PDA

Zobacz pełną wersję : pytanie w sprawie co



jorg
07-07-2007, 22:24
Mam pytanie bo nie wiem co się dzieje. Hydraulik rozprowadził mi co, bez grzejników, rurki w pionach zaślepione. sprawdzaliśmy napuszczając wodę. Na manometrze był około 2 barów, nie było żadnego przecieku. Potem cisnienie zaczęło spadać. Obserwowałem bo myślałem że jest gdzieś wyciek, ale nie ma. Cisnienie spadło do 0. Wycieków żadnych nie ma. Nie wiem co się dzieje. Dziekuję

masza
07-07-2007, 22:33
Mógł mieć wpływ spadek temperatury w obiekcie, woda zmniejszyłaby wtedy objętość. Ale to chyba nie główny powód.

Marek K
08-07-2007, 06:47
Witaj.
Opisz krok po kroku czynności które wykonałeś. Wtedy bez zgadywania można by się zastanowić.
Pozdrawiam.

bwojtek
08-07-2007, 07:09
Mam pytanie bo nie wiem co się dzieje. Hydraulik rozprowadził mi co, bez grzejników, rurki w pionach zaślepione. sprawdzaliśmy napuszczając wodę. Na manometrze był około 2 barów, nie było żadnego przecieku. Potem cisnienie zaczęło spadać. Obserwowałem bo myślałem że jest gdzieś wyciek, ale nie ma. Cisnienie spadło do 0. Wycieków żadnych nie ma. Nie wiem co się dzieje. Dziekuję
Może w rurach zostało trochę powietrza i to ono uciekło przez nieszczelność więc nie było widać przecieku. Skoro ciśnienie spada to instalacja nie jest szczelna.

boguslaw
08-07-2007, 08:29
Nieszczelna instalacja lub..... układ manometru :-?

Dobijać kilka razy i sprawdzać. na początku przez nieszczelność moze wychodzić powietrze. Woda może się pojawić później, po kilku uzupełnieniach.

Jeśli nie ma grzejników to jak ta instalacja jest odpowietrzana?
Dlaczego nie ma grzejników?
Czy zasilanie jest spięte z powrotem?

Co to za instalator, który nie wie co i jak zrobić? :o

jorg
08-07-2007, 09:41
Dziękuję za podpowiedzi.
opiszę krok po kroku;
1. Rozprowadziłem instalacje co z miedzi, robił doswiadczony hydraulik, bez grzejników, bez pieca i związanego z tym osprzetu ponieważ będe je montował przed samym wprowadzeniem.
2. Instalaacje w obiegu zamkniętym, w kotłownina wejściu manometr.
3. Końcówki na wejściach na grzejniki zaslepione.
4. Dobijaliśmy 1 raz , cisnienie wejściwe około 2 barów, potem zaczęło spadać.spadło do 0, spadało powoli
5. obserwująć nie jma nigdzie wycieków .Jeśli byłaby instalacja nieszczelna to byłyby wycieki.
6. PRZYCHYLAM SIĘ DO TEJ PODPOWIEDZI ŻE POWIETRZE UCHODZI PRZEZ JAKĄ ZASLEPKĘ PIONOWĄ.
7. bYŁEM RANO SPRAWDZIĆ, NIGDZIE KROPELKI WODY.
Proszę o dalsze komentarze

boguslaw
08-07-2007, 10:03
Powtórzę pytanie:
czy zasilanie jest spięte z powrotem?
Czy istnieje pełna cyrkulacja w instalacji?
Czy w najwyższych punktach są zamontowane odpowietrzniki automatyczne?


Dobijać kilka razy i sprawdzać. na początku przez nieszczelność moze wychodzić powietrze. Woda może się pojawić później, po kilku uzupełnieniach.

jorg
08-07-2007, 10:11
1. zasilanie jest spięte
2. obieg jest zamkniety
3. Nie ma oppowietrzników , będą potem przy końcowym montażu

pRZYCHYLAM SIĘ DO TEZY ŻE TRZEBA KILKA RAZY NABIĆ I POTEM KONTROLOWAĆ

Marek K
08-07-2007, 18:27
Witaj.
Po co nabijałeś nieskończoną instalację???
Przecież zaślepienia przyłączy grzejnikowych są chwilowe, w tym przypadku nie muszą być szczelne!!!!!
Swoją kontrolą utrudniłeś dalszą pracę instalatorowi.
Jeszcze praca nie została skończona a Ty już twierdzisz że jest źle.
Instalator skończy, zrobi próbę ciśnieniową i wtedy jest Twoja rola - przy pomocy Kierownika budowy, odebrać pracę.
Pozdrawiam.

1950
08-07-2007, 20:01
weź sprężarkę i nabij maksymalnie ciśnienie,
powinno Ci gdzieś gwizdać umiejscowiająć nieszczelność,
jeżeli to nic nie da, weź Ludwika z wodą i po spieinieniu tej mieszaniny pokryjcie miejsca lutowane pianą, powiedz instalatorowi żeby to zrobił tak jak wykrywa się nieszczelności w instalacjach gazowych,

tekstami czego robiliście próbę szczelności się nie przejmuj
rozumiem że instalacje będziesz miał pod tynkiem,

jajmar
08-07-2007, 22:48
Witaj.
Po co nabijałeś nieskończoną instalację???
Przecież zaślepienia przyłączy grzejnikowych są chwilowe, w tym przypadku nie muszą być szczelne!!!!!
Dlaczego nie musza być szczelne? Ja hydraulikowi przywiozłem JEDEN grzejnik kiedy układał rurki w podłodze miał zaślepic wszystkie grzejniki-zrobił to. Próba wypadła ok.


Swoją kontrolą utrudniłeś dalszą pracę instalatorowi.
Jeszcze praca nie została skończona a Ty już twierdzisz że jest źle.

Bredzisz, jak jest źle na rurkach to jak załozy grzejniki to sie naprawi?



Instalator skończy, zrobi próbę ciśnieniową i wtedy jest Twoja rola - przy pomocy Kierownika budowy, odebrać pracę.
Pozdrawiam.
Inwestor ma prawo oceniac wykonawace na kazdym etapie, skąd wiesz ze umówili sie ze ma byc z grzejnikami?