PDA

Zobacz pełną wersję : Czy uda nam się wybudować ten domek za 200 - 220 tyś?



nefrytowa
04-07-2007, 09:49
Witajcie,
Jestem nowa na forum i od kilku dni pilnie śledzę wasze wypowiedzi. Jedne mnie dobijają, inne podnoszą na duchu... Właśnie z moim ukochanym przymierzamy się do kupna działki i budowy domku. Niestety jesteśmy zdani wyłącznie na siebie i nie dysponujemy ogromną gotówką... Mam więc do was, doświadczonych budowniczych domków marzeń, pytanie. Czy uważacie, że wybudowanie takiego domku za 200 - 220 tyś. jest możliwe? :roll:

http://www.z500.pl/index.php?projekt=34&ogolne=1&lustro=0

A jeżeli tak, to ile to może potrwać?...
Będę bardzo wdzięczna za wasze opinie. I błagam nie piszcie tylko "NIE!" :wink:

johny27
04-07-2007, 09:57
nie uda sie

Anisia3
04-07-2007, 09:58
Jeśli chodzi o ściany, dach i okna to jak najbardziej jest to możliwe. Zaryzykowałabym nawet stwierdzenie, że na pewno da się wybudować.

johny27
04-07-2007, 09:59
220tys z wykonczeniem domku to obecnie nierealna cena i nie ma tu co ludziom oczu mydlic

Anisia3
04-07-2007, 10:00
A gdzie ja pisałam o wykończeniu? Czytaj ze zrozumieniem

nefrytowa
04-07-2007, 10:02
.. starałam się wybrać najprostszy możliwy projekt: bez balkonów i udziwnień, dach dwuspadowy, 95 m2 powierzchni... jaka według Ciebie jest realna kwota za wykończenie tego domu?

tom.f
04-07-2007, 10:03
Uda się,

przy założeniu że dom zostanie wybudowany systemem gospodarczym,

z własnym wkładem pracy

Anisia3
04-07-2007, 10:05
Skromne wykończenie własnymi siłami to musisz liczyć zawsze przynajmniej drugie tyle ile wydałaś na stan surowy zamknięty.

maxoffy
04-07-2007, 10:19
Moim zdaniem za 200 tyś. stan surowy zamknięty da rade. Wykańczać środek możecie dłuugo. Zobacz domy drewniane, są tańsze i szybciej się stawia, ok miesiąca(zależy od wielkości).

johny27
04-07-2007, 10:37
stan surowy zamkniety za 200tys to sie zgodze. drugie tyle na wykonczenie - nie bedziecie chyba mieszkac bez tynkow

mario1976
04-07-2007, 10:47
Moim zdaniem za 200 tyś. stan surowy zamknięty da rade. Wykańczać środek możecie dłuugo. Zobacz domy drewniane, są tańsze i szybciej się stawia, ok miesiąca(zależy od wielkości).

Ja mam teraz stan zero domu 125+25 garaż. Kupione materiały (MAXy, dachówka beton, drewno, umowy z wykonawcami na surowy i dekarzem).

Surowy otwarty wyniesie mnie ok 160 (licze, że uda się 150). Gdybym nie popełnił błędów żółtodzioba budujacego pierwysz dom zaoszczędziłbym może z 10 000 na tym etapie. MAXy teraz tanieją więc może uda się jeszcze taniej komuś kto zacznie wczesną jesienią

Mam kilka ofert na okna (5 komór plastik) za 15 000 -18 000. Do tego brama garażowa i drzwi zewnętrzne. Moim zdaniem można zejśc z surowym zamknietym (nie popełniając moich błedów :wink: ) na 170-180 000.

