (narazie w swerze marzen :( )

Karp
15-11-2004, 21:34
piwnica + poddasze użytkowe, czyli miejsca pod dostatkiem.

janomar
16-11-2004, 21:34
Z PODDASZEM UZYTKOWYM I PIWNICA...

zibzet
24-11-2004, 14:39
Temat był wielokrotnie podejmowany przez Was, ale chcielibyśmy uzyskać wynik statystyczny. Zapraszamy do udziału w sondzie.
Wybieram dom parterowy!

Lawy
24-11-2004, 17:23
Gdyby mi działka pozwoliła tobym postawił parterowy...a tak....stawiam na wiosnę z poddaszem użytkowym.. 8)

Waldon
30-11-2004, 10:39
z poddaszem bo na 600m2 to jedyne rosdne rozwizanie na 130m2 domu

c-m
05-12-2004, 15:37
Planujemy parterowy, na starosc nie chcemy zadnych schodow.

anna99
05-12-2004, 17:26
Parterowy z poddaszem użytkowym.

Mielismy potężne mieszkanie jednopoziomowe - marzyłam o wrotkach.
Potem mieszkaliśmy w domu ze schodami - wędrówki po 100 razy dziennie w górę i w dół - żadnych więcej schodów.

Dlaczego zatem zbudowaliśmy dom ze schodami?
Mamy duże dzieci, które za parę lat mogą wyfrunąć z domu. Kto będzie się ganiał po stukilkudziesięciu metrach w poziomie? Koszty utrzymania "pustego" domu będą duże. W związku z powyższym wybraliśmy projekt, w którym na parterze jest salon (choć niewielki nam wystarcza), nasza sypialnia, gabinet do pracy i łazienka z prysznicem (dużym :wink: ). Na poddaszu "urzędują" dzieci (dwie spore sypialnie i łazienka). I to one głównie korzystają ze schodów. Ja bywam tam okazjonalnie.
W przyszłości poddasze będzie częścią "gościnną" w oczekiwaniu na przyjazd wnuków albo zaaranżujemy je np. na pokój rekreacyjny.

17-12-2004, 21:55
Ja wybrałam Manuelę z Archipelagu oczywiście z podaszem użytkowym.

http://www.archipelag.pl/domek.php?KatID=3990500&ProjID=23

Jest to chyba jeden z ładniejszych projektów domów. :D

zuczek
19-12-2004, 14:36
My również wybraliśmy dom z użytkowym poddaszem.

20-12-2004, 21:19
A ja jestem ciekawa jakby wypadła ankieta, gdyby zadać pytanie o jakim domu marzysz- parterowym czy z poddaszem. Wiele osób z rozsądku wybiera z poddaszem, a marzą o przytulnej parterówce. Ja byłam nierozsądna i wybrałam marzenia i powiem wam że nie żałuję. A po schodach niech latają ci rozsądni.

mundzia
21-12-2004, 11:01
witajcie!!

Mysmy wybrali projekt domu parterowego. Bardzo mi sie podobaja schody w domu,jak sa ładnie usytuowane i wykonane, sa takie domowe, milo mi sie kojarza, ale uznalismy ze to jedyny ich plus.... wiec zdecydowalismy sie na parterowke... biganie po schodach z herbatka, a potem na dol bo cukru zapomnialam... nie, chyba dziekuje... :D a dzialka jest duza wiec sie wmiesciala parterowka nieduza :D
http://www.kbprojekt.pl/search.php?g_cmd=view&g_pid=107&g_off=0&PHPSESSID=b4167e861114199e877773b9c75f00d8D

22-12-2004, 01:00
Mieszkam juz trzy tygodnie w domu pietrowym, i wiem jedno , nastepny dom bedzie tylko parterowy.

mundzia
22-12-2004, 08:01
Mieszkam juz trzy tygodnie w domu pietrowym, i wiem jedno , nastepny dom bedzie tylko parterowy.


... raczej dopiero trzy tygodnie... :lol: :lol: :lol:

Teska
22-12-2004, 17:05
mamy parterówkę...

mieczotronix
22-12-2004, 19:43
ja mieszkam 2 i pół tygodnia w domu piętrowym (pełne piętro bez skosów) i bardzo sobie chwalę. Sprawdza się idealnie. Pomieszczenia na górze są przyjemne, jasne i ustawne. Miejsca w domu dużo. Kursować, to tak specjalnie jakoś nie kursujemy na trasie góra-dół czy dół-góa żeby nam się jakoś we znaki dawało. Co prawda zakwasiki są: żona czuje w udach, a ja o dziwo w stopach - widać napęd u nas w innej części nogi. Ale mnie to cieszy, bo ja mam pracę w której ruszam tylko palcami i jak mogę poruszać trochę cielska całego (a nawet muszę), to tylko mi na zdrowie wyjdzie. Zresztą dziś na przykład: kontynuowałem porządki po-przeprowadzkowe i rano nosiłem klamoty na górę i z góry, w związku z tym wykonałem może z 5 kursów po schodach. Od południa nie właziłem na górę. Teraz siedzę w gabinecie i pracuję. Jak padnę na pysk, to się wewlekę po schodach i zalegnę snem kamiennym. Więcej łażenia jest raczej w poziomie.
Pozatym każda kondygnacja jest na tyle niewielka, że przebywając na niej dokładnie wiadomo co się na niej dzieje. W 200 -metrowym domu parterowym czuję, że nie wiedziałbym czy ktoś nie łazi po "zachodnim skrzydle" podczas gdy ja siedzę we "wschodnim".
Nasz dom jest urządzony tak, że przebywamy w ciągu dnia na dole (tu jest salon i mój gabinet), a wieczorem na górze (tu są sypialnie, łazienki, telewizornia). W przyszłości góra będzie dla dzieci (jest tam bawialnia, gdzie mogą bałaganić do woli), a dół dla dorosłych. Czy się sprawdzi, czas pokaże.
Wszystkim polecam domy z pełnym piętrem - koszt taki sam, za to strych gratis - pozatym można po strychu połazić i sprawdzić czy nic nie cieknie, albo wełny dołożyć, gdyby było za zimno. No i klamotów można masę tam trzymać.

Ew-ka
22-12-2004, 20:14
wybraliśmy z poddaszem , chociaz gdyby dzialka była wieksza - zdecydowanie byłby parter :cry: - ale poszliśmy na kompromis - na parterze będzie również nasza sypialnia , a na górę schody prowadzą z pierwszego holu -tak więc parter może stanowić osobne mieszkanie - na poddaszu dorosłe dzieci maja swoje pokoje.... za skosami nie przepadam , za to podobaja sie moim domownikom i tu zazdroszczę tym ,ktorych dzieci nie mają jeszcze za dużo do powiedzenia w kwesti domu i jego urządzania ...
Dom pietrowy nie wchodził w rachubę - plan zagospodarowania .....itp

26-12-2004, 00:27
mundzia masz racje dopiero trzy tygodnie :D , ale musze sie przyznac , ze na poczatku chodzenie po tych schodach bylo straszne , zwlaszcza jak przenosilam rzeczy z garazu na gore , teraz nawet sobie chwale , ze mam na dole salon , jadalnie i kuchnie a na gorze ( mam pelne pietro bez skosow i rowniez polecam takie rozwiazanie) sypialnie , lazienke , pralnie i male biuro zwlaszcza , gdy ma sie gosci w domu. Nikt sie nie kreci nie myli drzwi od sypialni z lazienka zwlaszcza jak ma sie dzieci i dzieci juz spia. Do schodow zaczynam sie przyzwyczajac , juz nie chodze po trzydziesci razy dziennie na gore. Mysle , ze jednak w kazdym domu czy pietrowym czy parterowym sa zalety i wady.

D`arek
26-12-2004, 16:34
Na niektórych działkach dom piętrowy to konieczność. Ja odżałowałam te kilkanaście metrów działki i postawiłam parterówkę. Cienia wątpliwości. Zero przymusowych ćwiczeń typu wejście-zejście. Jedynie na strych po wyciąganych schodkach. Rodzina osobno ale jednak blisko.

Aggi
27-12-2004, 12:02
Parterowy z poddaszem. Parter dla nas. Na poddaszu sypialnia, łazienka, garderoba i pokój roboczo-imprezowy naszej córeczki oraz gościnna syplania i łazienka. Tak było naszym zdaniem optymalnie.[/list]

Janewa
08-01-2005, 08:32
TYLKO Z PODDASZEM UŻYTKOWYM. pODDASZE DAJE SWOISTY KLIMAT.

kasztanka
20-02-2005, 11:38
parterowy z poddaszem użytkowym
zawsze marzyłam o pokoju na poddaszu, ze skosami i oknem dachowym :-)

nguyen
20-02-2005, 19:47
TYLKO Z PODDASZEM UŻYTKOWYM. pODDASZE DAJE SWOISTY KLIMAT.
Masz rację! my też mamy dom z poddaszem i mieszkamy już szósty rok. Wszystko ok. Czasami jak sa goście, a człowiek musi się przebrać to idzie na górę i nikt nie przeszkadza. Z czasem człowiek się przyzwyczaja i schody już tak nie przeszkadzają.

Wiesław
20-02-2005, 20:14
Czasami jak sa goście, a człowiek musi się przebrać to idzie na górę i nikt nie przeszkadza.
No tak jak się ma dom parterowy to trzeba sie przebierać przy gościach w salonie. Z czasem się człowiek jednak przyzwyczaja i goście już tak nie przeszkadzają.

Jagna
20-02-2005, 20:54
:lol: :lol: :lol: :lol:

zygmor
21-02-2005, 09:23
A ja się zdecydowałem po latach rozbudować mój mały letni domek 6 x 4 z użytkowym poddaszem do 9 x 10 z garażem, użytkowym poddaszem i małą piwniczką. Piwniczka już była w domku letnim, więc jej nie będę zmieniał.
Przyda się, tu jest hydrofor, a będzie pompa ciepła, zasobnik i rekuperator, oraz kilka dolotów i dojść do domku. Będą dwa wymienniki gruntowe, jeden dla pompy ciepła, drugi dla rekuperatora i odgałęzieniem dla kominka. Tu wchodzi woda, a wychodzi kanalizacja, także miejsce będzie wykorzystane, ale tego wszystkiego nie będę musiał ustawiać na parterze, czy pod sufitem.
Może to nie najlepszy sposób, ale tak pewnie będzie najprościej.

drbudzik
27-02-2005, 12:18
budujemy z mysla o emeryturze wiec moge nie miec sily chodzic spac na pietro,a glupio w salonie (przed telewizorem?)Na poddaszu z zalozenia nieuzytkowym-ale nie nieuzytecznym!-bedzie sauna,salka gimnastyczna,wypoczywalnia po wyczynach sportowych i lazienka.

