PDA

Zobacz pełną wersję : ODKURZACZ CENTRALNY WAWA!!!!



alfa003
08-07-2007, 17:32
Drodzy Forumowicze!!!
Kogo mozecie polecic do rozprowadzenia instalacji do odkurzacza centralnego???? Czy od razu trzeba sie zdecydowac na konkretna jednostke centralna, czy rury sa uniwersalne i pasuja do wszystkich OC???? Jaka jest cena za zrobienie takiej instalacji - dom 200 m2.

Lookita
08-07-2007, 17:49
Mnie wyliczenia zrobil Husky, pod dom 145 m.kw.Cena za komplet-ponad 5500 pln z v.Podobnie wyliczyl mi regionalny przedstawiciel innej firmy produkujacej c.odk.Wcale nie jest tanio przez nich...owszem mozna i samemu taniej,ale ja nie monter i zlota raczka.....

alfa003
08-07-2007, 17:55
Na razie chce rozprowadzic rury do odkurzacza, a jednostke zakupic po wykonczeniu domu.

Lookita
08-07-2007, 18:13
to odejmij 3000 pln

alfa003
08-07-2007, 18:18
:o

alfa003
08-07-2007, 18:18
:o

Lookita
08-07-2007, 18:20
do mnie jednostka centr. wyszla by taniej niz do Ciebie,a to jest najdrozszy koszt,mowie jak mi wycenili,jak sam sobie poprowadzisz wszystko to bedzie najtaniej,odkurzacza nie zrobisz sam ;-) z tego co pamietam,a jestem poza domem,koszt instalacji bez jednostki z polozeniem i materialami wyszedl jakos 2000 niecale....

alfa003
08-07-2007, 18:25
OK dzieki :) Nie wiesz, gdzie w W-wie mozna zamowic?? Oczywiscie poza Bartycka, bo tam podobno drozyzna :o

Lookita
08-07-2007, 18:32
hmmm,ja pisalem i wysylalem planik domku do siedziby Huskyego,z ich strony,czekalem okolo 2 tyg. ale ladnie wsz. policzyli i przyslali poczta.Inna firme mam u siebie w regionie ale nie polece,natomiast teoretycznie w Radzyminie w sklepie z armatura tez mozna otrzymac namiar na firme ,chyba BEAM'a ale nie pamietam.....wejdz na strony firm prod. odk. centr. pospisuj namiary na ich certyfik. przedtawicieli i monterow.Niby wychodzilo,ze podbne ofertki ale warto brac sprawdzona i przez nich uznawana firme montazowa,niemniej,Husky jest z Radomia,w ich oferci byla mowa o cenie od km. dojazdu do klienta....hmmmmm

alfa003
08-07-2007, 18:44
Dzieki :lol:

niezły
08-07-2007, 21:54
Swego czasu trochę pisałem na ten temat

Może wyjaśnijmy sprawy kosztu takiej inwestycji jaką jest odkurzacz centralny
Odkurzacz centralny można podzielić na dwie części
Pierwsza to instalacja i koszt takiej imprezy to około 200 zł od tzw. punktu ( średnie ceny instalatorów odkurzaczy centralnych a nie elektryków lub murarzy)

Może wycenię taki model przykładowy Domek jednorodzinny z poddaszem użytkowym i garażem na dwa samochody W garażu montujemy jednostkę centralną (jednostka centralna też jest punktem) gniazdo w garażu najlepiej jak najbliżej bramy garażowej (punkt) gniazdo na dole w miejscu centralnym (punkt) wyjście w kuchni do szufelki automatycznej i (lub) do węża kuchennego (punkt) gniazdo zmiotka (szufelka automatyczna) przy drzwiach wejściowych (punkt) gniazdo na poddaszu w miejscu centralnym (punkt) gniazdo nad garażem (punkt) Nazbieraliśmy w sumie 7 punktów co daje kwotę 1400 zł do tego jeszcze należy doliczyć materiał i będzie tego około 450 zł Oczywiście cena materiału będzie zależała tyko i wyłącznie od tego ile w rzeczywistości go zużyjemy Możemy przyjąć że koszt tej instalacji to 1800 zł Oczywiście możemy zrezygnować z szufelek automatycznych albo jeszcze zamontować dodatkowe gniazdo do sprzątania tarasu itd.

Zostaje nam jeszcze kupno całego osprzętu i tu rzeczywiście możemy wybrać coś w zależności od możliwości finansowych ale poniżej pewnego poziomu nie radzę schodzić
Dla przykładu jednostka centralna Beama 2775 o mocy 1700W w zestawie z wężem 9m i szczotkami to wydatek około 2800 zł do tego jeszcze gniazda po około 38 zł szt szufelka automatyczna około 200zł szt Oczywiście muszę powiedzieć coś i o Huskim jednostka centralna o mocy 1850W i podobnym wyposażeniem będzie droższa o jakieś 500 zł
Pozostając przy firmie Beam bo to ona jest najbardziej popularna koszt całkowity instalacji to około 5200 na gotowo oczywiście wyposażenie z Vatem 22%

Większość firm ma swoich autoryzowanych instalatorów praktycznie po całej Polsce ( w Warszawie też )
Niestety muszę tu zmartwić niektórych :wink: jeśli będziecie chcieli autoryzowanego instalatora od instalacji odkurzacza firm Husky i Beam to jest bardzo duże prawdopodobieństwo że traficie właśnie do mnie

http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=54702&highlight=husky

rrmi
08-07-2007, 21:56
Ja sie nie martwie tym , zaraz bede skladala u Ciebie zamowienie :D

Lookita
08-07-2007, 21:57
Forumowicz niezly,podsumowal me skape ale jakze wiarygodne dane rzeczowo i...zgodnie z moimi info prawda Panie niezly???Ktorys raz mamy dokladnie takie same zdanie i info....