PDA

Zobacz pełną wersję : projekt SŁOWIK pracownia ARCHETON



jacala
06-07-2007, 15:57
Czy ktoś jest zainteresowany tym projektem?
Ktoś już może buduje?
Zapraszam do rozmów na temat Słowika :)

My się przymierzamy do kupna tego projektu. Bardzo nam się podoba układ. Chcemy jedynie dodać okno w salonie od strony zachodniej.
Aha chcemy kupić odbicie lustrzane.

Czy ogrzewanie kominkowe się sprawdzi przy tym projekcie?
Jak się układa współpraca z Archonem?

Bardzo jestem ciekawa Waszych uwag.

adamaria
06-07-2007, 16:36
To mój Słowiczek
http://images28.fotosik.pl/4/ac796fe7ff25dcd5med.jpg

jacala
06-07-2007, 19:06
Piękny! :)

A jak się ogrzewacie? Mój mąż chce zrobić ogrzewanie kominkowe i jeszcze jakieś. Na innym forum ktoś mi podpowiedział, że kominek na zewnętrznej ścianie może nie być dobrym rozwiązaniem przy ogrzewaniu kominkowym. Ale mi się wydaje, że to tylko kwestia pociągnięcia rur.

A jak się przedstawia kwestia przestrzeni w pokojach? Dużo jest miejsca na meble? Ustawne są? Bo na rzutach wyglądają całkiem w porządku. A w rzeczywistości?

A schody? Macie zabiegowe czy ze spocznikiem?
To tyle pytań na razie. Jak przyjdzie mój mąż z pracy to pewnie wymyśli jakieś mądrzejsze pytania...
Pozdrawiam.

adamaria
07-07-2007, 09:27
Jeszcze nie ogrzewamy, bo jeszcze nie mieszkamy, ale mamy już piec gazowy dwufunkcyjny + kominek z płaszczem wodnym. Zamierzam w zimie grzać się piecem, a w okresie wiosennym i jesiennym kominkiem.
Jeśli chodzi o ten zewnętrzny kominek, to jeszcze nie mam na niego pomysłu, myślę o czymś takim co pełniło by tez funkcje grilla.
Pokoje jeszcze nie umeblowane, ale nie będzie z tym problemów. W tej największej sypialni na górze we wnęce będę miała taką małą garderobę.
W projekcie nie widać tego dokładnie, ale pod schodami jest bardzo funkcjonalna piwniczka, będzie w niej spiżarnia.
A schody, nie wiem jakie mamy. Na razie są betonowe, w przyszłości będą obite drewnianymi stopnicami.
Pozdrawiam i jadę na weekend do Słowika.

jurgen81
29-11-2008, 07:12
nad ogrzewaniem to musicie się poważnie zastanowić, jakie ma wady jakie zalety. Ja bym się w ogrzewanie kominkowe się niebawił ponieważ mała przyjemność nosić mnostwo drewna do salonu szczególnie w zimie. Najlepiej wygospodarować w projekcie jakieś pomieszczenie na kotłownie. A potem się zastanawiac jakie ogrzewanie.

macio_23
02-12-2008, 19:29
My się przymierzamy do kupna tego projektu.

Jacala i jak, zdecydowaliście się? Troche czasu upłynęło od czasu Twojego postu, ale moze jeszcze tutaj zaglądasz.... :wink:

Pozdrawiam.

mariusz.k
23-08-2010, 09:40
Odświeżam temat :)

Projekt już właściwie kupiony , wciąż jednak nosi mnie, żeby coś jeszcze pozmieniać :) Generalnie byłbym wdzięczny gdyby osoby które już zbudowały ten dom lub są w trakcie podzieliły się informacją na temat ewentualnych zmian jakie wprowadziły na etapie projektu i jak się to sprawdza w rzeczywistości.

Co mnie najbardziej interesuje, to ewentualny pomysł na schody w tym projekcie, te betonowe standardowe wydają mi się odrobinę "przyciężkie", niestety doprojektowałem również sobie piwnicę i architekt powiedział, że ciężko będzie zlokalizować wejście w innym miejscy niż właśnie pod tymi schodami, więc jakbym chciał np. drewniane z wolną przestrzenią pod to do piwnicy klapę sobie mogę strzelić(tu oczywiście żart)