PDA

Zobacz pełną wersję : Kamien elewacyjny na styropianie - jak to dobrze zrobic?



Aleksander Bogucki
06-07-2007, 06:49
Witam

W ostatnich dniach moja Żonka doznala olsnienia postanowila zamias cokolu z plytek klinkierowych zrobic cokol kamienny i to na wysokosc 1 m.
Slyszalem ze ze wzgledu na wage z takim kamieniem sa problemy przy ukladaniu.

Jak dobrze polozyc elewacje z kamienia na sciane dwuwarstwowa z 15 cm styropianu - jakies kotwy, prety etc.?

Pozdrawiam

WanKon
06-07-2007, 07:47
Podwójna siatka na styropian, podwójna ilośc kołków z rdzeniem stalowym. Dobry klej i gruntowanie. Uwaga na dobre wykonanie fug.

Majka
06-07-2007, 08:43
zgadza, się. U nas się trzyma :wink:

Barbossa
06-07-2007, 08:47
kwestią jeszcze pzostaje jaki kamień

Aleksander Bogucki
06-07-2007, 10:25
Niestety kamien jeszcze nie wybrany - zonka jest w trakcie buszowania po necie
Ja mam cicha nadzieje ze wrocimy do klinkieru

piotru7
06-07-2007, 10:46
Przy kamieniu ważny jest początek, podparcie kamienia
czyli listwa startowa, kątownik.
Najlepiej kamień na elewacji wygląda jak jest wpuszczony w styropian
i zlicowany z resztą ściany, ale to trzeba najlepiej szybciej
przewidzieć i w miejsce gdzie będzie kamień dać cieńszy
o ok 2-3 cm styropian ( w zależności od grubości kamienia).

Rezi
06-07-2007, 10:47
[quote=WanKon]Podwójna siatka na styropian, podwójna ilośc kołków z rdzeniem stalowym. Dobry klej i gruntowanie. Uwaga na dobre wykonanie fug.
pierwsze kołkowanie przez siatkę na mokrym kleju
na to druga warstwa kleju z siatkaą
kołki 10 m2 ( 5 szt na płyte 0,5 x 1 m)

sewerynslowi
30-06-2014, 13:10
gdzie można kupić jakieś listwy startowe takie pod kamień na elewację??

kamień - łupany, polny, cięty , grubość od 2 do 5 cm

jakiego kleju użyć?

Balto
30-06-2014, 20:27
s: a to zależy jaki masz kamień. Kleje są cementowe, możesz zrobić takowy sam na bazie białego lub szarego cementu, możesz kupić. Nie wiem czy ci listwy startowe wytrzymają, czy n.p. nie trzeba będzie jakoś zakotwić pierwszej warstwy jeżeli jest sporo nad ziemią...

ViVi
04-07-2014, 15:47
U nas jak robiliśmy to kamień jest na równo ze styropianem, tynkiem, a pod kamieniem jest cieńszy styropian i trzyma się ta wstawka dobrze, nie jest ona jakaś specjalnie duża, ale jest i wszystko współgra ze sobą, także jak ktoś napisał najlepiej jest jak kamień jest na równo z tynkiem jeśli to wstawka w pewnej części docieplenia bo jak ściana np. cała to wiadomo wtedy można zgubić ten problem czy wystający czy wpuszczony kamień itd.

karolek75
03-07-2015, 08:01
Witam,

Czy zrobienie czesci elewacji z czarnego łupka niesie za sobą zagrożenie temperaturowe dla styropianu? Taka elewacje w sloneczne i upalnie dni moze sie pewnie niezle nagrzac, a temp mieknienia styro to >70o.

Balto
03-07-2015, 22:27
karolek - w kamieniu nie siedzę. To nie fakt powierzchniowego nagrzewania się łupka niesie niebezpieczeństwo, ale tego czy i jak bardzo rozgrzewa się po drugiej stronie. Takie rzeczy powinni wiedzieć ci co te wynalazki mają w ofercie.

Jadzkaa
13-10-2015, 14:47
Hej,
mam małe pytanko :) poszukuje takiej imitacji kamienia lecz zależy mi ( nie można inaczej ) na położeniu takich płytek na klej bez wiercenia przykręcania.
prosiłabym o jakąś radę
jak to się nazywa ? gdzie tego szukać ?
dzięki pozdrawiam

pieciornik
17-10-2017, 08:00
pierwsze kołkowanie przez siatkę na mokrym kleju
na to druga warstwa kleju z siatkaą
kołki 10 m2 ( 5 szt na płyte 0,5 x 1 m)
Odgrzeję kotleta, z tego cytatu wynika, że kołkujemy dwa razy; w pierwszej i drugiej warstwie siatki? Jakoś to mało logiczne. Może ktoś napisać jak to ogarnąć?
Widze to tak:
- klej do siatki, siatka 165
- przez to kołkuję kołkami na trzpieniu metalowym
- pierwsza warstwa wyschła na to jeszcze raz klej i siatka pod kątem 90*
- wg uznania jeszcze jedna warstwa kleju dla wyrównania powierzchni.
Okładzina to cienki kamień (granit) waga 25kg/m^2, oprę go dołem na płycie tarasu, szlifowany (bez fug). Jakieś krytyczne uwagi?
Jaki klej i grunt polecacie
Dzięki za pomoc.
Pozdrawiam