A wyceny forumowiczów sa różne. Niektórzy z moim budżetem budują 200m2 i twierdzą, że się uda.

piotrasz
04-07-2007, 10:56
Witaj
Jestem pewien że wam się uda jednak w tm równaniu jest zbyt wiele zmiennych .Koszt działki robocizny materiałow to sa naprawdę często rozbierzności nawet 100% Ja jestem na etapie stanu surowego (gl 381 studio Atrium) wbrew wszystkim gdybaniom mam wtej chwili bydynek za ok 105 tyś (stan surowy bez działki i dodatkowych kosztów) jest piwnica dom 130mkw garaż Sąsiad wycenił mi" NA OKO" samą piwnicę czyli stan zero na 100 tyś narazie jest w błędzie mam nadzieję że tak zostanie bo wg niego na dom w stanie wykończonym trzeba 700 tyś .Na koniec rada nie bardzo przejmujcie się co kto mówi bieżcie za telefon i kalkulator szukajcie odpowiedzi w internecie czytać przeliczać kalkulować i wybierać od wyborów jakich dokonacie zależy koszt

Pozdrawiam i życzę powodzenia

SNCF
04-07-2007, 10:58
...

nefrytowa
04-07-2007, 11:02
Witaj
Jestem pewien że wam się uda jednak w tm równaniu jest zbyt wiele zmiennych .Koszt działki robocizny materiałow to sa naprawdę często rozbierzności nawet 100% Ja jestem na etapie stanu surowego (gl 381 studio Atrium) wbrew wszystkim gdybaniom mam wtej chwili bydynek za ok 105 tyś (stan surowy bez działki i dodatkowych kosztów) jest piwnica dom 130mkw garaż Sąsiad wycenił mi" NA OKO" samą piwnicę czyli stan zero na 100 tyś narazie jest w błędzie mam nadzieję że tak zostanie bo wg niego na dom w stanie wykończonym trzeba 700 tyś .Na koniec rada nie bardzo przejmujcie się co kto mówi bieżcie za telefon i kalkulator szukajcie odpowiedzi w internecie czytać przeliczać kalkulować i wybierać od wyborów jakich dokonacie zależy koszt

Pozdrawiam i życzę powodzenia

... to daje dużo nadzieji :D wielkie dzięki!

piotrasz
04-07-2007, 11:36
Witaj
Jestem pewien że wam się uda jednak w tm równaniu jest zbyt wiele zmiennych .Koszt działki robocizny materiałow to sa naprawdę często rozbierzności nawet 100% Ja jestem na etapie stanu surowego (gl 381 studio Atrium) wbrew wszystkim gdybaniom mam wtej chwili bydynek za ok 105 tyś (stan surowy bez działki i dodatkowych kosztów) jest piwnica dom 130mkw garaż Sąsiad wycenił mi" NA OKO" samą piwnicę czyli stan zero na 100 tyś narazie jest w błędzie mam nadzieję że tak zostanie bo wg niego na dom w stanie wykończonym trzeba 700 tyś .Na koniec rada nie bardzo przejmujcie się co kto mówi bieżcie za telefon i kalkulator szukajcie odpowiedzi w internecie czytać przeliczać kalkulować i wybierać od wyborów jakich dokonacie zależy koszt

Pozdrawiam i życzę powodzenia

M@riusz_Radom
04-07-2007, 12:34
stan surowy zamkniety za 200tys to sie zgodze. drugie tyle na wykonczenie - nie bedziecie chyba mieszkac bez tynkow

Mało, bez kozery powiem 500 000 PLN !!!! A może i 1 000 000 PLN

jaro'71
04-07-2007, 12:36
stan surowy zamkniety za 200tys to sie zgodze. drugie tyle na wykonczenie - nie bedziecie chyba mieszkac bez tynkow

Mało, bez kozery powiem 500 000 PLN !!!! A może i 1 000 000 PLN
Ja obstawiam 2 000 000

asz
04-07-2007, 13:02
stan surowy zamkniety za 200tys to sie zgodze. drugie tyle na wykonczenie - nie bedziecie chyba mieszkac bez tynkow

Mało, bez kozery powiem 500 000 PLN !!!! A może i 1 000 000 PLN
Ja obstawiam 2 000 000

Kto da więcej :D

Nefrytowa jedni powiedzą że tak inni że nie
Średnio raz w miesiącu jest tak dyskusja.
Sam z ciekawości sprawdziłem jak to wygląda u mnie
Buduje cóś takiego
http://www.archon.pl/index.php?act=12&sid=m3f26270817525
Podliczyłem koszty: mapek, projektu, adaptacji, koparki, baraku, piasku/pospółki, betonu, bloczków, stali, desek, stempli, cementu, gwoździ (i tego typu drobiazgów), pustaków na ściany, cegieł, przyłączy prądu i wody, więźby, dachu+rynien, okien i robocizny za całość.
Uff...i tak pewnie o czymś zapomniałem
Wychodzi taki stan surowy prawie zamknięty (bez drzwi garażowych i wejściowych) - całość 126tys.
Ale stan zero był zrobiony jesienią 2006, materiał na ściany, cegły, piach, część stali i cementu też czekał od jesieni.
Musisz sama podjąc decyzje co robić, ale życze Ci powodzenia :D

