PDA

Zobacz pełną wersję : ocieplenie budynku a prawo budowlane



niko6
10-07-2007, 13:29
Ociepliłem budynek w 2001r bez zgłoszenia w jakimkolwiek urzędzie, mam kontrol z powiatowego nadzoru budowlanego, bo życzliwy sąsiad zgłosił o tym fakcie tą jednostkę. Powód jego zgłoszenia był taki, że ociepliłem szczyt ściany przylegający do jego dachu i teraz sąsiadowi leci woda, twierdzi że to pod moim styropianem przecieka, ja mam opierzenie z blachy od góry i z papy termozgrzewalnej on niema żadnego opierzenia na eternicie od dołu. Powiedzcie mi prosze czy POwiatowy Inpektor Nadzoru Budowlanego moze mnie w jakis sposób ukarac za to ze jak zaczynałem ocieplac to nie zgłosiłem do Inspektora lub do urzedu gminy? Czy jest jakis paragraf w prawie budowlanym , ktory mówi o zgłoszeiu do urzedu? Prosze pomózcie!!!! W poniedzialek 16 lipca mam z tego tytułu kontrole :-? Pozdrawiam niko6

Geno
10-07-2007, 13:34
Prawo Budowlane

Rozdział 4
Postępowanie poprzedzające rozpoczęcie robót budowlanych

Wujek dobra rada
10-07-2007, 13:44
Art. 29.
1. Pozwolenia na budowę nie wymaga budowa:...
....
2. Pozwolenia na budowę nie wymaga wykonywanie robót budowlanych polegających na:
...
4) (110) dociepleniu budynków o wysokości do 12 m;
....
Art. 30. (121) 1. Zgłoszenia właściwemu organowi wymaga:
....
2) (124) wykonywanie robót budowlanych, o których mowa w art. 29 ust. 2 pkt 1, 4-6 oraz 9-13;

jak widać powinieneś zgłosić
urząd może może nałożyć karę, zobligować do usunięcia wady (w Twoim przypadku brak wady? )

niko6
10-07-2007, 13:51
Wujek dobra rada. czyli co? powinienem zgłaszac to do urzedu jakiegos czy nie? u mnie zadnych błedów nie ma tylko chodzi o sąsiada , ktory u siebie nie ma opierzenia i mu zacieka

Geno
10-07-2007, 14:12
Wujek dobra rada. czyli co? powinienem zgłaszac to do urzedu jakiegos czy nie? u mnie zadnych błedów nie ma tylko chodzi o sąsiada , ktory u siebie nie ma opierzenia i mu zacieka

Napisał przecież,że powinieneś...

Teraz pozostaje poczytać co grozi za to...

w PB

niko6
10-07-2007, 14:19
Geno, dzieki