AAJ2004
09-03-2005, 15:58
planuje z poddaszem uzytkowym .... oby wszystko sie udalo :)

Basia Z.
10-03-2005, 09:17
Podobają mi się oba rozwiązania. Jednak ze względu na ułożenie działki, jej szerokość, musi być z użytkowym poddaszem. Gdybyśmy wybrali parterowy, jakieś pokoje byłyby pozbawione słoneczka. Aktualnie mamy bardzo zimne mieszkanie, więc dom chcielibyśmy ciepły i baaardzo słoneczny.

AdaśP
15-03-2005, 15:20
Z poddaszem użytkowym ze względu na niewielką działkę.

dominia
15-03-2005, 16:45
Parterowy, ze względu na schody. Teraz mam, zakręcone i już podziękuję za tę przyjemność. :D

Natalia Sudnik
18-03-2005, 16:25
z poddaszem maja niesamowity urok schroniska gorskiego

tylko z poddaszem, parterowki kojarza mi sie z przestronnymi ogromniastymi rezydencjami z podjazdami i oczkami wodnymi i lokajami :D

coolaj
21-03-2005, 09:30
parter z poddaszem użytkowym bez piwnicy
jedyna opcja
Pozdrawiam

foczka
21-03-2005, 19:20
Zdecydowanie parterowy :D
Podobaja mi sie skosy na poddaszu, pokoje sa przytulne, a schody dodaja wnetrzu wyrazu, ale wybieram widok ogrodu z kazdego okna. Poza tym parterowki sa bardzo wygodne :wink:

Darek Rz
21-03-2005, 19:52
Witam !!!!

Foczka - chyba ci się coś pomyliło -piszesz że wybierasz zdecydowanie parterowy bo podobają ci się skosy na poddaszu ???????? jak skosy na poddaszu to nie parterowy tylko z poddaszem .

pozdr D.RZ

Olkalybowa
22-03-2005, 10:14
Buduję C14 - z poddaszem użytkowym. 8)

foczka
22-03-2005, 17:47
Darek Rz
podobaja mi sie skosy w domach znajomych
w swoim ich nie chce
poddaszowce maja swoj urok ale to nie znaczy ze chce w takim mieszkac :-?

Yatza
16-06-2005, 08:52
Temat był wielokrotnie podejmowany przez Was, ale chcielibyśmy uzyskać wynik statystyczny. Zapraszamy do udziału w sondzie.

Z poddaszem użytkowym. Takie nam się podobają i taki mamy wpisany w zalecenia w WZiZT.

Obecnie w wewnątrzrodzinnym konkursie wygrywa :lol: : DOM W DZIEWANNIE w wersji z garażem, bez piwnicy:
http://www.archon.pl/index.php?menu_act=1&all=1&act=12&sid=m4107a2c6e180b&intra=84b327e875d7e57b253443e16574c97e&crc=9783f4a6a811c625cb49e216bc0d10f5&lang=pl

dziubulek
16-06-2005, 13:14
Budujemy domek pietrowy z malym dachem czterospadowym

katarek
16-06-2005, 13:54
z poddaszem użytkowym.

Irchu61
22-06-2005, 08:56
Kończe stan surowy otwarty, bez piwnicy, z poddaszem uzytkowym, mały 98mkw.

wiewióra1976
22-06-2005, 19:28
A ja mam pytanko: czy w takie upaly na uzytkowym poddaszu da sie spac? Ostatnio odwiedzalam kumpele na jej uzytkowym poddaszu i momentalnie bylam spocona z powodu duchoty - masakra! Czy to normalne czy cos schrzanili z dachem??

bladyy78
24-06-2005, 21:16
Domek z podaszem urzytkowym 90 metrów bez piwnic

D`arek
25-06-2005, 21:40
Partertowy 146 m. W upały chłodniutko, strych izoluje.

mx
08-07-2005, 22:38
Zdecydowanie z podaszem użytkowym

alfreda
10-07-2005, 19:36
Chcieliśmy parterowy...ale w planie zagospdarowania min. kąt nachlenia to 30 stopni i jakoś żal nam się zrobiło niewykorzystanej powierzchni...
Więc jest z poddaszem, z tym że schody na górę prowadzą z sieni .Daje nam to powierzchnię do adaptacji na samodzielne mieszkanko..gdyby młodemu( lat 14) powinęła się noga w życiu...

bendzamin
11-07-2005, 12:51
bedzie parteróweczka ale w przyszłości bedziemy myslec nad adaptacja poddasza. :)

Robin2
15-07-2005, 23:22
Jasne że z poddaszem, mniejsza powierzchnia zabudowy i mozliwośc spojrzenia na swiat z góry :lol:

mariucha
03-08-2005, 20:55
Z poddaszem uzytkowy, w trakcie realizacji :wink:
Pozdrawiam

inwestor
03-08-2005, 22:04
A ja mam pytanko: czy w takie upaly na uzytkowym poddaszu da sie spac? Ostatnio odwiedzalam kumpele na jej uzytkowym poddaszu i momentalnie bylam spocona z powodu duchoty - masakra! Czy to normalne czy cos schrzanili z dachem??
To normalka na poddaszu użytkowym. Na poddaszu nie ma elementów akumulujacych ciepło (chłód) jak murowane ściany i betonowy strop oraz wentylowanej przestrzeni oddzielajacej od goracego dachu. Wiekszosc konstrukcji poddasza to lekkie materiały jak drewno, wełna, itp. Tak niestety być musi, to tylko taki przedsmak do badziewnej konstrukcji szkieletowej. :wink:
pozdrawiam

tom&gabi
04-08-2005, 14:08
tylko z poddaszem
za wąska działka na parterowy
poza tym muszę miec schody

ja budowniczy
06-08-2005, 16:46
z poddaszem użytkowym, ale też z dodatkowym pokojem na dole
na razie przyda się do pracy, a na starość - wiadomo - mogę nie dać rady "wgramolić" się na górę...albo przyszłe dzieci mogłyby mnie na tej górze trzymać na stałe :lol: a tak sie nie dam , bo będzie pokoik na dol :P

lewek
06-08-2005, 21:24
my też jesteśmy w tych 67% co wybrały (ło?) poddasze użytkowe, dachu tyle sam co w parterowym a powierzchnia większa :)

D`arek
08-08-2005, 20:47
Od miesiąca mieszkam w swoim parterowym domu. Luksus niebiegania po schodach to jest to. A w dodatku żadnych kłopotliwych skosów, żadnych tropikalnych temperatur od rozgrzanego dachu, żadnego mycia okien połaciowych ! Za to wielki strych gdzie wylądowało wiele rzadko używanych rzeczy i sprzętów.

mysia
09-08-2005, 07:50
dom z poddaszem użytkowym - żeby można było kiedyś powiedzieć..."chodźmy na pieterko" :wink: :D

manykes
09-08-2005, 21:29
poddasze użytkowe z piwnicą

milimetr198
10-08-2005, 12:45
Piętrowy z poddaszem nieuzytkowym.
Zalety takie jak domu parterowego z poddaszem użytkowym (oddzielenie części dziennej od nocnej) a poza tym proste sufity na górze. I tak naprawde to wcale nie jest drożej niż parterowy z poddaszem użytkowym. Większy jest jedynie koszt scian i drugiego stropu, ale oszczędza sie na dopcieplaniu poddasza i uproszczeniu więźby dachowej . Brak lukarn lub okien połaciowych (też odpowiednio więcej kosztują)

fizyk
10-08-2005, 13:17
U mnie jest kwestia działki. Jest bardzo wąska, więc siłą rzeczy dom musiał być wąski (8,60 m). Przez to musiałbyć to domek parterowy z poddaszem - bo gdybym chciał parterowy - to mieszkałbym w baraku :wink: . Gdybym miał szerszą działkę i mniejszy spadek poziomów działeczki, pewnie zdecydowałbym się na parterowy domek. Dwa podstawowe argumenty to moja przyszłość (a raczej moja i żony sprawność za jakiś czas) a drugi argument - to małe dzieci. Im mniej schodów tym bezpieczniej.
Ale zgodnie z zasadą : Jak się nie ma co się lubi, to się lubi co się ma! Niemogę się doczekać końca budowy i zamieszkania w nowym domku. Zresztą zawsze marzyłem, żeby mieć pokój na poddaszu :D :wink: .

lena67
11-08-2005, 20:09
Zdecydowanie parterowy, mamy dużą działkę więc nie ma problemu.

mariucha
13-08-2005, 15:35
Budujemy z poddaszem użytkowym, takie nam się najbardziej podobają i tak mieliśmy w planie zagospodarowania przestrzennego.
Pozdrawiam

Ania W.
26-08-2005, 13:16
Wybrałam dom parterowy. Myślę że będzie bardziej ekonomiczny w utrzymaniu a nie planuję dużej rodziny.

calibra2
18-10-2005, 08:48
Choć sama nie wybierałam uważam,że to jest najrozsądniejsze rozwiązanie. Zawsze to dodatkowe pomieszczenia na górze i wiecej miejsca.

goralandrzej
19-10-2005, 20:58
Zdecydowanie z poddaszem użytkowym dla mnie jest to najbardziej funkcjonalny dom.

aga.fabi
20-10-2005, 14:54
Zdecydowaliśmy się na dom parterowy, dlatego że nie chcemy już biegać po schodach (obecnie 4 piętro w bloku ...brrr..... :evil: )

Aga - Żona Facia
20-10-2005, 19:39
Zdecydowaliśmy się na dom parterowy, dlatego że nie chcemy już biegać po schodach (obecnie 4 piętro w bloku ...brrr..... :evil: )

My tak samo. Czwarte piętro z maleńkim dzieckiem - koszmar. ZERO schodów!!!

calibra2
21-10-2005, 06:58
dla mnie schody w domu mają urok może dlatego że nigdy nie mieszkałam w domku a tym bardziej dwupiętrowym :D

iws
21-10-2005, 07:59
Ja zawsze chciałam z poddaszem - lubię ich swoisty klimat. Jednak ze względu na to, że nie planujemy ogromnego domu więc schody zajęłyby trochę miejsca. Po drugie zlecamy firmie budowę - liczą sobie metr netto jako podstawę wyliczeń. Nie chcemy płacić za metry, których nie wykorzystamy. Przy niewielkim domu ma to dosyc duże znaczenie.

inż. Mamoń
21-10-2005, 11:35
Z poddaszem głównie z powodu bardzo małej działki (461) jak na dom wolnostojący to bardzo mało. Jednak kusi mnie ogromnie dom na jednym poziomie. Może kiedyś ....

aga.fabi
22-10-2005, 12:23
U nas też jest malutkie dziecię i wchodzenie na 4 piętro to utrapienie. Nie wspominając już o codziennych zakupach, które też niestety trzeba wnieśc na górę, a o wózku to lepiej nie mówić .... :evil: No i jak tak wszystko na raz trzeba wnieść to zdecydowanie ,,parterówka" :D . Chociaż bardzo podobają mi się domy z użytkowym poddaszem - mają swój urok i klimat :D

Aga - Żona Facia
24-10-2005, 12:56
U nas też jest malutkie dziecię i wchodzenie na 4 piętro to utrapienie. Nie wspominając już o codziennych zakupach, które też niestety trzeba wnieśc na górę, a o wózku to lepiej nie mówić .... :evil: No i jak tak wszystko na raz trzeba wnieść to zdecydowanie ,,parterówka" :D . Chociaż bardzo podobają mi się domy z użytkowym poddaszem - mają swój urok i klimat :D

Zgadzam się w 100%. Nam też się podobają domy z poddaszem.

