PDA

Zobacz pełną wersję : Dostaliśmy kosztorys - czy to normalna cena ??



lmp119
05-07-2007, 10:38
Witam wszystkich ,

Dostaliśmy dziś wycenę od murarza . Za ten domek ( patrz na lewo ) o powierzchni 143m2 z poddaszem użytkowym zażyczył sobie 38 tys. :o Jest to cena samej robocizny ( fundament bez podpiwniczenia + mury + pierwsze posadzki i wyciągnięcie kominów )
Cena wydaje mi się KOSMICZNA . Liczyłam na 20 tys. Co sądzicie ? Mam nadzieję ze to nie są realia i że kolejny wykonawca potraktuje nas bardziej po ludzku. Może macie jakiegoś dobrego murarza który nie oszalał jeszcze w całym tym budowlanym szaleństwie . Mamy działkę w Chludowie ( 25km od Poznania )

Jeśli to jednak cena mieszcząca się w "normie" to cóż..... pozostaje nam zacząć zgłębiać sztukę murarki ;)

ocia79
05-07-2007, 10:41
wydaje mi sie tez b.duzo-ale ceny sa rozne w zaleznosci od rejonu gdzie sie czlowiek buduje.

lmp119
05-07-2007, 10:46
http://www.lipinscy.pl/project.xml?id=56373

Powyżej link do strony z projektem , gdyby ktoś chciał przyjrzec się dokładniej - choć domek jest naprawdę prosty - nic skomplikowanego .

No ja mam nadzieję że to DUŻO , i że znajdziemy kogoś tańszego. Oczywiście zdaję sobie sprawę że dobra ekipa ceni się wysoko, ale bez przesady!

2magda5
05-07-2007, 11:17
www.krajobrazy.com.pl
projekt GRANAT 124 m2
22 tys - ściany zew, nośne, kominy, strop, szczytowe
osobno 25 zł za 1 m2 ścian działowych

rogbog
05-07-2007, 11:56
:) W moim dzienniku zobacz dom-pow.całk. ok 215m2,budowa rozpoczęta
koniec X/06.
Za stan surowy otwarty z tarasem,wejsciem do domu wyszła normalna cena
24 tyś.zł.Inni za to samo "życzyli sobie"-UWAGA! :o 70 tyś :o :o Więc ich pogoniliśmy.Jesli masz czas to szukaj dalej.Ja tak zrobiłam, rozesłałam wici wśród znajomych i trafiłam na dobrych i uczciwych chłopaków.
Ci sami chłopcy wytynkowali mi dom wewnątrz.Poza drobnymi wpadkami(do wybaczenia 8) ) jestem zadowolona.(a jestem osóbką wymagającą).
Pozdrawiam Bogusia :P

lmp119
05-07-2007, 12:35
Uff , uspokoiliście mnie troszkę ;) Myślę że będę szukać poza Poznaniem , bo tutaj wszystkim się chyba w głowie poprzewracało . Nie oczekujemy że ktoś wymuruje nam dom za pół darmo , ale niech to bedzie cena do przyjęcia - a 38 tys z pewnością nią nie jest . Może ktoś z Was jest z okolic Poznania, Obornik ?

lmp119
05-07-2007, 12:45
a tak na marginesie - Bogusia piękny DOM
Pozdrawiam

rogbog
05-07-2007, 19:51
:P Dzięki za uznanie :) Twój dom też będzie piękny,a teraz MOOOCNO trzymam kciuki za powodzenie w znalezieniu murarzy 8)
A tak a propos, to ja szukałam wykonawców też w Wielkopolsce(bo mówili ludzie,że są w miarę tani :o :wink: )
Pozdrawiam serdecznie Bogusia

lmp119
06-07-2007, 11:14
a co sądziie o budowie własnymi siłami ?? Oczywiście póki co szukamy ekipy , ale ... pojawił się pomysł wybudowanie własnymi siłami . Co prawda nikt z nas nigdy tego nie robił , ale mamy firme wykończeniową tak więc nikt nie ma dwóch lewych i mamy tez możliwość konsultacji z ogólnobudowlańcami . Nawet gdybyśmy mieli zatrudnić jakiegoś kierownika budowy , kogoś kto by nadzorował i podpowiedział co nieco to i tak lepiej niż zapłacić 38tys. ekipie która równie dobrze można postawić krzywe mury. Obawiam się troszkę , bo wkońcu mamy w tym domu mieszkać, ale mój facet razem z chłopakami którzy mieliby to robić mówią że to żadna wielka filizofia. Jestem ciekawa czy jest tu na tym forum ktoś kto sam murował sobie domek.
Z doświadczenia ( obracamy się w branzy budowlanej ) wiem że "fachowcy " postrafią zrobić niezłą kaszanę , a że wymagania mamy nie małe to może lepiej samemu się pomęczyć. Młodzi jesteśmy , damy radę ;)

zielonooka
06-07-2007, 18:50
patrze na lewo i widze jedno - ten domek jest stanowczo za duzy i rozwala strone
weźże zmniejsz troche ten avatar :-?

dwa - to chyba nie ten dzial na zadawania takiego pytania (galieria zdjec )/ hmm? :roll:

a co do wyceny.... wydaje mi sie srednio/wysoka ale w normie.
niestety...
znajdziuesz tanszego ale ...istnieje ryzyko ze po prostu znajdziesz partacza...

dżordż5
08-07-2007, 07:34
Cena wg mnie wcalenie za wysoka. U mnie w okolicy ktoś buduje dom o pow. podobnej jak u Ciebie, z nieskomplikowanym dachem i umówił się na cenę nawet ciut wyższą od Twojej.

Paulina&Pawe?
13-07-2007, 08:55
My zapłacimt własnie 38 tys za wybudowanie stanu surowego otwartego. Powierzchni użytkowej mamy 144.5.
No cóż tak to jest jak trzeba szukac na ostatnią chwilę.
Jeżeli terminy Ciebie nie gonią to szukaj tańszego wykonawcy.

lmp119
13-07-2007, 13:13
Decyzja już zapadła - budujemy sami ;) własnymi łapkami :P
Za 2-3 tygodnie robimy fundament , a w pazdzierniku bierzemy wolne , zwołujemy wszystkich chętnych do pomocy i murujemy - założę dziennik budowy jak zaczniemy to będziecie mogli ocenić jak nam idzie ;)
Pozdrawiam