PDA

Zobacz pełną wersję : po 11 lipca



magero
09-07-2003, 09:23
Sytuacja wyglada tak:
Mamy warunki z Gminy. Do końca lipca pozwolenie na budowę wydaje gmina, po 1 sierpnia przejmuje to Starostwo. Ponieważ wniosek o pozwolenie na budowę domu złożymy chyba w następny poniedziałek :cry: , gmina najprawdopodobniej nie zdąży rozpatrzyć wniosku do końca lipca i cała sprawa przejdzie do starostwa.
Nie wiecie, czy Starostwo może od nas wymagać czegoć czego nie ma w warunkach np. odrolnienia działki?
Gmina tego nie wymagała, a Starostwo wiem, że tak. Ale w warunkach tego nie ma.

Poza tym teraz już nie wiem co składać do tego wniosku. Będzie to już po 11 lipca czyli potrzebne będą 4 projekty (mam trzy). Pani w Gminie też chciała by wszelkie papiery formalno-prawne były przy projekcie (co architekt ma np. do warunków energetycznych?) i na dokładkę by była potwierdzona oryginalność przez architekta.
Czy teraz jak to przejdzie do Starostwa, to Starostwo może rządać by wywalić te wszystkie załączniki z projektu i zrobić z tego jeden załącznik?

ale się namieszało.
A wszystko przez to, że trzaba do wniosku o pozwolenie dołączyć projekt!!! nie warunki przyłączy wodociągowych i nam się wszysko przedłużyło.
Jedna wielka kicha.
m.

ez
09-07-2003, 10:23
Żeby było śmieszniej od 11 lipca nie trzeba będzie składać wniosku o pozwoleniena budowę przyłączy wody, kanalizacji, gazu. I też mam problem bo pozwolenie na budowę mamy, ale nie mam y pozwolenia na przyłącza to co wystarczy teraz tylko złożyć zgłoszenie o rozpoczęciu robót?

magero
09-07-2003, 10:34
Żeby było śmieszniej od 11 lipca nie trzeba będzie składać wniosku o pozwoleniena budowę przyłączy wody, kanalizacji, gazu. I też mam problem bo pozwolenie na budowę mamy, ale nie mam y pozwolenia na przyłącza to co wystarczy teraz tylko złożyć zgłoszenie o rozpoczęciu robót?

Na to wygląda. Masz dużo lepiej, masz już pozwolenie na budowe, czyli idziesz starym rytmem, my sie załapiemy już na nowa ustawę.
Nie możemy złożyć wniosku na budowę domu oddzielnie. Musimy (tak gmina zarządziła) złożyć razem. No, w sumie możemy oddzIelnie, ale i tak do pozwolenia na budowę domu musimy mieć projekt przyłączy. Więc jak już będę miała projekt przyłączy to co mi zależy - mogę złożyć wniosek na pozwolenie budowy przyłączy.
m.