PDA

Zobacz pełną wersję : Trochę głupie pytanie...Do kiedy potrzebny kierownik budowy?



pasmal
03-07-2007, 23:15
No właśnie, pytanie jak w temacie. Mój dom jest na etapie wstawiania okien i prac elewacyjnych.

WMM
03-07-2007, 23:45
Głupia odpowiedź brzmi "do końca", chyba że sam dzienniczek lekcyjny wypełniał będziesz, pewnie jako niegrzeczny chłopczyk podrabiałeś podpisy mamusi, tutaj też tak możesz zrobić, ale jak to wykryją oj to będzie się działo.

frykow
04-07-2007, 07:28
OK, a kiedy jest ten koniec? Na jakim etapie można dokonać odbioru domu? Czy stan surowy zamknięty + ocieplenie + instalacje to wystarczający zakres robót do odbioru domu?

Barbossa
04-07-2007, 07:33
stan developerski kwalifikuje się do odbioru, o mniej zaawansowanych stanach zgłaszanych do odbioru nie słyszałem
nie wiem czy są jakieś tryby warunkowe/częściowe odbioru, ale raczej nie
no i zakres objęty PnB powiniem być zakończony

kapusta
04-07-2007, 07:56
najprosciej mówiąc to:
-sprawnie działajaca wentylacja i przewody kominowe
-bezpieczna instalacja elektryczna
-bezpieczna instalacja gazowa
-balustrady na schodach i balkonach
-odebrane przyłącza wody i kanalizacji

pasmal
04-07-2007, 16:27
Mój kierownik robót był z ekipy budowlanej. Ekipa zakończyła budowę a kierownik wpisał w dzienniku, że z dniem takim a takim zakończył pełnienie tej funkcji. Szukać nowego kierownika?

jajmar
04-07-2007, 17:36
Mój kierownik robót był z ekipy budowlanej

kierownik robót czy budowy ?

pasmal
04-07-2007, 17:44
sorki, budowy rzecz jasna.

Tedii
04-07-2007, 21:27
Aby zgłosić budynek w urzędzie do eksploatacji musi być oświadczenie kierownika budowy o zakończeniu budowy i nadaniu się domu do zamieszkania.
Jeśli w trakcie budowy dokonano zmian,to muszą byc naniesione przez kierownika lub inną osobę z papierami.A oświadczenie musi być dodatkowo podpisane przez inspektora nadzoru i projektanta.
Jak zmiany były duże to musi byc dodatkowo projekt uzupełniający.
Takie same oświadczenie kierownik składa odnośnie instalacji gazowej (mimo że wcześniej już się ma umowę z Gazownią i licznik).
Z tego wynika, że kierownik jest do końca.

05-07-2007, 07:55
... z dniem takim a takim zakończył pełnienie tej funkcji. Szukać nowego kierownika?
szukac

mapan
05-07-2007, 12:53
jeśli nie zakończysz wszystkich robót przewidzianych projektem, musisz uzyskać zgodę na użytkowanie, nawet jeśli takiego wymogu nie było w pozwoleniu na budowę

pasmal
05-07-2007, 17:16
Aby zgłosić budynek w urzędzie do eksploatacji musi być oświadczenie kierownika budowy o zakończeniu budowy i nadaniu się domu do zamieszkania.

Kierownik podpisze się po zakończeniu wszystkich prac, takie są ustalenia, ale stwierdził, że gdybym chiała mieć kierownika budowy przy kolejnych etapach takich jak elektryka, hydraulika itp. to musiałabym mieć branżowców.
A jak to było u Was? Jeśli kierownik jest związany z ekipą budowlaną (mury, roboty ciesielskie) to czy po zakończeniu budowy murów i postaiweniu dachu nadal nadzoruje budowę? Mój twierdzi ,że sie tego nie praktykuje...

mario1976
05-07-2007, 17:40
Aby zgłosić budynek w urzędzie do eksploatacji musi być oświadczenie kierownika budowy o zakończeniu budowy i nadaniu się domu do zamieszkania.

Kierownik podpisze się po zakończeniu wszystkich prac, takie są ustalenia, ale stwierdził, że gdybym chiała mieć kierownika budowy przy kolejnych etapach takich jak elektryka, hydraulika itp. to musiałabym mieć branżowców.
A jak to było u Was? Jeśli kierownik jest związany z ekipą budowlaną (mury, roboty ciesielskie) to czy po zakończeniu budowy murów i postaiweniu dachu nadal nadzoruje budowę? Mój twierdzi ,że sie tego nie praktykuje...

Tak na wstępie to moim zdaniem, kierownik "związany z ekipą" (pewnie także finansowo) to pomyłka....i nie wiem co się praktykuje w takim przypadku.

U mnie praktycznie placę kierownikowi do surowego z więźbą, później będzie mniej więcej dwa razy w miesiącu odwiedzał wykończeniowców i będzie dostawał 50zł/mc.

Tedii
05-07-2007, 23:13
Mój kierownik robót był z ekipy budowlanej.....
No to ładne kwiatki.Czyli podpisywał wszystko co zrobiła ekipa.Nawet to co ewentualnie zchrzaniła. :)

mapan
06-07-2007, 06:08
No i nie dziwota. Od tego , aby pilnować interesów Inwestora jest Inspektor Nadzoru, a nie Kierownik. Jeśli macie kierownika od wykonawcy, to wołać Inspektora od razu! Nawet jeśli nie wpisze się do dziennika (co ma swoją cenę) to wykonawca z kierownikiem czują jego oddech na plecach.

maxoffy
06-07-2007, 07:40
No i nie dziwota. Od tego , aby pilnować interesów Inwestora jest Inspektor Nadzoru, a nie Kierownik. Jeśli macie kierownika od wykonawcy, to wołać Inspektora od razu! Nawet jeśli nie wpisze się do dziennika (co ma swoją cenę) to wykonawca z kierownikiem czują jego oddech na plecach.

Też tak słyszałem, znajomi radzili mi pytać o inspektora budowlanego w urzędzie gdzie składam papiery o pozwolenie na budowe.