Tomek_R
26-10-2005, 10:18
Z poddaszem użytkowym:-)

agri_dagi
29-10-2005, 17:37
My również z poddaszem użytkowym, ale tak zaprojektowane, że parter jest dla "starszych" dzieci, a góra dla młodszych :lol: . Będziemy mieć okazję spotykać się w kuchni i pokoju dziennym. Zresztą, z upływem lat dzieci nie wyrażają już tak wielkiej ochoty na częstsze kontakty :oops:

A.D.

telluride
30-10-2005, 11:19
parter z poddaszem

andre59
30-10-2005, 19:04
Parterowy.
Komfort i wygoda mieszkania na jednym poziomie.
Prawie wszyscy znajomi, którzy już mieszkają (a nie budują) w domach dwupoziomowych teraz przenieśli by się do parterowego.

D`arek
31-10-2005, 18:32
Osoby, które szukaja projektu niech postawią sobie pytanie - po co im schody w domu ? Jeśli odpowiedź jest jedna i brzmi- bo ładnie wyglądają - to warto problem jeszcze raz przemyśleć. Poza czasami efektownym wyglądem schody to cały repertuar uciążliwości. A i spaść można..

PrzemoBDG
14-11-2005, 10:40
Poddasze użytkowe oraz piwnica. Tych kilkanaście dziennie wspinaczek pomiędzy kondygnacjami bardziej przysłuży się zdrowiu i ew. wymusi lepszą pamięć :D .

andre59
26-11-2005, 22:04
Dopadły mnie "korzonki".
Jak to dobrze, że wybudowałem dom parterowy.

kasztelan
03-12-2005, 20:16
Dom z poddaszem użytkowym ;
.będą mówić że w stylu wczesnego Kwacha. Jestem za parterowym , lub piętrowym\ tu brak gotowych projektów\ bo:
wszystkie pomieszczenia pełnowymirowe, a nie droższe
technologia poddasza tylko z pozoru prosta a niedorubki zemszczą się strasznie
drogie i chyba nie wytrzymają 50 lat ,okna połaciowe
latem może wymagać urządzeń klimatyzacyjnych
POzdrawiam.

Nika.j
08-12-2005, 07:53
Budujemy parterówkę, ma swój urok, poza tym ja mniej nabiegam się. Niecierpię schodów, nabiegałam się w tą i z powrotem w bloku na 3 piętro.
Schodom mówię : NIE !!! :wink:

kasia64
08-12-2005, 10:03
Mamy projekt z poddaszem użytkowym,C-33 z muratora.
Podoba nam się oddzielnie części gościnnej-salon i otwarta kuchnia-od strefy osobistej-sypialnie na poddaszu.Mieszkamy w bloku na 4 piętrze bez windy i schody na poddasze nie przerażają nas. :P

KozAnka
09-12-2005, 12:44
Bardzo chciałam piętrowy, żeby nie tracić miejsca pod skosami (parterowy od razu odpadł, bo za mała działka). Niestety jest mało projektów gotowych, a nie chciałam indywidualnego, bo za drogo i efekt nie wiadomo jaki. W końcu wybraliśmy z użytkowym poddaszem, ale z dosyć wysoką ścianką kolankową - 120cm i z dachem dwuspadowym, żeby choć w jednej ścianie były normalne okna (a nie połaciowe). Teraz jestem bardzo zadowolona z tego projektu, bo odpada koszt dodatkowego stropu i rzeczywiście chyba taniej wyjdzie. A pod skosami postawimy łóżka i będzie fajnie.

Majkel_B
09-12-2005, 22:23
parterowy bez poddasza, aczkolwiek zastanawialiśmy się nad poddaszem użytkowym ale:

1. budować będziemy dom ok 120 m powierzchni użykowej, parter (tam spedzamy przecież wiekszość dnia) miałby wówczas ok 60 m, kiedyś mieliśmy mieszkanie w blokach o takim metrażu
2. dom z poddaszem tworzy pewien podział rodziny, znajomi mają piętrowy a i tak życie toczy się na parterze, ich dziecko znosi wszystkie zabawki na dół i tam się bawi, góra służy wyłącznie do spania, ale za parę lat jak mała zostanie nastolatką to będą ja widywać tylko jak przyjdzie po kieszonkowe :D
3. bieganie po schodach nas nie bawi, a sama chęć posiadania schodów (niektórzy tak mają) na nas nie działa, tak samo skosy na poddaszu

Michał

Nika.j
10-12-2005, 08:12
Popieram powyższego przedmówcę :D :D :D

Patos
10-12-2005, 08:28
Parter z poddaszem nieuzytkowym. Brak schodow, blizej do ogrodu i jakies takie poczucie wiekszej przestrzeni.

Emil
W domu może tak, ale mała działka robi się jeszcze mniejsza :wink:

siłaczka
10-12-2005, 14:41
Każdemu co innego się podoba. My od początku chcieliśmy poddasze ze skosami, zwłaszcza dzieci marzyły o takich pokojach. Schody w domu też mają swój urok.
Niemniej jednak asekurujemy się na starość. Na dole ma być dodatkowy pokój. Może kiedyś będziemy mieszkać tylko na dole, a góra będzie dla gości (wnuków). A może któraś z córek będzie tam mieszkać z rodziną? :D

Adriano Komputero
10-12-2005, 21:19
Każdemu co innego się podoba. My od początku chcieliśmy poddasze ze skosami, zwłaszcza dzieci marzyły o takich pokojach. Schody w domu też mają swój urok.
Niemniej jednak asekurujemy się na starość. Na dole ma być dodatkowy pokój. Może kiedyś będziemy mieszkać tylko na dole, a góra będzie dla gości (wnuków). A może któraś z córek będzie tam mieszkać z rodziną? :D

My również chcemy z poddaszem użytkowym. Obecne mieszkanie też mamy na poddaszu i jakoś się przyzwyczailiśmy do tych skosów. Ma to swój urok.
Tylko, że my mamy dwóch synów :D

POZDRAWIAM

mlepek
05-01-2006, 20:16
Jesteśmy w fazie szukania projektu, ale b. podoba się nam parterowy z poddaszem użytkowym, choć cześć znajomych radzi parter - bo taniej (?) i bez schodów...

Patos
06-01-2006, 05:45
U nas też jest malutkie dziecię i wchodzenie na 4 piętro to utrapienie. Nie wspominając już o codziennych zakupach, które też niestety trzeba wnieśc na górę, a o wózku to lepiej nie mówić .... :evil: No i jak tak wszystko na raz trzeba wnieść to zdecydowanie ,,parterówka" :D . Chociaż bardzo podobają mi się domy z użytkowym poddaszem - mają swój urok i klimat :D

Dom to nie blok czteropiętrowy bez windy, porównywanie jest bez sensu !!!
Jeżeli komuś podoba się dom z poddaszem użytkowym i ma możliwość postawienia taki (szeroka działka itd.) to nie rozumiem dlaczeko stawia parterowca :roll:

Patos
06-01-2006, 06:17
Jesteśmy w fazie szukania projektu, ale b. podoba się nam parterowy z poddaszem użytkowym, choć cześć znajomych radzi parter - bo taniej (?) i bez schodów...

Taniej to wyjdzie jak ci znajomi dorzucą się do większej działki, większego dachu i większych fundamentów, jeżeli jedyną przeszkoda jest cena to akurat jest na odwrót, minimalnie z poddaszem użytkowym wychodzi taniej.
Cena schodów to około 6-7 tyś do tego trzeba doliczyć strop, jak to ma się do większej działki, fundamentów i większego dachu, to już sami policzcie.
Nie wszystko przelicza się na pieniądze, najważniejsze jest to co komu się podoba i co komu pasuje pod względem praktycznym i użytkowym.
Opinie znajomych nie zawsze są trafne :wink:
Dla mnie schody to rodzaj śluzy, poddasze użytkowe to część domu, która jest tylko dla domowników.

ONYK
06-01-2006, 08:44
Co tak się wszyscy boją schodów? Ja takowe mam i z przyjemnością z nich korzystam,a oprócz tego często korzystam z siłowni.Rozumiem jak ktoś jest listonoszem i ma dosyć ruchu. Ale większość osób pracuje umysłowo i powinna szukać każdej formy aktywności fizycznej, której tak brakuje nam w obecnych czasach. Stąd np.kardiolodzy czy ortopedzi polecają np. żeby nie korzystać z wind. Schody to dodatkowa forma ruchu - i w przeciwieństwie do np. roweru stacjonarnego czy steppera jest pewność,że z niej będziemy korzystać :D Wiele osób pisało,że nie chce mieć schodów bo na starość to dodatkowy problem. Jak macie takie podejście do aktywności fizycznej to rzeczywiście możecie się spodziewać,że wasza starość będzie niedołężna...

Amor
17-01-2006, 11:54
Wybrałam parterowy i choć jestem osobą młodą nie zamierzać w przyszłości (jak pojawia sie dzieci) latac w tą i z powrotem po schodach. Moi znajomi wybudowali dom piętrowy i po poł roku od zamieszkania przenieśli garderobe na dół, ponieważ zanim dziecko wyszykowali do przedszkola zdążyło kilka razy spaprać sobie ubranko.
Na górze planuję zrobic jedynie poddasze nieużytkowe na graty typu choinka, stare niepotrzebne rzeczy.

tabaluga1
27-01-2006, 21:51
Parterowy z użytkowym poddaszem. Dlaczego? Czytaj Aga J.G.
Dokładnie tak samo. :P

cyla
30-01-2006, 20:41
Parterowy z poddaszem użytkowym. :lol:
cyla 8)

Olsen
04-02-2006, 11:38
Ja też parterowy z poddaszem użytkowym :wink:

elvis
04-02-2006, 19:49
Parterowy z uzytkowym poddaszem. Stosunek korzysci do kosztow byl bardzo pozytywny.

Bartul
04-02-2006, 19:59
Parterowy z użytkowym poddaszem warunki zagospodarowania przewidują nachylenie dachu 35 do 45stopni szkoda nie wykorzystać .

