PDA

Zobacz pełną wersję : Tanie drzwi sosnowe z Praktikera - czy to straszne badziewie



el-ka
05-07-2007, 01:21
Kto ma tanie drzwi sosnowe surowe z Praktikera? Są tanie i nie liczę na hiperjakosć, ale czy wogóle są coś warte. Kasy niedużo, ale bardzo nie chcę tych "papierowych'". Mam takie w mieszkaniu i to porażka. Ktoś z forumowiczów chyba sie chwalił takimi własnoręcznie bejcowanymi, ale nie potrafie teraz znależć.

jabko
05-07-2007, 09:23
To nie lepiej sosenke o pożądanym kształcie i wymiarze zamówić sobie u pobliskiego stolarza ??

novi_ana
05-07-2007, 09:37
nie wiem, jakie są w praktikerze, ale w Leroy i Caście od 166zł z sękami do 394zł bezsękowe, ościeżnica od 99 do 150zł
znam dużo osób, które takie kupili..
dużo forumowiczów, ja też, będzie je malować na biało:
http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=97772

ale jeszcze łatwiej, cykliniarka, podkład z kolorem, lakierobejca, zetrzeć i druga warstwa lakierobejcy:)
znajomy, który instaluje szafy, więc się zna, nawet nie szlifował..

zagrożenia - mogą się wypaczyć, ale wtedy wystarczy postrugać, podmalować i na pewno lepsze niż płyta, ale jak się nie ma 1500 na porządne drzwi, lub nie chce tańszych ciemnobrązowych, jak ja, to się nie wybrzydza:)

Mohag
05-07-2007, 10:10
surowe sosnowe wychodzone drzwi z Castoramy :lol: mam tylko takie zdjecie, ale cos tam widac...

http://img253.imageshack.us/img253/4940/img40501ns3.jpg

wychodzone dlatego, bo byly zbierane przez ponad pol roku :roll: z jednej dostawy wybierane byly te ktore byly kompletnie bez sekow. Byla to przewaznie jedna-dwie sztuki, ale tym sposobem za jedyne 186 zlociszy plus 136 za oscieznice regulowana, mam drzwi przy tej cenie dobrej jakosci.
Moj stolarz od schodow mowil ze nawet w przyblizeniu nie jest w stanie mi za takie pieniadze zrobic sosnowych bezsekowych drzwi i ogladajac moje mowil ze sa ok.

wypaczyc narazie sie jakos nie chcialy i dzieki im za to :wink: drzwi kupowane byly w zeszlym roku i montowane zeby wyregulowac z oscieznicami ... pozniej lezaly sobie spokojnie. Ostatnio po zrobieniu podlog wieszane byly na nowo i jest jak bylo. Mysle ze przez ten rok doschly juz na tyle ze nic z nimi sie nie bedzie dzialo jakby co.

mikita
05-07-2007, 10:11
To nie lepiej sosenke o pożądanym kształcie i wymiarze zamówić sobie u pobliskiego stolarza ??

Zalezy jaki stolarz:) Mój odmówił zrobienia dzwi z litego drewna "bo on tego na swoje sumienie nie weźmie", a drzwi klejone warstwowo obłogowane kosztowały nas ok. 1300zł z ościeżnicą i opaskami, ale bez szyb i klamek. A i tak stolarz narzeka, że tak wszystko poszło w górę, że jeszcze musi dopłacić do tego interesu.

Gdybym nie miała kasy na takie drzwi to z dwoja złego wolałabym takie niż z papieru - już nawet mieliśmy "prawie zamówione", ale u jednego sprzedawcy z grupy PSB - koszt 600zł lite drewno, pomalowane z ościeżnicą.

selimm
05-07-2007, 11:33
Kupiłem w Castoramie
nadziałem się
okazało się- ze środki są
z okleiny zrobione - a ta z kolei odłazi
mało tego ...Castorama ma futryny z innych firm
i kilka rodzai...nawet obsługa ma z doborem problemy

u mnie na czworo drzwi -jedne były w stanie prawie idealnym
lepiej poświecić trochę czasu
i wybrać takie które nie mają wad

novi_ana
05-07-2007, 12:44
selimm
pamiętasz może nazwę producenta tych złych drzwi w caście?

selimm
05-07-2007, 20:18
Na paragonie, pisze niestety symbol A965240 -198zł
na karcie gwarancyjnej jest adres www.humdrex.com.pl
- niestety tego wzoru tam nie ma

do tego jest oscieznica
-pozioma i pionowa ....uwaga są dwa rodzaje
przystosowaną do listwy maskującej i nie ...

a tak wogle to lepiej kupic to w Obiboku
te same drzwi są w kpl....

novi_ana
06-07-2007, 08:04
dziękuję :)

robinoc
06-07-2007, 20:43
Mam takie drzwi z Humdrexu, wygladają jak z pełnego drewna, ale płycina to warstwa forniru z zewnątrz a w środku "plaster miodu", pewnie z tektury. Jestem jednak z nich b.zadowolony jak do tej pory, po starannym pokryciu 3 warstwami lakierobejcy "robią" za drzwi zewnętrzne na mojej działce, przetrwały 2 sezony i po niedawnych oględzinach wszystko jest ok.Sprawiają wrazenie masywnych a są tanie.