johny27
04-07-2007, 13:06
no walsnie a stan surowy zamkniety to 25-30% kosztow budowy.....niestety

tomlolo
04-07-2007, 13:21
Ja również uważam że za tą kwotę z wkładem własnej pracy, pomocą znajomych (w moim przypadku koparka) i rozsądkiem w wydawaniu kasy DA SIĘ wprowadzić na parter. Może ktoś wierzyć lub nie, ale mój domek (jak w avatarze) powierzchni użytkowej 103 m2 stan surowy otwarty kosztował 60 tyś (doliczona nawet żyłka budowlana :lol: ). Pewnie dużo też zależy od regionu kraju, ale są tacy nawet na tym forum, co pokazali że się DA.

Pozdr.Tomek.

M@riusz_Radom
04-07-2007, 13:24
Da się, da. tym bardziej w Radomiu. Pozdrawiam przy okazji ;)

Marek30022
04-07-2007, 13:40
no walsnie a stan surowy zamkniety to 25-30% kosztow budowy.....niestety

Czy da się wybudować za X zł to chyba pytanie każego inwestora, który ma ograniczone środki. Co do możliwości nie wypowiadam się bo budowałem w latach 2004/2005 i były wtedy inne ceny.

Mogę jedynie powiedzieć, że na początku przygody budowlanej, tak naprawdę to można w miarę dokładnie ocenić koszty stanu surowego otwartego. Później to już wiele zależy od dokonywanych wyborów. Przykład dojścia do stanu surowego zamkniętego.
Tani: dach bez deskowania, pokrycie dachówką bitumiczną: okna PCV, uchylna brama garażowa bez napędu, skromne drzwi zewnętrzne.
Drogi: dach z deskowaniem pokryty dachówką ceramiczną, karpiówką znanej firmy; okna drewniane z różnymi bajerami, eleganckie drzwi garażowe z napędem, drogie drzwi zewnętrzne.
Później jest jeszcze trudniej utrzymać się w ryzach finansowych. Pokusy są tak duże, że wielu inwestorów na końcu drogi brakuje pieniędzy np. na doprowadzenie do porządku otoczenie domu lub jego wyposażenie.

Ja kalkulowałem tak, aby starczyło na wszystko, choć w skromniejszym wykonaniu.

nefrytowa
04-07-2007, 14:20
Bardzo wam dziękuję za wypowiedzi i rady :) Większość z nich daje choćby promyk nadziei na sukces! Szczerze mówiąc przekroczenie budżetu o te 10-20 tyś byłoby możliwe, ale nie chcę brać od razu pod uwagę całych możliwych środków finansowych, bo obawiam się,że przy budowie domu po prostu musimy mieć jakąś rezerwę. Poza tym jeszcze czeka nas kupno działki.
Cały czas jestem optymistką i świadomość, że mogłabym mieszkać choćby w skromnym, ale własnym domku jednak dodaje skrzydeł..
Staraliśmy się wybrać projekt, który byłby łatwy w budowie i nie szaleńczo kosztowny. Na razie zrezygnowaliśmy z garażu, może jak już będziemy bogaci :wink: za parę lat garaż się dostawi A jeżeli nie, to będzie wiata.. Rezygnujemy z pięknych balkonów i innych ozdób. Możemy też mieszkać w domu niewykończonym, który będziemy wykańczać z bieżących funduszy..
Budujemy w małym mieście i mam nadzieję, że to też pozwoli nam oszczędzić trochę pieniędzy, będziemy budować systemem gospodarczym bazując na lokalnych firmach. Teraz tylko żałuję, że nie mam znajomych budowlańców...
W każdym razie bardzo dziękuję za wasze wypowiedzi i liczę na więcej :D .A z jaką zazdrością oglądam te ikonki stojących domków :oops: Ahhh ..

