PDA

Zobacz pełną wersję : kuchnia murowana z bloczków Ytong



foska
11-07-2007, 08:30
Witam,
Przymierzamy się do wybudowania ścianek z Ytonga jako zabudowa kuchni (między nimi ulokować szafki, lodówkę i inne) . Pytanie mam takie: czy pustaki stawia się przed ułożeniem styropianu na podłodze ( tylko papa i folia), czy też na styropianie i wylewce.
Jeśli ktoś sam budowal takie murki w kuchni, proszę o radę i ewentualne sugestie. Z GÓRY WIELKIE D Z I Ę K I !!!

foska
11-07-2007, 10:03
:roll:
Please, help......

Wujek dobra rada
11-07-2007, 10:09
jeżeli tylko ścianki szafek to spokojnie na wylewce, ba, można i na docelowej posadzce jeżeli z terakoty, nic nie będzie się działo, chociaż ytong nie lubi wilgoci - musi być zabezpieczony i to dobrze (co przwidujesz na nim)

foska
11-07-2007, 10:19
Dzięki Wujek!
ścianki, na ściankach będzie blat kuchenny, z przodu fronty MDF ). Mnóstwo zdjęć takich kuchni jest w Muratorze i nie tylko, ale o podłożu pod ścianki nie ma nigdzie informacji....
Czy styropian nie będzie się uginał pod ciężarem murków?
lico ścianki mam zamiar obłożyć płytkami klinkierowymi lub klinkierytem. czy to dobry pomysł?

Wujek dobra rada
11-07-2007, 10:24
ściany muszą być zabezpieczone CAŁE, nie tylko front
styro nie będzie się uginał, jeżeli się boisz to do wylewki możesz dać trochę włókien zbrojenia rozproszonego (do dostania bez problemu, np na A...)

foska
11-07-2007, 10:30
Całe, całe oczywiście, to bo materiał całkiem sypki. Z tego co wiem dobrze się sprawdza emalia.
Teoria męża jest taka, że ścianki można zrobić przed styropianami, na folii ewentuanlnie z 5 cm twardym styropianem (takim jak do fudamentów) jako izolacja. Odradzić mu ten pomysł?

Wujek dobra rada
11-07-2007, 10:32
nie ma takiej potrzeby, uwierz, szlichty są wystarczającao wytrzymałe
a jak gorsza połowa się boi to j.w. zbrojenie rozproszone w szlichcie (żadna filozofia) lub zamiast styro - jak napisałaś -styrodur pod szlichtę w miejscu przyszłych szafek

foska
11-07-2007, 10:39
wierzę, wierzę, styrodur pod ścianki, wylewka na całości i potem ścianki stawiać.
jakby jeszcze jakieś pytania się pojawiły, odezwę sie Wujaszku, licząc na Twoją pomoc! Dzięki.