PDA

Zobacz pełną wersję : Czy dawać folię na szalunki?



Robert11
13-07-2007, 11:12
Witam jestem właśnie na etapie zbrojenia pod strop monolityczny i mam taki problem, że deski szalunkowe pozsychały się tak, że są między nimi dość duże szpary.
Czy można w takim wypadku położyć na deskowanie folię i dopiero na nią kłaść zbrojenie a potem zalewać betonem?
Czy są jakieś przeciwwskazania?

Wujek dobra rada
13-07-2007, 11:55
tak - wystąpi problem z tynkowaniem/szpachlowaniem

zlej porządnie wodą szalunek aż spuchnie dostatecznie

Robert11
13-07-2007, 12:13
TYm akurat się nie muszę martwić bo planujemy sufity podwieszane z płyt GK.
Chodzi mi raczej czy położenie tej folii nie wpłynie jakoś ujemnie na jakość stropu.

37°C
13-07-2007, 14:41
Chodzi mi raczej czy położenie tej folii nie wpłynie jakoś ujemnie na jakość stropu.Nie wpłynie ujemnie.
Jeśli jednak ktoś kiedyś zdejmie twój sufit podwieszany, aby podwyższyć pomieszczenie to będzie miał kłopot z gładką powierzchnią betonu i położeniem tynku.

marcin_u
13-07-2007, 14:45
a deski sa az tak proste ze troche pofalowana folia tak pogorszy sprawe?? mi sie wydaje ze przesadzacie!!!

adrian
13-07-2007, 14:49
a deski sa az tak proste ze troche pofalowana folia tak pogorszy sprawe?? mi sie wydaje ze przesadzacie!!!
Chodzi o to, że beton lany na folię stworzy bardzo gładką powierzchnię, do której tynki będą się słabo lepić.

bladyy78
13-07-2007, 15:58
Nie powinno się dawać folii na deski!!! Ja już zrobiłem ten błąd kiedyś. Później będziesz miał problem żeby ta filie poodrywać z sufitu no i jeszcze większy problem z tynkowaniem. Co do szpar miedzy deskami to nie należy się nimi przejmować beton nie jest taki rzadki żeby przez nie się przelał.

profus
13-07-2007, 20:05
U mnie też były porozsychane. Wykonawca przed zbrojeniem podobijał deski do siebie a tam gdzie brakowało podocinał kliny. Po zazbrojeniu jak jeszcze coś się pojawiło, już nie dużo. To powtykał skrawki worków po cemencie, w takie nieduże szpary do 2-3cm..

Szalunek już zdjęty. Skrawki worków od sufitu pozrywałem i jest ok.

iwonaszczytno
13-07-2007, 21:07
Szczeliny w deskowaniu można wypełnić pianą montażową z pistoletu :wink: groszowa sprawa , bardzo dobry efekt