Anulkaa
06-02-2006, 12:58
Oczywiście, że z poddaszem uzytkowym:)))

Anisia
13-02-2006, 21:45
Parterowa "stodoła" z poddaszem do użytku...na potem :D

dziabar
15-02-2006, 10:28
Parterowy. Zdecydowanie parterowy. Po 30 latach mieszkania w bloku mam dość schodów. Użytkowe poddasze? Po co? Po co mi dodatkowe niewykorzystane pokoje. Kto to będzie sprzątał? W projekcie mam 4 pokoje. To i tak o 2 za dużo jak na kawalera;))). A dzieci? Jak będą i dorosną to i tak pewnie pójdą na swoje. A jak nie pójdą to wtedy będę myślał co dalej;)

Bulgaricus
21-02-2006, 20:47
oczywiście parterowy, a poddasze na rupiecie :)

marzena i jacek
22-02-2006, 20:17
Dom w bluszczu , z poddaszem użytkowym. :D

marzena i jacek

kolia
24-02-2006, 07:50
Z poddaszem użytkowym

Alis31
25-02-2006, 23:05
z poddaszem

dzióbek
28-02-2006, 13:17
i ja też z poddaszem :lol:

BOGUS66
28-02-2006, 14:03
a ja parterowy
wyszedłem z założenia, że jak człowiek jest młody i ma małe dzieci to schody są niebezpieczne, a jak jest już stary to niema siły chodzić po schodach
założenie słuszne jak każde inne

lidszu
03-03-2006, 23:08
z poddaszem użytkowym :D .
Bardzo lubię pomieszczenia ze skosami :lol:

ave!
07-03-2006, 21:47
Na poczatku zdecydowana zwolenniczka "parterowców stodołowatych" :D ...teraz z użytkowym poddaszem (na wszelki wypadek z gabinetem na dole) :lol:

AWIk
14-03-2006, 10:33
Mieszkamy w parterowym, chociaż jak mówi moja żona z poddaszem wyglšda bardziej domowo. Ale biegać w tš i z powrotem po schodach, pilnować dzieciakó żeby nie pospadały - to ja zamiast takiego sportu wolę mieszkać w parterówce i dbać o kondycję jeżdżšc dla zdrowotnoœci na rowerze.

dzit
23-03-2006, 12:19
z poddaszem użytkowym i to nie tylko ze względu na to że podobają mi sie takie, ale wielkość działki też przymusza. Bo wolę mieć więcej ogrodu niż rozłożysty dom, a taka musiałaby być parterówka dla 5- cio osobowej rodziny

Patos
23-03-2006, 17:32
Parter z poddaszem nieuzytkowym. Brak schodow, blizej do ogrodu i jakies takie poczucie wiekszej przestrzeni.

Emil
Nie rozumiem o jakiej przestrzeni piszesz :roll: że niby co, nie masz ścian w tym domu?
Bliżej do ogrodu, ale skąd bliżej? :roll: i jakie to ma znaczenie?

angi
23-03-2006, 19:26
Z poddaszem użytkowym, zawsze chciałam mieć sypialnie ze skosami.

editta
24-03-2006, 14:42
Zdecydowanie z poddaszem użytkowym. Dla nas była to sprawa bezdyskusyjna. Nasz dom posiada wyrażny podział na część dzienną charakteryzującą się dużymi otwartymi pomieszczeniami oraz część nocną - odpoczynkową na poddaszu, gdzie można "ukryć" się gdy gwar rozmów doskwiera....

my dokonaliśmy twgo samego wyboru. uważam, że to strzał w 10

witcomic
25-03-2006, 21:42
Nie dosc ze z poddaszem uzytkowym to jeszcze podpiwniczony na calej powiezchni :D (moze niewielkiej ale powiezchni)

Kebuz
29-03-2006, 22:43
Witam.
Parterowy.
http://foto.onet.pl/albumy/zdjecie.html?no=0&id=49438&q=kebuz1&k=2&nxt=0

Pantera buduje
30-03-2006, 14:35
Z poddaszem użytkowym. Bryła domu wydaje się zgrabniejsza, a przez to elewacja frontowa zyskuje uroku.

zuczek
31-03-2006, 09:48
Z poddaszem użytkowym - przez sentyment :wink: Obydwoje z mężem wychowaliśmy się w piętrowych domach i jakoś tak od zawsze kojarzył się on nam ze schodami. I jeszcze jedno: niesamowicie podobają nam się pomieszczenia ze skosami, którym można nadać niepowtarzalnego klimatu i uroku 8)

Tomasz13
24-05-2006, 14:41
szukam domu z poddaszem użytkowym z dachem dwuspadowym bez piwnicy z garażem około 130 m2 :lol:

kasia22
24-05-2006, 15:15
Zdecydowanie dom z poddaszem użytkowym, z wyodrębnionym na parterze niewielkim gabinetem ( w razie potrzeby może pełnić role sypialni) oraz duża łazienka, ktora pomiescilaby wanne badz w gorszym przypadku jedynie prysznic;)
Co sadzicie o kosztach?

Jak dotychczas wydawalo mi sie, ze drozsze sa domu parterowe ze wzgledu na duza powierzchnie dachu i jego stopien skomplikowania od domu z poddaszem uzytkowym i dachem dwuspadowym?

lesje
25-05-2006, 14:52
z poddaszem użytkowym, zdecydowanie, jak tylko znajdziemy działkę a to przeciez drobnostka :lol:

magnolcia
25-05-2006, 19:09
Moj domek jest z użytkowym poddaszem.
Jest podzielony na strefę dzienną - cały parter - dla gości
strefę nocną - cała góra - dla domowników

ksieciu
25-05-2006, 20:07
Domek parterowy - z wyraznym podzialem na czesc dzienna i nocna :) w takich tez mozna to sobie wydzielic :lol:

moniaol
31-05-2006, 07:22
Mi odpowiada z poddaszem:
- parter to część dzienna, czyli kuchnia, jadalnia, salon, pokój z miejscem do pracy, mała łazienka, pom. gospodarcze
- poddasze to sypialnie, duża łazienka, garderoba

mago
31-05-2006, 07:42
My wybraliśmy z użytkowym poddaszem,które w każdej chwili będzie można zamienić na oddzielne mieszkanie.Plus to bardziej zwarta bryła budynku,mniejszy dach,mniej ciepla ucieka przez dach i podłogi. :)

Dorota szymczak
31-05-2006, 12:16
Ja tak jak większość z poddaszem użytkowym. Na dole część dla gości, a góra dla domowników. Dwie osoby dorosłe i dwójka dzieci. :P

motyczka
02-06-2006, 10:05
zgadzam się z moją przedmówczynią....użytkowe poddasze ale bez piwincy!!

D&R
08-06-2006, 22:59
parterowy i tylko parterowy po 22 latach mieszkania w bloku
nigdy więcej schodów o parterowy 126 +22 garaż to wystarczy :D :D

Aga - Żona Facia
09-06-2006, 07:17
parterowy i tylko parterowy po 22 latach mieszkania w bloku
nigdy więcej schodów o parterowy 126 +22 garaż to wystarczy :D :D
TYLKO PARTEROWY :D :D :D

duża
15-06-2006, 15:46
wybieram z poddaszem bo lubię odseparować się czasami od wszystkiego i wszystkich a wydaje mi się że w parterowym się tak nie da :lol: :lol: :lol:

Robert i Aga
16-06-2006, 12:28
My wybraliśmy domek parterowy. Jest jednak możliwość wykorzystania kilkunastu m2 poddasza w przyszłości :)

Amor
04-07-2006, 13:46
Zdecydowanie od początku byłam za parterówką. Powodow jest kilka:
- wszytsko na jednym poziomie, wszędzie blisko,
- mając dzieci i pokoje na górze związane jest to z ciągłym lataniem w tą i z powrotem, bo dziecko się wybrudziło i trzeba przebrać, albo czegoś się zapomniało (to opinia rodzinna po 0,5 roku mieszkania w domu z podd. użytk. czego efektem było przeniesienie garderoby na parter),
- gdy mamy pod opieka osobe starszą, do której trzeba cały czas latać, bo herbata, bo przykryć, poprawić itp. Nie żebym miała coś przeciw osobom chorym (Broń Boże), ale to również znam z autopsji (dziadek wędruje od siostry do syna, gdzie jedno ma parterówkę a drugie z użytk. poddaszem i widzę różnicę).


Chociaż "od zawsze" marzyłam o sypialni na poddaszu, teraz wyboru nie żałuję i budujemy parter.
Na razie tyle nasuwa mi sie na myśl.
Pzdr
Amor

goralandrzej
12-07-2006, 19:41
Poddasze użytkowe.

Dorota szymczak
12-07-2006, 19:55
Amor. A ja właśnie ze wzglęgu na teścia który ma ciężką chorobę i kiedyś może mieć problem w chodzeniu po schodach zaprojektowałam pokój na parterze. Teraz z nami nie mieszka / jak będzie chciał to będziemy mieszkać razem/. Dla mnie poddasze jest po to by mieć oddzielną część dla domowników. A chodzenie po schodach jest zdrowym sportem.

Kryspin
28-07-2006, 11:47
Parterowy bo daje większe poczucie przestrzeni oraz wszyscy domownicy są na jednym poziomie a to daje jakoś bardziej poczucie bliskości domowników.
Mieszkałem 23 lata w piętrówce i z własnej nieprzymuszonej woli bym takowej nie wybrał :wink:

martasi
28-07-2006, 11:51
Poddasze użytkowe, bez piwnicy
Czyli w większosci
Tak samo :D

Teska
02-09-2006, 14:53
całe szczescie wybraliśmy parterówkę bez schodów na górę.... :lol: :lol:

Patos
06-09-2006, 04:56
Parterowy bo daje większe poczucie przestrzeni oraz wszyscy domownicy są na jednym poziomie a to daje jakoś bardziej poczucie bliskości domowników.
Mieszkałem 23 lata w piętrówce i z własnej nieprzymuszonej woli bym takowej nie wybrał :wink:
:roll: A ile ta piętrówka ma pięter? :wink:
Myślę, że to bardzo dobrze, że ludzie mają różne gusta i wymagania jak i zapotrzebowania, inaczej zabudowa byłaby monotonna i bardzo podobna. :wink:

Irma
06-09-2006, 10:59
Myślę, że to bardzo dobrze, że ludzie mają różne gusta i wymagania jak i zapotrzebowania, inaczej zabudowa byłaby monotonna i bardzo podobna. :wink:
zabudowa monotonna i podobna daje poczucie porzadku, ja uwazam, ze wlasnie tak powinno byc. Bardzo podobalo mi sie w Anglii- ciagi takich samych domkow i sliczne ogrodki...
Chce budowac parterowke, ale jesli architekst stwierdzi, ze za bardzo nie pasuje do okolicznej zabudowy dostosuje sie i zbuduje dom z poddaszem uzytkowym.

jolly
06-09-2006, 12:01
Witam,

w grudniu 2005 wprowadzilam sie do nowo wybudowanego, wymarzonego domu z poddaszem uzytkowym. w czerwcu 2006 owy dom sprzedalam. na wiosne 2007 ruszam z budowa - parterowki, dlaczego?, otoz:
- najwazniejsze - uwierzcie nie chce sie wchodzic po schodach
- po drugie gabinet mam na antresoli na gorze i jak potrzebuje dokumentow musze znowu wchodzic po schodach, pralnie mam na dole, jednak suszarnie na gorze - i znowu musze wchodzic po schodach
- schody, schody, schody.... moge sobie zaoszczedzic na stropie, schodach, bo i tak caly dzien spedzamy na dole. takie mam doswiadczenia i dlatego drugi dom to parterowka.

pozdrowienia dla budujacych!

