PDA

Zobacz pełną wersję : Którą płytę gazową?



nedka
13-07-2007, 20:27
Którą wybrać?
Czy lepsza na szkle ceramicznym czy ze stali nierdzewnej?
Jakie Wy macie i jak się sprawdzają?
Pomóżcie.

Czy taki Siemens?
www.kupic.pl/img/afg/getProductPhoto.php?product_id=12014
Czy taki Electrolux?
www.kupic.pl/img/afg/getProductPhoto.php?product_id=40570

znafca
14-07-2007, 14:43
witam

elektrolux 500 zł
siemens 2000 zł albo 3000 zł

ja mam akurat siemensa bo z dodatkową płyta elektryczną tworzy ładny komplecik ... i jak na razie nie mam zastrzezeń

pozdrawiam

79mirka
16-07-2007, 10:17
Ja wybralam Boscha ze stali nierdzewnej, bo to szklo mnie jakos nie przekonuje, a jak mleko wykipi z garnuszka (badz inny plyn ), to splynie prosto na podloge a stalowe maja wglebienia pod palnikami i ten plyn zostaje tam na miejscu. :D Ale za to, zafundowalam sobie plyte z dodatkowym palnikiem na woka!
O, tak to wyglada:

http://images23.fotosik.pl/28/6bb72371d66acfd4.jpg (www.fotosik.pl)

barbra_s
16-07-2007, 13:53
Mirko, bardzom ciekawa jak się taki palnik na WOKa sprawuje. Bo to wygląda jak taka potrójna korona w Aristonach.
Normalny garnek też na to położysz?
Jestem cały czas przed wyborem i oglądam wiele płyt. Podziel się odczuciami. I czy wszystko na takim inoxie widać, czy łatwo się czyści.
Dzięki. Pozdrawiam.

79mirka
16-07-2007, 19:12
barbra_s Niestety :( wiele ci nie pomoge. Ta plyte wprawdzie juz kupilam ale uzytkowac bede dopiero za miesiac, bo meble kuchenne jeszcze nie sa gotowe.
A co do palnika WOK, to to jest wlasnie ta "potrojna korona", ale jest on plaski, tzn. ze mozesz na nim postawic kazdy , dowolny garnek.
Moze odezwa sie inni uzytkownicy takiej plyty, ja jak tylko zprzetestuje to napisze, ale dla ciebie to juz pewnie bedzie za pozno. :(

Dameks
24-07-2007, 22:52
Najlepsz , choć dosyć droga indukcyjna płyta grzewcza marki Siemens z funkcją powerboost najmocniejsza na rynku a przedewszystkim bezpieczna

adka2000
16-01-2008, 09:48
...co do palnika WOK, to to jest wlasnie ta "potrojna korona", ale jest on plaski, tzn. ze mozesz na nim postawic kazdy , dowolny garnek.
Moze odezwa sie inni uzytkownicy takiej plyty, ja jak tylko zprzetestuje to napisze, ale dla ciebie to juz pewnie bedzie za pozno. :(

Też jestem zainteresowany opiniami innych użytkowników. Niektórzy producenci (jak np Bosch czy electrolux) dodają specjalny pierścień do "posadowienia" woka.
Ja też chciałbym to mieć i pewnie dlatego w kręgu moich zainteresowań w ogóle nie są płyty indukcyjne czy elektryczne.
Ponadto gdzieś na forum wyczytałem, że płyta to obojętnie jakiego producenta bo tam nie ma sie co zepsuć. I właśnie tu mnie zastanawia jak wygląda kwestia np. zapalarek. Czy ktoś może ktoś podzieli się pomocną opinią czego nie brać po pada a co przy intensywnym nawet użytkowaniu działa bez pudła.

KiZ
16-01-2008, 10:04
barbra_s Niestety :( wiele ci nie pomoge. Ta plyte wprawdzie juz kupilam ale uzytkowac bede dopiero za miesiac, bo meble kuchenne jeszcze nie sa gotowe.
A co do palnika WOK, to to jest wlasnie ta "potrojna korona", ale jest on plaski, tzn. ze mozesz na nim postawic kazdy , dowolny garnek.
Moze odezwa sie inni uzytkownicy takiej plyty, ja jak tylko zprzetestuje to napisze, ale dla ciebie to juz pewnie bedzie za pozno. :(

No nie do końca. Palnik wok to po prostu specjalna, wyprofilowana dodatkowa wkładka na ruszt. Żeby postawić garnek zwykły to nakładkę trzeba zdjąć, dopiero wtedy jest płasko.

mikita
16-01-2008, 10:17
Ja mam Aristona z takim właśnie potróinym palnikiem. Nie ma żadnej podkładki pod Woka. Ale jak bardzo lubię ten palnik, kiedyś zawsze na nim gotowałam wodę, a teraz wykorzystuję go zawsze kiedy potrzebuję bardzo mocnego ognia. Na innych palniakch nie udaje mi się przygotować tak dobrego mięska.

A co płyty stalowej, to ja taką mam, bo 1) jak ją kupowałam to szklanych nie było 2)pasowała mi do reszty sprzętu.

Jeżeli chodzi o utrzymanie czystości to mimo, że nie stosuję żadnych cifów to jest cała porysowana:( poza tym opisy palników są coraz mniej widoczne.

markdottir
16-01-2008, 10:57
Czy taki Electrolux?
www.kupic.pl/img/afg/getProductPhoto.php?product_id=40570
Mam taką płytę, tylko z innym rusztem. Bardzo łatwo się rysuje (co mi niespecjalnie przeszkadza), natomiast wkurza mnie to, że palniki są tak odsunięte od środka. Czasami brakuje mi też super-palnika (takiego mocnego, np. z podwójna koroną).