PDA

Zobacz pełną wersję : wymiana parkietu na krzywej podłodze



lidka135
08-07-2007, 06:43
kupiłem dom z lat 80 mam zamiar wymienić parkiet na nowy ale podłogi są krzywe różnice między rogami dochodzą do 7cm. Zastanawiałem się nad wylewką samopoziomującą ale przy takich nierównościach wyjdzie to bardzo drogo i tam gzie będzie gruba warstwa słyszałem że może popękać . Pytałem też o możliwość położenia płyty osb(15mm) ale majster powiedział że te nierówności są za duże na płytę . Czym jeszcze można wyrównać posadzkę pod parkiet niedużym kosztem dodam że po zerwaniu starego parkietu zostanie lepik
(stary parkiet jest tak nierówny że widać to gołym okiem i czuć pod stopami a do tego w niektórych miejscach odstaje )

Trojan74
08-07-2007, 09:29
1. wylewka masą samopoziomującą (wg mnie nie powinna pękać , ewentualnie wtopić siatkę)

2. wypoziomowane legarki a na to płyta OSB

3. skuć do najniższego poziomu :D

beton44
08-07-2007, 16:44
różnice między rogami dochodzą do 7cm.

hmmm kilka wersji:

1. kładziesz krzywo jak było ...

2. zrywasz wszystko do płyty stropowej
robisz nową wylewkę - równo już /ew. wygłuszasz styropianem 2cm/..
minusem jest czas schnięcia - pod parkiet musi musi być sucha - kilka miesięcy schnięcia
plusem - przy okazji pozbywasz się problemu lepiku...

3. zrywasz wszystko - dajesz legary, na to dechy, na dechy parkiet
to będzie szybko....


Po Bożemu jest wersja 2,3 :-?

lidka135
08-07-2007, 20:24
majster który ma to robić polecił zaprawe wyrównującą atlasa .Czy to dobry pomys ? mówił ,że robi tak cały czas . Czy dobrze przystanie do lepiku?

Trojan74
08-07-2007, 21:08
Hmm , może w miejscach gdzie jest najniżej przed masą samopoziomującą przyklej najpierw styropian o największej możliwej twardości? Jeśli można tak zrobić zaoszczędzisz sporo. Jakiś pomysł to jest , ale niech się w tej kwestii wypowie jeszcze fachowiec.