Aga - Żona Facia
06-09-2006, 19:32
Witam,

w grudniu 2005 wprowadzilam sie do nowo wybudowanego, wymarzonego domu z poddaszem uzytkowym. w czerwcu 2006 owy dom sprzedalam. na wiosne 2007 ruszam z budowa - parterowki, dlaczego?, otoz:
- najwazniejsze - uwierzcie nie chce sie wchodzic po schodach
- po drugie gabinet mam na antresoli na gorze i jak potrzebuje dokumentow musze znowu wchodzic po schodach, pralnie mam na dole, jednak suszarnie na gorze - i znowu musze wchodzic po schodach
- schody, schody, schody.... moge sobie zaoszczedzic na stropie, schodach, bo i tak caly dzien spedzamy na dole. takie mam doswiadczenia i dlatego drugi dom to parterowka.

pozdrowienia dla budujacych!

Zgadzam się w 100% :D :D :D

adi_
14-09-2006, 12:55
czesc ja budoje parterowy z poddaszem uzytkowy chce miec shody chce miec odrebne pokoja na poddaszu chce zeby tam byly skosy ktore lubie chce miec balkon i mozliwosc zrobienia antresoli mam bardzo dluga dzialke i chce zeby z pokoju bylo widac jej koniec a do tego poddasze musi byc

pool
15-09-2006, 06:49
wydaje mi sie ze wybor domu parterowego czy z podaszem w duzej mierze zalerzy od wielkosci dzialki.ja budoje z podaszem bo niemam zbyd duzej dzialki 980m2 a do tego jest w ksztalcie trojkata

Annja
15-09-2006, 18:40
Będziemy budować z użytkowym poddaszem - czyli tak jak zdecydowana większość, bo:
- jednak taniej
- zajmuje mniej miejsca na działce ( chociaż działkę mamy akurat niemałą bo 10-cio arową )
- podobają się nam strome dachy
- chciałam mieć sypialnię z balkonem
- lubię chodzić po schodach :wink:
- można wyraźnie oddzielić strefą dzienną od nocnej

ewsco
04-10-2006, 21:59
u nas poddasze, wybraliśmy dach cztero spadowy więc mamy dużo skosów i dość niska ścianke kolankowa około 90cm za to nadrabiamy piwnica, która jest pod całym domem :)

editta
05-10-2006, 18:14
Witam,

w grudniu 2005 wprowadzilam sie do nowo wybudowanego, wymarzonego domu z poddaszem uzytkowym. w czerwcu 2006 owy dom sprzedalam. na wiosne 2007 ruszam z budowa - parterowki, dlaczego?, otoz:
- najwazniejsze - uwierzcie nie chce sie wchodzic po schodach
- po drugie gabinet mam na antresoli na gorze i jak potrzebuje dokumentow musze znowu wchodzic po schodach, pralnie mam na dole, jednak suszarnie na gorze - i znowu musze wchodzic po schodach
- schody, schody, schody.... moge sobie zaoszczedzic na stropie, schodach, bo i tak caly dzien spedzamy na dole. takie mam doswiadczenia i dlatego drugi dom to parterowka.

pozdrowienia dla budujacych!

ale to raczej wina złego, nieprzemyslanego projektu a nie posiadania domu z poddaszem

Aleksandra W.
10-10-2006, 12:52
my będziemy budować z poddaszem - sypialnia na dole, pralnia na dole, królestwo dzieci na poddaszu

Maggi
11-10-2006, 07:25
wybralismy dom z poddaszem uzytkowym. Po pierwsze dlatego ze uwielbiamy skosne sufity :), a po drugie zawsze to jest wykorzystane miejsce na "strychu" :)

szczescie_moje
14-10-2006, 09:43
Witam,

w grudniu 2005 wprowadzilam sie do nowo wybudowanego, wymarzonego domu z poddaszem uzytkowym. w czerwcu 2006 owy dom sprzedalam. na wiosne 2007 ruszam z budowa - parterowki, dlaczego?, otoz:
- najwazniejsze - uwierzcie nie chce sie wchodzic po schodach
- po drugie gabinet mam na antresoli na gorze i jak potrzebuje dokumentow musze znowu wchodzic po schodach, pralnie mam na dole, jednak suszarnie na gorze - i znowu musze wchodzic po schodach
- schody, schody, schody.... moge sobie zaoszczedzic na stropie, schodach, bo i tak caly dzien spedzamy na dole. takie mam doswiadczenia i dlatego drugi dom to parterowka.

pozdrowienia dla budujacych!

ale to raczej wina złego, nieprzemyslanego projektu a nie posiadania domu z poddaszem

Zgadzam sie w 100%!!! tylko i wylacznie kompletnie nie przemyslany pod katem uzytkowania projekt!! typowe rozwiazanie wiekszosci architektow - projekt dla projektu a nie do mieszkania dla ludzi :-?
pierwsze na co ja patrze to praktycznie zastosowanie proponowanych w projekcie rozwiazan i ukladu pomieszczen. Dlatego tez pralnia nie bedzie na pietrze skoro suszarnia jest na parterze oraz np. kotlownia nie bedzie w jednym koncu domu a kominek w drugim - pomijam juz kwestie finansowe tych rozwiazan i oszczednosci z tym zwiazane.
pozdrofka

IrasP
14-10-2006, 18:30
Zgadzam sie w 100%!!! tylko i wylacznie kompletnie nie przemyslany pod katem uzytkowania projekt!! typowe rozwiazanie wiekszosci architektow - projekt dla projektu a nie do mieszkania dla ludzi :-?
pierwsze na co ja patrze to praktycznie zastosowanie proponowanych w projekcie rozwiazan i ukladu pomieszczen. Dlatego tez pralnia nie bedzie na pietrze skoro suszarnia jest na parterze oraz np. kotlownia nie bedzie w jednym koncu domu a kominek w drugim - pomijam juz kwestie finansowe tych rozwiazan i oszczednosci z tym zwiazane.
pozdrofka

Dobrze prawisz. Problemy jednak jeszcze w tym, że taki dom STOI na działce. Czyli jak patrzysz na projekt, to nie tylko domu w środku (bo to nie rakieta mknąca przez wszechświat), ale i ogród, taras, przejście z jednej strony na drugą, woda do podlewania i umycia rąk w ogrodzie, zmiana butów przy wywieszaniu prania na zewnątrz, wejście do środka itd. To jeszcze siatki z zakupami w drodze ze sklepu, w drodze z samochodu itd.
Jak można więc "ględzić" tylko o domu???? :P

szczescie_moje
14-10-2006, 22:03
Dobrze prawisz. Problemy jednak jeszcze w tym, że taki dom STOI na działce. Czyli jak patrzysz na projekt, to nie tylko domu w środku (bo to nie rakieta mknąca przez wszechświat), ale i ogród, taras, przejście z jednej strony na drugą, woda do podlewania i umycia rąk w ogrodzie, zmiana butów przy wywieszaniu prania na zewnątrz, wejście do środka itd. To jeszcze siatki z zakupami w drodze ze sklepu, w drodze z samochodu itd.
Jak można więc "ględzić" tylko o domu???? :P


Przeciez to wlasnie o tym jest temat :wink: A czy usytuowanie domu na dzialce i wszelkie rozwiazania techniczne jak mycie rak w ogrodzie, czy siatki z zakupami to nie konsekwencja projektu wlasnie??? "dzieki" fatalnemu projektowi nad ktorego strona uzytkowa jolly sie nie zastanowila zostala zmuszona do sprzedazy nowego domu z poddaszem uzytkowym, bo wlasnie złe rozwiazania wymyslone przez architekta skutecznie zniechecily ja do mieszkania w nim!!! Jak tez slusznie zauwazyles dom STOI na dzialce :lol: :lol: a co za tym idzie to wlasnie odpowiednio dobrany projekt domu pozwoli na odpowiednie jej zagospodarowanie. No chyba ze ktos postawi sobie parterowke 150m2 na dzialce 600m2 i wokol domu chce miec jedynie chodnik z trawy zamiast malego ogrodka i tarasu tylko dlatego ze nie lubi poddasza :wink: :lol:
pozdrofka

IrasP
15-10-2006, 11:47
Pamiętam, jak się głowiłem. Godzina po godzinie - teraz to ja idę do lodóweczki, a teraz to idę posiedzieć tu. Rysowałem krechy, góra dół, z lewa na prawo i z prawa na lewo. Uwzględniając pozycję słońca i i Wielkiej Niedźwiedzicy :( Z kilku tysięcy "gotowców" zostały dwa projekty.
Jak już zamieszkam, to z pewnością wykryję, że nie przewidziane było jakieś pójście na "pół godzinki dla słoninki" :P
A jak ktoś nie lubi natury, to może sobie taki kawałek ogródka domkiem obudować 8)

szczescie_moje
15-10-2006, 16:41
Pamiętam, jak się głowiłem. Godzina po godzinie - teraz to ja idę do lodóweczki, a teraz to idę posiedzieć tu. Rysowałem krechy, góra dół, z lewa na prawo i z prawa na lewo. Uwzględniając pozycję słońca i i Wielkiej Niedźwiedzicy

Taaa wlasnie ten etap przerabiam :lol: :roll:
Coz ja nadal uwazam ze poddasze jest lepsze od parteru :lol: i tak bede budowac :)

Mohag
15-10-2006, 18:33
Mieszkalam w pietrowym i zawsze mowilam ze jak moj dom to tylko parterowy, dlatego tez mam mieszkanie na parterze, bez schodow itp....... no i co :wink: mam trzy kondygnacyjna szeregowke :lol: ech zycie i przypadki :wink:

