PDA

Zobacz pełną wersję : Ile za kominek?



moniga
08-07-2003, 10:48
Przybliżcie mi proszę ile może mnie kosztować "budowa" kominka. W wybranym przez nas projekcie w pokoju dziennym jest kominek-nie jest on w żaden sposób powiązany z systemem grzewczym domu. Ma tylko tylko służyć w chłodne wieczory do nadania ciepła i nastroju wnętrzu. Ile może zażyczyć sobie ekipa za jego wykonanie? :-?

adamski
08-07-2003, 12:44
Bez żadnych danych dotyczących wielkości powierzchni jaka ma być ogrzana, Waszych tendencji co do jakości wykonania kominka (z hipermarketu za kilkaset zł - albo Jotul) ciezko to ocenic.
Tak z powietrza moge powiedziec ze (przyjmujac wklad 12kW) za wklad 2000-4000zl + jakies 3000-6000zl za obrobke (material+robocizna). Ceny wziete z powietrza :D Ogolnie mozna taniej, mozna drozej.
Pozdrawiam
Adamski

moniga
08-07-2003, 13:05
ma on być bardziej dekoracyjny niż "grzewczy" a o materiale jeszcze nie myśleliśmy. Po prostu jest w projekcie i zastanawiamy się czy ma tam zostać. Ale dzięki za odpowiedź bo widzę jak dużo jeszce muszę przemyśleć :(

adamski
08-07-2003, 13:17
Jezeli juz bierzecie pod uwage kominek to radzę nie bierzcie zadnego z hipermarketow. Nawet jezeli ma pelnic funkcje bardziej dekoracyjna niz grzewcza lepiej doplacic niz pozniej zalowac. Dywan w domu zawsze mozna wymienic. Z wkładem kominkowym juz nie bedzie tak łatwo.
Co do funkcji grzewczej to mysle ze jednak warto pomyslec o rozprowadzeniu rur z cieplym powietrzem do najblizszych pokojow. Koszt w stosunku do kosztu kominka o wiele mniejszy a jak w przyszlosci jednak chcielibyscie bardziej eksploatowac kominek instalacja juz bedzie. Zawsze mniej kucia, przerobek.
Co do oferty kominkow - jak chcecie ładne to moze francuskie? Wygladaja nieźle.
Pozdrawiam
Adamski

PS. Wiele firm sprzedajacych kominki ma swoje strony internetowe - jedna z nich to http://www.kominki.dos.pl/index.php

Kubus1
22-07-2003, 22:08
Za kominek jak za samochód jeden za 1 tys. inny za 8tys. Ja polecam Tarnawe a za całość to zależy od tego z czego obudowa te z piaskowca tanie ale bródząsie te z kafli maja inna cene ale trałe . Polske kafle niesą drogie od 15 zl , 35zł, a niemieckie od 30 EURO . Ceny wkonawstwa są inne z piaskowca [gotowe obudowy] i z kafla [od 2tys.] i zależne odradzam okazje cenowe [ wkłady 'wykonawców i towar]