Anisia3 - czytam twój dziennik budowy, super lektura! :)

Pozdrawiam wszystkich!

nefrytowa
04-07-2007, 14:34
asz - prześliczny domek budujesz :) mam pytanie: w ofercie biura projektów jest kosztorys, który opiewa w przypadku twojego domku na 271.500 (" Koszt budynku o standardowym wyposażeniu "pod klucz" dla rozwiązania podstawowego w poziomie cen II kwartał 2007r") - czy to realne?

adiz1
04-07-2007, 14:42
...
Czy uważacie, że wybudowanie takiego domku za 200 - 220 tyś. jest możliwe?

Jeśli nie masz działki to wybudowanie takiego domku do stanu nadajacego się do zamieszkania jest mało realne. Nie mam na myśli budowy systemem gospodarczym bo tego tematu nie znam.

mamafilipa
04-07-2007, 14:44
Witaj
Jestem pewien że wam się uda jednak w tm równaniu jest zbyt wiele zmiennych .Koszt działki robocizny materiałow to sa naprawdę często rozbierzności nawet 100% Ja jestem na etapie stanu surowego (gl 381 studio Atrium) wbrew wszystkim gdybaniom mam wtej chwili bydynek za ok 105 tyś (stan surowy bez działki i dodatkowych kosztów) jest piwnica dom 130mkw garaż Sąsiad wycenił mi" NA OKO" samą piwnicę czyli stan zero na 100 tyś narazie jest w błędzie mam nadzieję że tak zostanie bo wg niego na dom w stanie wykończonym trzeba 700 tyś .Na koniec rada nie bardzo przejmujcie się co kto mówi bieżcie za telefon i kalkulator szukajcie odpowiedzi w internecie czytać przeliczać kalkulować i wybierać od wyborów jakich dokonacie zależy koszt

Pozdrawiam i życzę powodzenia

ja też buduję dom z piwnicą GL 280 i wszyscy mi strasznie odradzali, moim zdaniem piwnica jest niezbędna w domu, a poza tym mam działkę krzywą więc się w nią wbiłam i tak 90 m pow. użytkowej piwnicy i parteru oraz poddasze ok 60 m z dachem bardzo dużym wyniesie mnie ok 180 tys. stan surowy, zabezpieczenie piwnic, drenarka +dach i 9 okien dachowych, dachówka sementowa. Sama uwazam, że piwnica jest kłopotliwa ale nie znów tak strasznie droga a nam też mówili że ten dom 75 KPLN tak na oko. Na szczescie się nie wystrachałam.
pozdrawiam,
mamafilipa

asz
04-07-2007, 14:54
asz - prześliczny domek budujesz :) mam pytanie: w ofercie biura projektów jest kosztorys, który opiewa w przypadku twojego domku na 271.500 (" Koszt budynku o standardowym wyposażeniu "pod klucz" dla rozwiązania podstawowego w poziomie cen II kwartał 2007r") - czy to realne?

Dziękuje bardzo
Sam chciałbym wiedzieć czy to realne...wykończeniówka to spora niewiadoma, a i apetyt rośnie w miarę budowy :D.
Jeszcze nie wykańczam, więc nie potrafie się jednoznacznie wypowiedzieć.
Mam nadzieje że zmieszcze się w tej kwocie

bwojtek
04-07-2007, 16:48
Ja wprawdzie "zakończyłem budowę" jakieś 1,5 roku temu kwotą około 300kzł (170m2 użytkowej) ale tak na prawdę wydatkom nie ma końca... Na zagospodarowanie terenu czyli podjazdy, ścieżki, brama wjazdowa, ogrodzenie od frontu, trawnik, roślinki itp. lekko licząc wydałem już dodatkowo 60-70kzł. Teraz chcę np. wreszcie przestać patrzeć na cudowny beton na tarasie więc kolejne 10kzł już mam "zakontraktowane" z wykonawcą. Przychylam się do opinii, że jeżeli dom ma być skończony, to kwota 600-700kzł jest jak najbardziej prawdziwa (taki średni dom 150-200m2).

Drizzt Dourden
04-07-2007, 18:05
no walsnie a stan surowy zamkniety to 25-30% kosztow budowy.....niestety

Witam wszystkich serdecznie,

Mam podobny problem jak autorka tematu... Oto jak wygląda obecna sytuacja:

1. Posiadam działkę budowlaną 870 m2, bez mediów (50 metrów do prądu, woda zostanie dociągnięta w momencie kiedy na pozostałych sąsiadujących działkach zaczną się budowy). Działka znajduje się ok 55 km od Poznania.

