PDA

Zobacz pełną wersję : Właz na strych



Anaor
08-07-2007, 11:31
Jak można rozwiązać problem włazu na strych żeby można było wnosić tam większe rzeczy np materac od starego łóżka długi na 2 metry i szeroki 1,8m na wypadek większej ilości gości chciałam przechowywać go na strychu ale czy są takie duże włazy? Proszę doradzcie coś bo za kilka dni kładą strop i musze podjąć decyzję.

Sonika
08-07-2007, 12:25
Czy są takie duże włazy to nie wiem, ale nie chciałabyś sobie zamontować
normalnych, małych schodków na strych?
Może znalazłoby się na nie miejsce?

Ja tak zrobiłam i jestem zadowolona, nie mam klapy w suficie i na strych wchodzę jak człowiek :wink: .
Konstrukcję kupiłam w Castoramie, a stopnice zrobił mi stolarz.

ppp.j
08-07-2007, 12:29
Jak masz nietypowe zapotrzebowanie to fachowiec na indywidualne zamówienie wszystko Ci zrobi a jak dobrze poszukasz to wcale nie musi być dużo drożej. Tylko musisz dokładnie wiedzieć czego chcesz.

Anaor
08-07-2007, 17:19
Myślałam żeby zrobić np taką roletę zasuwaną o większych wymiarach niż włazy tylko czy to nie zachwieje konstrukcji jak nie bedzie tak dużo stropu muszę pogadać z naszym kierownikiem.

Anaor
08-07-2007, 17:31
Jak myślicie jak bym chciała zostawić dziurę w stropie teriva taką 60cm x 200cm nie byłoby problemu?

08-07-2007, 18:12
... żeby można było wnosić tam większe rzeczy np materac od starego łóżka długi na 2 metry i szeroki 1,8m na wypadek większej ilości gości ...
taki materac mozna złozyc na poł a poźniej zgiąć i jakoś wtaszczyc przez mniejszy otwór
lecz generalnie lepiej sie go pozbyc i nie zawracac sobie głowy tym czy on da sie wniesc na strych, hipotetycznymi gośćmi którzy moga akurat nie chciec na nim spac i nietypowymi włazami
typowy właz to 0,70 x 1,20 m lub 0,80 x 1,20 m

Andrzej Wilhelmi
09-07-2007, 22:24
Zrób otwór taki jaki potrzebujesz. Każdy stolarz dorobi Ci pokrywę. Zamiast schodów drabina i po sprawie. Pozdrawiam.