PDA

Zobacz pełną wersję : Napęd bo bramy przesuwnej: NICE czy FAAC?



Pafnucy
09-07-2007, 10:29
Który napęd wybrać do bramy przesuwnej? Nie mam wiedzy na temat produktów tych firm, a właśnie one najczęściej wyskakują w wyszukiwarkach: NICE (Ribus, Robo) albo FAAC 740. Brama waży ok. 350 kg, długa na 7m.

Pozdrawiam

zbigmor
09-07-2007, 10:44
FAAC SEVEN. Ma możliwość otwarcia jako furtka oraz krańcówki magnetyczne.

mery26
09-07-2007, 11:30
krańcówki magnetyczne.
i to jest wspaniałe rozwiązanie które polecam. Uzytkowałem napęd z magnetycznymi krancówkami (kiedyś) i "spręzynkowy" (obecny Nice). Przy drugiej opcji pojawiają się problemy zimą, szczególnie śnieżną. Sprezynka albo zamarza, albo blokuje ją śnieg leżący na szynie zebatej.

09-07-2007, 11:49
potwierdzam, już dwa razy zablokowała mi się sprężynka. Raz śniegiem, a raz piachem. Ale odkąd wiem co jest grane, usunięcie usterki trwa 3 sekundy.
ja mam dłuższą i 3 razy cięższą bramę. Niech dobiorą CI mechanizm z zapasem mocy.

Pafnucy
09-07-2007, 15:46
potwierdzam, już dwa razy zablokowała mi się sprężynka. Raz śniegiem, a raz piachem. Ale odkąd wiem co jest grane, usunięcie usterki trwa 3 sekundy.
ja mam dłuższą i 3 razy cięższą bramę. Niech dobiorą CI mechanizm z zapasem mocy.

czy mam rozumiec, ze FAAC 740 nie ma krańcówek magnetycznych?

sprzedawca usilnie namawia na 740. czy miedzy nimi jest tylko roznica dopuszczalnej wagi bramy?

jaki powinien być zapas mocy?
brama ma 350 kg, SEVEN - nominalnie 400 kg, 740 - 500 kg.

zbigmor
10-07-2007, 07:59
potwierdzam, już dwa razy zablokowała mi się sprężynka. Raz śniegiem, a raz piachem. Ale odkąd wiem co jest grane, usunięcie usterki trwa 3 sekundy.
ja mam dłuższą i 3 razy cięższą bramę. Niech dobiorą CI mechanizm z zapasem mocy.

czy mam rozumiec, ze FAAC 740 nie ma krańcówek magnetycznych?

sprzedawca usilnie namawia na 740. czy miedzy nimi jest tylko roznica dopuszczalnej wagi bramy?

jaki powinien być zapas mocy?
brama ma 350 kg, SEVEN - nominalnie 400 kg, 740 - 500 kg.

Faac 740 ma również krańcówki magnetyczne. Za pas mocy zależy od jakości wykonania bramy (jej oporów). Niektóre źródła podają dla seven nominalnie 350kg. Jeśli masz bramę dobrej jakości o masie 350 kg możesz użyć seven. Sprzedawca namawia bo ma w tym interes. Jeśli jednak masz jakieś wątpliwości dotyczące jakości bramy to lepiej nie ryzykować i kupić większy napęd.

fojtek
31-07-2007, 13:30
ja mam u siebie 740 i dziala bez najmniejszych zarzutow, wiec jest bralbym FAAC :D

jogi8
31-07-2007, 20:10
POlecam Faac ale do tej bramy nie sevena ponieważ będą problemy jak coś się zacznie przycierać, automat pracujący na granicy mocy to jego źycie jest krótkie, 740 powinna sobie z tym radzić bez większych problemów a ma jeszcze fajną funkcję cofnięcia o parę milimetrów w pozycjach krańcowych co powoduje że można ją bez problemowo rozblokować ręcznie. No i chociażby za faac przemawia 24 miesięczna gwarancja producenta

Webster
20-08-2007, 12:40
wlasnie sie zastanawiam nad wyborem automatu, i widze ze bardzo cieplo mowicie o FAAC. i sam nie wiem czy wybor producenta jest taki wazny?

tres34
20-08-2007, 12:42
Jedno i drugie badziew, z blachy i plastiku. Szukaj dalej.

jogi8
20-08-2007, 13:13
Jedno i drugie badziew, z blachy i plastiku. Szukaj dalej.

Ciekaw jestem o czym mówisz? Może gustujesz w napędach z hipermarketyów do samodzielnego montażu

tres34
20-08-2007, 13:27
Jedno i drugie badziew, z blachy i plastiku. Szukaj dalej.

Ciekaw jestem o czym mówisz? Może gustujesz w napędach z hipermarketyów do samodzielnego montażu

Wyglada ze to wy gustujecie w "sprzecie" z marketow, co to do gabloty ze szklem sie nadaja, ale na pewno nie do uzywania. Moj naped jest zaprojektowany przeze mnie: elektronika, instalacja w ziemi i garazu. Naped slimakowy jest po przerobce z wyciagarki. Calosc mnie przezyje. Takie rzeczy sie zaklada, a nie z cienkiej blachy i plastiku. Nie dla czegos co musi pracowac w zlych warunkach i dzwigac ciezka brame. Podbnie mialem z brama garazowa. Jak mi przywiezli i to zobaczylem, poszczulem ich psami. Przyjechali i przywiezli porzadniejsze elementy ale i tak musialem przerabiac i mocowac solidnie po swojemu. To co dzis jest w sklepach, mozna o kant d. potluc, a wy to chwytacie jak swieze bulki.

