PDA

Zobacz pełną wersję : Ytong - proszę o pomoc!



Hubi75
09-07-2003, 09:55
Jestem przed decyzja o zakupie mieszkania. Developer buduje szeregowce z elementów YTONGA. Ściany zewnętrzne wykonywane są z bloczków o gubości 30 cm, na które przychodzi zwykły tynk. Ściany wewnętrzne to: od strony jednego z sąsiadów (najdłuższa ściana) podwójna ściana z bloczków o grubości 24 cm, od strony drugiego sąsiada: pojedyńcza ściana o grubości 24 cm. Zastanawia mnie brak izolacji cieplnej ścian zewnętrznych. Jestem laikiem w sprawach budowlanych i dlatego proszę o pomoc. Czy brak izolacji styropianowej nie spowoduje, że mieszkanie będzie zimne lub będą przemarzały ściany? Czy taka ściana spełnia wymogi izolacyjności cieplej? Bardzo proszę o fachową poradę.

Metal
09-07-2003, 10:33
Prawdopodobnie jest to ściana o grubości 36.5 cm i taka ściana z Ytonga ma wystarczające parametry cieplne by być ścianą jednowarstową.

Bez obaw. Wszystko gra.

Pozdrowionka
Metal

przmslw
09-07-2003, 10:47
Niekoniecznie musi to być 36.5 - są też bloczki 30. Taka ściana zewnętrzna też spełnia normę izolacyjności cieplnej.
Natomiast jedna ze ścian oddzielających od sąsiada ma tylko 24 cm - czy aby nie jest to za mało ze względu na izolację akustyczną??

Metal
09-07-2003, 13:43
Chyba, że tak. Nie jestem już na bieżąco z ofertą Ytong'a.

Pozdrowionka
Metal

11-07-2003, 20:59
Bloczki Ytonga, bez wzgledu na grubość, nie spełniają wymagań izolacji dźwiękowej w przegrodach międzymieszkaniowych. Nawet dwie warstwy to mało.
Proszę sprawdzić w Instytucie Techniki Budowlanej lub w jakim istniejącym budynku.