PDA

Zobacz pełną wersję : przydomowa oczyszczalnia ścieków?



moniga
09-07-2003, 11:29
jaki jest koszt zakupy i instalacji takiej oczyszczalni? W jakim miejscu powinna być umieszczona i jakie są przeciwskazania do jej stosowania? Czy ktoś się zna? :-?

Slawek :)
09-07-2003, 13:45
użyj funkcji "szukaj", a na pewno znajdziesz odpowiedź na Twoje pytanie i to na pewno nie jedną

Metal
09-07-2003, 13:52
Ja za swoją zapłaciłem 7000 PLN, a w tym: projekt, załatwienie pozwolenia na budowę i montaż na gotowo.
Ograniczenia: 3m od domu, 3m od granicy działki. Drenaż rozsączający 3 rury po 20m (zdaje się, że min to 16) każda, w odległości od siebie 2m. Możesz wyliczyć ile to zajmie powierzchni.
Przeciwwskazania to wysoka woda gruntowa, bo drenaż musi być 1,5m nad jej poziomem.

Pozdrowionka
Metal

P.S. Posłuchaj Sławka, a dowiesz się dużo więcej.

krs
09-07-2003, 14:35
Pooglądaj sobie np. www.nevexpol.com.pl

empi
10-07-2003, 06:23
Metal
A skąd takie odległości?
Wcześniej pisano (chyba Sanipro), że odległości to 2 m od granicy działki i 30 m od studni oraz że może być bezpośrednio przy budynku

agaton
10-07-2003, 07:13
Odległość drenażu rozsączającego i osadnika powinna wynosić minimum 3m od budynku oraz 2m od granicy, odległość miedzy nitkami rozsączajacymi minimum 1,5m, odległośc od drzewa 3m- dotyczy drenażu, odległośc od studni 30m.

Metal
10-07-2003, 07:21
Takie odległości podał mi fachowiec, który mi montował oczyszczalnię. Co do odległości od granicy działki - może dopuszcza się 2m. 3m od domu wynika nie tyle z przepisów, co z faktu, że drenaż - jakby nie było - rozsącza "wodę", więc jeżeli nie jest on głębiej niż posadowienie ław (tak jest u mnie), to będzie systematycznie "nawadniał" fundamenty.

Pozdrowionka
Metal

empi
10-07-2003, 11:54
To rozumiem.
Chodziło mi o posadowienie zbiornika, żeby "szambelan" nie musiał wjeżdżać na działkę, na drenaż mam wystarczająco dużo miejsca

Wowka
10-07-2003, 12:15
......
Chodziło mi o posadowienie zbiornika, żeby "szambelan" nie musiał wjeżdżać na działkę...........

Możesz zakupić i zakopać w ziemi rurę łączącą szambo z np. stanowiskiem przy ogrodzeniu z którego "szambelan" bedzie mógł "zasysać" zawartość szamba. Co do warunków technicznych ( fi przekroju rury, maksymalna odległość zasysania, rodzaj końcówki ....) to najlepiej porozmawiaj z szambelanami.