PDA

Zobacz pełną wersję : Hurtownie budowlane



Lunetka
09-07-2007, 13:16
Czy możecie polecić dobre i tanie hurtownie budowlane w okolicach Warszawy?

Nasze ekipy nie załatwiają materiałów, zostaje to po naszej stronie.

I teraz pytanie:
1) czy kupujecie wszystko w jednej i dostajecie wtedy jakieś rabaty?
2) czy szukacie gdzie taniej i kupujecie w kilku?
3) które hurtownie możecie polecić?
4) czy mocno kierować się lokalizacją hurowni? jakie są standardowe ograniczenia odległości w transporcie oferowanym przez hurtownie?
5) jakie macie opinie o PSB?

A może możecie polecić jakiegoś dobrego kierownika budowy, który ma "kontakty" i rabaty w takich hurtowniach?

Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam,
Lunetka

dzabij
09-07-2007, 21:56
Witam.

Ja jeszcze nie rozpoczełem tak do końca budowy, ale towaru sporo już mam. W moim przypadku wariant 2, czyli "tour'ne" po okolicznych hurtowniach i wybieranie najlepszych ofert. W tym roku do niedawna było tak, że hurtownicy niechętnie negocjowali cokolwiek, odbywało się to raczej na zasadzie "jak chcesz to bierz, jak nie to płyń koleżko". Ewentualnie jak brało się w jednym miejscu dużo towaru to hurtowik mógł załatwić coś aktualnie nieosiągalnego dla "zwykłego" klienta. Teraz pewnie troszkę się to zmieni, bo towar się pojawił. Napewno sporym plusem współpracy z jednym hurtownikiem jest pewna wygoda - gadasz z jednym człowiekiem, płacisz raz na miesiąc, zwracasz niewykorzystany towar, może nie płacisz za transport, podsyłasz chłopaków co biorą na zeszyt, sprawa VAT'u, zakupy na telefon itp.

3) Napisz gdzie konkretnie budujesz, okolice Warszawy to setki hurtowni

4) Z doświadczeń znajomych okazało się, że najtańszy skład był oddalony o jakieś 20 km (i to był akurat z grupy PSB). A ten z tej samej ulicy co budowa był całkiem drogi, pomimo kwesti transportu.

Generalnie moim zdaniem szukać, teraz według mnie hurtownicy będą korygować ceny i powinny się trafiać okazje. Niestety, trzeba na to trochę czasu ale myślę że to się może opłacać.

Pzdr

Dawid

Lunetka
10-07-2007, 08:28
Dzięki Dawid :D

My będziemy budować na PD od Warszawy - Dawidy Bankowe, gm. raszyn.

A na chwile obecna na ile wcześniej trzeba zamawiać towar?
Czy warto zamawiać towar w hurtowniach wcześniej i umówić się, że potrzebuje miec to na ten i ten termin, czy poczekać?

Trochę się obawiam czy bedziemy umieli dokładnie zgrać terminy - tzn. kiedy co mamy zamówić i dostarczyć. Nie wiem czy nie lepiej poszukać kierownika budowy, ale nie takiego "papierowego", co to nam podpowie.. :-?
Jak myślicie? Może ktoś takiego kogoś polecić?

dzabij
10-07-2007, 20:35
Czołem,

Jak w Dawidach to masz składy na całej Puławskiej (+ Leroy i Platforma z większych, choc Leroy to raczej wykonczeniowka), w Mysiadle masz Budokrusz (beton + bloczki + strop + nadproża + kostka + szamba, choć ceny nie najniższe), dodatkowo trasa Piaseczno -> Magdalenka (w Nowej Iwicznej są jakieś składy), pewnie coś na trasie krakowskiej. Gdzie się nie rozejrzeć same możliwości (choć ja sam zakupiłem większość towaru w Bielsku-Białej, ale to inna historia :-)

Prace budowlane (stan surowy) trwają około 1-2 m-cy (jeżeli ekipa/pogoda dopisuje), więc zaplanuj tak aby mieć z 2 tyg. zapasu pomiędzy poszczególnymi etapami. Te 2 tygodnie to Ci spokojnie towar na placu przetrzymają. Co do terminów kiedy towar ma być na placu budowy, to ekipa Ci w tym pomoże.

Co do kierownika, to chyba takiego ciężko będzie znaleźć za rozsądne pieniądze, zazwyczaj mają kilka budów na raz a dodatkowo pracują na etacie na jakiejś dużej budowie i o zatowarowaniu raczej nie będą myśleć. Zresztą kto lepiej zadba o Twoje finanse niż Ty :-). Ale kto wie, może są rodzynki :-)

Pzdr

Dawid

kolecik
11-07-2007, 09:06
W tej okolicy masz:

MADEX
ul. Lelewela 4 (róg Staszica)
05-500 Piaseczno k/Warszawy
tel./fax: (22) 756 97 81; 756 73 09
tel: (22) 750 34 11
www.madex.waw.pl

Centrobud
Piaseczno
Stara Iwiczna
ul.Słoneczna 59
tel. (022) 756 72 36
fax. (022) 737 03 79
www.centrobud.pl

Budomat Prus Sp. Jawana
Al. Krakowska 172 A
05-552 Wólka Kosowska, Łazy
Tel. (022) 757 98 53
Fax. 757 76 14

Ul. Godebskiego 19
Raszyn
Tel./ Fax: 720 21 59
www.budomatprus.com

Pozdrawiam i życzę powodzenia,
kolecik

bst
11-07-2007, 15:49
Trzeba szukac.. czasami dalsza hurtownia przywiezie cos taniej niz blizsza i ta w ktorej kupilismy juz materialow na nascie tysiecy..
Jedna sobie odbija ceny na transporcie.. inna na starcie daje ladne upusty a potem kantuje wymyslajac niebotyczny koszt transportu itp..
Czasami warto cos kupic w markecie budowlanym i przewiezc wlasnym transportem..
Ja buduje mniej wiecej w tych okolicach..
Ciagla walka ;)

Lunetka
11-07-2007, 20:37
Wielkie dzięki !

A macie jakieś doświadczenia z którąś z tych hurtowni?
Czy po prostu jeździć i szukac gdzie co taniej nam wyjdzie?
Może którejś szczególnie warto nie pominąć w poszukiwaniach?
Albo któraś okazała się niesolidna?

Pozdrawiam i dziękuję za pomoc.

bst
12-07-2007, 11:29
Ja mam z powyzszymi, oprocz centrobudu. Jakis strasznych sensacji nie bylo, ale czasami trzeba bylo osobiscie dopilonowac.. jak ktos chce szczegoly to na priv.

Lunetka
17-07-2007, 16:46
Jakby ktoś miał jeszcze jakieś namiary na dobre hurtownie, to polecam się :lol:

Albo gdzie dobrze szukać konkretnych materiałów, bo tam duży wybór.
Nie chcę się ograniczać tylko do tych hurtowni, króre widziałam przy drodze, może warto podjechać gdzieś dalej, a mieć wiekszy wybór...