2. Chcę rozpocząć budowę własnego domku :) Po lekturze różnych postów sam już nie wiem co o tym myśleć... Mam na oku raczej mały, bardzo prosty domek, coś w tym stylu:

http://www.archon.pl/index.php?act=32&sid=m400ba7a60d9ce

I tutaj moje pytanie. Kosztorys wskazuje, cytuję: "Koszt budynku o standardowym wyposażeniu "pod klucz" dla rozwiązania podstawowego w poziomie cen II kwartał 2007r wg średnich "Jednostkowych Cen i Stawek Robót Budowlanych i Instalacyjnych" (ceny nie zawierają podatku VAT)

Data wykonania kosztorysu: II kwartał 2007r
Roboty budowlane: 149.800,00 zł
Roboty instalacyjne*: 24.000,00 zł
Ogółem - całkowity koszt budowy: 173.800,00 zł
... w tym stan surowy zamknięty: 80.650,00 zł
... w tym stan surowy otwarty: 68.750,00 zł
... w tym roboty wykończeniowe: 80.100,00 zł"

Pytanie, czy postawienie tego domku za max 220.000? Nie chodzi mi o całkowite wykończenie (np. poddasze może poczekać...).

Help... :roll:

bwojtek
04-07-2007, 18:25
Zadaj pytanie kosztorysantowi czy on sam podejmie się albo wskaże firmę, która wybuduje ten dom za taką kwotę :evil:

pawciupag
04-07-2007, 18:25
A ja Cię pocieszę. Moim zdaniem to całkiem realnie nie licząc zakupu działki, kosztów projektowych i przyłączy, bo z tym jest przeróżnie. Według moich wyliczeń (dla Małopolski) za tą kwotę powinnaś spokojnie wybudować stan zamknięty z instalacjami za 200 tys. Obliczenia poparte są kosztorysami kierownika budowy (mojego brata) aktualnie wykonywanych budynków. Poszczególne koszty z robociznami posłużyły mi do kosztorysu mojego domu (160 m2 pow. użytkowa mieszkalna i 40m2 garaż + kotłownia). Powierzchnia zabudowy 145m2 a dachu 260m2. Koszty systemem gospodarczym, bez własnego wkładu pracy =
- stan surowy otwarty (z dachem oczywiście) 215 tys.
- stan surowy zamknięty z instalacjami i kotłownią 150 tys.
zyli na stan surowy zamknięty ale z tynkami i wylewkami wychodzi mi ok. 360 tys.

Z doświadczenia brata jest się w stanie wybudować za 1000 zł/m2 stan surowu otwarty, następny 1000 stan zamknięty. Wykończeniówkę można robić etapami i jeśli ktoś będzie sam robił część prac i stosował tańsze materiały i proste rozwiązania za 500 zł/m2 wykończy.
Tak więc ten Twój śliczny malutki domek jestem przekonany, że za 200tys. postawisz stan surowy zamknięty z instalacjami i pewnie z tynkami i wylewkami.
Jak ktoś nie wierzy to mogę skrótowy kosztowys stanu surowego zaprezentować

bwojtek
04-07-2007, 18:28
pawciupag
Papier (internet) przyjmie wszystko... Poczekamy aż się wybudujesz (albo nie) :lol:

pawciupag
04-07-2007, 18:51
wiem, że są to obliczenia "na papierze" ale ceny zostały przyjęte dla aktualnie wykonywanych budynków, oczywiście bez infrastruktury: dojazdu, ogrodzeń, wjazdów, zieleni itp. - sam budynek.