Renka Grabow
25-10-2006, 02:13
Będziemy budowac parterowy i tylko parterowy, bo wychowaliśmy się w domach za schodami i mamy dosyc biegania po byle drobiazg... ale po wielu naradach wybraliśmy jednak aneks do projektu, czyli parter bez zmian, ale jakbyśmy chcieli jeździc po domu na rowerze to mamy 70 m2 na poddaszu do wykończenia w przyszłości...

tutenhamon
30-10-2006, 21:38
parterowy,

na starość będzie jak znalazł
znam takich co znosza rano rzeczy żeby wieczorem wnieść :roll: ,
poza tym na jednym poziomie jakoś rodzina się integruje

Hal
03-11-2006, 20:55
z poddaszem użytkowym, bez podpiwniczenia. z powodów ekonomicznych :)

aneta123
03-11-2006, 21:41
Z poddaszem użytkowym.
1. Większa powierzchnia,
2. Lubię skosy i kręcone schody,
3 lubię oglądać świat z góry ( z własnego domku ).
:D

madalena
13-11-2006, 11:58
z poddaszem, bez podpiwniczenia

sikorka123
15-11-2006, 17:14
Mój pierwszy wybrany projekt był z poddaszem (argumenty takie jak większości przedmówców), ale to było kilka lat temu. Dziś buduję parterowy i jestem bardzo zadowolona, choć z każdej strony słyszę, że dom bez strychu i piwnic to nie dom.
Parter - wszystko na jednym poziomie, dzieciaki i reszta rodziny nie chowa sie nie wiadomo gdzie, nie ma dylematów czy pralnia na dole, bo bliżej do ogrodu z praniem, czy na górze przy sypialniach, a intymność zawsze można znależć i na starość jak znalazł

mafla
15-11-2006, 19:19
Mieszkałam poprzednio w parterowym, baaaardzo chciałam mieć schody.... teraz mam schody i marzę o powrocie do parterówki.... ;)

Zakrzewianka
15-11-2006, 21:19
Na początku chcieliśmy budować dom z poddaszem użytkowym. Ale to chyba dlatego, że od 10 lat mieszkam w mieszkaniu.
Dłuższy pobyt u Rodziców w piętrowym domku (mały remoncik i schody) uświadomił nam, że zdecydowanie PARTERÓWKA

IrasP
16-11-2006, 15:17
Domki parterowe, ba... :)
Gdybym miał tyle ogródka, aby nie był to długi skład pociągu ekspresowego, a dalej prawdziwy dom, to z pewnością.
Ale ale, parterowicze mieszkający już kilka lat. Czy nie pozostaje w człowieku jakiś atawizm, że śpi sobie, a za oknem może stać i gapić się na niego jakiś osobnik? Jednak w podświadomości tkwi taki zamysł, że napastnika łatwiej zaskoczyć skacząc na niego ze schodów? :roll:

krzysztof.ka
16-11-2006, 15:40
Ja również parterowy!poddasze fajna sprawa ale żadnych schodów! 18 lat chodzenia po schodach na 3 piętro w bloku wystarczy!
taki domek chcę budować
http://www.twojprojekt.pl/projekty/spokojny

AMP
16-11-2006, 18:27
Parterowy, bez piwnicy - wszystko na jednym poziomie - mamy dość biegania po schodach

arfiS
16-11-2006, 19:40
Parterowy z poddaszem użytkowym (ale na daleką przyszłość ta użytkowość).
Teraz mieszkamy na 3 piętrze :o

arfiS

Aniss
16-11-2006, 22:19
Domki parterowe, ba... :)
Gdybym miał tyle ogródka, aby nie był to długi skład pociągu ekspresowego, a dalej prawdziwy dom, to z pewnością.
Ale ale, parterowicze mieszkający już kilka lat. Czy nie pozostaje w człowieku jakiś atawizm, że śpi sobie, a za oknem może stać i gapić się na niego jakiś osobnik? Jednak w podświadomości tkwi taki zamysł, że napastnika łatwiej zaskoczyć skacząc na niego ze schodów? :roll:

:D :D :D

Umarłabym chyba na zawał, jakby ktoś w nocy zapukał w szybę.

arfiS
17-11-2006, 08:16
Od tego żeby nikt nie pukał w okna jest tabliczka "Uwaga zły pies" i sam "zły" pies (Suzi, może nie groźny ale za to głośny) :lol:

krzysztof.ka
17-11-2006, 14:30
a jeszcze jak światło zapalone w pokoju i nie są żaluzje zasłonięte... wszystko się w szybie odbija ,a z zewnątrz wszystko doskonale widać....

IrasP
17-11-2006, 15:47
Mój REX to najchętniej chciałby spać w sypialni na moim łózku :) Z pewnościa nic by sobie nie robił z osobnika za oknem, szczególnie jak na dworze ciemno i zimno :roll:

speek
25-11-2006, 14:31
ja mam parterówkę

magangs
27-11-2006, 18:40
Z poddaszem bo:
- tak jest w MPZP
- przemawiają względy ekonomiczne

damianka27
28-11-2006, 20:15
My bedziemy budowac domek z poddaszem uzytkowym :D

krys1
28-11-2006, 21:17
domek z poddaszem bo na naszą wąską działkę trudno coś wstawić co zaspokoi potrzeby pięcioosobowej rodziny

bosanova
29-11-2006, 15:41
My z mezusiem marzymy o parterowce i chyba tak pozostanie :D

hobo2000
29-11-2006, 23:57
Oczywiscie parterowy,czlowiekowi lat przybywa a nie ubywa,a dom pozostanie ten sam do poznej starosci.Jak narazie to na 1szym miejscu jest u mnie M19 z muratora,z niewielkimi zmianami.Schody sa dodatkowym elementem dekoracyjnym domu,ale po pewnym czasie marzy sie o domu bez schodow...

renia1966
30-11-2006, 18:24
Oczywiście parterówka.Wybraliśmy VIS a VIS C 126 L z kolekcji MURATORA.Mamy dość "wysokości" w blokowisku .Latka lecą,skroń siwieje- wolimy niziny :P Pozdrawiam wszystkich - niezależnie z piętrem czy bez.

el-ka
30-11-2006, 20:24
A my najpierw bardzo chcieliśmy parterówkę, żeby nie latać po schodach. Ale mieliśmy problem. Na razie będziemy mieszkać za córką (20) i babcią.(86) Za kilka lat możemy zostać we dwójkę - z opcją odwiedzania przez rodzinę. Zdecydowaliśmy się w końcu na dom z użytkowym poodaszem i dodatkowym pokojem na parterze - obecnie planowany dla babci. Parterówki trochę nas odstraszały tym, że wszyscy - my, babcia, córka i jej goście strzaśniemy się w jednym przedpokoiku (bo metraż planujemy mały z powodów ekonomicznych i przyszłościowych - ok. 100 m + garaż). Poddasze pozwoli nam na razie na trochę intymności, a docelowo zostanie jako gościnno-rekreacyjne (bez ścianki kolankowej, więc raczej niezbyt duże). Może uda się je wtedy ogrewać kominkiem z DPG i podwyżzać temperaturę w razie potrzeby, a w parterówce byłoby to trudne.A chyba i tak ten dom będzie najpierw za mały, a potem zbyt duży. Potrzeby mamy raczej nietypowe, bo dużo jest domów "rozwojowych", a my się raczej "zwijamy" :cry:

Teska
30-11-2006, 20:54
ja dalej po mieszkaniu prawie 3 letnim zdecydowałabym sie znowu na parterowkę...

renia1966
01-12-2006, 22:23
Do el-ka.

Ale ten Twój post smutny,przynajmniej końcówka.
Mam podobnie jak Ty ,oprócz Babci,którą chciałabym mieć i nie jedną a dwie dziewczyny-już dorosłe.Nasze roczniki nie zwijają sie tylko ROZWIJAJĄ-PATRZ:WNUKI :wink:
Wybudujemy,odpoczniemy i będziemy sobie dziecinnieć :P
Pozdrawiam

D`arek
02-12-2006, 19:23
Od roku w parterówce. Gdybyśmy mieli poddasze użytkowe pewnie któryś z synów uwiłby sobie tam w przyszłości gniazdko. Nie ma poddasza, nie ma pokus. Teraz jesteśmy wszyscy blisko. Za blisko na dwie rodziny. Obym nie zapeszyła bo poddasze można przerobić na użytkowe :roll:

pandusia
06-12-2006, 14:09
Wybraliśmy parterowy, żeby w przyszłości nie pokonywać schodów teraz mieszkamy na czwartym piętrze bez windy i tak sie wspinamy już 16 lat. Wystarczy, nasz nowy dom (SP 1221 z Studio Projekt Cieszyn) jest bez piwnicy i poddasza, może ktoś z forumowiczów taki buduje, albo wybudował.

kkza
06-12-2006, 21:41
Planuję parterowy bez piwnicy i poddasza (HG-H5 pracowni hgatelier) - schodom mówimy STOP.

Wiosna2007
09-12-2006, 09:36
a my planujemy niestety :-? dom z poddazem użytkowym
miejscowy plan zagodpodarowania narzuca nam dosyć spadzisty dach - 35-45 st, co oznacza sporą przestrzeń na poddaszu, bez względu na rodzaj dachu
i chociaż wolelibyśmy bez schodów - też bliska nam jest idea życia prowadzonego 'na jednym poziomie' - to będzie poddasze
a potrzeby też przewidujemy raczej 'zwijane' :) - określenie nie tyle smutne, co życiowe - stąd dodatkowa, wygodna sypialnia na dole
b.

ksetvipb
09-12-2006, 10:03
piwnica, parter,poddasze,strych

acca5
09-12-2006, 19:01
parterówka typowa ale po częściowej adaptacji poddasza- duzy pokój i łazienka u góry.

e_mst
10-12-2006, 12:08
Z poddaszem to zawsze więcej miejsca, którego po kilku latach i tak będzie brakować :wink:

ksetvipb
10-12-2006, 12:13
chyba, że masz dzieci, które się wyniosą...

bzynio
10-12-2006, 15:05
budujemy dom podpiwniczony z poddaszem uzytkowym nam nadzieje ze bedzie ok 8)

ksetvipb
10-12-2006, 16:20
...to tak jak my, tylko my będziemy mieć jeszcze strych...

Monka81
07-02-2007, 10:00
Będziemy mieli z poddaszem użytkowym, bez piwnicy, ale gdybym miała większą działkę to chyba by był parterowy ale jest jak jest i też jest dobrze :lol:

monika.KIELCE
14-02-2007, 04:18
Parterowy z poddaszem użytkowym, bez piwnicy.

