PDA

Zobacz pełną wersję : projekt APS96 pracownia ARCHI-PROJEKT



Niunia
08-07-2003, 20:30
Po długiej przerwie ponownie zwracam się z prośbą o pomoc do Was. Od dłuższego czasu wraz z mężem poszukujemy projektu domu z użytkowym poddaszem. Byliśmy prawie zdecydowani na Manuelę z Archipelagu jednak po kalkulacjach przeraziła nas (męża - realista) cena dachu oraz jego skomplikowanie więc szukamy dalej. Jednak czas ucieka a my musimy się w końcu zdecydować na projekt. Znaleźliśmy inny projekt, który wydaje się nam bardziej funkcjonalny od Manueli jednak nie będę ukrywać że mniej reprezentacyjny ale za to tańszy w budowie APS 96 z pracowni Archi-projekt http://www.archi-rojekt.com.pl/ramka_cennik.htm Proszę o cenne uwagi i zapytanie czy ktoś nie buduje według tego projektu lub zamierza budować. Jeszcze raz proszę o pomoc.

Załamana
Niunia

Niunia
08-07-2003, 20:33
Przepraszam za błędny link http://www.archi-projekt.com.pl/ramka_cennik.htm

agi
08-07-2003, 21:02
Kieruj się przede wszystkim własnym rozsądkiem i potrzebami. To w kwestii wygladu zewnętrznego oraz rozkładu przestrzennego pomieszczeń. Niewątpliwym mankamentem jest natomiest (w całkiem niemałym domku) maleńkie WC i praktycznie brak łazienki na parterze oraz dość mały wiatrołap. Usytuowanie drzwi wc naprzeciw kuchni też nie jest dość trafne. Agi

Niunia
10-07-2003, 20:13
Witam !
Wzięłam sobie do serca te za małe WC na parterze i wypatrzyłam inny projekt tej pracowni APS 75. Dodatkowo za tym projektem przemawia jeszcze mniej skomplikowany dach. Może pomożecie w wyborze lub chociaż zwrócicie mi uwagę na mankamenty tych projektów

Pozdrawiam
Niunia

magmi
14-07-2003, 08:49
Niunia,
oba projekty są całkiem ładne i funkcjonalne :) , w dodatku sa dość podobne jeśli chodzi o układ w środku. Każdy ma swoje małe przewagi:
APS 75 ma prostszą bryłę (ja bym jeszcze wyrzuciła tę małą lukarnę na rzecz okna połaciowego - całkiem spora oszczędność, a to i tak jest okno w garderobie). Ma rzeczywiście większe WC na dole, spory wiatrołap (mozna nawet wydzielić małą garderobę na kurtki, buty itp.). Właściwie uczepiłabym się :wink: tylko dwóch rzeczy: wejście do pokoju/stryszku nad garażem jest prosto ze schodów, i to ze stopnia zabiegowego - niewygododnie i niebezpiecznie! No i te podcienie pod balkonem - hmm... Balkon to w ogóle dyskusyjna sprawa w domu z ogrodem. Trudno go dobrze zrobić, żeby nie był potężnym mostkiem cieplnym, a na ogół korzysta się z niego bardzo mało... Ale jeśli zalezy Ci na balkonie... :)
Drugi projekt - APS 96 - też ładny, dach jest rzeczywiście bardziej skomplikowany (lukarny), za to lepiej rozwiązane jest wejście do pokoju nad garażem (ze spocznika). Poza tym bardzo podobny do poprzednego,
wybór miedzy nimi to tylko kwestia gustu.
Możesz jeszcze spojrzeć na podobne projekty (ale nie do końca :wink:):
http://www.apa-domy.com.pl/ projekt Przygoda
oraz
http://republika.pl/magmi/m137.html

Pozdrawiam! :D

14-07-2003, 10:24
Uważam,że:
-1-szy projekt-96-
-jest ładniejszy
-bardziej funkcjonalny
-przez ilość lukarn moze być droższy (ale te ogrodowe można ew. zlikwidować),

Zmieniłabym-
-zlikwidowałabym przejście do garażu-wprawdzie na uzyskanej powierzchni nie da się powiększyć wc,bo tam jest ściana nośna (choć kto wie?-może jest sposób)to zrobiłabym tam część szafową
a wiatrołap obcięłabym na rzecz wc,aby móc wstawić natrysk.

Poza tym bez zarzutu.Na górze rozsądnie rozplanowana powierzchnia.Czego nie powiedziałabym o drugim (za dużo na komunikację,za mało na pokoje, i tak jakoś "nieforemnie")

Uroda-zdecydowanie 96.

Życzę miłych wyborów.
:D

14-07-2003, 10:36
Widzę minus 96-
wyjście na taras na części wypoczynkowej.Trochę nie tak. :-?
Tutaj lepiej pomyślano w 75.

Niunia
14-07-2003, 21:55
Witam !
Na początek chciałam podziękować wszystkim za CENNE uwagi, oraz zwrócić uwagę wszystkim czytającym, że nie jest to tylko wątek tylko dla kobiet (to zauważył mój mąż). Ja również nie jestem zdecydowana co chcę przeciwnie do mojego męża, który chciałby w miarę tanio wybudować dom funkcjonalny a nie przepiękny z zewnątrz. Zwłaszcza chciałam podziękować magmi za link do m137, który jest bardzo podobny do naszego wyboru. Chciałabym się dowiedzieć czegoś bliżej o tym projekcie - gdzie go mogę znaleźć w necie. Zachęcam również wszystkich do wyrażania swoich opinii, zwłaszcza krytycznych to pozwoli nam podjąć przemyślaną decyzję o zakupie oraz zmianach w projekcie.

Pozdrawiam
Niunia

magmi
15-07-2003, 08:10
Niunia, ten projekt (M-137) był kiedyś w którymś numerze czasopisma z projektami pt. "Własny dom". W sieci jest tutaj:
http://www.wlasny-dom.pl/projekty.php?a=szukaj&rodzaj=1&wlk=100&nazwa=M-137&od=0&do=&ilosc_pieter=&typ=&zabudowa=&garaz=&piwnica=&kominek=&basen=
Niestety, ja z tej lokalizacji nie umiem tego pliku otworzyć... Jeśli Tobie też się to nie uda, a interesuje Cię ten projekt, mogę Ci przesłać pocztą albo jakoś inaczej czasopismo z płytą CD z tym projektem. Gdybyś była tym zainteresowana, daj mi znać na priva.
Uważam, że jest to wyjątkowo funkcjonalny projekt skromnego, prostego, ale całkiem ładnego domu. :)

Niunia
15-07-2003, 21:30
Witam !
Dzięki za link - otwiera się. Biorę się za studiowanie za i przeciw tego projektu. Szczerze mówiąc jest bardzo podobny do moich propozycji, dlatego wpadł mi w oko.

Pozdrawiam
Niunia