jaro'71
04-07-2007, 20:59
Fajnie by było aby każdy z "doradców" pisał z własnego doświadczenia, wtedy byłoby to w miarę miarodajne w zależności od regionu Polski. Jeszcze miesiąc temu bym tu głosu nie zabierał, ale teraz mogę napisać dokładnie przynajmniej za stan surowy otwarty z odeskowaniem i papą na dachu domu 137 m2. Zapłaciłem 85 tys. zł w tym jest robocizna 21 tys. oraz wszystko co związane z budową, bez ceny działki, (łącznie z papierologią, projektem domu i wodociągu, prądem, siatką wokół, blaszakiem, studnią, ... grabkami itd.) Materiały gromadzone od lutego, fundament zalany w listopadzie 2006. Co do przyszłości się nie wypowiadam

pietrek1
04-07-2007, 21:24
ja uważam, że uda ci się w systemie gospodarczym wybudowac dom za 220 tys.\

Sasha
04-07-2007, 22:07
Witajcie,
Jestem nowa na forum i od kilku dni pilnie śledzę wasze wypowiedzi. Jedne mnie dobijają, inne podnoszą na duchu... Właśnie z moim ukochanym przymierzamy się do kupna działki i budowy domku. Niestety jesteśmy zdani wyłącznie na siebie i nie dysponujemy ogromną gotówką... Mam więc do was, doświadczonych budowniczych domków marzeń, pytanie. Czy uważacie, że wybudowanie takiego domku za 200 - 220 tyś. jest możliwe? :roll:

http://www.z500.pl/index.php?projekt=34&ogolne=1&lustro=0

A jeżeli tak, to ile to może potrwać?...
Będę bardzo wdzięczna za wasze opinie. I błagam nie piszcie tylko "NIE!" :wink:

Twój dom jest o połowę mniejszy niz mój i uważam ze dasz radę doprowadzić przynajmniej do stadardu developerskiego

el-ka
04-07-2007, 23:15
Weedług mnie stan surowy zamknięty plus podstawowe instalacje - przy oszczędnym godpodarowaniu (bez dzialki, ogrodzenia docelowego, ogrodu i mediów oczywiście) jest to realne. Zabawa zacznie sięp przy wykończeniowce nawet najtańszej. Ale jeśli masz tyle kasy, to warto zainwestować jak najszybciej, a resztę w miarę dalszych dochodów lub kredytów. Może to potrwac w zaleznosci od Waszych środków finansowych i nakładu pracy własnej. Ja liczę przy moim domku ok. 130 m calkowitej z garażem około 300 tys do zamieszkania bez bajerów 9( bez kosztów dzialki), a mąż jest wykonawcą! Na razie na stan surowy bez okien, ocieplenia poddasza pójdzie sporo ponad 100 tys. Ceny materiałów niestey się nie przeskoczy, nawet jeśli robocizna będzie tania.

radomik
05-07-2007, 06:15
systemem gospodarczym uda się

Marzin
05-07-2007, 07:15
.. starałam się wybrać najprostszy możliwy projekt: bez balkonów i udziwnień, dach dwuspadowy, 95 m2 powierzchni... jaka według Ciebie jest realna kwota za wykończenie tego domu?

Kurcze, dom gabarytowo podobny do mojego. Jestem w połowie drogi, do dziś nie straciłem zapału, że dam radę za ok 200 tyś Piszę około, bo jak będzie 230 to świat się nie zawali.

Nefrytowa, zajrzyj do mojego dziennika.

Dom jest teraz w stanie surowym zamkniętym. Co prawda na jednej stronie nie jest jeszcze położona dachówka, bo robię to sam, ale całkowite koszty dachu doliczyłem do niżej podanej sumy.

Więc ten stan na zdjęciach kosztował mnie jakieś 85 tyś. Uwaga, w tym jest już koszt całego CO (jakieś 22 tyś)

W każdym bądź razie, na jesień okaże się, czy moje (i Twoje też nefrytowa) plany to utopia.
---------------------------------------------------------------------------------------------------
P.s. Przeczytałem teraz cały topic. W cenie kótrą podałem nie ma żadnych przyłączy ani papierów. Tym bardziej kosztów działki.
Nie porównujcie proszę domów z pow 130-150 metrów, bo to krzywi obraz, Kolega budujący tuż obok mnie dom 40 metrów większy, z dachem kopertowym, ma koszty prawie o 100% Wyższe. Np ja na stal wydałem coś koło 1700 zł, a on prawie 7 tyś. Ja na dachówki 6 tyś, on 20 tyś. U niego B20 poszło 40 m3, u mnie góra 10m3.

Podstawa, to prosty projekt. A ten podany u nefrytowej takim jest. Wiem co mówię.