PDA

Zobacz pełną wersję : Czy to rozsądna cena za działkę?



Izabela78
10-07-2007, 06:59
Witam!!!
Mam pytanko, zamierzam sie budowac więc zaczełam oczywiście od szukania działki. Tyle juz oglądałam i ceny sa bardzo zróżnicowane w okolicach Bielska-Białej. Albo trafiaja sie działki tanie ale nie uzbrojone albo w takim miejscu ze w zyciu bym tam nie mieszkała.
Ostatnio znalazłam działeczkę, piękną z widokiem na góry, płaska, zblizona do kwadratu, nie ogrodzona, kanalizacja, woda, prad, gaz na działce. Właściciel ma 39 arów z czego chce sprzedac 19 arów za 45 zl/mkw. Nie chce podzielić na mniejsze bo wyja długie i wąskie działki. Czy to jest rozsadna cena (za całość ok 90 tys.). Oczywiscie musiałabym brac kredyt. Doradźcie czy w dzisiejszych czasach szalejacych cen ta działka jest tyle warta?

plutek
10-07-2007, 07:02
Cena jest super.
W zeszłym roku płaciłem 115 za m2

Ushi
10-07-2007, 07:21
Jak lokalizacja, kształt działki odpowiadają to ja bym brał bez większego zastanowienia, a wszelkie media doprowadzone do tego terenu są tylko dodatkowym atutem.

sharoon
10-07-2007, 10:08
Jeśli ładna, to jak wyżej - brać! :)

Darek Rz
10-07-2007, 10:12
Witam

A ja bym jeszcze sprawdził czy nie ma "kruczków" :lol:

pozdrawiam

qwert
10-07-2007, 14:39
dziwnie tania.

el-ka
10-07-2007, 21:19
Warto porównać jak się kształtują ceny w okolicach, popytać ludzi, którz niedawno kupili coś obok, jeśli "dziwnie tania" w porównaniu z pobliskimi, to sprawdzić:
- ewentualne wady prawne (obciążenia kredytowe, nieuregulowane sprawy spadkowe)
- plan zagospodarowania przestrzennego (możesz go uzyskać pzred kupnem działki)
- jeśli nie ma takowego, to dowiedzieć się przez różne wejścia w gminie, co tam jest planowane w pobliżu, albo nie daj Boże przez działkę - np. autostrada, zakład przemysłowy lub coś innego uciążliwego itp.
- jaieś inne badrzo trudne sąsiedztwo, teraz lub ewentualne
- czy w ogóle można budować się na tej działce!!!
- przebieg obecnej i ewentualnej linni energetycznej
- a może to teren powodziowy?!
- może odwiert zrobić, bywają działki bardzo trudne geologicznie (jakieś kurzawki - przez to fundamenty na palach itp) lub mają nawieziony obcy niestabilny grunt, zasypane byłe śmietniska, bardzo wysoka woda gruntowa

Ta cena działki w porównaniu z przedmieściami jest tania, na dzisiejsze czasy nawet bardzo niska, ale na wsi może być OK, zwłaszcza jeśli właściel potrzebuje szybko pieniędzy (chociaż z mediami to faktycznie bardzo mało) - byłabym bardzo ostrożna!!!

futrzak 61
10-07-2007, 22:21
Tak jak napisała el-ka należy dokładnie sprawdzić działkę ( często diabeł tkwi w szczegółach). Chociaż jeśli działka jest np. wPisarzowicach, (tak jak szukałaś). to cena jest realna, aczkolwiek bardzo atrakcyjna. Jeśli "wszystko gra", to kupuj. No a potem to już tylko budować. Powodzenia! :)

Marzin
11-07-2007, 07:03
Też myślę że coś za tanio.

Izabela78
11-07-2007, 12:02
Dzięki za odpowiedzi. Ja myślałam ze to dość drogo 90 tys. ale z drugiej strony przy tych szalejacych cenach to moze nie jest tak źle. Tym bardziej, ze to jest inwestycja na całe zycie jeśli chce sie budować na niej dom.