PDA

Zobacz pełną wersję : Jaka kuchenka z płytą czy palniki



krzysztof_o
05-07-2007, 20:13
Mam pytanie
Jaka kuchenka wypada ekonomiczniej podczas użytkowania gazowa czy z płytą bo nie wiem na które rozwiązanie się zdecydować
Prosze o wypowiedź forumowiczów

sharoon
05-07-2007, 20:25
Gaz jest tańszy w eksploatacji (nie są to kwoty, które warto brać pod uwagę), ale ma dużo wad, np. powoduje, że kuchnia bardziej się brudzi, czyli trzeba więcej wydać na jej czyszczenie.
Pozdrawiam :)

krzysztof_o
05-07-2007, 20:32
Piekarnik będzie elektryczny tylko chodzi o góre

Marcyś
05-07-2007, 21:24
od kilku lat mam kuchenkę na gaz ziemny- nie zauważyłem aby w kuchni było jakieś dodatkowe zanieczyszczenia. W moim nowym domu planuję płytę na gaz z butli umiejscowionej w przygotowanym na to pomieszczeniu natomiast piekarnik elektryczny. Moim znajomym butla o poj. 11kg wystarcza na ok. 2-3miesiące.

el-ka
05-07-2007, 23:02
Ja miałam porównanie gazowej z ceramiczną - zdecydowanie na korzyść ceramicznej, jesli chodzi o estetykę i wygodę, bo porównania energetycznego nie byłam oczywiście w stanie zrobić.
Plusy ceramicznej - znacznie lepsza regulacja temperatury do minimalnej (ważne przy duszeniu i wolnym dogotowywaniu potraw) nie osiągalnej przy gazie, bezpieczeństwo przy wykipieniu, znacznie łatwiejsze czyszczenie, bo powierzchnia plyty jest gładka i płaska, czyściej jednak w kuchni, gaz zawsze coś tam troche kopci, niepoopalane rączki garnków, według mnie estetyczniej wygląda w otwartej kuchni niż palniki.
Wady - konieczność posiadania tzw. "siły", trochę droższa od typowej gazowej