Mac Iek
14-02-2007, 20:52
Jak wyżej :wink:

Tuszka
14-02-2007, 21:22
Poddasze uzytkowe , bez piwnicy...- standard

Biop
14-02-2007, 21:39
My na wiosenke ruszamy z budowa :D Domek z poddaszem uzytkowym :)
Juz sie nie moge doczekac :D
http://www.projekt.domu.pl/projekt.php?pro=0&snaz=Rabka

martynka1
15-02-2007, 10:20
Wybraliśmy projekt z użytkowym poddaszem :wink:

kubaimycha
10-04-2007, 08:31
Od samego początku wiedzieliśmy, że będzie typowa parterówka...W obecnym domu mamy schody,które dały nam się przez 10 lat we znaki ( małe dzieci,wypadek i 3miesiące wdrapywanie się z kulami na górę...). Mamy znajomych,którzy mają dom typowo parterowy z graciarnią na strychu i uznaliśmy, że wbrew niektórym osądom taki dom jest pod każdym względem najlepszym wyborem !!!
...ale do tego trzeba mieć odpowiednio większą działkę...
Pozdrawiam wszystkich zakochanych w parterówkach / bungalowach...jak zwał tak zwał... :lol:

Patos
10-04-2007, 09:59
...Mamy znajomych,którzy mają dom typowo parterowy z graciarnią na strychu i uznaliśmy, że wbrew niektórym osądom taki dom jest pod każdym względem najlepszym wyborem !!!

:o Czy to znaczy, że jak ktoś chce mieć graciarnie to tylko na strychu? :P

Kto chce mieć graciarnie, niech stawia parterowca :wink:

:roll: Swoją drogą to czy parterowca stawia się dla graciarni, czy graciarnia wymusza parterowca? :wink:
Ale jak dla niektórych jest to najlepszy wybór pod każdym względem, to niech stawia z takim przekonaniem. :wink:
Chyba te wielkie dachy z parterowców przysłoniły niektóre wady domów parterowych i zalety domów z użytkowym poddaszem, skoro pod każdym względem są najlepszym wyborem w ich mniemaniu.

kubaimycha
10-04-2007, 14:24
...Mamy znajomych,którzy mają dom typowo parterowy z graciarnią na strychu i uznaliśmy, że wbrew niektórym osądom taki dom jest pod każdym względem najlepszym wyborem !!!

:o Czy to znaczy, że jak ktoś chce mieć graciarnie to tylko na strychu? :P

Kto chce mieć graciarnie, niech stawia parterowca :wink:

:roll: Swoją drogą to czy parterowca stawia się dla graciarni, czy graciarnia wymusza parterowca? :wink:
Ale jak dla niektórych jest to najlepszy wybór pod każdym względem, to niech stawia z takim przekonaniem. :wink:
Chyba te wielkie dachy z parterowców przysłoniły niektóre wady domów parterowych i zalety domów z użytkowym poddaszem, skoro pod każdym względem są najlepszym wyborem w ich mniemaniu.

Graciarnię na cokolwiek ma każdy...Kwestią wyboru jest czy na strychu, w piwnicy czy...koło salonu... :-? Skąd pomysł, że wybiera się projekt parterowego budynku, żeby właśnie na strychu trzymać np. narty czy pudła z rachunkami ?
:o
A parterowiec ma jedną podstawową zaletę : nie ma schodów...ale rozumieją to najbardziej ci, którzy wcześniej je mieli i byli zmuszeni z dzieckiem na ręku lub, jak ja 3 miesiące o kulach biegać po nich kilkanaście- kilkadziesiąt razy na godzinę...
A na marginesie...mnie podobają się " te wielkie dachy", natomiast zupełnie nie gustuję w skosach za wszelką cenę...Ale o gustach się nie dyskutuje...
Pozdrawiam wszystkich ZA i PRZECIW
:D

Patos
10-04-2007, 20:48
Skąd pomysł, że wybiera się projekt parterowego budynku, żeby właśnie na strychu trzymać np. narty czy pudła z rachunkami ?
Ano z tąd'

...Mamy znajomych,którzy mają dom typowo parterowy z graciarnią na strychu i uznaliśmy, że wbrew niektórym osądom taki dom jest pod każdym względem najlepszym wyborem !!!
Napisałaś tak jakby graciarnia na strychu była pod każdym względem najważniejszym pomieszczeniem w domu :wink:
Pozdrawiam
parterowców
i strychowców użytkowców :wink:
Patos
PS.
Napisałaś, że parterowiec jest pod każdym względem lepszy od domów z u. p.
Czy uważasz, że parterowiec jest ekonomiczniejszy w ogrzewaniu?

kubaimycha
11-04-2007, 05:37
...ekonomika w domu to nie tylko m3 gazu, ale i wcześniejsze nakłady, żeby w ogóle móc w nim zamieszkać...a potem zadowolenie z tego mieszkania...
Teraz mieszkam w dość ekonomicznym domu i niestety nijak się to ma do zadowolenia...Więc chyba jedno z drugim nie zawsze idzie w parze...
Wszystko zależy od punktu widzenia...
A'propos strychu...tak się składa, że w domu parterowym zwykle strych jednak jest...Ekonomicznym chyba jest wykorzystać go, zamiast wybudowywać kolejne pomieszczenie na różne zbędne na co dzień rzeczy...
Pozdrawiam

andre59
11-04-2007, 09:20
...
Czy uważasz, że parterowiec jest ekonomiczniejszy w ogrzewaniu?
"Parterowiec" jest przede wszystkim wygodniejszy w codziennym życiu.
Czy ekonomiczniejszy? te ewentualne kilka procent różnicy to sprawa drugorzędna.

Sebastiano
19-04-2007, 19:50
od zawsze marzyłem, że jeżeli mieszkanie - to dwupoziomowe. Jeżeli dom - to z poddaszem. Swój kawałek intymności trzeba mieć, trzeba się schować czasem od parteru

Renata Cywińska
19-04-2007, 22:39
jeżeli budować to tylko z poddaszem. Dom nie musi być duży, na dole salon, kuchnia, kibelek i gabinecik. A na górze sypialnie i łazienka.Musi być super zasypiać patrząc prosto w gwiazdy i budzić się widząc bezchmurne niebo(no może z małymi chmurkami). Mam zamiar budować Pozimkę 3. Nieduży domek i bardzo funkcjonalny.

Zorka31
19-04-2007, 23:15
Miał być parterowy, ale z wyraźnym rozgraniczeniem strefy wpływów - rodzice i dzieci (nastolatki). Ile ja się naszukałam takiego projektu! W końcu znaleźliśmy i po przeróbkach jest. W trakcie przeróbek okazało sie, że w WZ ma być inny kąt nachylenia dachu i zrobiło mi sie potencjalne poddasze użytkowe, tylko zrobić okna połaciowe. No i mamy małą wojnę domową, bo ja jestem za już na etapie budowy ( jeden bałagan), a mąż w tzw dalszej bliżej nieokreślonej przyszłości. Chyba jednak wyjdzie na moje... :wink:

Patos
20-04-2007, 05:02
...
Czy uważasz, że parterowiec jest ekonomiczniejszy w ogrzewaniu?
"Parterowiec" jest przede wszystkim wygodniejszy w codziennym życiu.
Czy ekonomiczniejszy? te ewentualne kilka procent różnicy to sprawa drugorzędna.
Procent do procenta i uzbiera się butelka. :wink:

Patos
20-04-2007, 05:25
Skoro inwestorów z użytkowym poddaszem jest ponad drugie tyle, co innych to ankietę trzeba by zrobić nową, z zapytaniem, z jakiego powodu budujesz/kupujesz dom z użytkowym poddaszem;
a. cena
b. wygoda
c. ekonomiczność
d. bo zawsze marzyłem/am o takim
e. z powodu małej działki
f. bo gmina ma taki kaprys
g. taki kupiłem bo innych nie było w tej okolicy
h. bo ma schody
i. ze względu na okna w dachu

Możecie dopisać inne powody i za jakiś czas zrobi się taką ankietę na forum.
Pozdrawiam
Patos

Patos
20-04-2007, 07:21
A parterowiec ma jedną podstawową zaletę : nie ma schodów
:D
A parterowiec ma jedną podstawową wadę : nie ma schodów
:roll: Dla jednych wada, a dla innych zaleta:wink:

Pozdrawiam wszystkich ZA i PRZECIW
Pozdrawiam
Patos

Patos
20-04-2007, 07:32
a. cena
b. wygoda
c. ekonomiczność
d. bo zawsze marzyłem/am o takim
e. z powodu małej/wąskiej działki
f. bo gmina ma taki kaprys
g. taki kupiłem bo innych nie było w tej okolicy
h. bo ma schody
i. ze względu na okna w dachu
j. ze względu na lepszy widok z okna na piętrze na okolicę
k. bo boję się spać na parterze i mam wrażenie, że ktoś stoi za oknem
l. ze względu na balkon
m. wyraźne odseparowanie strefy dziennej od nocnej
n. więcej wpada promieni słonecznych przez okna, ze względu na blisko stojące zabudowania/drzewa sąsiadów

Możecie dopisać inne powody i za jakiś czas zrobi się taką ankietę na forum.
Pozdrawiam
Patos

andre59
20-04-2007, 08:03
a. cena
b. wygoda
c. ekonomiczność
d. bo zawsze marzyłem/am o takim
e. z powodu małej działki
f. bo gmina ma taki kaprys
g. taki kupiłem bo innych nie było w tej okolicy
h. bo ma schody
i. ze względu na okna w dachu
j. ze względu na lepszy widok z okna na piętrze na okolicę
k. bo boję się spać na parterze i mam wrażenie, że ktoś stoi za oknem
l. ze względu na balkon
m. wyraźne odseparowanie strefy dziennej od nocnej

A ja na przekór napiszę dlaczego nie wybudowałem domu z poddaszem uzytkowym tylko parterowy 8)

Ad. a. można polemizować, który tańszy w budowie
Ad. b. dla mnie zdecydowanie wygodniejszy jest dom parterowy
Ad. c. chodzi o koszty ogrzewania? jeżeli już to niewielka różnica
Ad. d. ja zawsze marzyłem o parterowym
Ad. e. to jest argument za domem z poddaszem użytkowym
Ad. f. noo, na władzę nie poradzę :)
Ad. g. mówi się trudno, i żyje dalej; lepszy rydz, z poddaszem, niż nic
Ad. h. na codzień to raczej uciążliwy mebel :-?
Ad. i. gwiazdy przyjemniej oglądać z ogrodu, szersza perpektywa 8)
Ad. j. jak ktoś lubi podglądać sąsiadów... :roll: :wink:
Ad. k. "a ja się boję sama spać" :wink:
Ad. l. to jeszcze Romeo potrzebny coby serenady miał kto wyśpiewywać :wink:
Ad. m. w parterowym też te strefy można odseparować

andre59
20-04-2007, 08:09
...
Czy uważasz, że parterowiec jest ekonomiczniejszy w ogrzewaniu?
"Parterowiec" jest przede wszystkim wygodniejszy w codziennym życiu.
Czy ekonomiczniejszy? te ewentualne kilka procent różnicy to sprawa drugorzędna.
Procent do procenta i uzbiera się butelka. :wink:
tiaaa.... zrezygnować z używania samochodów i przesiąść się na rowery, ile to pieniędzy się zaoszczędzi... 8)