Webster
21-08-2007, 13:24
tres34 ja nie chce wiedziec jak twoj domu wyglada, pewnie Malbork przy tym ta mala chatka :D po pierwsze nie mam takich zdolnosci majsterkowicza jak ty, poza tym sa produkty ludzie je chwala wiec dlaczego mialyby byc zle? zaklada ci monter autoryzowany i bedzie dzialac i dzialac. wiadomo ze sprzet firmy krzak to dziadostwo ale FAAC i nice sa profesjonalistami! Tylko ktore wybrac?

tres34
21-08-2007, 13:48
tres34 ja nie chce wiedziec jak twoj domu wyglada, pewnie Malbork przy tym ta mala chatka :D po pierwsze nie mam takich zdolnosci majsterkowicza jak ty, poza tym sa produkty ludzie je chwala wiec dlaczego mialyby byc zle? zaklada ci monter autoryzowany i bedzie dzialac i dzialac. wiadomo ze sprzet firmy krzak to dziadostwo ale FAAC i nice sa profesjonalistami! Tylko ktore wybrac?

Ja ci na to nie odpowiem. Nie chce zebys mial potem pretensje.

Webster
22-08-2007, 12:43
a ktos inny chyba nie tlyko tres na tym forum zna sie na automatach :lol:

Sasha
22-08-2007, 12:48
To się dopiszę w tym wątku z pytaniem

Mam otwór na bramę garażową 5m
Mój znajomy kupił bramę 5 m jednak niestety ciągle ma z nią problemy: a to napęd się zacina, a to prowadnice się wyginają - generalnie maskara.

Proszę o poradę: jaką bramę segmentową z jakim napędem nalezałoby kupić aby mieć spokój.

ekeko
23-08-2007, 14:34
Wejdz na strone duzych producentow:
faac.pl
nice.pl
napewno cos znajdziesz!

Sasha
23-08-2007, 17:33
Wejdz na strone duzych producentow:
faac.pl
nice.pl
napewno cos znajdziesz!

Czyli polecasz tych producentów? Czy masz jakieś doświadczenia z takimi bramami?

jogi8
24-08-2007, 20:29
To się dopiszę w tym wątku z pytaniem

Mam otwór na bramę garażową 5m
Mój znajomy kupił bramę 5 m jednak niestety ciągle ma z nią problemy: a to napęd się zacina, a to prowadnice się wyginają - generalnie maskara.

Proszę o poradę: jaką bramę segmentową z jakim napędem nalezałoby kupić aby mieć spokój.

Montowałem automat faac do tak dużej bramy i radzi sobie bez problemów. Popatrz na napęd o oznaczeniu D 1000 to jest następca słynnego 576. Napęd montujesz i zapominasz o nim o bo chodzi bez problemów.

Niestety instalujący mogą zepsuć nawet najlepszą bramę w czasie montażu. Musisz wszystko dokładnie sprawdzić.

Sasha
24-08-2007, 22:20
dziękować

ekeko
27-08-2007, 15:57
no ja mam u siebie faaca przy bramie, nigdy nie mialem zadnych problemow wiec dlatego polecam :D

Sasha
27-08-2007, 22:35
a jak z prowadnicami do tak dużej bramy? Te już chyba kupuje się wraz z bramą i jeżeli będą słabe to brama mimo bardzo dobrego napędu nie będzie działać tak jak należy

Macie jakieś przemyślenia na ten temat. Bramę będę miał 5 m

ekeko
28-08-2007, 09:13
no mi sie wydaje, ze zrobienie dobrej mechaniki jest wazne. bo zla moze byc szkodliwa dla automatu, bo te wszystkie wyliczenia producenta co do wagi rozmiarow itp maja sens jezeli to gladko chodzi, bo jezeli nie to sila z jaka bedzie pracowal moze byc duzo wieksza.

Anna Wiśniewska
28-08-2007, 09:27
Faaca nie znam, ale od dłuższego czasu użytkuję napęd Nice i jestem bardzo zadowolona.

jogi8
28-08-2007, 14:53
a jak z prowadnicami do tak dużej bramy? Te już chyba kupuje się wraz z bramą i jeżeli będą słabe to brama mimo bardzo dobrego napędu nie będzie działać tak jak należy

Macie jakieś przemyślenia na ten temat. Bramę będę miał 5 m

Lepiej jest kupić w faacu bo mają odpowiedznie do autoamtu a potem dospawać do bramy

greg98
28-08-2007, 20:20
Witam,
Ja mam bramę suwaną wiśniowskiego o długości ok. 6m. Do tego napęd BFT Deimos BT. Chodzi od roku i jedyna regulacja jakiej musiałem dokonać w automatyce to ustawienie większej siły- gdy wieje, to niestety tak długa brama ma duże opory.

holusio
29-08-2007, 20:13
I FAAC I nice jest ok kwestia doboru automatu i odpowiedniego montazu nalezy pamietac aby NIE UZYWAC automatu jako pomocy tu cytat: dzien dobry niech pan przyjedzie zalozyc naped do bramy bo moja mama jest stara i nie ma sily a i ja mam problem ja otwierac... brama czy wjazdowa czy garazowa musi chodzic nienagannie aby stosowac do niej naped

jeszcze slowo na temat bramy garazowej i wyboru producenta na pewno nie zadna firma krzak polecam 1normstahl 2krispol i 3hormann

co do pana od WLASNEJ automatyki to ciesze sie ze nie byl moim klientem...



pozdr
holusio

ekeko
30-08-2007, 13:57
co do pana od WLASNEJ automatyki to ciesze sie ze nie byl moim klientem...


holusio a moze porosisz Pana i Ci sprzeda patent na ten automat :D bedziesz sprzedawal naprawde wytrzymaly automat czolg go nie rozwali :D stworzysz konkurencje dla FAACa :D