Patos
20-04-2007, 09:00
a. cena
b. wygoda
c. ekonomiczność
d. bo zawsze marzyłem/am o takim
e. z powodu małej działki
f. bo gmina ma taki kaprys
g. taki kupiłem bo innych nie było w tej okolicy
h. bo ma schody
i. ze względu na okna w dachu
j. ze względu na lepszy widok z okna na piętrze na okolicę
k. bo boję się spać na parterze i mam wrażenie, że ktoś stoi za oknem
l. ze względu na balkon
m. wyraźne odseparowanie strefy dziennej od nocnej

A ja na przekór napiszę dlaczego nie wybudowałem domu z poddaszem uzytkowym tylko parterowy 8)

Ad. a. można polemizować, który tańszy w budowie
Ad. b. dla mnie zdecydowanie wygodniejszy jest dom parterowy
Ad. c. chodzi o koszty ogrzewania? jeżeli już to niewielka różnica
Ad. d. ja zawsze marzyłem o parterowym
Ad. e. to jest argument za domem z poddaszem użytkowym
Ad. f. noo, na władzę nie poradzę :)
Ad. g. mówi się trudno, i żyje dalej; lepszy rydz, z poddaszem, niż nic
Ad. h. na codzień to raczej uciążliwy mebel :-?
Ad. i. gwiazdy przyjemniej oglądać z ogrodu, szersza perpektywa 8)
Ad. j. jak ktoś lubi podglądać sąsiadów... :roll: :wink:
Ad. k. "a ja się boję sama spać" :wink:
Ad. l. to jeszcze Romeo potrzebny coby serenady miał kto wyśpiewywać :wink:
Ad. m. w parterowym też te strefy można odseparować
Jesteś w mniejszości, ale wydaje Ci się, że tylko Twój wybór jest słuszny, to może powiedz z jakiego powodu inwestorzy dwa razy częściej decydują się na dom z użytkowym poddaszem czy są to ludzie niedoinformowani, że domy parterowe są lepsze?

Ad.a' nie trzeba polemizować murator robił wyliczenia i wyszło na korzyść domu z u. p. choć różnica była niewielka.
Ad.b' o gustach i przyzwyczajeniach się nie dyskutuje
Ad.c' no tak, bogaci nie rozmawiają o pieniądzach, różnica będzie większa im droższe nośniki energii, mówi się też, że to bogaci najwięcej oszczędzają
Ad.d' o gustach, przyzwyczajeniach i marzeniach się nie dyskutuje
Ad.e' argument nie do przeskoczenia
Ad.f' nie tylko na władzę :wink:
Ad.g' Nie każdy ma ugruntowane potrzeby co do rodzaju domu, a bardziej przywiązuje wagę do miejsca i szybkości zamieszkania na swoim
Ad.h' wiesz jakie są uciążliwe ćwiczenia na siłowni, a ludzie tam chodzą i jeszcze płacą
Ad.i' zwłaszcza w zimie przy -25 oC, a perspektywę można sobie regulować :D
Ad.j' nie znam twoich upodobań, ale ja wolałbym popatrzeć na sąsiadki niż na jakieś ogrodzenie np. betonowe czy ścianę budynku nie zawsze ładną
Ad.k' ?
Ad.l' gdyby był to element szpecący i bezużyteczny nikt by nie budował balkonu
Ad.m' najłatwiej zrobić fosę i most zwodzony :P

Patos
20-04-2007, 09:22
a. cena
b. wygoda
c. ekonomiczność
d. bo zawsze marzyłem/am o takim
e. z powodu małej/wąskiej działki
f. bo gmina ma taki kaprys
g. taki kupiłem bo innych nie było w tej okolicy
h. bo ma schody
i. ze względu na okna w dachu
j. ze względu na lepszy widok z okna na piętrze na okolicę
k. bo boję się spać na parterze i mam wrażenie, że ktoś stoi za oknem
l. ze względu na balkon
m. wyraźne odseparowanie strefy dziennej od nocnej
n. więcej wpada promieni słonecznych przez okna, ze względu na blisko stojące zabudowania/drzewa sąsiadów
o. na przekór sąsiadce, bo ona postawiła parterowy :P
Możecie dopisać inne powody i za jakiś czas zrobi się taką ankietę na forum.
Pozdrawiam
Patos

Ola i Krzysiek
20-04-2007, 10:19
Niedługo zaczniemy budowę domu z poddaszem użytkowym. Na parterówkę miejsca na naszej działce zbytnio nie ma, a na dom z piętrem nie ma szans, bo po prostu nie można, tak jest napisane w zagospodarowaniu przestrzennym.

andre59
20-04-2007, 14:44
...
Jesteś w mniejszości, ale wydaje Ci się, że tylko Twój wybór jest słuszny, to może powiedz z jakiego powodu inwestorzy dwa razy częściej decydują się na dom z użytkowym poddaszem czy są to ludzie niedoinformowani, że domy parterowe są lepsze?
...
Wybudowałem dom parterowy bo taki mi odpowiada i nie uważam tego za jedynie słuszny wybór.
To, że 2/3 osób zadeklarowało wybór domu z poddaszem użytkowym wynika z ich własnych upodobań i preferencji, a czasem z wymogów miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego.
Nie dorabiaj do tego własnej filozofii.

Patos
21-04-2007, 10:58
Nic nie dorabiam, :roll: a o filozofii to tylko wiem, że jest.
Wypisałem pytania do ankiety, kilka powodów, dlaczego budujemy domy parterowe z użytkowym poddaszem, ale, że człowiek jest przekorny
A ja na przekór napiszę dlaczego nie wybudowałem domu z poddaszem uzytkowym tylko parterowy to Ty napisałeś, dlaczego nie wybudowałeś w/w tylko parterowca.
I nie zwalaj wszystkiego na miejscowy planu zagospodarowania przestrzennego, a co do własnych upodobań i preferencji to jest to ważny powód wyboru rodzaju budynku.
Pozdrawiam
Patos

kubaimycha
21-04-2007, 12:29
... a ja nie na przekór tylko z premedytacją... :lol:

Sebastiano
21-04-2007, 13:02
"PAX między chrześcijany" :D

andre59
21-04-2007, 21:39
...
I nie zwalaj wszystkiego na miejscowy planu zagospodarowania przestrzennego, a co do własnych upodobań i preferencji to jest to ważny powód wyboru rodzaju budynku.
...
Informuję szanownego kolegę, że w swoim poprzednim poście napisałem:

To, że 2/3 osób zadeklarowało wybór domu z poddaszem użytkowym wynika z ich własnych upodobań i preferencji, a czasem z wymogów miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego.
Proszę jeszcze raz uważnie przeczytać cytowaną wypowiedź.
Twoje zarzuty uważam za bezpodstawne.

Pozdrawiam.

Maalwina
22-04-2007, 19:48
Witam!
myśle że dom z poddaszem użytkowym jest bardziej funkcjonalny i pewnie na taki się zdecydujemy,
jeżeli parterowy to tylko taki który posiada wyraźny podział na strefe dzienną i nocną

BaB
23-04-2007, 10:01
z poddaszem użytkowym

mmena
25-04-2007, 08:38
Pietrowy, z plaskim dachem

agwapi
26-04-2007, 21:13
u nas mial byc na wstępie parterowy z u.p ale staneło na parterówce z poddaszem do późniejszej adaptacji. co prawda połaciówki dajemhy od razu ale zreszta poczekamy. w zimie będę miała na razie gdzie pranie wieszać :wink:

julka_jr
18-05-2007, 10:34
mamy na ukończeniu mały drewniany domek ok 120 m z poddaszem użytkowym
czyli w grupie jestem gdzie siła

ksetvipb
18-05-2007, 11:44
-1 PIWNICA
0 PARTER
+1 PODDASZE
+2 STRYCH

Patos
19-05-2007, 20:14
-1 PIWNICA
0 PARTER
+1 PODDASZE
+2 STRYCH
:o
Bogato
:roll: Jak bym miał nieograniczone fundusze, też bym tak budował :cry:
Pozdrawiam wielopoziomowców :wink:

Beotia
19-05-2007, 20:27
Poddasze użytkowe.

aniamalinowska
23-05-2007, 16:44
Parterowy .

gsylwek
23-05-2007, 21:18
z poddaszem uzytkowym

Artek681
26-05-2007, 23:02
Parterowy z całkowitym podpiwniczeniem. Poddasze nieużytkowe

Pozdrawiam

sebwit
04-06-2007, 08:10
Niedawno skończyliśmy budowę domu pod Wrocławiem. Jet z poddaszem i już wiem jak świetny był to pomysł, chwilowo jest to mały magazyn ale już wiemy, że zamieni sie w pokój goscinny:)

aniazbyszek
05-06-2007, 12:29
Oczywiście z poddaszem uzytkowym - taki jest wg mnie najładniejszy i najwygodniejszy :)

79mirka
08-06-2007, 19:51
TAK dla poddasza uzytkowego! Jak juz i tak trzeba polozyc dach, to niech to chociaz jest wykorzystane, a ponadto te pokoiki na poddaszu maja taki swoisty urok!

Magaa
10-06-2007, 14:52
Z poddaszem użytkowym:)

Parterówki podobają mi się bardziej wizualnie, ale zwyciężyły względy praktyczne. W większości parterowych projektów brakowało nam jednego pokoju, lub jednej łazienki

Madziolka
19-06-2007, 11:50
Przymierzamy się z mężem do budowy domu z poddaszem użytkowym.

Wybór padł na Librę II (z pracowni Dobre Domy) ze względu na nasze preferencje w stosunku do odzielenia stref: ogólnodostępnej na parterze i intymnej na poddaszu.

krzysztof_o
20-06-2007, 01:23
-1 PIWNICA
0 PARTER
+1 PODDASZE
+2 STRYCH

mój w takich samych kondygnacjach miał być bez piwnicy ale nie byłoby gdzie postawić garażu a w części kotłowni jak starczy kasy to może kącik rekreacyjny? www.dom-projekt.pl/projekt-domu-159.html

loki138
20-06-2007, 21:39
z poddaszem uzytkowym ale nietypowym :D

areq
22-06-2007, 13:48
Mieszkam już prawie rok w parterowcu.Drugi raz zaczynając budowałbym...też parterowy.

Malinka_76
24-06-2007, 21:12
Parterowy z poddaszem użytkowym. Cudeńko wyjdzie mam nadzieję :D